צפה בגרסא המלאה : הצילו! הדיסקוסים שלי בולעים את הנאונים שהוספתי היום

קוזמו
Friday 31/01/2003, 17:19
מה עושים??

Wild Blue
Friday 31/01/2003, 18:51
איזה גודל הנאונים לעומת הדיסקוסים :?:
איך שילבת את הנאונים באקווריום :?:
האם היו טטרות קטנות כל שהם באקווריום לפני הדיסקוסים שלא נאכלו :?:
כמה נאונים הכנסת ואיבדת :?:

:candle:

קוזמו
Friday 31/01/2003, 18:58
הדיסקוסים מאוד קטנים - 3-4 ס"מ קוטר
הנאונים גם קטנים... נראה לי 1-2 ס"מ

איבדתי שני נאונים בהעברה בין החנות והבית (לא קרה לי מעולם שמת לי דג בשקית... מאוד מוזר)

באקווריום איבדתי עוד נאון, אבל לא ראיתי שמישהו נשך אותו.. לדעתי מת מסטרס (למרות ששמתי אנטי-סטרס)

יש לי באקווריום סרפות שהגיעו יחד עם הדיסקוסים לפני שבוע וקצת

Wild Blue
Friday 31/01/2003, 19:26
איזה עדות יש לך שהדיסוקיסים אכלו את הניאונים :?:
עדין לא תיארת מה היה תהליך ההכנסה של הנאונים לאקווריום.

עם כל הכבוד שהתכוונתי טטרות קטנות סרפות לא ממש נכנסות בקטגוריה הזו הכוונה היתה לבעלי אותה צורה גודל ומבנה גוף.

מאוד מוזר שדיסקוסים בכזה גודל אוכלים נאונים בכזה גודל.

וזה בכלל לא נדיר שנאונים מתים בשקית ובחלק מהחנויות על כזה דבר אפשר לבקש החזר זה לפעמים תלוי בטיב הנאונים ובמקורם.

וסתם המלצה כללית שחורף אצלינו לא מומלץ לקנות דגים מדרום אמריקה שמקורם ככל הנראה ישר מלכידה בטבע כמו הנאונים.

קוזמו
Friday 31/01/2003, 19:33
אחי, אין לי עדות...
יש לי רק 3 דיסקוסים צמאי דם ששוחים במאוזן די מהר כדי להכניס נאונים לפה.

אין לי יותר טטרות... אבל אני מתכוון להוסיף אף-אדום ורזבורה חצויה (כנראה).
אני גם מחפש קורידורסים למיניהם, ואולי בוטיה ליצן... למרות שכרגע הדיסקוסים בעיקר אוכלים מהרצפה והאחרונים עלולים לאכול הכל ולהשאיר את הדיסקוסים רעבים.

לגבי הנאונים - אני יודע שהם מאוד רגישים, בגלל זה לא דאגתי מהעניין בשקית...
אבל אני די מודאג מעניין הרדיפה. מה יהיה בלילה בחושך?

Wild Blue
Friday 31/01/2003, 19:38
הם רודפים אחרי הנאונים :?:

בבקשה תאר את דרך הכנסת הנאונים לאקווריום :stop:

ברמת העיקרון האור אמור להיות כבוי עכשיו :roll:

קוזמו
Friday 31/01/2003, 19:47
בבקשה :) :

בשעה 14:40 הכנסתי את השקית של הנאונים לאקווריום שהיה חשוך מזה שעתיים וחצי (שעון שבת...).
לאחר 20 דקות שפכתי שתי כוסות מהאקווריום אל תוך השקית בתוספת אנטי-סטרס...
אחרי 10 דקות שוב 2 כוסות לשקית...
אחרכך שחררתי את הדגים.
בשעה 16:00 האור נדלק לבדו, לכן דאגתי קצת לפני להאיר מעט את החדר על מנת שהנאונים יחשפו לאט לאט ולא בבת-אחת (לקח מגידול ציקלידים... לא להציג להם דג חדש מול העיניים ישירות.. אלא לאט לאט כמו זריחה).

אגב - הדיסקוסים (טפו טפו טפו) די עזבו אותם

Wild Blue
Friday 31/01/2003, 19:53
נראה לי שבגלל שהכנסת את הדגים באור הדיסקוסים התחילו לרדוף אחריהם בחושבם שהם אוכל. (היתה צריך להשאיר את האור כבוי עד מחר).

ובנוסף איקלמת אותם יותר מדי מהר מבחינת השוואת תנאי מים.

קוזמו
Friday 31/01/2003, 19:55
אבל לא הכנסתי אותם באור - היה חושך
כמו כן- הדגים היו בשקית באקווריום שעה עד שהם הגיעו למים של האקווריום.
לדעתי - מספיק זמן :?

Wild Blue
Friday 31/01/2003, 19:59
כן אבל היה צריך להשאר חושך עד לאקלום מלא של הדגים בערך כרגיל הבוקר של יום המחרת.

איקלום של נאונים כמו של דיסקוסים צריך להמשך על פני מספר שעות ולא על פני חצי שעה שבה אתה גם מעלה את הסתרס עם הוספת המים.

נאונים יש לאקלם ע"י הופת מים ע"י טיפטוף מים בזרם איטי אל בשקית לכדי שילוש המים שבה ורק אז בעזרת רשת יש להעביר את הדגים לאקווריום שמומלץ להעביר את הדגים למלקודת רביה של משריצים לשם אילום מלא לתנאי המים תוך הקלה על הדגים ע"י מניעת הצקה מידי דירי האקווריום שכבר נמצאים בו.

קוזמו
Friday 31/01/2003, 20:08
יעזור אם אני אכבה את האור? יש לזה ערך כלשהו כרגע?

Wild Blue
Friday 31/01/2003, 20:15
כרגע לפי דעתי בכלל לא.

קוזמו
Friday 31/01/2003, 20:21
אני באמת מקווה שהמצב ימשך כמו שהוא עכשיו :roll:

בעיקרון - האם נאונים ודיסקוסים זה שילוב מוצלח, או שרק קרדינלים מתאימים?

Wild Blue
Friday 31/01/2003, 20:25
ניתן מניסיוני לשלב את שניהם וכן את רוב הטטרות העדינות עם דיסקוסים כל עוד שומרים על מספר כללי בסיס.

קוזמו
Friday 31/01/2003, 23:20
וכמובן שבהיותך חבר פורום מכובד בעל ידע רב ועברית רהוטה, תספר לי ולכל שאר החברים על אותם כללי יסוד, לא? :wink:

Wild Blue
Friday 31/01/2003, 23:56
ברמת העיקרון מומלץ לרוב לשלב את הטטרות מספר שבועות לפני הדיסקוסים (אם לא את כל הכמות אז לפחות אוכלוסית בסיס) לתת להם להתרגל להכיר מקומות מסתור ולהתחיל להשמין מאוכל. הסיבה להכנסת אוכלוסית בסיס לפחות לפני הדיסקוסים הינה שדיסקוסים ככל הנראה לא ממש יודעים לספור ככה שהם לא ממש מבחינים בזה שהוספת עוד דגים מאותו הסוג שהוספת הם יכולים אבל לסים לב לסוגים נוספים שנספו ולנסות אולי לבדוק אם הם אכילים.
דבר שני הינו לדאוג שהדיסקוסים שקונים אינם בגודל מספיק בשביל לאכול את הטטרות מההתחלה כי אם הדיסקוסים מגיעים גדולים ומצליחים לאכול טטרה הם ימשיכו. אבל אם הדיסקוסים מוכנסים קטנים מדי בשביל לאכול או להזיק לטטרות הם לא יראו בהם כמזון ולא יציקו להם גם בעתיד.
יש לוודא שהטטרות שמכניסים לאורך כל הזמן (גם הכמות הראשונית וגם בהמשך) הינה מאיכות טובה (שוב אני ממליץ לא לרכוש דגים שמקור היבוא שלהם הינו ד. אמריקה מתי שחורף אצלינו שהוא מקור למחלות) והם אינם חולים כי אם הטטרות מגיעות חולות אז מעבר לעובדה שהם יכולות לגרום לתחלואה בכל האקווריום טטרה חולה לא בורחת כל כך ואם דיסקוס יצליח לתפוס אותה ולאכול אותה כו עלול להתחיל להיות ציד טטרות קבוע, וגם ללמד אחרים, ולגמול אותם מזה הינו תהליך ארוך ומיגע.
בנוסף כאשר מביאים תתרות נוספות ללהקה יש לדאוג לאיקלום כמה שיותר עדין ונוח לדגים מעבר להשוואת הטמפ' יש להשוות את תנאי המים בהדרגה (מומלץ לטפטף מים לאט לאט עם צינור אוויר עם ברז עליו) אל תוך שקית הדגים עד להגעה למצב שבו שולשה כמות המים בכלי. ואז בעזרת רשת להעביר את הדגים לאקווריום. מומולץ בחום לתת לדגים זמן התאקלמות נוסף במלקודת רביה גדולה מרשת שבה הדגים ינוחו זמן נוסף בתנאי המים החדשים שלהם בלי שדגים אחרים יציקו להם איך שהם נכנסים. אם יש ברשותך מזון חי קטן (תולעים לבנות, דפניות, ארטמיה צעירה וכו') מומלץ לשחרר כמה במלקודת הרביה לשם עידוד הדגים לאכול ככה שמתי שהם יוכנסו לאקווריום הם יהיה עם משהוא בבטן ויהיה להם ממה לחיות בזמן שהם מתרגלים לביתם החדש.
יש לבצע את כל התהליך האיקלום בחושך ולשמור על החושך באקווריום (ובחדר מסביב) בערך עד למחורת בבוקר.

עצות אלו הינם מניסיוני בלבד והם דברים שסיעו ומסיעים לי להחזיק להקה של כ40 קרדינלים (קבועים) במשך קרוב לחצי שנה.

בקשר אליך חלק מהעצות כבר לא ישימות אבל בכל אופן מעכשיו הקפד על איקלום עדין יותר והדרגתי יותר ובחושך.
מומלץ שתנסה לשמור על "תהרת הגזע" של הטטרות שלך ולא לערבב יותר מדי סוגים.
אלא בערך 2-3 להקות של טטרות שכל אחת מונה לפחות 6-10 פרטים.
כמות הדגים ומספר הלהקות תלוי היכ הרבה בגודל האקווריום שלך.