צפה בגרסא המלאה : נצרן כחול - אודנוס ניגר

קובי
Wednesday 25/09/2002, 01:36
מדובר באחד הדגים היפים ביותר שיצא לי לראות - ואני מאד הייתי רוצה להחזיק אותו בריף שלי, יחד עם זאת אני קורא שהוא אוכל סרטנים ובוודאי גם שרימפסים. (בפוליפים אני מבין שהוא לא נוגע).

כיצד אני מונע ממנו לפגוע בשרימפסונים המדהימים שלי ?

dolphitec
Wednesday 25/09/2002, 10:45
לדעתי הוא לא יגע לך בשרימפסים, הכל תלוי באיזה גודל תביא אותו, אם הוא יהיה קטן ויגדל אצלך ותחנך אותו כמו שצריך הוא יהיה פודל במעטה של רוטווילר.
צריך לזכור שלדגים הללו יש אופי עצצמי והם חכמים מאוד!

אצלי באק' הוא גדל עם שרימפסים שקופים לרוב והם לא מי יודע מה מעניינים אותו, המזון של אנין נון וצדפות מושכים אותו הרבה יותר.

קובי
Wednesday 25/09/2002, 13:26
נשמע מאד מאד מלהיב ומפתה ! איך מחנכים דג כזה ?

dolphitec
Wednesday 25/09/2002, 16:48
מגיל צעיר לאט ובזהירות, מכניסים אותו אחרי שהשרימפסים כבר התאקלמו והםבעלי הבית, את הדג קונים מקסימום בגודל 5 ס"מ ומשתדלים להאכיל בהמון מזון יבש וצדפות, 2-3 ארוחות ביום ובד"כ הוא לא מגלה עניין בשרימפסים.

קובי
Thursday 26/09/2002, 04:02
שמעתי שיש צורך להשחיז לדג הזה את השיניים מפעם לפעם, מכיוון שבטבע הוא עושה את זה על סלעים ופוליפים, ואנחנו לא נותנים לו באקווריום את הצ'אנס (נותנים לו אוכל יותר טוב) ואז השיניים שלו גדלות וגדלות וצריך לעבור עליהן עם פצירה פעם ב...

dolphitec
Thursday 26/09/2002, 18:54
אצלי הוא האורטודנט של עצמו, הוא מרים אבנים וסלעים וטפו טפו השיניים שלו נראות בסדר.
לעודד יש וואחד קניבל עם ניבים של דראקולה.

shaykatzir
Sunday 01/12/2002, 13:38
אצלי הוא יותר פארנואיד מתוקפן ויותר פודל מהזברזומה. אין לו שום עניין בבוקסר בכל-אופן.

אברמסון
Sunday 01/12/2002, 13:44
דג זאב
אני מבקש בכל לשון של בקשה
אנא אל תעבור על שיני הנצרנים עם פצירה וחסוך מהם טראומה מיותרת.
(אני מקווה שמה שכתבת נכתב כהלצה.)

shaykatzir
Sunday 01/12/2002, 13:55
ואם כבר, אז קח אותו לרופא שיניים מוסמך ;)

קיפודג
Sunday 01/12/2002, 18:18
טוב :flame:
מקווה שזאת בדיחה ותו לא.

קובי
Sunday 01/12/2002, 22:09
מה שכתבתי לא היה בגדר הלצה אך גם לא בגדר המלצה. דגים אלו משייפים את שיניהם בטבע בשלד הגירני של הפוליפים אותם הם אוכלים. באקווריום אנחנו נותנים להם מזונות חליפיים, רכים יותר, אשר אינם מסוגלים לסייע לשיניהם ולפיכך הן גדלות וגדלות ומתבלטות עד שהן מפריעות להם לסגור ולפתוח את פיהם וגורמות להם לסבל נורא.

אתרי דגים ברחבי העולם ממליצים ללכוד את הדג ולעבור על שיניו עם פצירה עדינה. לא ידוע לי כיצד הדבר מתבצע אבל זהו נוהג שמשתמע כי הוא רווח

אברמסון
Monday 02/12/2002, 10:57
היה לי ניגר חמש שנים ולא היתה לו כל בעיה לסגור את הפה.
הניגר לא סוגר את הפה באופן טבעי!
כשהוא מתבגר יש לו שיניים בצבע אדמדם שבולטות מהפה וזה טיבעי ראיתי את זה גם בצלילה וגם בדגים שרק הגיעו מחו"ל.
הסיפור עם הפצירה עלול לעשות נזק בלתי הפיך לדג.

בוני
Monday 02/12/2002, 13:37
היי !
רכשתי לפני מספר ימים ניגר בינוני. לעולם לא נתקלתי בדג שנקלט כל כך מהר ! תוך שעה הוא גילה עניין באוכל וזלל מלא החופן... יש לו אופי מדהים : מדי פעם הוא תופס איזו נישה בסלעים ונשכב...חמוד !
נכון לעכשיו , הוא לא נוגע באלמוגים ואינו מגלה עיניין בשרימפס הנקאי שיש לי , למרות שעדיין לא יצא לי לראות אותו מקבל מהסרטן טיפול עשרת אלפים כמו שמקבלים הדגים האחרים , אבל מי מסרב למסג' תאילנדי ועוד בחינם ?
להלן תמונה שלו אצלי באקווריום :
http://m.ep.walla.co.il/briefcase/0003/b/g/e/s/t/y/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200205171757122458/200212010750347947/Triger.jpg

shaykatzir
Monday 02/12/2002, 14:12
גם אצלי הוא נקלט באפס זמן- יש לו חור קבוע בסלע צדדי שם הוא גר, לשם הוא פונה כשהוא מפחד ושם הוא שוכב לישון כשעה בטרם קיבוי אורות. אכן דג עם אופי וגם אינטילגנטי- הוא היחיד שבא לקבל את פני לעת בוקר ונכנס בזגוגית ישירות מולי.

חפש ב Google מאמר בשם My purple wonder- מאמר אהבה של אדם לאודונוס שלו- הוא מחזיק אותו כבר כ 6 שנים.

אגב, סמתם לב שיש יחס ישר בין פחדנותו של דג לתוקפנותו- בדיוק כמו אצל בני-אדם...

אברמסון
Monday 02/12/2002, 17:02
ניגר יפה מאוד בתמונה.
האם זו תמונה של הניגר שקנית או שזו תמונה מספר כלשהו?

אברמסון
Monday 02/12/2002, 17:03
סליחה
לא שמתי לב שכתבת שזה הדג אצלך באקווריום.
ממש יפה, היכן קנית אותו אם מותר לשאול?

קובי
Monday 02/12/2002, 17:25
אני חושב שזה אחד הדגים היותר נפלאים שאפשר לגדל באקווריום.
אני מחזיק אחד כזה אצלי והוא התאקלם מאד מאד מהר. היתה לי (אם מישהו כאן זוכר) בעייה של נקודות לבנות איתו. טיפול אחד של קופרזין והן עברו לו. יצא מזה כמו גדול בקרנטינה ונכנס לאקווריום. הוא הגדיר לעצמו מספר איזורים חביבים עליו במיוחד באקווריום ובמיוחד מאורה אחת שאליה הוא חוזר כשהוא ניגש לישון.

יש לו שחייה מלכותית לדעתי (קצת כמו מין עטלף כזה) ואני ממש מרוצה ממנו :-)
לי עלה 60 שקל בחוות החיות של אפללו, גודל של כ - 5 סנטימטרים.

shaykatzir
Monday 02/12/2002, 17:34
למה הוא תכלת בתמונה? הוא לא אמור להיות סגול-שחור. סה"כ שמו ניגר. זה לא מרמז לתכלת. זו התאורה, המצלמה?

קובי
Monday 02/12/2002, 17:38
הכחולים שאני ראיתי בדרך כלל באותו צבע כמו האודונוסים שבתמונות לעיל - כולם בגוון שבין כחול לטורקיז. במצבים מסויימים (אני לא סגור על "מתיי" אבל נראה לי שזה קשור לתאורה) הם מקבלים גוון כהה יותר של משהו שבין כחול לשחור, אבל בעיקר סגול.

על פי רוב - הוא בהחלט לא "ניגר" (ואני לא בטוח ש"ניגר" מתייחס לצבעו, אבל שווה לבדוק).

shaykatzir
Monday 02/12/2002, 18:17
ראיתה פעם אודונוס כחול? ראיתי המון- תמיד סגולים, אף-פעם לא כחולים, אפילו לא כחולים כהים.

בוני
Monday 02/12/2002, 22:29
לגבי הצבע של הניגר : אכן , הוא קצת יותר כהה באופן טבעי ... פשוט צילמתי עם תאורה חלשה עם אקטיניק על-מנת לקבל את האפקט הזה של הצבע ... סליחה ... אני פשוט אוהב משחקי צילום !

אודי רוסו
Monday 02/12/2002, 23:10
הלו בוני
נצרן ממש יפיוף, שיהיה במזל. שמור עליו, אני בטוח שתהנה ממנו.

אברמסון
Tuesday 03/12/2002, 13:02
בוני
איפה קנית את הנצרן והאם יש עוד באותה רמה?

אברמסון
Wednesday 04/12/2002, 13:03
בעקבות ההמלצות שקיבלתי ביקרתי בריף טק בחולון היכן שהניגר נקנה.
יש שם להקה יפה של ניגרים.
הגוונים יפים ונעים מכחול פלדה לכחול בהיר היו הרבה גוונים באקווריום שלדעתי מראים על הרגשתו של הדג.
יש היררכיה בלהקה והיו דגים שרדו בדגים אחרים.
בכל מקרה בערב אקנה ניגר אחד ואדווח לכם על הצבעים באקווריום.

קובי
Wednesday 04/12/2002, 13:06
תתחדש !! מצפים לראות תמונות ולשמוע סיפורים וחוויות במהירות !

dolphitec
Wednesday 04/12/2002, 17:00
צבע זה בעיניו של המתבונן...

אתה רוצה לקרוא לו סגול, תרגיש חפשי לקרוא לו סגול, לא נתווכח על זה.

אברמסון
Thursday 05/12/2002, 13:53
לקחתי את הניגר מריף טק
מה ששמתי לב כשהניגרים שוחים בלהקה גדולה (בריף טק שמו את כולם באקווריום גדול ביחד--מחזה יפהפה) הם מידי פעם יורדים אחד על השני.
לדגים שרבים או נקרא לזה מתווכחים יורד הצבע ממרכז הגוף !
יש לציין שהניגר הוא דג להקה ושהויכוחים שהזכרתי נמשכים רק כמה שניות.

אברמסון
Thursday 05/12/2002, 15:29
הניגר באקווריום אוכל כאלו לא אכל חודש.
איכות מעולה , אני הרבה שנים עם דגי ים ואני לא זוכר מתי קניתי דג שהתאקלם כך.
הוא ירד באקווריום ואחרי דקה אכל.
הצבע כחול פלדה והוא אינו גורם נזק בריף או לדגים האחרים.
אמשיך לעדכן אם תרצו.

קובי
Thursday 05/12/2002, 17:17
אני חושב שכולנו נשמח לשמוע ! האמת היא שהיות וגם אני, גם אתה וגם בוני רכשנו אודונוס ניגר, יהיה רעיון טוב לעקוב אחרי ההתפתחות של כולם ולראות אם אפשר להסיק מסקנות כוללניות לגבי הדג ולגבי מאפייני התנהגותו.

אצלי הוא סבל בהתחלה מעט מהתקפות של האלמוגיות (שהתקרבו אליו, הפנו אליו את הזנב והתחילו לנער אותו מול הדג החדש) מסיבה כזו או אחרת "הרשע" של האקווריום - הנתחן הצהוב - פשוט התעלם ממנו !

לאחר מכן המצב התייצב והוא בחר לעצמו חור קטן שהוא אוהב לבקר בו, למרות שהוא מעביר את הטריטוריה מפעם לפעם. ההתאקלמות שלו, ברגע שהוא החלים מן הנקודות הלבנות, היתה מדהימה ומהירה - כבר בקרנטינה, עם קופרזין נגד נקודות לבנות, הוא התחיל לאכול כמו משוגע.

מבחינת צבעים - בצהריים הוא מקבל צבעים כחולים בהירים יותר. בבוקר / ערב / לילה הוא בצבע כחול / שחור כהה (אני חושב שזה קשור לאור). שלי אגב מאד מאד קטן, אבל מתחילים לראות כבר את הדוגמה שמסביב לפה בקווים כחולים בהירים יותר.

מבחינת התנהגות - הוא לא מתעסק עם אף אחד ואף אחד לא מתעסק איתו. הוא לא מזיק לשום דבר שיש לי בריף (הוא מגלה סקרנות אבל לא נוגס או מזיק). הוא גם אוהב לרבוץ הרבה בקרבת הפייר שרימפ שלי.

dolphitec
Thursday 05/12/2002, 19:40
אברמסון תתחדש, עשית אחלה עסקה עם הכנסת הניגר.

אברמסון
Friday 06/12/2002, 13:55
תודה דולפיטק
גם אני חושב שהעיסקה טובה.
האיכות שהדג הגיע מריף טק וההתאקלמות המיידית שווים!
אמשיך ואאדכן לגבי ההתנהגות.