צפה בגרסא המלאה : אלטישפינוזות

קובי
Friday 12/10/2001, 08:40
חברים וחברות - שמענו כל כך הרבה דברים טובים על האלטישפינוזות, והיינו שמחים להכיר אותם קצת יותר מקרוב. לצערנו הרב, אין לנו שום מושג איך קוראים להם באנגלית, וגם הלטינית לא משהו, אז נשמח לקבל את השם הלועזי, או איזה קישור לאינפורמציה עליהם.

עמירם ש.
Friday 12/10/2001, 09:47
באינדקס הדגים של דיסקוס: http://www.discus.co.il/fishindex/alti/alti.htm

(אופס).

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: עמירם ש. בתאריך 2001-10-12 02:48 ]</font>

elminister
Friday 12/10/2001, 10:18
אני שמח לבשר כי יש לי זוג!!!
לפני כמה ימים הם כבר יצאו מהSTRESS והם שוחים בעליזות עם הדיסקוסים והנאונים שיש לי...
ללא ספק דג חביב...
היה קצת נשיכות הדדיות בינהם לבין הרמירז שלי אבל זה די נפסק שכל אחד מצא את הפינה שלו.
כיום הם אוכלים יפה כל מזון (יבש או חי) שאני נותן להם
עידכונים בהמשך...
ELMINISTER

fish in heaven
Friday 12/10/2001, 16:47
דו"ח מצב על שלי.
קניתי שתיים באחים נחום, אחד מהם בטוח זכר, הכי יפה שראיתי במיכל, השני אני מקווה שנקבה.
אחרי שעה וחצי של נסיעה (חיפה ת"א ב25 קמ"ש עקב פקקים, ניסיתי לסוע 150 בשביל הדגים אבל לא יכולתי :smile:) הם הגיעו הביתה.
אתמול היו קצת בשוק בלילה די שחורים ממועקה, וסגרתי את האור שינוחו. עכשיו (אחרי 24 שעות) הזכר כבר לא שחור ומתחיל לקבל צבעים, הנקבה טיפה שחורה עדיין אבל במצב טוב.

הם הסתדרו טוב מאוד עם תושבי האקווריום הקיימים, ואך הצטרפו ללהקת הקורידורס שלי (מחזה מוזר, שני קורי ברונזה ובאמצע אלטישפינוזה שוחים ברחבי האקווריום :hair:)ולא הראו אגרסיות

בינם לבין עצמם הם בסדר גמור, לא הראו אגרסיות חוץ מאשר בשעת האכלה שבהם הזכר דחף את הנקבה. ובכל זאת יש קצת PUSHING AROUND אבל לא קיצוני.

בקיצור אחלה דגים.

וקובי הערה אישית, הרסבורות שלי (שהם הרבה יותר חכמות, יפות,מהירות,נאות וטובות מהציקלידים שלך :razz:)טעמו את האנין נון, וירקו החוצה לפחות בשלוש מיקרים שראיתי...
רובו שקע על הריצפה ואני מקווה שהקורי והאלטי נהנים ממנו.

ושאלה לשאר המחזיקים כאן (הרי הדג הזה הוא הלהיט הרישמי של הפורום :smile:) במה אתם מאכילים אותם? אצלי הם אוכלים רק מהריצפה.

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: fish in heaven בתאריך 2001-12-07 13:35 ]</font>

Wild Blue
Friday 12/10/2001, 17:31
בתור זה שעודד את שיגעון האלטישפינוזות
אני חושב שאני חייב לצין שהם הציקלידים הכי טובים שאני מכיר לכל אקווריום קיבוצי של דגים קטנים ורגועים.
מנסיוני הם מסתדרים עם הגופים הקטנים, עומדים על שלהם מול דיסקוסים גדולים ופשוט עושים כיף חיים בכל האקווריום.
הם מתענינים בכל מה שקורה בתוך ומחוץ לאקווריום
למשל אתמול הכנסתי לאקווריום קבוצה של שישה שרימפסים זעירים של מים מתוקים האלטישפינוזות היו הראשונים שנגשו לשקית לראות מה קורה ומי החברים החדשים באקווריום. לאחר שחרור השרימפסים
(אחרי השואת טמפ' ותנאי מים מיגעת מפחד שהשרימפסים לא יאהבו את המים החמים של אקווריום של הדיסקוסים או את החומציות והרכות)
האלטישפינוזות היו הראשונים לבדוק מה לעזאזל זה הדברים הקטנים והשקופים האלא והאם הם אכילים. לאחר מספר צביטות והבהלות מצד השרימפסים כל האלטישפינוזות שלי נרגעו והחליטו ששרימפסים הם שכנים מקובלים וטובים לאקווריום שלהם.

אצלי האלטישפינוזות הם חלק מלהקת הדיסקוסים והסקלרים שלי בזמן האוכל (בזמנים אחרים כל סוג של דגים נמצא ביחד אבל בנפרד ומתעסק בעניניו)
האלטישפינוזות אוכלים בהנאה גרגירי דיסקוס של סרה על בסיס יומי ומאוד מרוצים מזה. אבל הם נהנים מכל מזון יבש ששוקע קצת במים (עוד לא יצא לי לראות אותם אוכלים מפני המים למשל את קוביות תולעי הטוביפקס היבשות שיש לי דיסקוס אחד שמוכן לאכול רק את זה). הם מקבלים גם בשקיקה מזונות חיים כגון דגיגי מולי, גופי וכדומה, חרקים זעירים ששוקעים במים. וכמו כל דג מתלהבים מאוד מתולעי דם קפואות.
האלטישפינוזות נחשבים כעיקרון כאוכלי מזון מהקרקעית אך בניגוד לקורי וכדומה אינם אוכלי שאריות.

fish in heaven
Saturday 13/10/2001, 18:35
טוב עידכון מצב קצר

קודם כל זה נראה לי אכן זכר ונקבה, מכיוון שרוב הזמן הם צמודים אבל הם לא תוקפניים אחד כלפי השני, בד"כ.
הצבעים של זכר כבר יפים כאשר הנקבה עוד קצת שחורה, ובטן טיפה שקועה.
הם אכלו היום אנין נון, אבל עדיין מפחדים שמישהו מגיע לאקווריום, לא סקרנים בכלל.
חוץמזה הם עדיין בלהקה גדול עם הקורידורס, ומקווה שהם מרגישים טוב :smile:
אז נראה לי שהם התאקלמו, ואני מקווה, שהם יצרו זוג - הם רוב הזמן ביחד מסתובבים :smile:, אולי קצת מזל של מתחיל :wink:

צב ים
Saturday 20/10/2001, 18:06
אני לא יודעת אם ידוע לכם, קניתי אלטישפינוזות. שש במספר. דגים מקסימים ויפההפים. הם מסתדרים טוב ביחד (יש רביעייה ששוחה כלה זמן ביחד). הם הציקלידים הכי מופלאים שראיתי מעודי, כה שקטים ועדינים, לא מציקים לאף דג באקווריום לעומת הסקלארים שחייבים לטעום כל דבר שמרשרש. הם יצאו מהסטרס במהירות מדהימה, וכבר התחילו לקבל צבעים יפהפים. אני חושבת שעשיתי בחירה נבונה ושקניתי את הדגים הללו. :razz:

rms
Sunday 04/11/2001, 05:00
אני קניתי ארבעה מהם ביום שישי, אבל בינתיים הם נמצאים במלחמה מתמדת בינם לבין עצמם(שני זכרים ושתי נקבות), יש הרבה נשיכות שפתיים.
וגם, לפעמים הם מציקים לאיזה פלטי פה ושם..

נראה הגיוני?

fish in heaven
Sunday 04/11/2001, 05:33
בקשר לפלטי, ייתכן שכן גם אצלי הם יכולים להציק אבל הם לא פוצעים.

בקשר למלחמות הפנימיות, השאלה היא מה גודל האקווריום ?
בשביל 4 דגים צריך איזה 80-100 ליטר. זהו דג טריטוריאלי בסה"כ.

אצלי יש שתיים (זכר ונקבה אני חושב) שמדי פעם מתנגחים אבל לא פוצעים. רק יותר להראות מי הבוס.

בקיצור אצלי הם הסתדרו יפה מאוד עם שאר הדגים.
תחכה עוד יומיים שלושה, יכול להיות שהם פשוט קובעים טריטוריה.

rms
Wednesday 07/11/2001, 03:17
האקווריום הוא 120 ליטר..
ונראה שהמלחמות הקטנות עדיין ממשיכות..למרות שאף דג לא נראה פצוע..

Wild Blue
Wednesday 07/11/2001, 03:57
לכל המודאגים אל :hair: (תשתגעו) מהתנהגות האלטישפינוזות שלהם.
המריבות הקטנות האלא הם חלק מההתנהגות הטבעית והקבועה של הדג (ושל משפחת דגים זאת ככל) :cool: .
הם כל הזמן עסוקים בלקבוע עליונות על שאר בני מינם ואין זה משנה כלל מה הזוויג של הדג היריב.
אין כמעט פציעות ממריבות אלא כי הן בעיקר טיקסיות :grin: (פתיחת סנפירים, הצגת צבעים מרהיבים, פתיחת מכסה זימים, "וריקודים" והרתאות שב אחד בפני השני).
דגים אלא מומחים בהצגות אלא אבל לעיטים רחוקות יש מגע אמיתי בין הדגים וגם אז זה או אחיזת שפתיים קצרה שממנה לא קורה כלום או נשיכת סנפיר קלה אך לרוב הם לא עושים כלום אחד לשני (רק מבהילים ומדאיגים אותנו כהוגן :evil: ).
בכל אופן לא משנה מה גודל האקווריום ברגע שדג זה רואה את אחד מבני מינו (או את קרוב משפחתו הרמירז) הם יעשו ישר "הצגה" שבה ינסו לקבוע עליונות ומעמד אחד על השני במינימום או לרוב ללא שום פגיעות.

אז חברה צאו מהלחץ הכל טבעי רגיל וטוב.
אתם צריחים להיות שמחים שהם מתנהגים ככה זה מעיד על בריאות ורצון לנסות להתרבות אולי.

יאיר
Sunday 18/11/2001, 03:19
לכל מי שרצה לדעת יותר פרטים על ה שפינוזה:
http://www.aquahobby.com/gallery/galtisp.html

יאיר
Wednesday 28/11/2001, 16:30
דו"ח מצב:

קניתי 2 שפינוזות ביום שישי (אחרי המפגש).
מה אני אגיד לכם - דגים ממש מקסימים; כל מה שנכתב עליהם עד עכשיו נכון.

לקח להם יומיים שלושה לצאת מהסטרס ועכשיו
הם כל הזמן בקידמת האקוואריום מחפשים תשומת לב.

לגבי האוכל - שמתי לב שהם מאד אוהבים את
טבליות הספירולינה שאני בד"כ מייעד לפלקו שלי.

לסיכום: נראה לי שאני הולך לקנות אקוואריום
ולאכלס אותו בציקלידים ננסיים (שפינוזות, רמירזים);
המלצות נוספות לציקלידיה העתידית שלי תתקבלנה בברכה.

Wild Blue
Thursday 29/11/2001, 03:37
מה יאיר קנית מהאלטישפינוזות הענקיות :cool: האלא שהיו לו שם בפנים :eek: ? !!!!!!
בכל אופן שיהיה לך בהצלחה והנאה איתם (דבר שאני בטוח בו :grin: )

בקשר להמלצות לציקלידיה ננסית אין ממש הכל מתאים לשם כל עוד הוא לא אגרסיבי מדי ואוהב את התנאים שמתאימים למשפחת הMicrogeophagus

fish in heaven
Friday 07/12/2001, 21:33
חברים יקרים, לצערי התברר שלא תהיה :love: בין האלטישפינוזות שלי מכיוון שהתגלה ששניהם מאותו מין :down:
עכשיו השאלה, מישהו יודע איפה משיגים נקבות :???:
פשוט חלום חיי נגוז, ועכשיו אני מבין למה הם כל הזמן רבים.

יאיר
Friday 07/12/2001, 23:13
תנסה בנעים במים.
ד"א, אני חושב שהוא מכר לי גם שני זכרים.
נראה לי שאם הוא יראה שיש דרישה לסוג הזה, הוא יתחיל להרבות אותם יותר ברצינות
(עד עכשיו הם סתם היו לו באוסף הפרטי; הוא לא חשב שיש לזן בזה דרישה בארץ).

האם אתה יודע איך מבדילים בין זכר ונקבה?

Wild Blue
Saturday 08/12/2001, 04:37
דניאל יש באחים נחום עדין אלטישפינוזות אני חושב שיש שם כמה נקבות גם.

וליאירי תציע לו גם אלטישפינוזות וגם רמירזים
לשני דגים אלא נראה לי שמתפתח ביקוש

fish in heaven
Saturday 08/12/2001, 04:44
לא נראה לי שאעשה את המסע חיפה- ת"א בלי רכב ובחורף (כנ"ל לגבי נעים במים)
צריך יותר קרוב, כמו זו-לנד, הבעיה שאם אכן אני רוצה להכניס נקבה מה אני אעשה עם הזכר ? יש לי מיכל 60 ליטר....

החיים הקשים

Wild Blue
Saturday 08/12/2001, 05:00
הזכרים רזים יותר וגדולים מן הנקבות שבטנן מלאה יותר. וגם הזכרים בעלי תוספות חוטיות יותר גדולות מהסנפירים הלא זוגיים (גב וזנב).
כמו כן בנקבה סנפירי הבטן קצרים יותר ובעלי נטיה להיות עגולים יותר וכך גם סנפיר השט.
(ועכשיו להבדלים לא קבועים ומוכחים: לזכר בסנפיר הגב הקרן השלישית/ רביעית ארוכה יותר, סנפירי הבטן אצל הנקבה לרוב לא מגיעים לסנפיר השט, ופרצןפה של הנקבה חד יותר. כל אלא הם הבדלים שלא קבועים ולא ניתן לסמוך עליהם)

תמונת של נקבה:

http://www.petsforum.com/cichlidroom/articles/a050/a031-02.jpg

http://www.petsforum.com/cichlidroom/articles/a050/a031-04.jpg

תמונה של זכר:

http://www.thekrib.com/Apisto/M-altispinosa-burns.jpg

http://homepages.tesco.net/~davyreynolds/fishindex/fish/images/microgeophagus_altispinosa1.jpg

יאיר
Monday 10/12/2001, 15:15
הייתי אתמול בנעים במים.
יש לו השרצות של אלטישפינוזות
(לא בכמויות והדגיגים עדיין מאד קטנים).

ד"א יש לו מבחר מאד מעניין של קורי
(קניתי שניים יפיפיים לאק' של הבן), ואיזה 7 סוגים של בוטייה, כמה מהם מאד מרשימים
(לא זוכר בדיוק את השמות).