צפה בגרסא המלאה : חדש בנושא - צריך עזרה בבקשה !!!

avico21
Monday 09/12/2002, 17:12
שלום לכולם !
~~~~~~~

אני צריך בבקשה את עזרתכם אני חדש ממש חדש בנושא מים מלוחים :

יש ברשותי אקוריום מטר פנורמי שמכיל את הציוד הבא :

1. מפרק חלבונים של RED SEA .
2. ראש כוח .
3. משטח ביולוגי + ראש כוח .
4. אבן אויר + משאבה שמחוברת אליה .
5. פילטר חיצוני PRIME .
6. משאבה נוספת שמחוברת למפרק חלבונים .
7. תאורה רגילה פלורסנט רפלקטור של סופר גלו .

זה סה"כ הציוד שיש לי + 7 סלעים חדשים שקניתי והם אמורים להיות חיים ... לא יודע .

רציתי לדעת מה כדאי לשים איזה דגים בדיוק והאם אני צריך משהו נוסף מבחינת הציוד ???

אודה לכם אם תפרטו לי איך להקים את האקוריום הוא כרגע עובד כבר חודש בלי דגים !!!

תודה !

קובי
Monday 09/12/2002, 17:33
ראשית כל ברוך הבא לתחביב שלנו. אני תמיד שמח לראות שיש חבר'ה חדשים שרוצים לטבול את רגלם במים העמוקים באמת.

מספר הערות - לגבי האקוויום ובכלל:
1. האקווריום מאד קטן. אני לא מעוניין לדכא אותך או להעליב אותך, אבל כדאי שתדע שלא תוכל להכניס אליו יותר ממספר דגים ספורים ובוודאי שלא חסרי חוליות. כדאי שתשקול זאת היטב ואוליי אפילו תחשוב כבר עכשיו להעביר את עצמך לאקווריום קצת יותר גדול (למשל, מלבני באותו אורך, שהנפח שלו בערך ב - 1/4 יותר גדול).
2. סלעים חיים זקוקים לתאורה חזקה יותר מאשר נורה אחת (גם T5 אחת לא תספיק, אבל נדמה לי שאם תנסה להשתמש באותו רפלקטור שיש לך ולמקם בתוכו שניים או אפילו שלושה T5, זה יעשה את העבודה היטב).
3. סלע חי הוא סלע שיש עליו מושבות סגולות של אצות סידניות וכמות מסויימת של בעלי חיים קטנטנים אשר מתרבים ומהווים אוכל לדגים בתורם.
4. אני מאד ממליץ שלא להתחיל עם דגים לפני שאתה בטוח שתנאי המים שלך בסדר. רכוש ערכת בדיקה, בצע מדידות, האכל מעט את הסלעים החיים (פיזור כמות מינימלית של מזון על הסלעים - רק בתנאי שהם חיים !!!!) פעם בשבוע שבועיים ותן למחזור החנקן להתחיל. רק אח"כ תוכל להכניס אלמוגית או שתיים כסטרטרים לאקווריום.

avico21
Monday 09/12/2002, 18:33
אבל לא אמרת לי האם הציוד סביר ומספיק ואילו דגים אני יכול לשלב ?

אודי רוסו
Monday 09/12/2002, 18:52
היי אביקו

אני חושב שתוכל להכניס כמה אלמוגיות וליצנים. לא הייתי מציע לך להכניס סוגי דגים אחרים.
עם סוגי דגים אלו תוכל לקבל אקוריום יפה וצבעוני.
צבור נסיון, אני בטוח שבמהרה ואחרי שהחיידק יתחיל לתת השפעתו תעבור לאקוריום גדול יותר.

dolphitec
Monday 09/12/2002, 19:46
מדובר על ציוד סביר אבל סביר בלבד ולא מעבר לכך.

עם מה שיש לך שם תוכל לשים להקה של כמה אלמוגיות, כרומיסים או דגים קטנים אחרים.

אין מה לחשוב ע דגים גדולים כדי שלא תתאכזב.

אודי רוסו
Monday 09/12/2002, 23:39
אני בטוח שכולנו כאן נעמוד לרשותך ולעזרתך. כל בעיה שתצוץ תשאל וישמחו לענות לך.
היה סובלני ואל תמהר להכניס דגים בכל פעם דג או שניים. הקפד על רענוני מים אחת לחודש. ועשה בדיקות מים בכל שבוע.
כדאי לךל מאוד לנהל יומן בו תרשום את תוצאות הבדיקות, מועדי רענון מים וכל דבר נוסף.
בהצלחה

dolphitec
Tuesday 10/12/2002, 11:25
אם כבר אודי הזכיר את עניין הרישום כדאי לך להתעניין התוכנת ה AQUACHECK...

תוכל להוריד אותה ולהשתמש בה בקלות.