צפה בגרסא המלאה : סטינגריים

idan13
Wednesday 28/12/2011, 21:11
שלום לכולם ,
לפני כמה ימים הבאתי זוג סטינגרי מוטורו קטנים , שתיהם די רזים ולא אוכלים כל כך .
ניסיתי לתת שרימפס של טיב טעם , תולעי דם , טטרה ביטס , אוכל לשוכני קרקעית ..
וכלום!
לפני כמה דקות הכנסתי להם גופי קטן אחד מהם עלה עליו עשה תנועות כאילו הוא אוכל ואחרי שתי דקות עזב אותו - לפי מה שהצלחתי לראות זה נראה כאילו הדג מחליק לו..
יש לכם רעיון מה לתת כדי שיתחילו לאכול?

אלטום
Wednesday 28/12/2011, 21:32
תן יותר פרטים\מידע על האקווריום ועל הדגים:up:

idan13
Wednesday 28/12/2011, 21:36
אקווריום חצי קוב פילטר פלובל fx5 באקווריום יש 4 מטיניס שומברוקי , ארואנה וזהו.
הסטינגריים די קטנים רביית שבי , אצלי מיום שני

אלטום
Wednesday 28/12/2011, 21:39
קנית אותם ככה צילומים יעזרו תנסה להאכיל אותם בעזרת מקל אכילה הם בסטרס כלשהו ?יש סימני מחלה?

idan13
Wednesday 28/12/2011, 21:41
האמת שהם נראים די בסדר... פעם מחופרים בחול לפעמים קצת מטיילים אבל נראים קצת רזים חוץ מזה אין עליהם כתמים או משהו ..

אלטום
Wednesday 28/12/2011, 21:48
איך הצואה?
תנה לאכילם כמו שאמרתי אם המקל נראה שהם אוכלים רק אוכל חי אמרת שהם התעניינו בגופי ולא הצליחו לתפוס אותו
יש הצקות?
תמונות יעזרו!

idan13
Wednesday 28/12/2011, 22:02
אין הצקות כל האקווריום שלהם..
אתה מתכוון לצבע של הצואה?
אם כן לא שמתי לב למשהו מיוחד

idan13
Wednesday 28/12/2011, 22:03
יכול להיות שיש להם טפילי מעיים?

אלטום
Wednesday 28/12/2011, 22:37
לא נראה לי אמרת שזה ריבוי שבי תעלה תמונה!
האכלת כמו שהסברתי לך אם המקל*

idan13
Wednesday 28/12/2011, 22:45
נתתי להם עם מלקחיים כאלה ... אני ינסה דג על שיפוד מחר
אפילו שאני נותן תולעי דם הם כאילו שוחים מעל זה ואני רואה שהם עולים על זה וזזים אבל הכל נשאר על הקרקעית ככה שאני לא יודע אם הם באמת אוכלים...

idan13
Wednesday 28/12/2011, 22:55
עכשיו למשל אני רואה אותו שוכב צמוד לזכוכית ובינו לבין הזכוכית מעוך גופי אבל הוא לא מנסה לאכול אותו הוא סתם הורג אותו

idan13
Wednesday 28/12/2011, 23:15
הוא הרג את הגופי והיה נראה עוד פעם כאילו הוא מנסה לתפוס אותו והוא לא מצליח הדג מחליק לו , הוא עזב את הגופה והארואנה אכלה אותה - איזה עצבים!

ליאור הדייג שאינו דג
Thursday 29/12/2011, 00:38
הפיתרון היחיד שנשאר לך לעשות לפני שימותו מרעב...זה לתת להם תולעי קליפורניה אין מצב שהם לא טורפים את זה
(דג שלא אוכל תולעי קליפורניה זה דג מת!) גם לי היה מקרה כזה שהבאתי זוג בייבי סטינגריי לא אכלו שום דבר כמה ימים ומאוד פחדתי שימותו אז ניסיתי לתת להם כל דבר אפשרי ורק שנתתי תולעי קליפורניה חיות הם בלעו אותם כאילו אין מחר..

אם אתה באיזור רמת גן תקפוץ אני יתן לך קצת לעזור באיקלום של החמודים.

idan13
Thursday 29/12/2011, 00:44
ליאור אשמח אם תשלח לי מספר פלאפון אבא שלי עובד באיזור רמת גן הוא יבוא לאסוף ממך , תודה

avner
Thursday 29/12/2011, 12:56
לפי שקנית אותם בדקת שהם אוכלים ???????

idan13
Thursday 29/12/2011, 13:42
כן .. בחנות הם נשנשו יבש

aviad
Thursday 29/12/2011, 13:55
אם ראיתי בחנות שיש להם את השלוש עצמות בחלק התחתון של הגוף
זאת כבר טעות !!

שקניתה

דניאל
Thursday 29/12/2011, 18:04
עידן כמה זמן הם שהו בחנות, וכמה זמן הם אצלך?

על כמה כרגע הטמפ?

כמו שהציעו לך תנסה מגוון של מזונות חיים(לא קפואים אלא חיים) עד שתשים לב שהם מתחילים לאכול, לא ממליץ לך על דגים חיים אלא על תולעי טוביקס\דם\ קליפורניה

idan13
Thursday 29/12/2011, 18:36
בחנות הם שהו שבוע , אצלי שלושה ימים (מיום שני) טמפרטורה על 27 , נראה לך שהם יאכלו תולעי דם חיות?

דניאל
Thursday 29/12/2011, 18:39
ממליץ לך להעלות טמפ בהדרגה ל29-30 אם יש לך אפשרות להשיג תולעי טוביקס חיות אצלי היה נסיון מצויין איתן כשאיכלסתי גורים, גם תולעי דם לדעתי יעניינו אותם ,
יש עוד דגים במיכל?

ימי
Thursday 29/12/2011, 18:43
מניסיון אישי שלי שאני הבאתי סטינגים חלק מהם פשוט היו אדישים לאוכל ורק כעבור שבוע וחצי הם התיחלו לאכול. כנראה שהם בסטרס המלצה שלי אל תדליק את האור לפחות שבוע ואל תכניס ידיים למייכל זה אמור לעבוד בכל אופן אצלי זה עבד.

idan13
Thursday 29/12/2011, 20:22
תודה על ההתייחסות , דניאל יש עוד ארואנה כסופה קטנטנה ו4 מטיניס שומברוקי קטנים

filteron
Friday 30/12/2011, 08:34
ממליץ לך להעלות טמפ בהדרגה ל29-30 אם יש לך אפשרות להשיג תולעי טוביקס חיות אצלי היה נסיון מצויין איתן כשאיכלסתי גורים, גם תולעי דם לדעתי יעניינו אותם ,
יש עוד דגים במיכל?
סליחה שאני מתערב אבל זה לא הכי מומלץ להחזיק אותם בחום הזה הרבה יותר קל לקבל אותם ולקלוט אותם ב27מעלות אולי 28
30 זה קצת מוגזם במצבם הנוכחי (אצלי חוץ מהקיץ רוב הזמן הם חיים ב27-8 אין צורך יותר מכך

דניאל
Friday 30/12/2011, 10:47
סליחה שאני מתערב אבל זה לא הכי מומלץ להחזיק אותם בחום הזה הרבה יותר קל לקבל אותם ולקלוט אותם ב27מעלות אולי 28
30 זה קצת מוגזם במצבם הנוכחי (אצלי חוץ מהקיץ רוב הזמן הם חיים ב27-8 אין צורך יותר מכך

להחזיק אותם ב30 מעלות באופן קבוע זה אכן לא הכי מומלץ , אבל במקרה הנוכחי זה אני הייתי ממליץ להעלות בהדרגה ל30 על מנת לעודד חילוף חומרים מהיר יותר ותאבון אצל הקטנים אחרי שהם יתחילו לאכול ויתאקלמו, אפשר יהיה להוריד את הטמפ לטווח של 27-28,

לגבי שאר האוכלוסיה תשים לב שהם לא מציקים לגורים שלך,לא חושב שהארואנה צריכה להפריע אבל שים לב שאין תחרות עם המטינסים שמפריעה להם לגשת לאוכל...

idan13
Friday 30/12/2011, 17:00
לא המטיניסים ממש פחדנים... אין מצב שהם מפריעים לסטינגריי

idan13
Friday 30/12/2011, 19:52
שאני זורק תולעי דם אחד מהסטינגריים ממש מתלהב ןעולה עליהם ונראה כאילו הוא אוכל אבל שהוא זז אני רואה שכל התולעים נשארו מתחתיו , מה אתם אומרים?

דניאל
Friday 30/12/2011, 20:32
כבר סימן טוב, הייתי מאמץ גם את העצה של ימי ולא מדליק את האור באקווריום בימים הקרובים, תעקוב מחר אם הם אוכלים לפחות חלק מהתולעים שעלו עליהן, ואם מדובר עדיין בתולעים קפואות, קח בחשבון שהרבה יותר קל לגרום להם לאכול בהתחלה תולעים חיות גם ערכן התזונתי הרבה יותר מרשים מן הסתם... אחכ לאט לאט להרגיל לקפוא ויבש

idan13
Sunday 01/01/2012, 23:30
טוב אחד הסטינגריים ממש נראה כאילו הוא אוכל ,הכנסתי למים קוביית תולעי דם והוא ממש רדף אחריה , הוא עלה אליה וראיתי שהוא תופס את הקובייה בפה אבל שהוא אוכל כל התולעי דם יוצאות לו מהזימים , זה נורמלי?

דניאל
Monday 02/01/2012, 16:49
יש אפשרות שפשוט תעלה סרטון? שיהיה ברור במה מדובר, וככה גם נוכל להתרשם מהדגים עצמם

אלטום
Monday 02/01/2012, 17:28
יש אפשרות שפשוט תעלה סרטון? שיהיה ברור במה מדובר, וככה גם נוכל להתרשם מהדגים עצמם

:up:

idan13
Monday 02/01/2012, 23:50
משהו יכול להסביר איך מעלים?

דניאל
Tuesday 03/01/2012, 11:14
תעלה את הסרטון לyoutube ותעתיק לפה את הקישור

idan13
Wednesday 04/01/2012, 23:21
טוב ... לצערי אני רואה שאין יותר מדי פתרונות חוץ מלמצוא לסטינגים האילו מקום אחר , הם מאוד רזים , אחד מהם לא אוכל והם מתהפכים על הגב .
יש לי משהו שיסכים לקחת אותם ולנסות לטפל בהם.
ראיתי באחת החנויות זוג סטינגריים שמן בטירוף , מאוקלם , אוכל הכל מהיד...
השאלה אם יש אפשרות להוציא את הסטינגים האילו ולהכניס את החדשים? אין סכנה של הידבקות במשהו?
(אני יודע שכל הרעיוןל שמע קצת מוזר אבל הסטינגריים מאוד רזים ואני לא רואה את המצב מסתדר בזמן הקרוב)

aviad
Wednesday 04/01/2012, 23:26
אני לא חושב שזה הצעד הנכון אל תוציא אותם תמשיך לטפל בהם ,זה חלק מהתחביב
אני דברתי איתך כבר בפרטיות איך אני חושב לטפל .
דבר אים עוד מגדלים קח כמה שיותר עצות ואל תישבר
בחיים וגם באקווריום לא הכל חלק :wink:
גם אם הם ימותו בתקווה שלא זה רק יחסן אותך לסטינגרי הבאה שתביא
זאת דעתי
מקווה שתקשיב להצע שלי ומאמין שעוד חובבים יסכימו איתי:up:

idan13
Wednesday 04/01/2012, 23:35
הבעיה שאין כלכך מה לטפל כל עוד הם לא מתחילים לאכול כי לא נראה לי שיש להם איזו מחלה או משהו ... השאלה במידה ויש הסטינגריים החדשים יוכלו להידבק במשהו? טפילים למיניהם?

GT3000
Wednesday 04/01/2012, 23:46
במידה ואתה מעלה את הטמפ ל30 מעלות, תדאג לחימצון טוב.

דניאל
Thursday 05/01/2012, 00:36
טוב ... לצערי אני רואה שאין יותר מדי פתרונות חוץ מלמצוא לסטינגים האילו מקום אחר , הם מאוד רזים , אחד מהם לא אוכל והם מתהפכים על הגב .
יש לי משהו שיסכים לקחת אותם ולנסות לטפל בהם.
ראיתי באחת החנויות זוג סטינגריים שמן בטירוף , מאוקלם , אוכל הכל מהיד...
השאלה אם יש אפשרות להוציא את הסטינגים האילו ולהכניס את החדשים? אין סכנה של הידבקות במשהו?
(אני יודע שכל הרעיוןל שמע קצת מוזר אבל הסטינגריים מאוד רזים ואני לא רואה את המצב מסתדר בזמן הקרוב)

עידן מה עשית מבין מה שהמליצו לך בעץ? האם ניסית עוד סוגי מזונות חוץ מתולעים ומזון יבש?
גם הזוג הנוכחי רשמת שהם אכלו יבש כבר בחנות מה יהיה שונה לדעתך?

אני לא חושב שזה הצעד הנכון אל תוציא אותם תמשיך לטפל בהם ,זה חלק מהתחביב
אני דברתי איתך כבר בפרטיות איך אני חושב לטפל .
דבר אים עוד מגדלים קח כמה שיותר עצות ואל תישבר
בחיים וגם באקווריום לא הכל חלק :wink:
גם אם הם ימותו בתקווה שלא זה רק יחסן אותך לסטינגרי הבאה שתביא
זאת דעתי
מקווה שתקשיב להצע שלי ומאמין שעוד חובבים יסכימו איתי:up:

שי מימון אני בטוח שכולנו נשמח לשמוע איך ניתן לטפל ע"פ דעתך ושל אותם חובבים, לא מבין למה אתם עושים זאת בפרטיות, כשזוהי למעשה המהות של הפורום...

הבעיה שאין כלכך מה לטפל כל עוד הם לא מתחילים לאכול כי לא נראה לי שיש להם איזו מחלה או משהו ... השאלה במידה ויש הסטינגריים החדשים יוכלו להידבק במשהו? טפילים למיניהם?

כמובן,אבל ממה שאני הבנתי, ממעט המידע שכן שיתפת פה בעץ שיש לך זוג, שראית שכבר שאכל יבש בחנות, שתוך יום\יומיים כבר ראית שהפגין התעניינות באוכל וחיוניות באקווריום, וגם התחילו לאכול מעט,
על מנת שאפשר יהיה לעזור לך ולהם, אתה חייב לשתף פה את המידע... אחרת אין שום דרך לדעת מה אכן קורה אצלך באקווריום...

במידה ואתה מעלה את הטמפ ל30 מעלות, תדאג לחימצון טוב.

:up:

ליאור הדייג שאינו דג
Thursday 05/01/2012, 03:06

תביא אותם אליי במידה ואין להם מחלה אני מעריך שתוך שבועיים אצלי, הם יתחילו לאכול כמו שצריך , ישמינו ויחזרו לחייך...
יש המון סוגי מזונות שסטינגריי לא יסרב לאכול כגון: קציצות דגים עם שום, תולעי קליפורניה ועוד...
ואם לא הולך במוח אז עושים בכח!!

במידה והם חולים נתחיל טיפול במטרוג'ל ונקווה לטוב

idan13
Thursday 05/01/2012, 07:08
טוב , המצב נשאר כמו שאמרתי , ניסיתי גם תולעי דם חיות והם לא הראו התעניינות (חוץ מההוא שאוכל שנראה כאילו נשנש קצת) אני ינסה להשיג תולעי קליפורניה ונקווה לטוב.

aviad
Thursday 05/01/2012, 12:15
דניאל היקר עד היום כל מה שרשמתי פה בפורום נשלל ע"י כל החובבים פה (גם ממך)אז אני מעדיףף לעזור במה שאני יכול למי שאני יכול בדרכים שלי
מאותה סיבה בדיוק אני לא מעלה תמונות לעץ שלי ולא מעדכן אותו
הפסד רק של הפורום לדעתי !

וה ליאור מגדל תותח אים אתה יכול להביא לו לטפל לך בהם רק טוב יצא מזה :up:

דניאל
Thursday 05/01/2012, 15:28
דניאל היקר עד היום כל מה שרשמתי פה בפורום נשלל ע"י כל החובבים פה (גם ממך)אז אני מעדיףף לעזור במה שאני יכול למי שאני יכול בדרכים שלי
מאותה סיבה בדיוק אני לא מעלה תמונות לעץ שלי ולא מעדכן אותו
הפסד רק של הפורום לדעתי !

וה ליאור מגדל תותח אים אתה יכול להביא לו לטפל לך בהם רק טוב יצא מזה :up:

כבר כתבתי לך לגבי סגנון הכתיבה המזלזל לא?
זה פורום של חובבים וכנראה שאף אחד לא בא לעשות לך דווקא, בעץ שלך ביקשת לשמוע דעות של חובבים בעלי נסיון וקיבלת אותן,לא בא לך ליישם אותם? לא בא לך לשתף?,זה עניינך, ובזה נסגור את הנושא, ולא נהרוס לIDAN13 את עץ.

ליאור הדייג שאינו דג
Thursday 05/01/2012, 16:07
טוב , המצב נשאר כמו שאמרתי , ניסיתי גם תולעי דם חיות והם לא הראו התעניינות (חוץ מההוא שאוכל שנראה כאילו נשנש קצת) אני ינסה להשיג תולעי קליפורניה ונקווה לטוב.
\
אם יש לך מיכל קטן תעביר אותם לשם אם המים של האק' בלי חצץ ודקורציה
בוא קח תולעים וקצת קציצות ואני מאמין שזה יעזור...

זה המספר שלי - 0502533270

* בהזדמנות זו גם תשלח לי תמונות שנבין פחות או יותר באיזה מצב הם, תמהר אם זה למה כל יום נוסף שהם לא אוכלים מחמיר את המצב.

ליאור הדייג שאינו דג
Thursday 05/01/2012, 16:18
כבר כתבתי לך לגבי סגנון הכתיבה המזלזל לא?
זה פורום של חובבים וכנראה שאף אחד לא בא לעשות לך דווקא, בעץ שלך ביקשת לשמוע דעות של חובבים בעלי נסיון וקיבלת אותן,לא בא לך ליישם אותם? לא בא לך לשתף?,זה עניינך, ובזה נסגור את הנושא, ולא נהרוס לIDAN13 את עץ.

דניאל סליחה שאני מתערב אבל שי סה"כ מנסה לעזור לבחור ,
אני לא רואה שום טון של זילזול בדבריו, מהכרות אישית איתו מדובר על בחור עם לב רחב שמאוד אוהב לעזור.... וזו זכותו לא לקבל דעה כזו או אחרת.

דרך הגב יש פה מס' מגדלים שקוטלים חובבים אחרים על בסיס קבוע , וכל אדם שיקטלו אותו מס' לא קטן של פעמים לא ירגיש בנוח לשתף בדעותיו וחבל שכך.

דניאל
Thursday 05/01/2012, 19:40
ליאור למיטב הבנתי זה בדיוק מה שעניתי לשי, זכותו לשאול בפורום, זכותם של חובבים לענות לו מנסיונם, וזכותו להחליט
אם הוא יקשיב לעצות או לא, החובבים שלרוב "קוטלים" הם בד"כ חברים שנמצאים פה זמן מה וכבר הגיעו מים עד נפש מלראות ארואנות, חתולי זנב אדום אוסקרים סטינגריים,פרונטזות ושאר הדגים שהיו פופולרים בתקופה מסויימת שברגע שההתלהבות או הפופלריות שלהם תמה , נותרים כלואים במיכלים קטנים שלא מתאימים למידות שלהם מבלי אפשרות להסתובב,נכון שמדי פעם יש חובב שבאמת מתחיל במידות מינמיליות ובהמשך נותן לדגים את התנאים הנחוצים אבל זה די נדיר אצל חובבים מתחילים, על כן אני מאמין שהתגובות השליליות הן לרוב לא מתוך רוע , אלא מתוך איזשהוו נסיון מלמנוע מצבים כאלו שחוזרים ונשנים,בנימה זאת נסיים את הדיון בנושא, מקווה שאף אחד לא נפגע באופן אישי, אם תרצו להמשיך לדון בזה תפתחו בבקשה עץ חדש על מנת שלא נהרוס לidan13 את הדיון:up: