צפה בגרסא המלאה : סטרס (הצילו)

David
Thursday 20/12/2001, 03:44
שלום לכולם,
הכנסתי לאקורים (60 ליטר) טירה חדשה וכנראה שגרמתי לציקלידים להכנס לסטרס. שטן אדום אחד וטקסס הפסיקו לנוע לגמרי. יש משהו שאפשר לעשות חוץ מלהחשיך ולקוות לטוב? (יש לי גוף חימום)
הצילו!

elminister
Thursday 20/12/2001, 06:18
אלו הם הטירות עשויות הפלאסטיק???
אז לא נראה לי שהם גרמו לזיהום...
אולי בגלל שינוי הטריטוריה הדגים נכנסו ללחץ קלות....
אחד הדברים שעוזרים לSTRESS הוא מוצר בשם STRESS COAT אולם הוא מיועד בעיקר לSTRESS של שינויי מיים...
נקווה שיעבור להם
ELMINISTER

fish in heaven
Thursday 20/12/2001, 06:33
קודם כל ברוך הבא לפורומנו הקט :smile:

עכשיו בקשר לטירה עצמה - אני מקווה ששטפת אותה היטב, אישית זה נשמע לי מוזר, אבל יכול להיות בגלל מה שאלמינסטר ציין, בכל מקרה תחליף מים ותשגיח על הדגים.

עוד גורם שיכול לגרום לבעייה הוא, שהבעייה כבר הייתה קיימת והטירה פשוט הייתה הקש ששברה את גב הגמל,
בקיצור איזה ציקלידים יש לך באקווריום 60 ליטר ומה גודלם ? (מכיוון ש 60 ליטר קטן מדי לציקלידים בוגרים - חוץ מאשר ננסיים)

קובי
Thursday 20/12/2001, 23:00
אני כבר יכול לאמר לך ש - 60 ליטר קטן מדיי לשטן אדום ולטקסס, גם אם צעירים (כי הם יגדלו) וגם אם אלו הדגים היחידים שאתה מחזיק (כי הם יגדלו).

בכל מקרה - לא סיפרת לנו כמה זמן נמשכת התופעה הזו. צפוי שציקלידים יכנסו למקלטים לכמה זמן - אבל תלוי *לכמה זמן*.

לא הבנתי מה מטרת ההחשכה (ומה הקשר של גוף החימום!), אבל אין צורך בהחשכה. יותר חשוב שלא להאכיל אותם. דגים בסטרס לא מעכלים ואתה עלול להזיק לקיבתם, או במקרה שהם קצת יותר חכמים ולא יאכלו הכל, אתה פשוט תלכלך להם את המים.

David
Friday 21/12/2001, 00:30
תודה לכל העונים - שמח מאוד להצטרף לפורום.
את הטירה (פלסטיק) שתפתי במים חמים (מאוד) והדאגה שלי היא לא זיהומית אלא "נפשית", למרות שהדגים נראים כבר יותר טוב. ציפיתי שיברחו למסתור אבל במקום זה הם קפאו ו"נראו מתים".
באקווריום שני אלבינו ציקליד (כ 5 ס"מ)
טקסס אחד (באותו הגודל)
שני פסאדו כתומים (כ 8 ס"מ)
ושני שטן אדום (כ 10 ס"מ)
יש לי אקווריום בידוד (50 ליטר) - כרגע מאוכלס באחד האלבינו עם "בטן נפוחה" וטיפול ב "פורן-2". האם לדעתכם האקווריום צפוף מידי?
אם כן אוכל בעתיד להעביר חלק מהם לשני.

fish in heaven
Friday 21/12/2001, 00:46
מכין את עצמו :evil:

לעבודה :smile:

שטן אדום - מגיע לגודל של כ- 30 ס"מ מינימום מיכל 200 ליטר
http://www.aquariacentral.com/species/db.cgi?db=fresh&uid=default&ID=0201&view_records=1

אלבינו ציקליד ?????????????? אין כזה שם. בטח אפריקאי, אם כך אורך מקס' כ-15 ס"מ אקווריום מינימלי 120 ליטר.

טקסס
אורך מקס' 30 ס"מ אקווריום מינ' 120 ליטר
http://aquaria.topcities.com/texas.html

פסאדו כתום (מניח פסאדו זברה, הכי נפוץ)
http://www.fishindex.com/phpinfo//8/1-1//1841
שוב לפחות אקווריום 120.

בקיצור, תגדיל את האקווריום ל-200 ליטר לפחות, ואז תוכל לגדל את הדגים האלה כיאות, כרגע הם לא יחזיקו מעמד, בייחוד שאלו הם דגי ציקליד שגם צריכים טריטוריות...
לכן לשאלה שלך האם האקווריום צפוף מידי התשובה היא כן!!!!!

הייתי ממליץ שתקרא עוד חומר ברשת, ואז אם יש לך שאלות ספיצפיות נשמח לענות.

David
Friday 21/12/2001, 01:07
120 ליטר ?!
אבוי
תוך כמה זמן אני חייב להגדיל את האקוורים ועל איזה פיצול אתה ממליץ לבינתיים?
הפאסאדו אדום (לא כתום)
והאלבינו (או ככה אמרו לי) נראה חיצונית כמו טקסס (אמנוני) אבל לבן לחלוטין.
תודה

קובי
Friday 21/12/2001, 06:17
עכשווית ? כדאי שתשקול להתחיל לכוון את האקווריום שלך קדימה, למעלה ולצדדים (להגדיל, בקיצור).

בהימורים (אני לא טוב בזה) הייתי אומר שעל הדגים שלך יש כבר חתיכת עקה מכל הכיוונים:
1. אקווריום קטן מדיי (כבר יש שם דיי הרבה דגים 55 סנטימטר בערך, ל - 60 ליטר, וחוק האצבע של סנטימטר לליטר לא תקף אלא אם יש לך דג מאד רזה, מאד קטן, ורצוי דג להקה - וגם אז לא סנטימטר לליטר...).

2. דגים טריטוריאליים למדיי - אתה מדבר פה על ציקלידים, שלא משנה כמה אובייקטים תמקם להם במים, הם ימשיכו לריב על כל סנטימטר (כמו כמה עמים שאני מכיר, אבל הדג בשמיים ביקש "בלי פוליטיקה", אז נשתוק לו הפעם). בקיצור - אם יש טריטוריה מצומצמת, יש מאבקים. אם יש מאבקים, יש עוד סטרס.

3. הדג בשמיים אמר לך שצריך בערך 200 ליטר. לא 120 :smile:. אני מחזק את ידיו. ייתכן שהאלבינו הוא זברה ? וד"א - כל הדגים שלך הם אמנוניים.

4. לדעתי - כשכבר קיים סיכוי לעקה, כל פיפס קטן רק יכניס את הדגים לעקה קשה יותר. במצב הזה צריך המון סבלנות. לא לנדנד לדגים, לא "לעודד אותם", לא להסתובב יותר מדיי ליד האקווריום, ולחסוך כסף/לפנות מקום לאקווריום חדש וראוי יותר.

5. ד"א - שטיפת פלסטיק במים חמים מאד היא בכייה לדורות. פלסטיקים נוטים להיות רעילים בתגובה עם חום. (קראתי מחקר מעניין על זה שאם ממקמים בקבוקי קולה מלאים במים מסביב לעצים, כלבים מתרחקים מהעצים האלה - בגלל שהפלסטיק שבבקבוקים מתחמם בשמש וכנראה הופך להיות רעיל -והוא פשוט דוחה את הכלבים...

David
Friday 21/12/2001, 16:44
שוב תודה, דג זאב ו Fish in Heavenאת זהותו של הדג המיסתורי אברר היום (קניתי ב-3 המשאלות בקיבוץ הזורע) - לא מצאתי אותו ברשת או בספר של דיק מילס. ממילא אני צריך עוד אנטיביוטיקה לטפל בו (פורן 2 - בטן נפוחה בבידוד)

הגדלת האקווריום בהחלט בתכנון (כשרק אמצא איפה למקם 200 ליטר בדירה קטנה) אבל כפתרון זמני איך הייתם ממליצים לפצל את הדגים בין שני המכלים (50 ו 60 ליטר) קטנים וגדולים? או פיצול אחר?

תודה מראש

fish in heaven
Friday 21/12/2001, 17:21
פיצול לפי דעתי

50 ליטר -
2 אלבינו (בהנחה שזה מאפריקה)
2 פסאדו

60 ליטר -
טקסס (כמה קטן ככה ממזר)
2 שטן אדום

David
Saturday 22/12/2001, 03:06
שוב תודה FIH
שם ה"אלבינו" אכן לא היה מלא - זברה ציקליד אלבינו.
בשלב הראשון (מיד עם סיום הבידוד) אני אבצע את הפיצול שהצעת ובמקביל אני אחפש מיכל גדול יותר.

fish in heaven
Saturday 22/12/2001, 03:15
הערת אגב :smile:
זה אומר שגם האלבינו, וגם הפסאדו הכתום, שניהם פשוט אותו דג PSEUDTROPHEOUS ZEBRA
פשוט בוריאציות צבע שונות.
שזה אומר שאכן עדיף לשים אותם ביחד, למרות שתקווה שיש שם רק זכר אחד, אחרת בשלב זה או אחר יהיה כאסח.