צפה בגרסא המלאה : מצבו הכלכלי של הפורום

fish in heaven
Monday 07/01/2002, 22:41
חברים יקרים
לפני כשלושה חודשים הפורום עבר לשרת מסחרי שמתפקד נפלא וממלא את כל צרכינו, הבעייה היא שאותו פורום זול עד מאוד אבל נותן רק רוחב-פס מוגבל 400MB לחודש - הגבלה אותה אנו עומדים לעבור החודש... ואז יש "קנס" כספי...
ומכיוון שאינני מתכוון לשלם כל חודש את הקנס הזה יש צורך לעבור לשרת יותר מסיבי.

אז יש שתי אופציות
1) מישהו עם תשתית קיימת כאן (כולל אני עצמי) ימצא מקום שהוא יכול לאכסן את הפורום - דורש PHP וMYSQL
2) להתקין תוכנה בסיגנון PAYPEL, ובו חברי הפורום יתרמו אם וכאשר יוכלו מספר שקלים לאחזקת האתר - אם יש לנו 130 חברים, וכל אחד יתרום פעם בשנה חמש שקל נהיה במצב טוב.

אז מה אתם אומרים ?

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: fish in heaven בתאריך 2002-01-07 15:53 ]</font>

קובי
Monday 07/01/2002, 23:02
אנחנו בבעייה דניאל ...

אם האתר שלי יכול לעזור לך - אני אשמח להקדיש לך כמה משאבים שאתה צריך - אבל אני חושב שאין לו את התמיכה ב PHP.

לגבי בקשת תשלום מאנשים על הגלישה בפורום ? עצם העובדה שהעלית את הנושא הזה בטח הורידה מהפורום שלנו לפחות 30 משתמשים. השאר לא ישלמו.

אני מציע שתערוך את ההודעה שלך ותוריד את הצעה מספר 2. יחד עם זה נרחיב את הצעה מספר אחד ונפנה לכל ידידינו לנסות ולתמוך בפורום. יש כאן לא מעט משתמשים מתחום ההיי טק ואוליי אחד מהם מכיר איזה סרבר טוב שתומך ב - php.

fish in heaven
Monday 07/01/2002, 23:52
הבהרה -
אין ולא יהיה תשלום בעד הפורום!!!!!!

יש מה שנקרא תרומות לאחזקת האתר !!!!!
הבדל מאוד גדול בין השניים....
PAYPEL זה בסה"כ שיטה להעברת כסף דרך הרשת.
שמקלה מאוד על החיים.
השאלה היא האם אנשים כאן יהיו מוכנים מדי פעם (פעם בחצי שנה - שנה) ללחוץ על הכפתור של תרום 2 דולר על מנת להחזיק את הפורום ?

כמובן שקיימת תוכנית חילופית... זה לא חובה - אני בודק אופציות

-דניאל
נ.ב. האתר שלך לא ממש יכול לעזור....

bigdarman
Tuesday 08/01/2002, 02:07
מבחינת הכסף בסדר גמור מה זה 5 ש"ח בשנה???
לגבי המקום שאמרת 400MB לא הבנתי אותך כל כך אם אתה צריך מקום לאכסן משהו המחשב שלי מתנדב אני נותך 4GB לפורום אם צריך.

fish in heaven
Tuesday 08/01/2002, 02:33
הכוונה לרוחב פס
כאשר אתה חותם על חוזה לאכסנת אתר, אתה מקבל הקצבה מסויימת לכמות המידע שיכולה לעבור מהאתר אל המשתמשים, כמובן ככל שאתה משלם יותר, יותר מידע יכול לעבור, מכיוון שאצלי זה היה עיסקה זול במיוחד - כך גם רוחב הפס היה זול במיוחד - לא ציפיתי לצמיחה המהירה של הפורום ובטח שלא כ"כ מהר. לכן רוחב הפס הוא 400 מ"ב לחודש.

ותודה על שתי ההצעות :grin:, אם עוד מספר אנשים יביאו הסכמה עיקרונית, אני אתחיל לברר את הנושא באדיקות.

bigdarman
Tuesday 08/01/2002, 02:40
אם יורשה לי כמה זה עולה?
והאם יש לך איסיקיו?

עמירם ש.
Tuesday 08/01/2002, 03:52
יש די הרבה שרתים זולים. הנה (http://www.one2host.com/hosting/gold.htm) למשל שרת שתמורת $6 לחודש נותן 300MB איחסון ותעבורה בלתי מוגבלת, וכמובן את כל הדרישות הטכניות שהעלית. במחיר הזה, כל אחד מ-138 המשתתפים הרשומים יצטרך לתרום בסך הכל פחות מ-2.5 ש"ח לשנה, או 20 אג' לחודש.

fish in heaven
Tuesday 08/01/2002, 05:42
אכן עמירם על אלה אני מדבר, למרות שתעבורה בלתי מוגבלת זהה למנורת אזהרה לא להתקרב, אבל זה כבר דיון אחר :grin:

יש אפילו יותר זולים מזה ב 3-4 דולר לחודש, ואכן זה לא בעיה כלכלית אם כולם תורמים פה ושם, השאלה אם אכן אנשים יתרמו.

כרגע זה עלה בצורה שנתית 70 ש"ח - מאוד זול, והסברתי למה.
ICQ יש אבל מאוד מוגבל - רק בסופ"ש שאני חוזר הביתה

עמירם ש.
Tuesday 08/01/2002, 07:14
לא להרביץ - יש לי הצעה לא נחמדה אבל יכולה לעזור באופן זמני:

אני מניח שחלק משמעותי מרוחב הפס הולך על החלוקה לפורומים השונים. אתה נכנס לדף הראשי ורואה שיש הודעה חדשה בפורום דגים - הלכו כמה עשרות KB על כל ההודעות הקודמות שכבר ראית רק כדי לגלות את ההודעה החדשה. אחר-כך אתה חוזר אחורה (שוב כמה עשרות KB) ורואה שיש גם הודעה חדשה בקשקשת ברשת - שוב כמה עשרות KB. וכך כל פעם מחדש.

מה דעתך, עד שירווח ויימצאו שרת ו/או מימון, לחזור למצב של המתחרים (אמנם עם התוכנה המשופרת הזו) ולהפעיל רק פורום אחד? יותר מבולבל אבל בהחלט יותר זול, וגם פחות ביזבוז זמן (שלא לדבר על כל ה-Moved).

קובי
Tuesday 08/01/2002, 07:19
לגבי מימון - אני בפנים. אם צריך לעזור, נעזור.
הפורום הזה שווה מספיק :-)

בכל אופן, יש מקורות מימון כמו לשים באנרים של אתרים שהקלקה עליהם מכניסה כמה סנטים.

צחי
Tuesday 08/01/2002, 15:41
אם צריך מימון אני אשמח לעזור, אבל אם זזים מהשרת הנוכחי כדאי לבדוק כבר לעומק יותר אולי מעבר לשרת ישראלי. אני מציע שאתה או ביחד נעשה עבודת עומק ואז נביא הצעה מעשית במפגש חברים. לדעתי תשלום בצורות שהצעת יפיל את העסק ומיד. לדעתי ואפשר לדבר על כך במפגש הקרוב או שהפורום יתוחזק ע"י הגרעין הקשה של הפורום או נקים עמותה שתממן את הפורום ואולי גם אתר שנבחר או נקים.

amnon
Tuesday 08/01/2002, 16:48
הצעתו של דג זאב בהחלט נכונה ומועילה ,לגבי בנרים , יש גם אפשרות לפרסם חניות בעזרת הפורום. על פירסום בעלי חניות משקיעים המון.
אז 10 ש"ח בחודש לפירסום בפורום כזה בהחלט שווה להם. במפגש הפורום אפשר להציע זאת לבעלי החנויות , ולראות את תגובתם.
ד.א המפגש ב17.1 או 17.2 ?

לילך
Tuesday 08/01/2002, 17:04
ברגע שהשתתפות בפורום לא מותנת בתשלום אין סיבה שאנשים יברחו. אני עצמי מוכנה "לתרום" לפורום 10 ש"ח בשנה.
העזרה בפורום כל כך רבה שאין צורך לקנות ספרים ולנבור, כל ספר עולה בסביבות ה-50 שח?

הנה הפתרון בשבילי לפחות!

קובי
Tuesday 08/01/2002, 17:23
17 לראשון
יום חמישי

אנחנו נארגן מגבית תרומות במפגש הפורום ונסגור את העניין הזה. דניאל יפתח קופה קטנה וכל מי שידבנו ליבו (כך במקור) ישקיע חמישה, עשרה, אפילו שלושה שקלים.

אני חושב שמגדלי דגים שמסוגלים להוציא סכומי עתק על מיכשורציה מתקדמת (שנדבר על ההוצאות שלי בתחום התאורה לאקווריום הצמחייה ?) יכולים להקדיש חמישה שקלים לפורום שבו הם מבלים שעות כה רבות.

הסניק סקין
Tuesday 08/01/2002, 19:57
כל החלטה שתתקבל אני בעד

elminister
Tuesday 08/01/2002, 20:43
קופה קטנה היא רעיון מצויין
COUNT ME IN

fish in heaven
Wednesday 09/01/2002, 01:55
רק חוזר שנית
אין שום כוונה להפוך את הפורום לפורום בתשלום !!!! :smile:
לא ניסחתי נכונה את דברי.
מגבית במפגשי פורום אחלה רעיון :grin:

בקשר לאתר ישראלי - עלות מינימלית היא 15 דולר - עלות אתר בחו"ל בעל פונקציות מקבילות היא כ-5 דולר....

בקיצור יהיה דיסקוס על זה במפגש פורום.

bigdarman
Wednesday 09/01/2002, 02:06
זה לא הוגן!!!!!!!!!!!!!!!
אני לא יהיה במפגש אבל גם אני רוצה לתרום לפורום כי אני משתתף בו.

shoonra
Wednesday 09/01/2002, 02:13
גם אני רוצה לתרום לפורום בכל דרך אפשרית
מקווה שתמצאו דרך לעשות זאת בלי הצורך להגיע פיזית לאיזור המרכז
כי אני גר די רחוק וקשה לי להגיע למפגשים במרכז

fish in heaven
Wednesday 09/01/2002, 02:24
*קטע הומוריסטי*
אנשים יקרים, אל דאגה, אני אדאג להעניק לחתולה שלי זוג כנפיים והיא תסתובב עם קופה בכל הארץ :smile:
גם מחשבון הבנק שלכם ניקח תרומות :grin:

לילך
Wednesday 09/01/2002, 02:39
תנו לנו כתובת וגם אני אשלח לכם תרומה ברצון רב.

ד"א כל אחד מוזמן למפגשים?

עומרי ע
Wednesday 09/01/2002, 02:58
אני מוכן כמובן לתרום לפורום, אם כי יש עם זה בעיה, אני גר בירושלים וכמעט ולא אוכל להגיע למפגשים שיהיו (אלא אם כן יפלו על חופש).
אפשר לשלוח את זה למישהו מהמנהלים של הפורום אולי?

fish in heaven
Wednesday 09/01/2002, 03:58
(תודה תודה תודה תודה תודה)^200

:smile:
באמת תודה לכולם :grin:

אבל כרגע אין צורך בזה צוות המשגיחים ייפגש יתייעץ וינווט ואז נראה מה קורה.... אני בכלל לא בטוח שנצטרך תרומות - יש תוכנית באופק