צפה בגרסא המלאה : CO2

סקובידו1
Saturday 09/11/2002, 23:38
שלום,
יש ברשותי אקווריום 120 ליטר עם מערכת תאורה וצמחיה

הוספתי לה מערכת פחמן דו חמצני עם דיפיוזר אבל אני לא יודע איך לכוון אותה
שלא יהיה מעט מדי ולא יותר מדי פחמן דו חמצני במים.

אשמח אם מישהו יסביר לי כיצד למדוד ?

בנוסף יש לי ערכת בדיקה של REDSEA ואני בודק שם פחמן דו חמצני ומקבל בערך
110 אחרי כל החישוב
זה נשמע הגיוני ?

ה- PH שלי הוא בערך 6.8
ואני מחזיק דיסקוסים באקווריום.

אשמח אם מישהו יסביר לי על המדידה והכיול של ה- CO2
תודה :wink:

Wild Blue
Saturday 09/11/2002, 23:48
כל שעליך לעשות הוא למדוד את הpH ורמת החציצה אצלך (רמת הKH) ולפעול על פי הטבלה הזו בשביל להגיע לריכוז אופטמלי של co2 במים בלי לגרום נזק לדגים
השאר בטווח הירוק והכל יהיה בסדר.
http://www.aquariamania.com/co2table.html

סקובידו1
Sunday 10/11/2002, 00:47
מדדתי מה הולך אצלי אז ככה:
אני חושב שה- CO2 שלי הערכה לא תקינה אז חוץ מזה יש לי :

PH 6.7
TEMPERATURE 29צלזיוס
KH 5
GH 29
NITRITE 0.1
AMMONIA 0.25

אני מבין שהכל פה חוץ מהPH גבוה
וצריך להוריד הכל !!!!
איך אני עושה את זה ?????
שלא ימותו לי הדיסקוסים !!!!!!

Wild Blue
Sunday 10/11/2002, 01:07
דווקא המצב בכלל לא נורא
אתה משתמש במי אוסמוזה?
מאיזה אזור אתה בארץ?
אתה בטוח שהערכות בדיקה מדויקות?
ולמה לנסות להוריד אולי תנסה להתאים?

fish in heaven
Sunday 10/11/2002, 02:24
הי,
אם אתה מגלה אמוניה וניטריט, אזי המצב לא טוב - האם הערכים שציינת הם התחתונים בסקלה של המדידה?
אם לא הייתי ממליץ להחליף מים, ולא להוסיף דגים נוספים.

bigpurrs
Sunday 10/11/2002, 12:10
לגבי הערכים שלך...

ה PH תקין. עם הטמפ' אין בעיה. KH סביר בהחלט, GH מאד גבוה אבל אופייני מאד למים בארץ שהם פשוט מים קשים מאד. לרוב אפילו בארץ ה- GH יותר נמוך.... אבל אם אתה מוריד את ה- PH שלך באמצעות ערכות חומרים מהחנות... זה מאד מעלה את קשיות המים למרות שזה מוריד את החומציות. זו הסיבה שאני באופן אישי הפסקתי להשתמש בערכות האלה. הגעתי למסקנה שהמחיר לחומציות מתבטא אצלי בדיבידנד כפול של קשיות... לכן אם אין לך ערכת אוסמוזה הפוכה אין מה להתעסק עם הערכים של המים. אגב, דיסקוסים יתרגלו לערכים האלה - סביר להניח שהם לא יתרבו, ואלה אכן לא ערכים אידיאליים בשבילם, אבל הם בהחלט יסתגלו.

לגבי האמוניה והניטריט... אם אלה הערכים המינימליים של הערכות שלך - אוקיי. אם לא, לא כל כך טוב... יש לעשות החלפות מים והרבה עד שהערכים האלה יתייצבו על 0.

אלון

סקובידו1
Sunday 10/11/2002, 19:09
תודה רבה על העזרה,
אין לי מי אוסמוזה, אני בהחלט יחליף הרבה מים עכשיו
ואנסה לראות מהיכן צצה הבעיה.

האם אתם ממליצים לי להשתמש בתמצית כבול ?

אני מפחד לשים כי שמעתי שזה יעשה את המים חומים.

Wild Blue
Monday 11/11/2002, 23:36
שאלה בתור תשובה, לשם מה לך להכניס כבול או תמצית כבול?
כבול לרוב מה שהוא מיצר הינה סביבה חומצית ורכה בשימוש נכון (שלרוב לא מתרחש בשימוש בתמציות או הכנסת כבול לפילטר (יש שיטה מאוד קלה ומוצלחת להשתמש בכבול אבל זה נושא אחר).
מבחינת החומציות של המים אתה בסדר (לפחות אם הערכת בדיקה שלך טובה) כמו כן מבחינת ריכוז co2 (מהצלבת נתוני הpH והKH לפי הטבלת ריכוזים מומלצת (באתר אקווריה מאניה (http://www.aquariamania.com/)). כך שבחומציות אין לך במה לגעת מבחינת הקשיות הכללית יש לך בעיה אבל לפי דעתי אין סיבה להתחיל להילחם בזה אם אין בעיה "אמיתית".

הקבול כל מה שהוא עושה זה מחדיר למים חומצות טאניות שתורמות לריכוך ו"החמצת" המים תוצר לוואי של השימוש בכבול הוא מים צהבהבים- חומים (מתואר לפעמים כצבע התה) שכל הבעיה איתם הינה אסטטית לצופה/ בעלים לדגים (ובעיקר לדגי בלאק ווטר) הדבר לא מפריע ואפילו "נעים".