צפה בגרסא המלאה : ערכות בדיקה - HAGEN נגד JBL

amnon
Wednesday 09/01/2002, 17:48
יש ברשותי ערכות בדיקת PH ו-KH של HAGEN ו-JBL
ההבדל המהותי בינהם הוא:
הערכה של JBL נמצאת תמיד במים והיא דוגמת את שתי הערכים יחד (PH ,KH).בערכת HAGEN ממלאים מבחנה במים מהאקווריום ובודקים בעזרת הוספת נוזל למבחנה.
במשך כשבוע עד אתמול בלילה, המדיד של JBL
הראה PH -7.6 ו-KH מעל 16. להפתעתי היום בבוקר הנתונים היו שונים לחלוטין:PH-6.4 - ו-KH מתחת ל-4 .
בדקתי את הערכים הנ"ל בערכת HAGEN , התוצאות הראו PH-7.6 KH-7.
מי מהם הוא הנכון ? ומה גרם לשינוי הפיתאומי
במדיד של JBL? :???:

רובנוב
Sunday 27/01/2002, 11:54
אמנון,
קשה לדעת, אני מניח שפשוט תצטרך לשאול בעלי נסיון פה בפורום (ואני מנצל את העץ הזה לשאול בעצמי) או, בדרך הקשה, לרכוש ערכה של יצרן נוסף ולנסות.
אני, דרך אגב, משתמש בערכת KH של SERA, שבה מטפטפים לתוך מבחנה. הערכה מראה לי KH בין של 7dH.
עכשיו ל-catch: היום קיבלתי מכונת כביסה חדשה. בתוך האריזה היתה ערכת בדיקה לקשיות מים של Calgon. זו ערכה שמבוססת על "מקלון" שנטבל במים. טבלתי אותו במי האקוואריום. נחש מה? הערכה הראתה KH מעל 14dH !! מה תאמר על זה? :eek:

אני מפנה זאת כשאלה לכל בעלי התשובה בפורום: האם הערכה של Sera דפוקה? איזו ערכה מומלצת מבחינת אמינות עבור KH?

fish in heaven
Sunday 27/01/2002, 19:39
הייתי מנחש שהערכה של SERA היא יותר טובה, הבעיה היא שאי אפשר לעשות מבחן הבדלים בינהם, ז"א אף פעם לא תדע מה האמיתי... ועכשיו שאני חושב על זה...

קובלט יש באמת סיכוי לשחד אותך לעשות מבחן כזה ? כלומר יש לך ציוד מדידה מדוייק במעבדה, אנחנו (חברי הפורום) נתרום לך ערכות מדידה שונות, תעשה בדיקה, ונפרסם את התוצאות באתר של קובי (וכל אתר אחר שירצה...)

כמובן שזה דורש עבודה ממך, אבל אם חברי הפורום ינדבו את ערכות הבדיקה שלהם, זה לפחות לא ידרוש כסף...:smile:
(ושוב אני עם רעיונות בשמים :up: )

Cobalt
Sunday 27/01/2002, 23:45
לי היה נסיון מעולה אם קיט של RED SEA PHARM מאילת.
זה פשוט וברור.
גם הסקלה פשוטה.
קובלט