צפה בגרסא המלאה : בזבוז מים

עומרי ע
Wednesday 02/01/2002, 05:35
אני רוצה לערוך סקר קטן:
כידוע, התחביב שלנו חשוב לנו מאוד ואנו יכולים להשקיע בו כמות מזומנים גדולה בלי להרגיש על מנת שחברינו השקטים יחיו בשלווה.
אבל- התחביב הזה יכול לפגוע בנו, באיחוד אם לא נפעל כראוי.
רובנו מחזיקים יותר מאקווריום אחד, והאקווריום הם אקווריומים גדולים, שביחד מכילים כמה מאות ליטרים של מים.
מצב המים בארץ כידוע, לא משהו ומעניין אותי לדעת מה אתם עושים כדי שהתחביב הזה יזיק כמה שפחות למצב המים.

אני לדוגמא משתמש במים שאני מוציא מהאקווריום להשקית העציצים, אני משתדל לא להחליף יותר מידי מים (10 אחוז בשבוע).
כשאני מנקה את האקווריום אני שוטף את החצץ ושאר הציוד במעט מים ודואג לכסות את האקווריום כדי למנוע התאדות מיותרת של מים.

fish in heaven
Wednesday 02/01/2002, 23:26
גם אותי זה פעם הטריד - ביזבוז מים באקווריומים ולכן עשיתי חישוב קטן -

לאקווריומיסט ממוצע יש כ-250 ליטר אקווריומים בבית (מספר כללי)
הוא מחליף נגיד שליש מהמים במשך חודש.
כלומר 80 ליטר
נשמע לא מעט?
נכון, אבל זה גם לא ממש הרבה, רק הניאגרה בשירותים זה 9 ליטר כל פעם, לא לדבר על מקלחת, שתייה, בישול, שטיפת הרכב וכיו"ב....

והערת אגב, מים מאקווריומים מעולים לצמחים כי הם כבר מכילים ניטרטים בכמות רבה, דשן טבעי :smile: !

עומרי ע
Wednesday 02/01/2002, 23:50
בניאגרות היום יש אפשרות להוריד 4.5 ליטר בכל פעם..
ויש גם חסכמים ("על המים שמים חסכמייייםםםם!! פרסומת מעצבנת..) בשביל לחסוך מים במקלחת..

לגבי האקווריומים- כשמשקים את העציצים במי האקווריום, זה גם טוב לצמחים וגם חוסך מים.
תחשוב אבל שבזבוז המים באקווריום לא מסתכם רק בהחלפת המים,אלא גם בשטיפת הציוד שבו (פילטרים...).
מה שאני אומר זה שלא צריך להגזים עם הבזבוז כי אני כבר נתקלתי באקוויומיסטים בזבזנים.