צפה בגרסא המלאה : רד שולדר גיאופגוסים ורד ספוט-סירטון קצרצר

tangi
Thursday 23/09/2010, 23:32
http://www.youtube.com/watch?v=de-VJmJjRUs

shlomo012
Thursday 23/09/2010, 23:35
:love::love::love::love::love::love::love:

פיליפ
Thursday 23/09/2010, 23:41
יפים מאוד......גם ה"אין שולדר" :yeah:

tangi
Thursday 23/09/2010, 23:48
יפים מאוד......גם ה"אין שולדר" :yeah:

סיכמנו על קצת שולדר ונקווה שבעתיד הרבה שולדר -בינתיים אי אפשר להתכחש לכחול שמתפתח בראש סביב איזור הפה ולגבי השולדר יש סימנים של נקו' אדומות שאם לא יתעצמו עד הקיץ הבא אני לוקח אותם איתי לאילת לשיזוף קל :wink:

gil12
Friday 24/09/2010, 06:58
יפים.

יואב הוזמי
Friday 24/09/2010, 07:13
יפה, אהבתי.
שרון, לא בא לך להיפטר מבועות החמצן?:wink:

חמאדה
Friday 24/09/2010, 07:30
יפיייייים :love::love::love:
יום אחד אני יפנה אקווריום לדגים יפים ודוגמנים כאלה:wink:

tangi
Friday 24/09/2010, 11:18
תודה לכולם.

חמאדה, כדאי לך ,לא תצטער .

יואב,האמת לא מפריעות לי בועות החמצן,בינתיים :wink:

אסף חנונה
Friday 24/09/2010, 11:31
כולם מאד יפים :love::love::love:
חוץ מהדג שאתה מכנה ר ד שולדר, לדעתי הוא פשוט מכוער, גם בהשוואה לסוורום רגיל.

פיליפ
Friday 24/09/2010, 11:41

מה....אתה לא רואה את הפוטנציאל? :yeah:

אסף חנונה
Friday 24/09/2010, 11:43
:lol::lol::lol:

tangi
Friday 24/09/2010, 11:44

בינתיים הוא מכוער כמו כל דגיג שבתחילת דרכו לא מפגין צבע וצורה של דג בוגר.
בשבוע האחרון הם התחילו לקבל צבעים ואני עדיין מאמין שיתפתח מהם משהו נחמד(לא לשכוח שהם עדיין קטנים ויש להם עוד לאן לשאוף),ימים יגידו ובינתיים דווקא אני מרוצה מהם.

צחי ד
Friday 24/09/2010, 11:44
הגאופגוסים יפים מאד:love:

אסף חנונה
Friday 24/09/2010, 13:11
מאחל לך שההשקעה שלך תשתלם בסוף

העמלץ /בני גולשה ז"ל
Friday 24/09/2010, 13:48
יופי של דגים. :up:

בני

נווה
Friday 24/09/2010, 13:52
הרד ספוט הכוכבים של האקווריום :love::up:

ארז75
Friday 24/09/2010, 14:22
יפה מאוד :love:

Ronshp
Friday 24/09/2010, 14:38
חולה על גאופגוסים:love::love::love:

tangi
Friday 24/09/2010, 18:16
תודה לכולם , אין ספק שגיאופגוס במיוחד כ"שתופס" גודל הוא אחד הדגים המרשימים שיש .

Sprungster
Friday 24/09/2010, 18:19
יפה, אהבתי.

:up: מוצא את עצמי מסכים עם הוזמי יותר מדי לאחרונה. מדאיג. אחלה דגים - אני שונא מסכי בועות...זה גם הופך את כל השטח האחורי של האק' לבלתי שמיש עבור הדגים...חבל.

אביב לוטטי
Friday 24/09/2010, 18:34
יפים מאוד

יואב הוזמי
Friday 24/09/2010, 20:40
:up: מוצא את עצמי מסכים עם הוזמי יותר מדי לאחרונה. מדאיג. אחלה דגים - אני שונא מסכי בועות...זה גם הופך את כל השטח האחורי של האק' לבלתי שמיש עבור הדגים...חבל.

באמת מדאיג....כנראה תקופת החגים משרה אוירה מיוחדת.:wink:

shai114
Friday 24/09/2010, 21:20
איזה גאופגוסים אלו .
ממש יפים .
יכול להיות שזה היקרי .?

מיכאל שלף ז"ל = מייק =
Friday 24/09/2010, 22:42
אחלה גאופגוסים, יש להם עוד הרבה לגדול , יהיו מדהימים :up:

tangi
Friday 24/09/2010, 23:50
שי אלו הם גיאופגוסים (גאופגוס אלטיפרונס) וכמובן לא היקרי.

תודה לכל המפרגנים :wink:

blancoceleste
Saturday 25/09/2010, 10:26
יפה מאד בהצלחה:up:

tangi
Saturday 25/09/2010, 14:29
יפה, אהבתי.

נניח וארצה להוציא את מסך הבועות בעתיד(בינתיים ממש לא מפריע לי בעיין),האם כדור חמצן אחד יספיק לכל האקוו' (350 ליטר) ?
משום מה נראה לי שב"מסך" בועות הנוכחי,החמצן מתפזר בצורה טובה יותר בכל חלקי האקווריום .

יואב הוזמי
Saturday 25/09/2010, 18:06
נניח וארצה להוציא את מסך הבועות בעתיד(בינתיים ממש לא מפריע לי בעיין),האם כדור חמצן אחד יספיק לכל האקוו' (350 ליטר) ?
משום מה נראה לי שב"מסך" בועות הנוכחי,החמצן מתפזר בצורה טובה יותר בכל חלקי האקווריום .

הבועות אינן מייצרות חמצן, זו טעות נפוצה בקרב המגדלים, מה שיוצר את החמצן אלו רעידות המים שמייצרות הבועות כאשר עולות למעלה.
התנודות בגובה פני המים גורמות לפעפוע חמצן לתוך המים.

במקום כדור חמצן, ניתן לשם ראש כח(אין צורך בחזק ביותר)בגובה המים והוא מניע את המים ומרעיד את פני המים וכך רואים מיכל שנקי מבועות.
בימים חמים במיוחד ואם יש עומס דגים, ניתן להשתמש בכניסת החמצן שיש ברוב ראשי הכח על מנת ליצור זרם בועות אופקי בגובה פני המים.

ניתן להשתמש גם במשאבת גלים, אך לפי דעתי היא הרבה יותר יקרה מראש כח.

מצרף לך סרטון שלי להמחשה.
תסתכל בתחילת הסרט, אל תתייחס לבקבוק קולה עם הצמר פרלון, אני משתמש בו כאשר אני שואב רפש על מנת לעזור לפילטר החיצוני.
שם לב לזרם הבועות ולסירקולציה ולתנודות שיוצר בגובה פני המים., כמובן שניתן לחסום את צינור הגומי שיוצא מחוץ למים ולנתק את זרם הבועות ולהישאר רק עם זרם מים.
כיום המיכל הזה רק עם ראש כח ללא בקבוק הקולה וללא שימוש בזרם הבועות והכל על מי מנוחות.:wink:
להזכירך, אצלי יש עומס דגים גדול יותר וגם דגים גדולים יותר ואין בעיות חמצן במים.

בהצלחה.

http://www.youtube.com/watch?v=bRMKx4YxHWA

פיליפ
Saturday 25/09/2010, 18:30
הבועות אינן מייצרות חמצן, זו טעות נפוצה בקרב המגדלים, מה שיוצר את החמצן אלו רעידות המים שמייצרות הבועות כאשר עולות למעלה.
התנודות בגובה פני המים גורמות לפעפוע חמצן לתוך המים.

יואב ידידי, מעבר לרעידות שהן גורמות, הבועות כן מייצרות חמצן במים היות והן מגדילות את שטח המים שבא במגע עם אוויר שבתוכן(כשהן עדיין שקועות) ולכן ככל שהבועות קטנות יותר ורבות יותר כך גדל החימצון, ההתזות בזמן שהן מתפוצצות גם מייצרים חימצון.
כנ"ל רעידת פני המים מגדילה את השטח שבא במגע עם האוויר.

אפשר לראות את זה אצלי די יפה, כשאני סוגר את הונטורי של הראש כח, כל הדגים מתחילים להתנשם מהר יותר למרות הזרימה למעלה.

יואב הוזמי
Saturday 25/09/2010, 18:40
יואב ידידי, מעבר לרעידות שהן גורמות, הבועות כן מייצרות חמצן במים היות והן מגדילות את שטח המים שבא במגע עם אוויר שבתוכן(כשהן עדיין שקועות) ולכן ככל שהבועות קטנות יותר ורבות יותר כך גדל החימצון, ההתזות בזמן שהן מתפוצצות גם מייצרים חימצון.

אפשר לראות את זה אצלי די יפה, כשאני סוגר את הונטורי של הראש כח, כל הדגים מתחילים להתנשם מהר יותר למרות הזרימה למעלה.

צודק ידידי, אכן פרח מזכרוני...ולכן אני טוען שהבועות שאצל שרון לא מוסיפות הרבה כי הן גדולות.
במקרה שלך זה בולט, כי יש עומס של דגים יחסית למה שיש אצל שרון.

אצלי למשל, בגלל שראש הכח הוא 1200 ליטר/שעה והוא ממש מרעיד את פני המים, גם שאני סוגר את הפתח הוונטורי, עדיין הדגים לא עולים להתנשף, ואל תשכח איזה מפלצות היו לי.:wink:

בכל מקרה, אני מעדיף את מה שיש אצלך ואצלי, כי זה לא יוצר מסך בועות במים שלעניות דעתי מסתיר את הדגים וגם פחות בלאגן של צנרת בתוך החול, משאבת אוויר וכל המשתמע מכך...וכמובן במקרה שלי שמידי פעם ניתן לחבר בקבוק קולה ולעזור בשאיבת כל "הצפים" במים.

פיליפ
Saturday 25/09/2010, 18:49
צודק ידידי, אכן פרח מזכרוני...ולכן אני טוען שהבועות שאצל שרון לא מוסיפות הרבה כי הן גדולות.

עם זה אני מסכים בהחלט.....אצלו הן גדולות והתרומה שלהן לחימצון לא מי יודע כמה....מה עוד שלדגים זה מפריע.

tangi
Saturday 25/09/2010, 18:51
במקרה שלך זה בולט, כי יש עומס של דגים יחסית למה שיש אצל שרון.

אצלי למשל, בגלל שראש הכח הוא 1200 ליטר/שעה והוא ממש מרעיד את פני המים, גם שאני סוגר את הפתח הוונטורי, עדיין הדגים לא עולים להתנשף, ואל תשכח איזה מפלצות היו לי.:wink:

בכל מקרה, אני מעדיף את מה שיש אצלך ואצלי, כי זה לא יוצר מסך בועות במים שלעניות דעתי מסתיר את הדגים וגם פחות בלאגן של צנרת בתוך החול, משאבת אוויר וכל המשתמע מכך...וכמובן במקרה שלי שמידי פעם ניתן לחבר בקבוק קולה ולעזור בשאיבת כל "הצפים" במים.

אין שום בלאגן בצנרת - יש צינור אחד שקבור עומוק בחצץ ולדעתי עדיף מהמקום שיקח ראש כח או משאבת גלים שזה הרבה פחות אסטטי לעיין ממסך בועות.

עדיין לא עניתם לשאלתי, אם אפשר: האם כדור חמצן אחד יהווה תחליף טוב למסך בועות או שאצטרך 2 כדורי חמצן כדי להחליף את מסך הבועות?

יואב הוזמי
Saturday 25/09/2010, 18:55
אין שום בלאגן בצנרת - יש צינור אחד שקבור עומוק בחצץ ולדעתי עדיף מהמקום שיקח ראש כח או משאבת גלים שזה הרבה פחות אסטטי לעיין ממסך בועות.

עדיין לא עניתם לשאלתי, אם אפשר: האם כדור חמצן אחד יהווה תחליף טוב למסך בועות או שאצטרך 2 כדורי חמצן כדי להחליף את מסך הבועות?

במיכל שלך מספיק כדור אחד.

פיליפ
Saturday 25/09/2010, 18:58
אני הייתי לוקח 2 כדורים....אחד ביום ואחד בלילה לפי המרשם. :hair:

שרון, כדור אחד יספיק.....אבל ראש כח קטן עם ונטורי עדיף.

tangi
Saturday 25/09/2010, 19:00
עם זה אני מסכים בהחלט.....אצלו הן גדולות והתרומה שלהן לחימצון לא מי יודע כמה....מה עוד שלדגים זה מפריע. פיליפ הן גדולות מכיוון שכל הזמן גם לאחר שאני מזיז חצץ מעל האבן הדגים שוב מזיזים אותו ומכסים יותר ויותר את האבן ואז הבועות גדולות(ככל שפני האבן מכוסה ביותר חצץ).כשאני מזיז את החצץ מעל האבן לצדדים באין מפריע הבועות קטנות ורבות.

במיכל שלך מספיק כדור אחד.

:up: תודה,נראה מה נעשה עם זה.

tangi
Saturday 25/09/2010, 19:01
אני הייתי לוקח 2 כדורים....אחד ביום ואחד בלילה לפי המרשם. :hair:

שרון, כדור אחד יספיק.....אבל ראש כח קטן עם ונטורי עדיף.

:up:תודה פיליפ.
ומה עם המקום שיקח ראש הכח?

פיליפ
Saturday 25/09/2010, 19:10
שום מקום...בפינה העליונה למעלה מאחור.

יואב הוזמי
Sunday 26/09/2010, 01:24
שום מקום...בפינה העליונה למעלה מאחור.

מסכים לחלוטין.

העמלץ /בני גולשה ז"ל
Sunday 26/09/2010, 02:43

:up:

אבן אוויר ורמת החימצון. (http://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=104290)

tangi אני מאמין השלינק יעזור לך. מחכים מאוד.

בני

levi_to
Sunday 26/09/2010, 04:05
גיאופגוסים מרשימים!:love::love:

tangi
Sunday 26/09/2010, 20:33
תודה לכולם וגם לך בני על הלינק :wink: