צפה בגרסא המלאה : דיסקוסים מורעבים

קוזמו
Monday 10/02/2003, 23:45
עשיתי טעות של ילדים ויחד עם שלושה דיסקוסים קטנים יש לי הרבה דגים קטנים ומהירים (טטרות למיניהם) שגונבים לדיסקוסים את האוכל מבין הידיים...

למישהו יש איזה טיפ איך להאכיל את הדיסקוסים?
שקלתי האכלה בחושך כך שיפול אוכל על הקרקעית והדיסקוסים ימצאו אותו... אבל לא נראה לי רעיון מוצלח מאחר וכנראה שהקורי ימצאו אותו קודם

דודו דיסקוס
Tuesday 11/02/2003, 00:47
היי, מה המצב?!
בהקשר לשאלתך..., ניתן לנסות בשני שיטות האכלה:
1.להאכיל יותר עד שהדגים הקטנים והמהרים כך שהדגים יגיעו למצב של רוויה מבחינת אוכל והשאר גם יספיקו לאכול.
2.לפזר כמויות של אוכל בשניים או שלושה אזורים באק', למשל כמות אחת בצד ימין ובאותו הזמן בקצה השני.

בהצלחה...

דודו

קוזמו
Tuesday 11/02/2003, 23:14
הבעיה היא שהדיסקוסים לא באים למקומות של האוכל בכלל...
יש שני דיסקוסים שבקושי ראיתי אותם אוכלים מאז שהם אצלי :roll:

שוני ז"ל
Tuesday 11/02/2003, 23:53
קוזמו קודם כל תגיד כמה זמן הדיסקוסים אצלך באקוריום. האם הם אכלו קודם?יכול להיות שהם לא אוכלים כי הם בסטרס עקב העברה ולא בגלל שאחרים לוקחים להם את האוכל .מה מצב המים מה הפרמטרים של המים.תשובות לשאלות האלה יתנו רקע ואז נוכל לעזור אולי
שוני

קוזמו
Wednesday 12/02/2003, 19:28
הדיסקוסים אצלי מזה כחודש בערך. גודלם 3-4 ס"מ.
האקווריום עצמו פועל כחודש ושבועיים והמתנתי לאכלוס הדגים על אף שהפילטרים החיצוניים היו מאקווריום שכבר רץ לפני זה קרוב לשנה.

ניטריט = 0
ph = 7.2 (נכון ליום חמישי האחרון, לפני שבוע)
טמפרטורה - 25 (הייתה עד שלשום 27, ירדה בגלל שימוש במחמם קטן מדי כי הגדול התקלקל)

רק דיסקוס אחד מתוך השלושה היה תמיד מגיע לאזור ההאכלה, השניים האחרים די ביישנים.
ניסיתי היום לפזר להם אוכל על החצץ בין הצמחים שהם שוהים בהם רוב הזמן. אני מקווה שיאכלו אותו :roll:

שוני ז"ל
Wednesday 12/02/2003, 20:53
תעשה לעצמך טובה גדולה ותעלה טמפרטורה ל29 אבל לאט לאט .יתכן שבגלל הטמפ' הנמוכה הם בצד
שוני

קוזמו
Wednesday 12/02/2003, 22:45
זו לא טמפרטורה קצת גבוהה לצמחים ולדגים אחרים? :|

Wild Blue
Wednesday 12/02/2003, 23:11
היא מעט גבוהה לדברים אחרים אבל היא מחייבת לדיסקוסים. בטמפ' נמוכות יותר יש סיכויים גבוההים יותר לדיסקוסים להדבק או לפתח כל מיני מחלות. מעבר לזה קר להם והפעילות שלהם נמוכה יותר והם אינם מתנהגים ונראים כראוי.
את הצמחיה ושאר הדגים יש להתאים לכך שיש דיסוקוסים באקווריום ולא להגיד אבל יש דברים אחירים אז נקל קצת בתנאים של הדיסקוסים לצערינו הדיסוקיסם הינם עדינים ויקרים יותר מרוב הדברים שמוסיפים לאקווריום לכן יש להתיחס לנוככותם בהתאם.