צפה בגרסא המלאה : תמנונים, סוסונים ושאר ירקות

gikayon
Wednesday 23/04/2003, 16:14
שלום וסליחה על מבול השאלות...

האם ישנם תמנונים קטנים שניתן לגדל באקווריום מים מתוקים/מלוחים?
עדיפות למתוקים כמובן...
ואם כן האם ניתן להשיג אותם בארץ?
שאלה שניה - שמעתי על דבר שנקרא עכביש מים.
יש כזה דבר באמת?
ןאם כן, מה זה בדיוק?
שאלה שלישית, מה לגבי סוסוני ים באקווריום מים מתוקים?
:question: :love: :wink:

street cat
Wednesday 23/04/2003, 18:13
אין תמנונים למים מתוקים, ולמים מלוחים לא מביאים אותם לאקווריום כי הם חיות מוגנות.

אתה יכול אולי למצוא את השם המדעי או הלועזי של "עכביש המים", או לפרט איך הוא ניראה?

וסוסוני ים הם כשמם חיים ב-ים! בים יש מים מלוחים ולא מתוקים ולכן לא קיימים סוסוני ים למים מתוקים.

קובי
Wednesday 23/04/2003, 19:33
חסרי חוליות רבים נעזרים במינרלים שונים שמצויים במים המלוחים על מנת לגדול ולהתפתח. במים מתוקים אין כל כך מינרלים ולכן מרביתם מתקשים להסתדר שם. למרות שאם אני לא טועה, קיים תמנון מפוספס מסויים שחי במים מליחים בשפך האמזונאס - הרי שהסיכוי שתצליח להשיג תמנון כזה (או לגדל אותו בהצלחה) הוא אפסי.

fish in heaven
Thursday 24/04/2003, 11:00
בקשר לתמנונים
תעיין בפורום קהילה, יש שם עץ על תמנונים וקישור למאמר על גידול שלהם באקווריום. בכל אופן יש לזכור שהם חיים לא יותר משנה עד שנתיים.

גיל.ד
Friday 16/05/2003, 00:08
תמנונים ככל הידוע לי אין במים מתוקים לגבי מה שקובי כתב השמח אם תהיה תמונה או שם מדעי :up:
אך סוסונים יש במים המתוקים הם חיים בדרום אמריקה וגם את תצליח להשיג אחד הוא יהיה יותר יקר מאקווריום של מים מלוחים עם כמה סוסנים מלוחים :green:
ובכלל מאוד קשה לגדל סוסנים (אני בעבר הרבתי אותם וגידלתי) אבל לחובב הממוצה זה לא קביל :(
סתם אם תרצה ליתרשם יש במשלוחים קבוע סוסונים בחנות דגי נוי רמת יצחק בר"ג וגם אודי (קוראל איילנד)מביא אותם לפעמים (כי אנשים בד"כ לא קונים אותם כי מאוד קשה לגדל אותם)

אלי הרפז
Monday 09/06/2003, 20:02
קצת סדר בבלגן מתוך 569 תמנונים ודינונים רק 12 מוגנים
מותר ליבא תמנונים לארץ, לי היה את הארסי ביותר,(בלו רינג אוקטופוס) התמונה שלו מופיעה תחת השם שלי,
אין תמנוני מים מתוקים.כמעט אי אפשר לגדל תמנונים באקווריום רגיל,צריך איכות מים
סופר טובה.והחלפה סדירה של מים,ב-24 שעות הראשונות צריכה להיות החלפה רציפה של מים,(אני מאמין שאין לאף אחד בבית כזאת כמות של מים מוכנים גם לא לחנות).זה מסוג בעלי החיים שעדיף שישארו במקום הטבעי שלהם בים :stop: :stop: