צפה בגרסא המלאה : איכות מים באקוריום דגים

אודי רוסו
Thursday 05/12/2002, 14:43
בואו נראה, עד כמה אנחנו מייחסים חשיבות לאיכות המים באקוריום שלנו, מה התוצאות וההשפעות מאיכות מים ירודה או הפוך, כאשר אויכות המים טובה כל אחד מנסיונו האישי.

dolphitec
Thursday 05/12/2002, 20:06
איכות מים טובה:
דגים בריאים ללא מחלות וטפילים
מים צלולים ונקיים
צבעי הדגים חזקים וברורים
יציבות המערכת ללא שינויים קיצוניים

איכות מים לא טובה:
הפוך מהרשום לעיל, במקרים קשים= מוות.

shaykatzir
Friday 06/12/2002, 21:13
אמוניה 0.25 (-ירוק בבדיקה של רד-סי). ניטריט-אפס. ניטראט-20. פרמטרים דומים כבר למעלה מחודשיים. 3 אלמוגיות דומינו. 3 אלומוגיות זנב צהוב. אודונוס ניגר, זברזומה צהובה. בוקסר, 3 חלזונות טורבו גדולים, 10 קטנים. כולם חיים בשמחה ובצהלה טפו-טפו-טפו, מלבד חילזון טורבו גדול אחד ז"ל.

dolphitec
Friday 06/12/2002, 21:45
100 ניטראט זה לא נמוך במיוחד.

elminister
Friday 06/12/2002, 22:23
אולי אני מוריד את רמת הידיון כי מומחה במיים מלוחים אני ממש לא,
אבל איזה פארמטירם חשוב לבדוק במיים מלוחים?
PH,ניטריט,ניטרט,אמוניה,פוספט,קלציום,נחושת,
????????????? :?

ELMINI

קובי
Saturday 07/12/2002, 00:51
אני חושב שקלעת בדיוק למטרה:

אמוניה ניטריט ניטראט כדי לקבל תמונת מצב עגולה ומלאה על מחזור החנקן שלך
אלקליניטי (באפר) ופי אייג' (בסיסיות במקרה שלנו) שלדעתי חייבים לצרף להם גם בדיקת קאלציום כדי לקבל את מאזן האימה של הסידן באקווריום. אתם יודעים - מוסיפים קאלקווסר, מאבדים באפר, פי אייג' משתולל.
לכל זה מוטב להוסיף כמובן את ערכת הבדיקה של הנחושת, שיעילה מאד לניהול קרנטינה בריאה.

בנוסף כמובן יש לעקוב אחרי מליחות וטמפרטורה, ולדעתי לפחות מבחינה בסיסית, כל עוד מוסיפים את התוספים השונים לאלמוגים (במקרה של ריף) לפי ההוראות המצויינות, לא צריכה להיות בעייה באקווריום.

shaykatzir
Saturday 07/12/2002, 02:24
דולפיטק- אכן הבאתי את הפרמטרים הללו כדוגמא לפרמטרטים לא נמוכים במיוחד (בעיית האמוניה ניראת לי אף חמורה יותר מבעיית הניטראט) שבכ"ז מאפשרים לדגים תנאים נאותים (לפחות לטווח הקצר בו האקווריום שלי מתפקד).

דג-זאב- אולי תסביר לי למה בכלל להשתמש בקאלק-וואסר עתיק היומין והכאוטי הזה כשיש תוספי סידן מודרניים הבאים כבר עם באפר מאוזן.

dolphitec
Saturday 07/12/2002, 15:28
יש כיום גם ערכות לבדיקת יוד ובנוסף ערכות לבדיקות רמת האוזון (למקרה שמשתמשים באוזונייזר).

Cobalt
Saturday 07/12/2002, 19:29
במקרה חשד יש לנטר גם חומרים אחרים שאין מה לבדוק במצב רגיל.
למשל אם יש חשד שיש ברזל מהיכן שהוא שווה להשקיע בערכת בדיקה של ברזל.

קיפודג
Sunday 08/12/2002, 11:33
ישנו מכשיר ( אוקטופוסי לדוגמה ) שמבצע את כל הבדיקות ( הסבירות ) למים , האם ניתן לבצע איתו גם את הבדיקות הנוספות שהזכרתם ?