צפה בגרסא המלאה : בועות פוטוסינטזה

quasimodo2
Sunday 24/11/2002, 09:06
שלום לכולם
יש לי אקווריום צמחיה - 120 ליטר + הזרקת Co2 (בלון + דיפיוזר) , מספיק תאורה כ65 W
שם דשן + ברזל.
התחלתי להזריק Co2 לפני כ3 שבועות.
הפרמטרים תקינים , הCo2 נמצא בתחום הירוק (לפי הטבלה של דג זאב).
רצוי לציין שאני משתמש גם במשאבת אוויר עם זרם חלש מאוד - 24 שעות.
הבעיה - אני לא מקבל את בועות הפוטוסינטזה על הצמחים (רצוי לציין כי הצמחיה מתפתחת יפה)
אבל עדיין הייתי רוצה לראות את הבועיות .
מה יכולה להיות הסיבה ? :(

bigpurrs
Sunday 24/11/2002, 11:39
מנסיוני וממה שראיתי עד כה,

בועות חמצן הצלחתי לראות ממש רק באקווריומים שכמות התאורה בהם הייתה היסטרית.

באקווריומים שלי, למרות CO2, גדילה יפה של הצמחייה, ותאורה סבירה, מעולם לא היו בועיות חמצן.

ההגיון שלי אומר שכדי שתהליך הפוטוסינטזה יהיה ממש היסטרי צריך המון המון אור... וכמובן CO2 שלא יחסר. אם יש פחות אור, התהליך פחות מואץ, ואז לא משנה כמה CO2 תזריק - הצמחים יצרכו ממנו פחות, וגם כמובן יפיקו פחות חמצן - ואז לא תראה בועיות.

יש גם צמחים מסויימים שמפורסמים בזה שהם יוצרים יותר בועות מאחרים כמו crystal wart (זה סוג של רישיה אם אני לא טועה)... אולי שווה לך לנסות.

אלון

quasimodo2
Sunday 24/11/2002, 11:50
תודה אלון.
לפעמים טוב לדעת שלא רק אתה סובל ממשהו.

קובי
Sunday 24/11/2002, 12:30
בועות פוטוסינתזה שכאלו מתקבלות כאשר האקווריום שלך רווי כל כך בחמצן שהחמצן הנוסף אותו יוצרים הצמחים איננו נספג למים אלא צף ישירות כלפי מעלה.
הדבר מעיד על איזון מצויין בין כמויות החמצן לפחמן הדו חמצני, על תאורה טובה, על צמחייה במידה אופטימלית, וזה מאד מאד יפה.

מצד שני, אם האקווריום שלך לא "יער", אל תצפה שזה יקרה, מכיוון שחמצן שמופק מן הפוטוסינתזה פשוט נספג למים ונצרך ע"י דגים.

quasimodo2
Sunday 24/11/2002, 12:42
לפי הפרמטרים ששלחתי מעלה , מה אני צריך להוסיף ?
ג'ונגל ? , יש לי די הרבה צמחיה , כמעט ואין מקום בקרקע על מנת לשתול צמחים נוספים ,
האם להוסיף תאורה למרות שיש לי כרגע די והותר תאורה ?!

Wild Blue
Monday 25/11/2002, 21:35
לרוב לאחר תקופה מסוימת הצמחים מגיעים לרוויה ואיזון מבחינת תנאי המים של האקווריום וריכוז מומסים ברגע שמגיעים למצב שכזה הצמחים אינם פועלים בקצב מטורף של יצור אלא שומרים על איזון מסוים ברגע שיש שינוי לרוב אז יתבצע פירלינג או בשעות אחר הצהריים המאוחרות בתנאים רגילים יהיה ניתן להבחין בקצת.

quasimodo2
Thursday 28/11/2002, 19:53
לאחרונה הבחנתי שעל קו המים העליון יש בועות אויר , מה הדבר אומר ?
חוסר חמצן או תופעה נורמאלית ?

Wild Blue
Thursday 28/11/2002, 23:47
אתה יכול לנסות להסביר מעט יותר למה אתה מתכוון באיזה שעות של היום זה מופיע האם יש אבן אוויר באקווריום כל מה שאתה יכול לחשוב עליו יעזור כי זה יכול להיות המון דברים.

quasimodo2
Friday 29/11/2002, 08:20
בחלק העליון של המים (קו המים) , יש בועות קטנות , בכל שעות היום יש אך בשעות הערב במיוחד התאורה דולקת כ11 שעות (10:00 - 21:00 ) .
יש אבן אוויר באקווריום העובדת על זרם חלש 24 שעות (כדי לא לפגוע בCo2 ).

קובי
Friday 29/11/2002, 14:20
אבן אוויר מונעת את תופעת הפירלינג

asaf
Friday 29/11/2002, 14:43
קודם כל אין לך בכלל תאורה עד כדי כך שתבחין בפרלינג בכל צמח.
איזה צמחים יש לך?
אני לא בטוח שיש קשר גדול לאבן אויר, כי אמור להיות וכבר ראיתי שיש פרלינג גם איתה.

Wild Blue
Friday 29/11/2002, 17:10
לפני שנתחיל לחפש בעיות אני אנסה לזרוק משהוא בשביל למנוע סתם סיבוכים יש לך במקרה באקווריום דג קרב או גורמי כל שהוא?

אסף לרוב בגלל שאבן האוויר יוצרת תנועה של המים באקווריום היא גורמת לשחרור עודפי co2 וחמצן מהמים ובכך מונעת את תופעת הפירלינג בגוף המים ואם הזרם ממש חזק אז גם על העלים.

הבועות שאתה רואה יכולות להיות מהאבן אוויר?

quasimodo2
Friday 29/11/2002, 18:47
כן יש 2 גורמי (שלוש נקודות שמם).
אבן האוויר נמצאת כבר זמן רב ולא היו בועות עד עכשיו.
הבועות גם לא מתנדפות הן ,נשארות.

Wild Blue
Friday 29/11/2002, 18:59
סיבה אחת לבועות שיכולה גם להסביר למה הם לא מתפרקות כל כך היא נסיון של אחד הגורמים לבנות קן בועות כהכנה לרביה יש לך במקרה זכר ונקבה? מאיזה סוג הגורמים?