צפה בגרסא המלאה : הוספת מסנן חיצוני

Tuesday 25/12/2001, 23:52
הוספתי פילטר חיצוני לפני 3 שבועות, 2224 EHEIM מתאים לאקווריום עד 260 ליטר,אשמח לקבל יעוץ האם אפשר להוציא את הפילטר הישן ולהישאר רק אם הפילטר החיצוני כניזכר מעלה.

תאור האקווריום שלי:
האקווריום של חברת juwel.
מידות 120x55x41.
1. נפח האקווריום 230 ליטר.
2. סוגי הדגים:
א. סקלרים.
ב. כריש מוכסף.
ג. כריש קשת.
ד. גורמי ננסי וגדול.
ה. אף אדום.
ו. דולפינים.
סה"כ מס' הדגים כ 70.
האמוניה 0, ניטרית 0.
הph היה 8.5 ,היום 7.5. טמפ' 27-28 מעלות. קיימים צמחים באקווריום.
האקווריום של חברת juwel.
מידות 120x55x41.
:love:

עמירם ש.
Wednesday 26/12/2001, 01:25
להערכתי, לא ולא.

2224 הוא פילטר חלש של 500 ליטר לשעה. "מתאים לאקווריום עד 250 ליטר" זה אכן משפט המופיע בהוראות היצרן, אבל יש לקחת אותו בעירבון מוגבל. בטבע, תחלופת המים בנפח של 230 ליטר יכולה להגיע ללמעלה מ-50,000 ליטר בשעה (!). מקובל שתפוקת הפילטר לשעה חייבת להיות לפחות פי 4-5 מנפח האקווריום, במפורש לא פי 2.

האקווריום שלך גם די צפוף עם דגים די גדולים (או בעלי פוטנציאל להיות גדולים).

בכל מקרה, ללא קשר לתפוקת הפילטר, תמיד עדיף להחזיק אקווריום בכל גודל - על אחת כמה וכמה אקווריום כמו שלך - עם מערכת פילטרים כפולה.

המסקנה: השאר את הפילטר הקיים וגם את הפילטר החדש.

מה הסיבה שאתה מעוניין להוציא את הפילטר הקיים? אם זה הפילטר המקורי של ג'וואל, הוא דקורטיבי לדעתי ואינו מפריע, מה גם שהוא מסתיר את גוף החימום.

fish in heaven
Wednesday 26/12/2001, 06:15
כמו שנאמר, עדיף להשאיר את הישן גם THE MORE THE MERRIER
(וסילחו לי על טעויות כתיב)

חוץמזה כמה דגים יש מכול סוג ? אני בטוח שהאקווריום נראה יופי (אם אין אצות :sad:) אבל הוא נשמע צפוף מדי....

וד.א. עמירם, חיצוני מספיק X3 מנפח האקווריום - אל תשכח שבמדיה חיצונית יש פי 3-4-5 יותר נפח מדיה מאשר בפילטרציה פנימית

M
Wednesday 26/12/2001, 17:56
דרך אגב האנונימי בפתיחה זה אני.
יש שלוש סיבות לכך שאני רוצה להוציא את הפילטר.
1. אסטטיקה הייתי שמח עם הבלוק השחור היה יוצא מהאקווריום.
2. חיסכון בטיפולים.
3. חיסכון בהוצאות.
מבחינת תחלופת המיים, הרי הדגים האלה לא ראו טבע כבר הרבה שנים והם רגילים לאקווריום, בחודשיים הראשונים של חיי האקווריום, היגעתי לאותו מיספר של דגים וכמעט ולא היתה תמותה וזאת רק עם הפילטר הפנימי, אשמח לקבל עוד חוות
דעת.
תודה מאיר.:love:
נ.ב אין אצות במים, ובאקווריום בגודל כזה 70 דגים לא ניראה צפוף, מה שבטוח זה באמת ניראה יפה.

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: M בתאריך 2001-12-26 09:59 ]</font>

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: M בתאריך 2001-12-26 10:00 ]</font>

fish in heaven
Wednesday 26/12/2001, 23:44
אז ככה
1. מסכים איתך
3. פשוט מאוד - אל תכניס פחם בפילטר הפנימי, רק שני ספוגים, אחד צפוף יתר ואחד פחות - שיפעל בתור פילטר מכני/ביולוגי בלבד.
2. אם תפעל לפי 3 אז האחזקה גם תרד פלאים.

בכל מקרה אתה צודק שכנראה תחזיק מעמד גם עם פילטר אחד, אבל אם יקרה משהו, שני פילטרים יעניקו לך רשת ביטחון