צפה בגרסא המלאה : עם פחם או בלי פחם

ittai8
Tuesday 19/11/2002, 01:41
שלום לכולם
הייתי ביום שישי האחרון בחנות צמחי מים לאקווריומים, רצינית ומקצועית ,האיש (ביולוג במקצועו אם אני לא טועה) טוען שמדיית הפחם לא רק שלא עוזרת באקווריום צמחים אלא מנטרלת את האיזון האקולוגי ו"מעלימה" את חומרי המזון הזמינים לצמחים ופוגעת במושבות הבקטריליות,הוא טוען שאת פירוק החומרים הרעילים (אמוניה וניטריטים) מבצעים הצמחים עצמם, והפחם פעיל מיותר וכדי לוותר עליו באקווריום צמחים בריא.
תגובות יתקבלו בברכה ובתודה.

קובי
Tuesday 19/11/2002, 01:48
ברמת העקרון זה נכון ומגדלי צמחייה "מקצועיים" לעולם לא יגדלו צמחים עם פחם פעיל. אגב החלפות מים יכולות לעשות עבודה לא רעה גם בהעדר פחם פעיל בסילוק צבענים למיניהם (שלמעשה בגינם מחזיקים פחם פעיל). בשאר הזמן הוא באמת סופח חומרים מזינים שהצמחים שלך יכולים להזדקק להם ודיי פוגע באיזון הביולוגי הרגיש שנוצר באקווריום.

זו דעתי אגב

shoonra
Tuesday 19/11/2002, 08:50
מצד שני
ככל שהאדם מגדל צמחים יותר "מקצועי" שמטפח אקווריום עמוס יותר ויותר בצמחיה, כך כמות הצבענים מתרבה והמים הופכים כהים צהובים ודי מגעילים
(ברגע שאתה מוסיף פחם אתה רואה את ההבדל זה כאילו החלפת את כל המים )
אני לא חושב שהחלפות מים יהיו מאוד יעילות , מניסיון
אצלי אני מבצע החלפות מים תכופות ולמרות זאת עם הזמן המים היו מתיישנים והופכים צהובים
ולכן אני משתמש בפחם
עם דישון סדיר , אני לא חושב שצריכה להיות בעיה מיוחדת לצמחים (אתה יכול לראות את האקווריום שלי כהוכחה לכך)

יש לציין שיש הרבה משתנים להחלטה לשים פחם או לא
כמות וסוג הדגים- הרבה דגים משמעה הרבה חומרי מזון לצמחים,דגים רגישים משמע צורך גדול יותר במים מטוהרים יותר
גודל האקווריום - פחם באקווריום קטן יעשה את המים עניים בחומרי מזון במהירות
דישון - סוג הדישון , והתכיפות שמוסיפים אותו
סוג הצמחיה - יש צמחים שגדלים לאט מאוד וצריכים מעט דשן , או שגדלים מהר מאוד ומנצלים את הדשן במהירות
אסטטיקה- אם לא מפריע לך שהמים יהיו צהובים אז אל תשים פחם,
תאורה ו-CO2- יותר תאורה ופחמן דו חמצני משמע צורך ביותר חומרי דישון

אגב כמו מישהו חכם כאן (פוליטיקאי בעתיד 8) )גם אני אומר:
זו רק דעתי