צפה בגרסא המלאה : מישאל עם - מי לא מאכיל וכמה ?

עין_הדג
Friday 01/04/2005, 09:13
המטרה לנסות לקבוע את כושר הנשיאה של המערכת האקולוגית בבריכה ללא האכלה. או במילים אחרות , כמה אפשר לאכלס בריכה לפני שהדגים יהיו רעבים.

ברור שהדבר הזה תלוי בהמון פרמטרים , כמו שטח הפנים של הבריכה צפיפות הצמחיה , כמות הזבובונים באויר וכדומה. אבל באופן גס זה יכול לתת מושג מסוים.

שאלת המשאל היא : כמה דגים (אורך מצטבר) חיים בבריכה שלכם (מנורמל על נפח הבריכה) ללא האכלה.

איציק רז ז"ל
Monday 04/04/2005, 07:25
שלום!
בריכה של 2000 ליטר בערך מזה 4 שנים לא מאכיל בכלל, כ-10 דגי זהב ומאות גמבוזים...

Cobalt
Monday 04/04/2005, 09:06
זה קצת קשה כי כל בריכה שונה. בריכה שמקבלת שמש יש בה אצות וזה מזון אחלה.
בריכה בתוך בניין לא רואה אור אזי חסר לה...

אני ראיתית ניסוי שהכלו קרפיונים 7(!) חודשים ללא מזון כל שהוא (היו שמנים בהתחלה) ובדקו לפני ואחרי יצור נוגדנים.
גילוי שאין קשר בין יצור נוגדנים לרעב. וזה הפריך טענה שבאזורי רעב יש יותר מחלות בגלל כשלים חיסוניים. (אלא בגלל שהיכן שיש רעב יש תברואה ירודה)
מאז גם גילוי קצת יותר על המערכת האימונות...

עין_הדג
Monday 04/04/2005, 09:20
זה אומר שאם אני מגלגל החוצה את האצות החוטיות אני מרעיב את הדגים שלי ?

לגופו של ניסוי. יש המון מחקרים על הקשר שבין דכאון לבין כשלים של המערכת החיסונית . בו בזמן ידוע על קשר בין מחסור במינרלים שונים לבין דכאון. ככה שבבני אדם סביר להניח שהמערכת החיסונית תהיה בקורלציה עם איכות ומגוון האוכל יותר מאשר עם הכמות שלו.
בקיצור , אתם צריכים במעבדה פסיכולוג טוב של דגים, שיראיין אותם ויבדוק אם גדים שחיים על אצות, הם יותר או פחות מאושרים וחיים בזוגיות טובה והרמונית , מאשר דגים שניזונים מתולעי דם או מבונזו של דגים :)

necrosis
Monday 04/04/2005, 17:23
אתה מעסיק את עצמך בשטויות מה שגם נשמע "מעט אכזרי".
מה יותר קל מלזרוק מעט מזון פעם ביום-יומיים?
אני מאכיל מעל 60 דגי זהב בינוניים ומעלה כ3-4 פעמים ביום ב14 סוגי מזון שונים ביום.
מה יותר כיף מלראות את הדגים עולים לאכול?

למה להרעיב אותם?
אין לך כח להאכיל או שזה נובע מקמצנות.
אני לא מאמין ששאלת את השאלה הזו מתוך רצון ללמוד אלא רצון למצוא דרכים קלות.
תשובתי לך היא: אם אתה לא מתכוון להאכיל, תוציא את הדגים המסכנים שלך.

idanoron
Tuesday 05/04/2005, 18:10
אני מסכים איתך -נורא כיף לשבת ליד הבריכה ולהאכיל...
יש לי גם בריכה של כ-2 קוב עם דגי זהב ובעיקר קוי
אני מאכיל אותם 4-5 פעמים בשבוע במזון צף של סרה
אין סיבה לא להאכיל אותם,המזון לא יקר ולדעתי אצות וזבובונים לא מספיקים להם

ולבחור החסכן :אל תערוך ניסויים מוזרים על חשבון הדגים

ATLANTIS
Monday 25/04/2005, 21:32
אני עם האסכולה הטוענת שיש להאכיל את דגי הבריכה,
במרבית המקרים הביוטופ קטן מדי על מנת לספק את צרכי הדגים.

זה לא שהם לא ישרדו, זה אומר שמרבית הדגים יסבלו מעיכוב גדילה עקב מחסור
בחומרי מזון נאותים.

היוצאים מן הכלל הם הדגים שתפקידם לתת בראש ליתושים ואת אלה כדאי לא להאכיל (למרות שהם יעלו למשמרת לילה גם על בטן מלאה)

ran17
Tuesday 31/05/2005, 23:46
את הדגים שלי נהגתי להאכיל מידי יום במשך שמונה שנים עד לפני שבוע, את הקויים שלי קניתי בגודל 3 ס"מ והם הגיעו לגודל של 25 ס"מ אני מאמין שזה בזכות מזון עשיר בכל טוב, בריכה עם תנאים טובים דרך קבע.
הדגים כולם מתו לפני שבוע ממעשה קונדס של ילד בשכונה שטיפס לגינה ושפך חצי ליטר של חומר קוטל עשבים, אני מאמין שבין היתר יש כמות מרוכזת של כלור בחומר.
ברוב טיפשותו הילד השאיר את הבקבוק בגינה שלי ולמזלי (חצי נחמה) הבנתי שאת החומר שמים לסילוק כל צומח לפני התקנת דשא מלאכותי.
את הבריכה נדרשתי לנקות 5 פעמים בכלור מאוד מאוד מרוכז מהסיבה שהחומר נספג לסלעים שממנה עשויה הבריכה.

הבריכה בנוייה מיציקת בטון שעליה יריעה, על היריעה עוד יציקת בטון דקה, מעל יציקת הבטון העבה הנחתי עוד יריעה שעליה שכבה עבה של מלט לבן מיוחד שהוא נטרלי ועליה אבנים גדולות של חלוקי נחל, נפח הבריכה 800-900 ליטר ולכן היה דרוש לנקות את הדפנות ביעילות.

כרגע יש בה 5 דגי זהב בגודל 3 ס"מ לאיתחול עד שיבואו קויי בגודל 30 ס"מ (שהילד שלמזלו הרע נתפס יקנה).

ATLANTIS
Tuesday 31/05/2005, 23:58
איזה מנוול :evil:
לבריכות שלנו באטלנטיס ילדים משליכים אבנים כל יום ואפילו הצליחו להרוג לפני שבועיים קוי A גדול בפגיעה של סלע בראשו.
המבוגרים לעומתם משליכים "רק" בדלי סיגריות..

אני מודע לעובדה שזה בטבע של ילדים להשליך אבנים לבריכה, אבל מה שמרגיז זה ההורים שצופים במעשיהם ולא אומרים דבר.

תאושש את הבריכה ושלח תמונות לתחרות שלנו.

נקמתו של ran17:
שלח אותו לקנות את הקוי רק באטלנטיס...
נעשה לו מחיר מיוחד: כל קוי 30 ס"מ - 800 ש"ח ... :wink:

yanir-x
Thursday 02/06/2005, 21:33
אצלי יש בריכה בערך 250 ליטרים עם 3 דגי קוי יסית גדולים ואני מאכיל כל יום.

אני מאכיל באוכל מחזק צבע שקניתי מאטלנטיס :lol:
ובקשר לילד,
תעשה לו "מבצע" דג אחד ב800 ושנים ב-1,000

ran17
Monday 06/06/2005, 21:24
בוגי עם או בלי הנקמה הוא יגיע ל800 שקל.
נראה אותו קונה לי עכשיו 13 קוי שהרג בגודל של כמעט 30 ס"מ בפחות מסכום נאה.
לי לא מפריע מאיפה לקנות הבעיה זה המיקום.