צפה בגרסא המלאה : תודה זאב - חסכת לי מאות שקלים !!!

בוני
Monday 07/01/2002, 22:50
אין מילים !
בעקבות ההמלצה שלך לגבי סלעים מהים התיכון , קניתי סלעים חיים מהים התיכון שהעלות שלהם היא 18 שקל לקילו לעומת 75 שקל לקילו לסלעים מאינדונזיה !!!!
האקווריום נראה מדהים !!!
תודה רבה
בוני

קובי
Monday 07/01/2002, 22:56
בכיף. אבל אתה תצטרך בסופו של דבר גם סלעים מאינדונזיה, גם סלעים מפיג'י וגם סלעים מחנויות אחרות. אני מקווה שלא בנית מסלעה שלמה מהסלעים הללו כי הם לא טובים עד כדי כך.

ספר לנו על האקווריום שלך
מה גודלו ? מה אתה מתכנן לגדל בו ? אילו פילטרים יש בו ?

עמירם ש.
Tuesday 08/01/2002, 00:58
סלעים מהים התיכון מבוססים על כורכר המכוסה בשכבה ביולוגית, בעוד שסלעים מאינדונזיה וכדומה מבוססים על שלדי אלמוגים. המשמעויות:

1. סלעים מהים התיכון מתפוררים עם הזמן.

2. סלעים מהים התיכון כבדים יותר. כיוון שהמחיר הוא לפי משקל, תזדקק ליותר ק"ג כדי למלא אותו נפח, מה שמקטין את פער המחיר.

פרט לכך, נאמר לי גם שהמושבות על סלעים בים התיכון פחות עשירות ויפות מאלו של אינדונזיה, אבל כאן אין לי הוכחה.

בוני
Tuesday 08/01/2002, 01:44
הי זאב !
יש לי אקווריום בגודל :
רוחב - 120
גובה - 55
עומק - 38
יש לי פילטר חיצוני של EHEIM
מפרק חלבונים של RedSea
מנורת UV של Tera
בקיצור - האקווריום מושקע...
בגלל שאין לי נסיון בדגי ים יש לי כרגע רק דגי אלמוגיות זולים (לא מתאים לי לאבד דג של 300 שקל בגלל חוסר נסיון).
מסקנה - הצטרפתי למועדון המשוגעים והבלתי שפויים!!

קובי
Tuesday 08/01/2002, 07:14
אל תספר לי על מועדון הבלתי שפויים :-) אני אחד מהאבות המייסדים שלו (ופרטים בהמשך).

איזה מן הדגמים של רד סי יש לך בתור מפרק חלבונים ? אתה לא משתמש בסאמפ ?
מאחר ויש לך פילטר חיצוני אתה בוודאי שלא משתמש ב over flow. כמה עלתה מנורת ה UV של טטרה ? האם היא שווה את ההשקעה ?

באיזה מלח אתה משתמש ? (פירמה, מחיר למשקל וכמובן - מאיפה אתה קונה אותו ?).

בכל מקרה - אני חוזר ואומר שסלעים חיים מהים התיכון לא מספיק טובים כדי לבסס עליהם אקווריום ריף שלם - אתה חייב להבין שבמקרים כאלה (כמו ברבים אחרים) מחיר מצביע לעיתים על איכות. שים לב לדברים שעמירם אמר לך - הוא צודק.

AYahoo
Tuesday 30/04/2002, 18:03
אני לא מבין מאיפה אתה מביא את האימרה הזו אבל כבר שמעתי אותה יותר מפעם אחת - (מהים התיכון מבוססים על כורכר המכוסה בשכבה ביולוגית), אומנם מרבית ואני מדגיש מרבית הסלעים בים התיכון אכן עסויים כורכר... יש לא מעט סלעים שעשויים מקלציום, אם יש לכם מספיק ידע אתם תדעו להבדיל בין הסלעים השונים מתחת למים... אבל זה דורש מיומנות! בפעם האחרונה שהלכתי אל הים לקחת סלעים חיים הבאתי למעלה מ 200 קילו של סלעים (כמעט חצי טנדר שלי) של סלעים כאשר הם המרכז שלהם היה מקלציום! בנוסף, יש לא מעט סכנות בלקחת סלעים מהים (הכוונה לבעלי חיים שונים שלא רצויים באקווריום, שלא ניתן להפתר מהם).

לגבי הערה אחרת שהצחיקה אותי למדי שראיתי בפורום אחר היתה של הדג נחש שאמר - "אסור לפגוע בבעלי חיים מהים" והוא עצמו אמר שלקח סלעים... הסלעים האלו נקראים סלעים חיים כי יש בהם המון המון המון בעלי חיים! אלפים ומאות אלפים על הסלעים האלו! כאשר לוקחים אותם פוגעים בהם וזה אסור, אני לא מנסה להגיד לאף אחד שלא ילך ויקח... גם אני עשיתי את זה... רצוי כן לשמור על פרופורציות... ולא לעשות סתם נזקים... בנוסף מי שלא יודע להבדיל בין סלעי כורכר לבין סלעי קלציום... עדיף לו ללכת לקנות :)

יום טוב.

קובי
Tuesday 30/04/2002, 18:10
הערת אגב קטנה:

"סלעי הים התיכון" אשר נמכרים בחנויות השונות אינם מן הים התיכון כלל וכלל. הם מוזרעים במעבדה. כאחד שהוציא סלעים אמיתיים מהים התיכון ומילא בהם מסלעה שלמה אני יכול לאמר לכם שהם ממש לא מהסוג המתפורר. אם כבר - אז להיפך.

AYahoo
Tuesday 30/04/2002, 19:07
הדג זאב, אני לא יודע איפה שמעת את העובדה ש"סלעי הים התיכון" לא באים מהים התיכון... יכול להיות אני לא מכיר את טענה זו אבל אני כן יודע שאני בעבר סיפקתי סלעים (מהים) לחלק מחנויות הדגים שאתה מכיר... אז אולי חלק לא מהים.. אני יודע שחלק אחר הם בטוח מהים :)

ככה או ככה... סלעים שעשויים מכורכר הם חלשים יותר, השכבה החיצונית שלהם חזקה (כי היא לא כורכר כמו שאמר חברינו עמירם) אבל בפנים הם כורכר... בכל אופן.. יש גם בים כמו שכבר אמרתי סלעים מקלציום שהתקשה.. מתחת למים קשה להבדיל... אבל מחוץ למים זה כבר לא הכי קשה.. יש להם צבע שונה, משקל קל מאוד יחסית.. והם יותר "חיים" מאשר הכורכר... כי הם נוצרו בים מחקיקים שונים וכל מיני "שטויות" שמתו.

dolphitec
Tuesday 30/04/2002, 22:04
גם אני לא יודע מאיפה הגיע המושג הזה סלעי כורכר... אם אתם מתבססים על כך שראיתם כורכר בחוף פלמחים או חוף נתניה אז טעות בידכם, זה לא בהכרח החומר המרכיב את כל סלעי הים התיכון. אני מציע למי שיש באפשרותו לצלול ומתחת למים לבחון את הרכב הסלעים(ואני לא גיאולוג) אבל אני בהחלט ידוע להבחין מתי אני רואה מצע של סלעים גירניים או סלעים קשים שהם לא כורכר.

קובי
Wednesday 01/05/2002, 00:12
דעתי כדעת בומי שלנו.
ברוך הבא איה הו - והכינוי שלי הוא דג זאב ולא דג נחש.
תודה :green:

עמירם ש.
Wednesday 01/05/2002, 00:23
מותר לצטט את הפורום השני? אז הנה (http://www.dag.co.il/rcforums/viewtopic.php?t=318) עץ רב-הודעות של מישהו שחסך מאות שקלים, בנה אקווריום סביב סלעים ים תיכוניים, ועכשיו הוא מה-זה מסתבך בניסיון לפרק אותו ולהכניס סלעים אינדונזיים. אני לא צד בסיכסוך - אבל כדאי לקרוא.

קובי
Wednesday 01/05/2002, 00:28
שנית: סלעי המעבדה שאותם מוכרים בחנויות הדגים, אשר נקראים "סלעי ים תיכון" מבורכים בכמות עצומה של יצורים חיים, ומתפוררים אפילו למגע יד. סלעי ים תיכון אמיתיים, מאלו שמוצאים בים, אינם מתפוררים גם כשמפילים אותם על הרצפה.

AYahoo
Wednesday 01/05/2002, 21:21
דג זאב מתנצל על הטעות בשם. :oops:

benrokh
Thursday 09/05/2002, 17:51
לא הבנתי מה אתם רוצים מכורכר! אני אישית לקחתי סלעים שהביאו לי ממקום כלשהו אבל לא מהים (ללא חומרים כמו דשן וכו'-נקיים) היו שם מלא מזיקים וטחב שהייתי חייב לנקות בעזרת חומצה!
אבל לאחר השטיפה....................
אין שום תלונות! לא מתפרק ולא שום דבר! וזה הבסיס של המסלעה אצלי!
כרגע יש על אחד הסלעים התפתחות coralline algea טובה ואני מרוצה מאוד מזה!
בכל אופן למה אתם אומרים שכורכר לא טוב?

קובי
Thursday 09/05/2002, 18:05
אני לא אחזור על זה פעם שלישית בנרוק. קרא את ההודעה שכתבתי מעליך(שמתחילה במילה שנית ). מדובר פה בטעות של עמירם ש. וגם אני וגם איהו תיקנו אותו על כך.

benrokh
Thursday 09/05/2002, 18:19
אופס! :oops:
חשבתי שהתכוונת רק לסלעי ים תיכון לא מכורכר
אבל אם כך אז מה זה הסלעי מעדה?

אלון
Thursday 23/05/2002, 08:54
שלום לכולכם

אני חדש בפורום זה ( עד כה הייתי בפורום השני www.dag.co.il)
בכל מקרה בוני מאיפה קנית את הסלעים ?
Ayahoo אתה במקרה עדיין מוכר סלעים ?

קובי
Thursday 23/05/2002, 11:50
אלון ! ברוך הבא לפורום שלנו.
בפעם הקודמת שבה נכנסתי אליו ורשמתי הודעה עם קישור לפורום הזה, ההודעה, הקישור וכל העץ נמחקו. אנחנו לא ננהג כך 8)

למרות שהפנית את השאלה לבוני - אני חש שאני יכול לענות על השאלה הזו בעצמי: ב"אורי מגלד ובניו" יש כמות עצומה של סלעי ים תיכון לא מתפוררים, בצורות מאד מאד נוחות לעבודה (מחוררות היטב, והם בוחרים על פי רוב צורות עם המון "רכסים ועמקים" שניתן לשלב בזו כך שהמסלעה דיי יציבה). המחירים לא נורא יקרים.

benrokh
Thursday 23/05/2002, 12:00
גם האינדונזיים עולים אצלו פחות... 45 ש"ח לקילו כפי שזכור לי!
אבל נדיר שיש לו חיות מים מלוחים...

אלון
Sunday 26/05/2002, 07:43
דג זאב שלום

אז קודם כל אני מסכים איתך בקשר לאתר השני
מנהל האתר השני קצת לא אוהב שעושים אצלו פרסומות וזה אחד הדברים המעצבנים שם

לעינינינו מי זה אורי מגלד ואיפה החנות שלו ?

אלון
Tuesday 28/05/2002, 07:39
שלום לכולם

מה קורה לא יתכן שאף אחד לא יודע מי זה אורי מגלד או איפה החנות שלו ??

dolphitec
Tuesday 28/05/2002, 15:09
אורי נמצא ברח' נס לגויים ביפו, מה שהיה פעם טרופיקל פיש (אורי ומשה), זה יוצא מול המגרש של מכבי יפו.

אלון
Tuesday 28/05/2002, 19:05
יש מה לראות אצלו ?

benrokh
Tuesday 28/05/2002, 19:21
בד"כ לא! אבל....
לפעמים יש לו יבוא (הייתי אצלו שלשום והיו מלא טומטואים ודמזלים ואפוגונים...)
והמחירים דווקא טובים!!!

dolphitec
Tuesday 28/05/2002, 22:48
מאז ומעולם זה היה שם לפי "תקופות", לפעמים יש דברים מאוד מיוחדים ולפעמים אין כלום.

benrokh
Wednesday 29/05/2002, 07:03
והכוונה ל-ממש כלום!