צפה בגרסא המלאה : קרדינל ונאון טטרה

דג פרפר
Tuesday 08/01/2002, 21:58
אם יש לי סקאלרים אני יצתרך לבתר על שני הסוגים של הנאון נכון?

amnon
Wednesday 09/01/2002, 02:02
אם הסקלרים קטנים עד 3-4 ס"מ , יש סיכוי שהנאונים ישרדו ,בכל מקרה תאלץ לוותר עליהם בשלב זה או מאוחר יותר,אם ישארו באקווריום יהיו לטרף ע"י הסקלרים,כשיגדלו מעט.
אני אומר זאת מניסיון כואב :sad:

Wild Blue
Wednesday 09/01/2002, 03:18
אני דווקא החזקתי קרדינלים עם סקלרים גדולים ללא שום בעיה.
השיטה היא להכניס את הקרדינלים/ נאון טטרה הרבה לפני הסקלרים (כמה שבועות) לתת לטטרות להיקלת ולדאוג לטטרות להמון מקומות מסתור.
ואז להכניס סקלרים רצוי עדין צעירים אבל אם אתה רוצה גדולים זה גם אפשרי.
שמכניסים את הסקלרים יש לכבות את האורות לכמה ימים.
ולהאכיל במזון מתאם גם לסקלרים וגם לטטרות.

עכשיו תיסבחתי אותך עם דלמות סליחה (:

קובי
Wednesday 09/01/2002, 05:31
אני חוזר ומציין שבטבע הקרדינאלים והניאון - טטרות הם מזונם של הסקלארים. הסקלארים לא אוכלים אותם בגלל שהם קטנים ונכנסים להם לפה, אלא בגלל שזה האוכל שלהם !

מנטה ריי
Wednesday 09/01/2002, 14:59
אפשר לקבל יותר הסברים לגביי הצורך בכיבוי האור בזמן קליטת סקלרים ?
כמה ימים זה כמה ימים ?

נ.ב - בקרוב נקבל שני דגי סקלר גדולים שמר אפללו מכר לילד קטן בעל אקווריום של 50 ליטר בלי להניד עפעף (לדגים בקושי יש מקום לזוז).....

fish in heaven
Wednesday 09/01/2002, 23:05
הכוונה לכיבוי האורות היה כאשר מכניסים סקלרים לאקווריום עם דגים קטנים כגון ניאונים וקרדינלים - אם זיכרוני אינו בוגד בי יש לכם פלטי - דג מספיק גדול כדי לשמור על עצמו מפני סקלר...

וכן מר אפללו זה מקום שמבקרים רק אחרי שצוברים ניסיון הוא לא מתאים למתחילים.

Wild Blue
Thursday 10/01/2002, 01:10
הכוונה היא ליום יומים עד שהקרדינלים מבינים שנכנס להם חבר חדש לאקווריום שיש להזהר ממנו.
ועד שהסקלרים נעשים רגועים יותר ויותר שלווים ומתחילים לאכול (אוכל מוכן)
יש לזכור שבכל מקרה תמיד יכול להיות שיאכלו נאונים/ קרדילים. בעיקר עם המיכל קטן מידי' הסקלרים גדולים מידי, אין מקומות מסתור.

דג פרפר
Monday 14/01/2002, 16:29
כן אבל יש לי כבר סקאלרים באקווריום ונאונים עוד לא ויש לי אקוריום של מטר והסקאלרים לא ממש גדולים די קטנים 5 סנטימטר ופחות

amnon
Monday 14/01/2002, 16:55
הסקלרים שהעלימו לי 5 נאונים ב15 דקות
בגדלים 7-12 ס"מ, אז אולי זה נותן לך קנה מידה, לדעתי אם אתה מוסיף נאונים כעת , תוך חודש חודשיים ,הם יעלמו.

קובי
Monday 14/01/2002, 19:42
העלמותם של הניאונים היא בגדר אקסיומה. הם תמיד נעלמים. זו פשוט השאלה אם הם יעלמו בתוך מספר שבועות (יש סקלארים) או בתוך מספר חודשים (אין סקלארים).