צפה בגרסא המלאה : פירנאות

mich
Saturday 08/12/2001, 00:25
האם אני יכול להכניס פירנאות לתוך אקווריום עם אוסקרים די גדולים?

עומרי ע
Saturday 08/12/2001, 02:02
בטח.... רק קח בחשבון שלא יישארו אוסקרים אחרי זה...

fish in heaven
Saturday 08/12/2001, 02:07
לא הייתי מסכים חד משמעית,
אם מדובר על אוסקרים בוגרים - 20 ס"מ
ואקווריום מספיק גדול, אז אני מאמין שהאוסקרים ישרדו - כל עוד יש מספיק מקום וטריטוריה באקווריום שהם לא יראו אחד את השני.
וכמובן שהפירינאות לא רעבות - בנוסף כל אוסקר חולה ימות.

השאלה הגדולה היא גודל האקווריום -
אם נניח תיקח להקה של 3-4 פירינאות, ו 2 אוסקרים גדולים,
אז אולי באקווריום 500 ליטר הם ישרדו (וזה המינימום)
ובאקווריום של 2000 ליטר פלוס זה מאוד סביר
אם אתה מגדיל את הלהקה זה הופך לקשה יותר.

עוד דבר שהייתי מאוד מאוד מאוד מקפיד עליו שמדובר על פירינאות ש*לא* מקבלות ו*לא* רגילות לקבל פידרים ! אחרת אם הם לא יקבלו דג זהב, הם יסתכלו הרבה יותר בקלות על האוסקר בתור אוכל.

מסקנה סופית, לא מומלץ אלא אם יש לך אקווריום ענק.
(למען האמת בעיניי פירינאות זה לא מומלץ בכלל, אבל זה כבר עניין של טעם וריח)

עומרי ע
Saturday 08/12/2001, 02:23
עדיין גם אם האוסקרים בוגרים לא נראה לי שהם יחזיקו מעמד.
הפירנאות יגלו תוקפנות כלפי האוסקרים.

Saturday 08/12/2001, 04:09
פיראנות? אוסקרים? זה לא הולך ביחד... למרות שניתן לחשוב על זה שיהיה מספיק מקום וכ'ו. אבל זה בלתי אפשרי

john the fisherman
Sunday 09/12/2001, 05:43
נכון אני צעיר בתחום הפירנות { שבועיים}
אבל לפי מה שאני רואה ...לא הייתי מעז..אפילו אוסקרים.
מה שכן יצא לי לראות במקומות אחרים עם פירנות
את הדג הקבוע והאגדי - פאלקו - ללא שום בעיות.

לפני שבוע אחד מ 15 פאלקו שלי נאלץ להגיד שלום לחבריו באקווריום והצתרף לניסוי באקווריום הפירנות...להגיד שאני לא מפחד ??
מפחד...אבל עד כה הכל תקין.

ובעניין שקשור -
ישנו דג שלעין בלתי מיומנת נראה בדיוק כמו פירנה אדומה ואם אינני טועה זה איזה סוג של פאקו...ומה שמרגיז זה שישנם חניות שמוכרות את הדג הזה כפירנאה וזה די מרגיז..היה לי וויכוח באיזו חנות שאני מעריך אותה,והחבר'ה שם מקצועיים אבל הם טענו שאותו פאקו הוא פירנאה,
מסתבר שלא רק בארץ יש את הבעיה - נא ראה -
http://www.piranha.org/
וזה די מרגיז.
אז במידה וזה פאקו אז הכל משתנה..

Wild Blue
Sunday 09/12/2001, 05:51
ענין קטן ושאלה קטנה.
לאחר תקרית הפאקו בכינרת לפני כמה שנים (שכולם חשבו שזה פירנאה) :lol:
לא נאסר על פי חוק ליבא ולסחור בפירנאות בארץ?

fish in heaven
Sunday 09/12/2001, 06:21
אם תוכל לעדכן אותנו בניסוי הזה, זה אכן נשמע מעניין למרות שבאקווריום 200 ליטר זה אולי קטן, אבל פירינאות לא אמורות לתקוף כל דג שהן רואות.

רק מי ששאל את ההודעה המקורית, אל תכניס סתם אוסקר למטרת "ניסוי", אני בטוח שJOHN קרא על הפירינאה לפני שהוא עשה את הניסוי וראה שזה אפשרי.

קובי
Sunday 09/12/2001, 07:09
לגבי הפקו - מדובר בפקו שחור רגיל. כבר כתבתי את זה מספר פעמים בעבר - אבל לא אכפת לי לחזור על זה עוד פעם:

הפקו הוא קרוב משפחה של הפירנאה, אך צמחוני. כאשר הוא צעיר הוא "מתחזה" לפירנאה אדומת בטן "רוצחת" על מנת למנוע מדגים סקרניים מדיי, או טורפים פוטנציאליים להתקרב אליו ולאכול אותו. עם התבגרותו וגדילתו הפיזית (פקו מגיעים לגודל מאסיבי מאד!!) הוא מאבד את הגוונים האפורים והבטן האדומה ומקבל צבע שחור. בשלב הזה הוא כל כך גדול שכבר לא מפריע לו שישימו לב שהוא לא פירנאה.

ראש נחש
Monday 10/12/2001, 00:58
אני גידלתי פקו והדג באמת נראה כמו פירנאה לכול דבר,והוא לא כול כך צימחוני, הוא אכל אצלי דג זהב קטן בשימחה יש לו לסתות חזקות מאוד הוא פשוט מועך את המזון שלו למין מחית ואז בולע בניגוד לפירנאה שקורעת את מזונה (בשר)מהקורבן שלה ,פעם רציתי לגדל פירנאות אבל המחיר שלהם ממש בעננים בסביבות ה40 שקל לדג

john the fisherman
Friday 28/12/2001, 06:16
אוקי...

אז לכל מי ששאל לגבי פאלקו - אין בעיות כלל
לאכלס אותם עם פירנאות.

כמו כן יש לי גם פאקו חדש עם החבורה ועושה רושם שהעניניים בסדר.

אגב חזרתי לפני שלושה ימים מאמסטרדם יהייתי בגן חיות שם....לא אכנס לתאורים על האקווריומים...מדהים בניין שלם שלוש קומות ...חבל"ז....אבל באקווריום של הפירנות היו לפחות עוד ארבע זנים של דגים...משהו דומה לחול מתהפך...ואפילו דגים שדומים לניאון....כן!!
יש לי תמונות...

fish in heaven
Friday 28/12/2001, 07:32
תמונות מאוד ישמחו אותנו אני חושב :grin:
וכן בחו"ל יש אקווריומים יפים, אבל אם תגיע למצפה התת-ימי באילת הוא גם שווה ביקור בהחלט,

בקשר לפאקו שהכנסת לאקווריום שלך, רק אם תוכל לעדכן אותנו (אני לא ממש זוכר :sad: ) באיזה אקווריום הפירינאות שלך כרגע, מה גודל הפאקו, ומה גודל הפירינאות - פשוט סקרן ?
בקשר לניאונים עם פירינאות - אולי הם היו דגי מאכל :sad: :???:

platypus
Friday 28/12/2001, 08:18
i hope you guys dont mind me writing in english i type real slow on hebrew. i have had 3 red bellies for almost a year, they are curently in a 240 l tank with a pleco, who has been with then since the start, no problem if any one is aggresive its him, he's a mean bastard. and i must say the fastes growing i have EVER seen. one year= around 8 cm growth. as for other fish with p's. you need a VERY big tank. other than that its a matter of time. the other fish WILL become food. although i have had a zebra in there for 2 months, they cant seem to catch him ( but they did get 3 of his friends). they try though. i've tryed neons....yummy dinner, male gohani.....got a very big bite on the tail so i removed him, goldfish....ive lost count....:smile: there is an awsome forum (no offense) about them http://www.predatoryfish.net

ehudi7
Friday 05/09/2003, 22:12
האם אני יכול להכניס פירנאות לתוך אקווריום עם אוסקרים די גדולים? על תעז... הם בכיף יתרבו בכנרת וכל הטלה 32.000 ביצים לא נעים מנסיון זה הדג הכי מעניין שאפשר לרכוש יש לי אקווריום מטר עשרים עם 4 חתיכות של 25 סנטים וכולם ב200 ליטר והם מתרבות לי כל כמה חודשים אתה לא רואה חול מרוב ביצים... דרך אגב הם אכלו לי פלקו ענק ופאקו 40 סנטים

ehudi7
Friday 05/09/2003, 22:14
תמונות מאוד ישמחו אותנו אני חושב :grin:
וכן בחו"ל יש אקווריומים יפים, אבל אם תגיע למצפה התת-ימי באילת הוא גם שווה ביקור בהחלט,

בקשר לפאקו שהכנסת לאקווריום שלך, רק אם תוכל לעדכן אותנו (אני לא ממש זוכר :sad: ) באיזה אקווריום הפירינאות שלך כרגע, מה גודל הפאקו, ומה גודל הפירינאות - פשוט סקרן ?
בקשר לניאונים עם פירינאות - אולי הם היו דגי מאכל :sad: :???: