צפה בגרסא המלאה : תמותה של אוטוצינקלוסים

wolf1
Sunday 29/12/2002, 00:19
חבר'ה,אני מקווה שיש פה מישהו רציני שמצוי בנושא זה (קובלט,קובי מישהו??)
אני לא מצליח להשאיר אצלי אוטוצינקלוסים חיים!
היום מת לי האחרון שהיה לי באקווריום
בשנה האחרונה מתו לי לפחות 30 אוטואים..
:? אפילו אחד ששרד 7 חודשים מת אחרי שהכנסתי לפני חודש 6 חדשים
והיום מת האחרון מהם..
עשיתי להם קליטה כמו שעשיתי לדיסקוסים אצלי!
והדיסקוסים חיים..
יש לציין שחיים אצלי 18 טטרה קרדינלים בהצלחה זמן רב(טפו טפו),סרפות,פרואלות (2),ודיסקוסים כבר חודש..פורחים
מה זה יכול להיות?
אני יודע שזה דג רגיש..אבל בטח יש דרך לקלוט אותו טוב יותר?..או לספק לו תנאים טובים?..
יכול להיות שהוא יותר רגיש מדיסקוס?
בקיצור,אני רוצה לגדל אותם טוב יותר..עזרו בעניין
בתודה :candle:

shoonra
Sunday 29/12/2002, 07:19
אוטוצינקלוס הוא לא דג רגיש יחסית
הבעיה עם הדגים האלו, שהם אוכלי אצות כמעט בלעדית, ולכן מרגע תפיסתם בטבע ועד שהם יוצאים מסטרס ההעברה אצלך באקווריום, הם לא אוכלים שום דבר
לפני שקונים את הדג הזה יש להכין מראש מיכל בעל כיסוי נרחב של אצות (לא חוטיות-הדג לא אוכל אותם) ולהשאיר שם את הדגים לפחות שבוע שיעברו "פיטום"
כמו כן אם באקווריום הראשי שלך לא יהיו אצות, הדג הזה לא ימצא מה לאכל ויגווע

לגבי האוטו' שמת לך לאחר הכנסת דגים חדשים, יכול להיות שהם היו חולים במחלה כל שהיא?
או שמה כמות האצות באקווריום שלך לא הספיקה ללהקה גדולה?

wolf1
Sunday 29/12/2002, 11:15
היי
דווקא נראה לי שיש לי כמות סבירה של אצות במיכל..
יש לי גם פרואלה אחת שחיה שנה שם,ועוד אחת מלפני חודשיים
את האוטוצינקלוסים הכנסתי די קרוב להכנסת הדיסקוסים נדמה לי
בכל מקרה,איך דואגים למרבד אצות כזה כפי שתארת?
והאם פשוט לשים אותם בתוך מיכל כזה?או שצריך גם פילטור,חימום וכל השאר?
האם יש עוד דרך לעשות זאת?
יש לי גם עוד שאלה,איך הם שורדים בחנות?ושם הם עוד בצפיפות נוראית
מה שמוזר הוא,שהיה אחד ששרד כמה חודשים,והפעם הוא מת לפני האחרון..כאילו היתה להם מחלה והוא פשוט נדבק..
ולא היתה לי תמותה יוצאת דופן אצל דגים אחרים..
חייב לציין גם שהאחרונים שקניתי היו ממשלוח שנראה ממש יפה ובריא מהחנות ברמת יצחק ברמת גן

אלנה
Sunday 29/12/2002, 11:30
לפני מספר חודשים גם עשיתי נסיון להכניס לאקווריום להקה של אוטוצינקלוסים (5 פריטים). אוכל לא היה חסר להם - באותה תקופה לא היה לי דגים מנקי עצות אחרים. כולם מתו זמן קצר אחרי שהבאתי אותם, רק אחד מהם שרד, אך גם הוא מת אחרי כ-3 חודשים. שאר הדגים, שהיו אצלי באותה תקופה, היו בסדר גמור.
ניסיתי לחפש מידע באינטרנט, והגעתי למסקנות הבאות: זהו דג שטופסים אותו בטבע ולא מגדלים בחוות. על מנת להקל על לכידתם, לעיתים קרובות משתמשים בחומר כימי כלשהו, שהורס להם את הכבד. משמעות הדבר שתוך כמה חודשים הדג שנחשף לחומר זה פשוט דועך ומת. אין לכך שום סימנים חיצוניים.
כמובן, כל זה בערבון מוגבל - זה מידע שמצאתי באינטרנט, ואני לא מתחייבת שזה נכון במאה אחוז. אבל אותי זה שיכנע, אני וויתרתי על הרעיון להביא אוטוצינקלוסים, גם בגלל שאני לא רוצה שימותו לי דגים (כמו כל מי שמחזיק אקווריום), וגם אני לא רוצה להחזיק דגים שיש סיכוי סביר שנתפסו באופן שפוגע בהם (מטעמים הומניטריים).

elminister
Sunday 29/12/2002, 11:33
לא ידעתי...
אבל זה מסביר המון, כל פעם מתוך משלוח של 10 שאני מביא הביתה יש תמותה מסוימת של הדג הזה,
מה שהביא אותי לחשיבה שהוא לא קל לגידול בכלל,
יש לי אצות, דיסקוסים (מה שמעיד על פארמטרים טובים של המיים), ומה אני אגיד לכם, או שהדג "תופס" או שלא, לדוגמה המשלוח האחרון שהבאתי כולם שרדו והם משגשגים אצלי כבר יותר מחצי שנה...
משלוחים אחרים היו מוצלחים פחות...

ELMI

Wild Blue
Sunday 29/12/2002, 23:20
מניסיוני גם זה דג שלא ממש מחזיק מעמד יש כנראה משהוא או שלא בסדר בדג או שבהבאתו ארצה או בדרך לכידתו.
בכל אופן בקשר לזה שהוא מחזיק בחנויות אז לא יודע אם אי פעם היתה בחנות קרוב לזמן הפתיחה והסתכלת באקוויום האוטוצינקלוסים אבל הם מתים שם בכמויות ודי מהר (הם מתים לרוב יותר מהר ממה שהם נמכרים (בדקתי את זה עם המוכר))
יכול להיות אבל שכרגע בגלל שבדרום אמריקה אנו בעונה "היבשה" (העונה גם בה לא נלכדים דגים) המשלוחים הם של דגים שהוחזקו שם בבריכות ענק ובתנאים ירודים בשביל להמשיך את היצוא גם מתי שאי אפשר ללכוד דגים ואז הדגים מגיעים על הפנים מבחינה בריאותית. ופשוט לא מחזיקים מעמד (אותו דבר קורה עם טטרות וחתולים אחרים (יש מעין המלצה לא שלמה שקיבלתי מכל מיני מקורות לא לרכוש דגים מד. אמריקה בקיץ כי הדגים לא "טריים"))

מיכאל שובל
Friday 17/01/2003, 04:55
לפי מידע באינטרנט הדג חי מקסימום בטמפרטורות של 26 מעלות ,אני חושב שאולי זה משפיע על הדג כשהוא חי באקוריום בטמפרטורות גבוהות יותר במיוחד באקוריום עים דיסקוסים ,וכל זה לאחר שהביאו אותו מהטבע שם הרבה דורות שלו לא הרגישו לעולם טמפרטורות מעל 26 מעלות.