צפה בגרסא המלאה : צבים ושאר ירקות

גיא
Wednesday 12/12/2001, 19:58
יש לי שני צבי מים כתומי אוזן.
2 שאלות,
א. האם מישהו כאן מכיר אתרים שמכילים מידע על צבים ?
ב. האם גם את הצבים ניתן להאכיל בירקות כגון מלפפון ? (כמובן שאני יכול פשוט לנסות אבל הייתי מעדיף מידע מקדים על ההשפעות...)

תודה,
גיא.

ברקודה
Wednesday 12/12/2001, 20:17
אני מגדל זוג כזה כבר 14 שנים
אתה יכול להאכיל אותם במגוון מזונות כגון:
בשר,גבינה צהובה, ביצה קשה,מזון כלבים או חתולים יבש,דג, חלזונות יבשה ומים וגם פירות וירקות

גיא
Wednesday 12/12/2001, 20:22
סוף סוף מישהו עם צבים.
לאיזה גודל הם מגיעים אחרי 14 שנה ? יש לי אותם בסה"כ 6-7 חודשים והם כבר פי 3-4 מגודלם המקורי...
איך אתה מאכיל אותם את האוכל הנ"ל ? חיתוך לפרוסות או בשלמותו ?

תודה,
גיא

גיא
Wednesday 12/12/2001, 21:43
ניתן למצוא עוד מידע ב...
http://www.redearslider.com/

עומרי ע
Wednesday 12/12/2001, 21:55
את האוכל כדאי שתיתן בחתיכות בגודל שלא יהיה לצב בעיות לאכול אותו, כלומר לא חתיכות גדולות מידי.
אני מקווה שאתה נותן לצב שלך להשתזף בשמש מידי פעם.

גיא
Wednesday 12/12/2001, 22:17
האמת שמעבר לשלב הראשוני שהבאתי אותם, מעולם לא הוצאתי אותם מהאקווריום. יש להם כמובן חוף קטן ומנורת UV... זה אמור להספיק לא ?
בכל אופן מצאתי מלא אתרים בנושא... אם מישהו מתעניין אני יכול להוסיף כאן עוד מספק לינקים...

ברקודה
Thursday 13/12/2001, 01:19
הצבים שלי הם כמעט באורך של 30 ס"מ הם אוכלים הכל ללא בעייה ואפילו מצליחים לפצח שריונות של חלזונות שדה לא פעם מצאתי אותם אוכלים עכבר או ציפור שנפלה לבריכה שלהם - הם בניגוד לנחשים לא בולעים בשלמות אל חותכים את המזון בעזרת הלסת והזרועות הקידמיות

S K
Thursday 13/12/2001, 04:56
ברקודה,
יש לי צבה אדומת אוזן כבר שנתיים והיא באורך 10 ס"מ.
זה נורמלי?
איפה אתה מחזיק את הצבים שלך? הם זכר ונקבה?

גיא
Friday 14/12/2001, 21:54
אני לא יודע מה קצב הגידול הנורמלי של צב אבל אני יכול להגיד לך שהצבים שלי (בני 6 חודשים) בגודל שבין 8-12 ס"מ. (אחד גדל יותר מהר).
לפי מה שקראתי, קצב הגידול תלוי בטמפ. המים ובמזון שתספק לצב.

עומרי ע
Saturday 15/12/2001, 00:42
מהירות הגדילה של הצב בהחלט תלויה בתנאים שניתנים לו.
הצבים הללו מגיעים לגודל של 30 ס"מ, נראה לי קצת מוזר שהצב הגיע לגודל של 8 ס"מ בגיל 6 חודשים, יכול להיות שהוא יותר מבוגר.
S K- כשקנית את הצבה בת כמה היא הייתה ובאיזה גודל בערך?
דעו לכם שצבים בוגרים זה עוול להחזיק באקווריום, הם צריכים מקום מחיה גדול יותר, הכי טוב זה לארגן להם איזה בריכה קטנה בגינה, כמו שברקודה עשה.

גיא
Saturday 15/12/2001, 17:28
קיבלתי אותם בגודל של כ-4 ס"מ... הגיל הוא לא בדיוק דבר טריוויאלי לחשב בגודל כזה... יכול להיות שהם גדולים יותר אבל אני חייב להודות שהם גדלים נורא מהר.

מאיזה גיל לדעתך עדיף לבנות להם ביצונת בחוץ ? אני מניח שאתה מדבר על תקופת הקיץ ובשעות היום ?

עומרי ע
Saturday 15/12/2001, 18:21
בעיקרון עדיף בכלל לגדל אותם בחוץ במקום גדול, לי יש אדום אוזן אחד קטן והוא חי אצלי באקווריום, אבל כשיגדל הוא יחיה בחוץ.
אדומי האוזן הם לא צבי ביצות אלא צבי מים מתוקים, בגודל של הצב שלך הוא כבר יכול לחיות בחוץ בלי חשש לטורפים.

FreeStyler
Sunday 16/12/2001, 03:41
אבל מה עושה מי שאין לו גינה?

לגיא (כל האחרים כבר יודעים)
לי יש צב אדום אוזן קטן 6 ס"מ בערך
עוד אחד 20 ס"מ
וצב רך 10 ס"מ..
אשמח אם תפרסם כאן עוד אתרים, במיוחד את האתר עם המידע על הגדילה בקשר לטמפ' של המים והמזון

עומרי ע
Sunday 16/12/2001, 03:44
מי שאין לו גינה?
אפשר לגדל צב באקווריום ולא בגינה, אבל זה יהיה כמו לגדל אוסקר באקווריום 50 ליטר...

FreeStyler
Sunday 16/12/2001, 03:50
ואם מוציאים אותו כל יום לשמש להרבה זמן?
(במרפסת שמש...)

עומרי ע
Sunday 16/12/2001, 03:54
שמש זה לא הקטע, הוא צריך מקום גדול לחיות בו.
זה לא שהוא ימות באקווריום, פשוט זאת תהיה די התעללות בו.

FreeStyler
Sunday 16/12/2001, 04:46
אז מה אני יכול לעשות??

גיא
Sunday 16/12/2001, 19:21
FreeStyler, באתר הזה מצאתי המון מידע שימושי, מעבר לכך שממנו יש לינקים לאתרים נוספים.
http://www.fanaticz.com/RedEarSlider/

מקווה שהאתר יוסיף משהו :smile:
גיא

bmw
Monday 18/02/2002, 05:20
ככה , קודם כל אתה צריך ציוד נורמלי לגדל את הצבים . תסתכל בפורומים האחרים גם שם כתבתי מידע שתוכל להיעזר בו (לדוגמא פורום " וטרינרים לצבי מים " ) .בקצרה העסק הולך כך :
מיכל כמה שיותר גדול יותר טוב ואם אין לך אקווריום גדול אזי תוכל להשתמש בגיגית גדולה לשים אותה בגינה כשיש שמש ואח"כ להחזירם למיכל הרגיל שלהם , תזכור - כמה שיותר גדול (המיכל ) יותר טוב עבור הצבים .
אם אין לך כמה שעות של שמש לפחות 2-3 פעמים בשבוע תקנה מנורה מיוחדת המתאימה לצבי ים , אפשר להשיג אצל דני דג בראשל"צ או אצל טרופי חי בי-ם .
חשוב לשמור על טמפרטורה יציבה של כ- 24 עד 26 מעלות , כלומר תקנה גוף חימום + טרמוסטט ומד חום . פילטר , פילטר חזק עם פחם ישמור את המיכל נקי לאורך זמן וגם ישמור על בריאותם של הצבים , כדאי גם להחליף כ-20% מהמים כל שבוע .
מזון : תוכל להאכיל את הצבים בחתיכות בשר קטנות , חתיכות דגים , סרטנים יבשים תולעים גדולים מזון קפוא וכמעט הכל , יש גם מזונות יבשים מצויניים של חברת SERA וחברת וורדלי שיכולים לשמור מבחינה תזונתית על בריאות הצבים שלך לאורך זמן ויש בהם את כל אבות המזון הדרושים לצבים להתפתח באופן תקין , חשוב להאכיל את הצבים בלפחות 2 סוגי מזון וכמה שיותר סוגים יותר טוב .
ככל שתיתן יותר אוכל לצבים הם יגדלו מהר יותר והם נעשים די גדולים עם הזמן כ-40 ס"מ בדר"כ ומכאן חשוב המיכל הגדול .
בנוסף יש 2 סוגים נפוצים , אלו עם השריון הקשה ה"אוזניים" האדומות ואלה עם השריון הרך והאף המחודד . אלו עם השריון הרך יותר אגרסיבים ואף עלולים לנשוך אותך ואת שאר הדגים אם יש כאלו אז תיזהר .
יש גם ויטמינים מיוחדים לצבי ים של חברת SEAR
ותרופות , נקווה שלא תזדקק .
הכי טוב אם אתה רוצה עוד מידע כללי זה לקנות ספר בנושא וכאלה יש הרבה , תנסה באמזון תחת בעלי חיים --> זוחלים שם יש הרבה ספרים .
ולבסוף חשוב לא לשכוח לספק לצבים מיכל כזה שיאפשר להם לכל הפחות לכסות את כל גופם במים (כלומר גובה המים חייב להיות גבוה מגובה הצב ) וכן לסדר אבנים , גזעים או כל מתקן שהוא שהצב יוכל לעלות עליו ולשהות עליו בנוחות כך שכל גופו אם יחפוץ בכל יהיה מעל המים.

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: bmw בתאריך 2002-02-17 21:26 ]</font>

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: bmw בתאריך 2002-02-17 21:28 ]</font>