צפה בגרסא המלאה : חושב לעבור לסטינגריי...

איציקליד
Friday 13/11/2015, 23:45
שלום לכולם.
כרגע יש לי אקווריום של דמסונים וקורליוסים ודי נמאס לי ממנו. הדגים כול הזמן מתחבאים לי במסלעה...
בכול מקרה אחרי הרבה מאד זמן איתם אני רוצה לשנות למשהו קצת יותר מאתגר.
המידות של האק' הם 140*70*70.
שני פילטרים חיצוניים של אטמן אחד 1200 ל/ש השני 1400ל/ש.
שני טרמוסטטים.
מצע קוורץ של 2-3 מ"מ (גודל גרגרים).
השאלה היא האם אק' כזה מתאים לגידול סטינגריי?

עוד עניין הוא שיש קץ', אני חיייל והאק' הוא בבית של ההורים (בעצם דקורציה לסלון שאני מטפל בה) ואני נמצא בבית רק בסופי שבוע (וגם זה לא תמיד). לפני שהתחלתי צבא ומכינה היה באק' הזה דיסוקוסים וכשהעזבתי האק' די קרס כי לא הייתי שם מאה אחוז כדי לטפל בו (ואז החלפתי למובנות שהן יותר עמידות) ועכשיו אני חושש לעבור לסטיינגריי בגלל שאולי יקרה אותו הדבר. אז מה אתם אומרים? אפשרי להחזיק ככה סטינגריי?

Deano
Saturday 14/11/2015, 10:27
מידות האקווריום שלך מתאימות לסטינגרי ואפילו ל2
הקץ'שאתה מדבר עליו:
אם אתה לא בבית אז...1)מתי אתה רוצה להנות מהדג
2)להורים יש ידע בסיסי בהחלפות מים והאכלה ?

חשוב מאוד לשמור על איכות מים תקינה לכן יש לבצע החלפות מים ומעקב אחרי האקווריום.
לכן אם אין לי שיתוף פעולה עם ההורים לא הייתי ממליץ להיכנס לזה כרגע במהלך השירות הצבאי .

איציקליד
Saturday 14/11/2015, 13:39
יש שיתוף פעולה מצד ההורים.
השאלה היא האם אק' סטינגריי דורש יותר מהחלפת מים שבועית? אני כול סופ"ש בבית ומטפל באק' כול סופש.
אני אהנה מהדג בסופי שבוע, מעבר לזה שזה גם בשביל שההורים יהנו.
באק' הנוכחי אין יותר מידי פעילות. הדגים מרוכזים רוב היום במסלעה ואז האק' עצמו נראה ריק למדי ומשעמם. כמובן שאם לדעת מישהו סטינגריי לא מתאים ויש חלופה אחרת שמתאימה לי אני אשמח לשמוע.

.Tom k
Saturday 14/11/2015, 14:15
אם אתה מחפש תנועה ו''הצגה'' במיכל הייתי ממליץ על להקה או שתיים של טורפאוסים.

הפעילות באקווריום תהיה בלתי פוסקת והטיפול יכול להתאים לפעם בשבוע.

איציקליד
Saturday 14/11/2015, 16:19
האמת שטורפאוסים כן עבר לי בראש. אבל קודם אני מעוניין לבדוק את העניין של הטריגונים.

shlomo012
Sunday 15/11/2015, 17:42
אני לא הייתי נכנס לזה.אני גידלתי סטנגריי כשהייתי בתיכון חזרתי רק סופי שובע.הראשון מת כי תקפו אותו ולא הייתי בבית כדי ליראות.אני גם כמוך עשיתי מכינה וכרגע בצבא לא תמיד זה עובד אני עם הדרטם אמריקאים לפעמים סופג ננפילות.אבל אני בדרך כלל חוזר אחת לשלוש שבועות שבועיים.עדיין אני לא ממליץ להתעסק בזה אם אתה לא תמיד יכול לקפוץ לבית ולטפל במקרה הצורך.

איציקליד
Monday 23/11/2015, 01:11
מבאס לשמוע...
יש מצב שיש מישהו שעשה את זה והצליח לו?

shlomo012
Monday 23/11/2015, 01:22
יכול להיות שזה יצליח לך.אבל יש סיכון שצריך לקחת בחשבון.אף אחד לא יכות להבטיח לך שיצליח לך.כמו שאף אחד לא יכול להבטיח שהוא ימות לך.לי הראשון מת והשני הצליח

איציקליד
Monday 23/11/2015, 01:40
ברור שאין הבטחות. אני פשוט מחפש מישהו בעל נסיון חיובי שאפשר ללמוד ממנו

Sent from my GT-I9190 using Tapatalk

shlomo012
Monday 23/11/2015, 15:54
אמרתי לך.
לי היה אחד שנה +- עד שמכרתי.הראשון מת אחרי שבועים בערך