צפה בגרסא המלאה : קצף

גלעד
Tuesday 25/12/2001, 05:06
יש משמעות לכמות הקצף שנוצרת מאבן אוויר?
לפעמים יש מעט, ולפעמים חצי ממשטח המים מכוסה בקצף....

Tuesday 25/12/2001, 15:30
יש לי את 'הבעייה' הזו מאז שקניתי את האק'
לפני 10 חודשים.

אם כל הבדיקות תקינות (אמוניה, ניטריט וכו) אז אל תדאג - אצלי הדגים בריאים ומאושרים למרות
שיש לי הרבה קצף.

יאירי (משום מה לא מצליח להתחבר)

עמירם ש.
Wednesday 26/12/2001, 01:27
קצף במים מתוקים מעיד על רמה גבוהה *מאוד* של חלבונים במים, או על רמת חלבונים גבוהה בשילוב עם pH גבוה *מאוד*, או על רמת חלבונים גבוהה בשילוב עם כמות גדולה של מלח. בכל מקרה זה מצב לא רצוי.

האם אתה מבצע החלפות מים סדירות כל שבוע? האם אתה מאכיל יותר מדי? האם אתה מוסיף למים חומרים כלשהם?

עדי
Wednesday 26/12/2001, 01:44
אנחנו מחליפים מים כל שבוע, באופן סדיר (כמעט אובססיבי), ולא מאכילים יותר מדיי בכלל, החומרים שיש במים אלו: אנטי כלור - שמוסף להחלפה, דשן של הצמחים - שלבטח נמס ופשוט נמצא שם - וגם את זה אנחנו שמים רק פעם בשבועיים בערך, ניטראט - 100 מ"ג לליטר. ה ph הוא 7.6

עמירם ש.
Wednesday 26/12/2001, 01:50
הניטראט שלכם גבוה מאוד. אני מציע שתבדקו ניטראט במי הברז - ייתכן שזו הבעייה.

גלעד
Wednesday 26/12/2001, 04:05
בדקתי את הניטראט בברז כבר, זה עומד בין 0 ל 10 מ"ג/ליטר, (אי אפשר לדעת לפי הtester)

אנחנו לא מצליחים להוריד את הניטראט מ100, גם אחרי שבוע שבו החלפנו 10% מהמים כל יום.

בכל מקרה, מה יכול לגרום לרמת חלבונים גבוהה ואיך אפשר לבדוק את זה?

fish in heaven
Wednesday 26/12/2001, 06:18
100 PPM ניטראט זה לא דבר טוב בכלל :sad:
אז או שאתם מאכילים יותר מדיי
או שיש יותר מדי דגים
או שאין מספיק פילטרים

אפשר פירוט על מספר הדגים וגודלם ? וגם איזה פילטר ? וכמובן גודל האקווריום (בטוח שפירסמתם כבר, אבל אני סנילי ידוע :grin:)
מצטער על הנימה החטטנית אבל יש כאן ניסיון למנוע אסון - ברמות כאלו של ניטראט הדגים נמצאים בסטרס, וכל דבר קטן יכול להזיק.

גלעד
Wednesday 26/12/2001, 07:10
אקווריום 120 ליטר
פילטר פנימי 1200 ליטר/שעה
10 סומטרות
11 סרפות
2 סוורומים (צעירים)
1 מנקה + 1 אלמנה (שנשארה בתור starter :wink:
10 צמחים בינוניים, 40W נורות
מאכילים פעם ביום, TetraMina או TetraPrima, לפעמים גם קצת תולעים אדומות או בשר קפוא...
28 מעלות
PH 7.6
KH 16+

גלעד
Wednesday 26/12/2001, 07:14
תופעה מוזרה, אני מבצע עכשיו החלפת מים, ואחרי שהוצאתי 10% מים הקצף נעלם לחלוטין והבועות מתפזרות ונעלמות מיד...

amnon
Wednesday 26/12/2001, 14:41
לדעתי , הפילטר הוא הבעיה , המומלץ ביותר ל: 120 ליטר ,פילטר חיצוני שקצב עבודתו כ- 400 ליטר לשעה.
אני הייתי גם מוסיף ראש כח מתאים אשר יגרום לרענון המים.

fish in heaven
Wednesday 26/12/2001, 23:38
ממש לא מובן לי למה יש לכם כל-כך הרבה ניטריטים, האקווריום לא ממש עמוס לגודלו
הפילטר, אומנם פנימי אבל מכיוון שמדובר באקווריום צמחייה עם FISHLOAD סביר, מספק.
מוזר :???:
רק אתם בודקים שלא שוקע אוכל לקרקעית, נכון (חוץ ממה שמיועד למנקה)?

ד"א בדקתם את תאריך התפוגה על ערכת הניטראט שלכם ?

עדי
Thursday 27/12/2001, 04:00
ערכת הניטראט שלנו חדשה ואוכל לא מגיע לקרקעית, חוץ ממה שהם לא מספיקים לבלוע ונופל וזה לא הרבה בכלל.
החלטנו להחליף כעת 30% מהמים. ונראה מה יהיה אחר כך, אם זה ימשך -אז זה באמת מוזר.
הדגים מתנהגים נורמלי כל הזמן הזה.

יאיר
Sunday 30/12/2001, 02:36
נראה לי שפתרתי את בעיית הקצף (אצלי, בכל אופן)!!

עץ זה נתן לי מוטיבציה לפתור את בעיית הקצף
אצלי, ונראה שפתרתי אותה :grin:

בעזרת שיטת האלימינציה ושיחזור הפעילויות האחרונות שלי פתרתי את הבעייה פשוט ע"י.....

הכנסת פחם !!!

הדבר פתר לי את הבעייה בשני האק' שלי !!!

גלעד, עדי, תנסו גם אתם ותראו אם זה פותר לכם את הבעייה.

גלעד
Sunday 30/12/2001, 07:25
יש לנו כבר פחם, אבל לאור מה שאמרתה אנחנו ננסה להחליף אותו (למרות שעבר רק חודש מהפעם האחרונה) ונכתוב אם זה שינה משהוא,

תופעה מוזרה שנתקלנו בה - היינו בצומת בילו ביום שבת, בביקור בחנות החיות "דוליטל" כל האקווריומים היו ללא קצף והבועות התפזרו ונעלמו, לעומת זאת בחנות "דש לחיות" כמעט כל האקווריומים היו מכוסים לגמרה בקצף!!

איזה חומרים נוספים אתה מוסיף למים? אנחנו מוסיפים פעם בשבוע "sera nitrivec" לפי הכמות שרשום ודשן פעם בשבועיים.

בכל מקרה תודה על הרעיון!

עמירם ש.
Sunday 30/12/2001, 18:41
לא נראה לי סביר להוסיף Sera Nitrivec כל שבוע. Nitrivec מכיל תמצית של חיידקי מחזור החנקן. משתמשים בו בעת בניית מחזור החנקן באקווריום חדש וגם כאשר מופיעה בעייה של אמוניה או ניטריט, אבל באקווריום מבוסס אין בכך כל צורך. ייתכן שתוספת החיידקים היא הסיבה לקצף.

גלעד
Monday 31/12/2001, 07:05
Ok, Good to know.

העניין הוא, שלפי מה שהבנו מהמוכר רצוי להוסיף את החומר הנ"ל כדי לשמור על אוכלוסיית החיידקים "הטובים" במים...

אם כך, אז בעצם אין צורך להוסיף אף חומר כדי "לתמוך" באולכסיית החדייקים על בסיס קבוע?

אגב, החלפת הפחם לא פתרה את עניין הקצף.

עמירם ש.
Monday 31/12/2001, 17:01
החיידקים אינם צפים (ברובם) במים אלא נמצאים על פני המשטחים השונים בפילטר, במצע וכדומה. כל עוד האקווריום מתוחזק ואינו מטופל בתרופות, אין צורך "לתמוך" בחיידקים.