צפה בגרסא המלאה : האם גיאופגוסים יחיו בשקט עם...

levi_to
Sunday 29/08/2010, 12:38
אני רוצה לתכנן גם גיאופגוסיפ באקווריום שאני עומד לפתוח ואני קצת חושש אם כדאי לי לשלב אותם עם הדגים :
סומאטרה
קורידורס מלח פלפל
קולי לוץ'
טטרה ניאון
שאר דגי להקה קטנים

האם יש סכנה שהגיאופגוס יתחיל לנשנש לי את הדגים או שאני יכול להביא אחד בשקט?

מיכאל שלף ז"ל = מייק =
Sunday 29/08/2010, 13:29
אני מגדל כ6 גאופגוסים, כולם כבר גדלו מעל ה13 ס''מ ושלושה מהם באיזור ה17-18.
לא ניסו לתקוף/ לאכול, כל דבר קטן שנמצא איתם באקווריום, אפילו לא קרדינלים.
ככה שאני לא חושב שתהיה בעיה מצד הגאופגוסים, מה שכן, סומטרה זה דג שידוע בתור מציק, לכן אני אישית לא הייתי משלב אותם ביחד.

גאופגוס אל תקנה 1, תקנה כמה, 3-4, אלה דגים שאוהבים חברה.

(dan)
Sunday 29/08/2010, 14:54
מה הקשר של סומטרה שם? הסומטרה בהחלט יכולה להציק לדגים אחרים
בטח שלא הייתי מנסה לשלב אותה עם קרדינלים מחשש לחייהם ובטח שלא עם גאופגוס בגלל ערבוב חסר טעם
ובטח ובטח שלא... גאופגוס אחד

levi_to
Sunday 29/08/2010, 21:49
פרטים קטנים , הלהקה כוללת שבעה פרטים והם די מתעסקים בעצמם , חיים בשקט עם סקלר בינוני , סקלר גדול , 5 גורמים , 5 קורידורסים קטנים ובוטיה כחולה בלי להציק לאף אחד... אולי כשיגדלו?? כמה זמן הם מגיעים לבגרות?

(dan)
Sunday 29/08/2010, 21:58
אהה אתה מאלו ששואלים שאלה, מקבלים תשובה, ואז סותרים אותה ומחכים לתשובה מתאימה יותר :cry:

levi_to
Monday 30/08/2010, 09:49
לא ממש , אני יודע שהסומטרה הוא הדג הבעייתי בחבורה שלי , אבל נראה לי תמוה שהם חיים עם סקלר בוגר גדול בלי לגעת בו (שלא לדבר על שאר הדגים הקטנים והעדינים יותר) אבל הם יציקו לגיאופגוס , אם ייתברר שגם בגיל קטן הזה הם מגבילים את לי את האוכלוסיה שאני יכול להביא אני אתן אותם למישהו...

העמלץ /בני גולשה ז"ל
Monday 13/09/2010, 19:58
שאלה שולית: מהם מידות האק' והפילטרצייה?

בני

אסף חנונה
Tuesday 14/09/2010, 09:36
אני מכיר את שני הברנשים המכובדים שענו לך (בלי טיפה של ציניות)
ואחד חושב ששילוב עם סומטרות זה חוסר טעם אבל כידוע טעם זה לא הנושא...
והשני חושש שזה לא יעבוד, אך לא מניסיון - יתכן שהוא צודק, דעתי שונה.

לדוגמה הגאופגוסים שלי בניגוד לגאופגוסים של מייק אכלו כבר עשרה שרי ברב,
גאופגוס אחד מת לי שניסה לבלוע קרוידורס קטן ושני פרק לסת בניסיון דומה...
הקור' יצאו ונשארתי עם 3 גאופגוסים.

בכל מקרה המוסר השכל שמה שעובד במקום אחד לאו דווקא עובד באחר. בביולוגייה בדר"כ
זה לא שחור או לבן וכולנו הולכים לאיבוד בתוך האפור :hair:.

סומטרות נוטות להציק לדגים עם זנבות ארוכים, דגים איטיים ודגים חלשים, גאופגוס לא עונה על הקריטריונים.
לדעתי אם אתה כלכך אוהב סומטרות אז ניתן לוותר על הסקלרים ולשלב סומטרות עם גאופגוסים.
יתכן שדגים אחרים שלך יזכו לפינוק מהם (אולי הגורמי) אבל אם אתה הולך על שני המינים האלה כאוכלוסייה העיקרית
זה יכול להיות שילוב מהמם בין דג להקה קטן יחסית עם המון צבע ותנועה ודגי קרקעית גדולים שיסתובבו מתחת.
.

יואב הוזמי
Tuesday 14/09/2010, 10:21
מסכים לחלוטין עם דברי אסף.:up:

מיכאל שלף ז"ל = מייק =
Tuesday 14/09/2010, 10:51
ציטוט:
פורסם במקור על ידי assaf28

זה לא שחור או לבן וכולנו הולכים לאיבוד בתוך האפור .

סומטרות נוטות להציק לדגים עם זנבות ארוכים, דגים איטיים ודגים חלשים, גאופגוס לא עונה על הקריטריונים.
לדעתי אם אתה כלכך אוהב סומטרות אז ניתן לוותר על הסקלרים ולשלב סומטרות עם גאופגוסים.
יתכן שדגים אחרים שלך יזכו לפינוק מהם (אולי הגורמי) אבל אם אתה הולך על שני המינים האלה כאוכלוסייה העיקרית
זה יכול להיות שילוב מהמם בין דג להקה קטן יחסית עם המון צבע ותנועה ודגי קרקעית גדולים שיסתובבו מתחת.

תגובה לעניין אסף :up:
אכן אני לא הגבתי עם ניסיון בגידול סומטרות ( לא נראה לי גם שייצא לי לגדל אותם מתישהו) אבל כידוע לך אני מדבר מתוך ניסיון בנוגע לגאופגוסים.

בכל מקרה בנוגע למה שהדגשתי - אכן הגאופגוס לא מתהדר בזנב ארוך, אבל בהחלט לדגים האלה יש שובלים בבגרות ואותם שובלים יכולים להיות אטרקציה לאותם סומטרות, הPELIC FINS או סנפירי העגן מקבלים אורך מכובד מאוד ולפי דעתי גם הם יכולים לספוג הצקות.
גאופגוס צעיר הוא דג פעיל יותר, אך גאופגוס בוגר לא ממש נחשב בתור "דג מהיר" לפי דעתי, ולכן אני חושב שכן יש סיכוי טוב מאוד להצקות.
כמו כן אותו גולש (לפי מה שהבנתי מהשורה אחרונה בהודעתו בתחילת העץ) רצה להביא גאופגוס אחד, גאופגוס אחד יהיה מפוחד וחסר ביטחון ובתור הדג הכי גדול באקווריום הוא יכול למשוך הצקות אליו מהסומטרות, מי כמוך יודע שזה דג להקה שאוהב חברה של בני מינו.

בנוגע לזה שהדגים שלך החליטו שהדגים האדומים הקטנים ששוחים איתם הם כן אוכל - איך אומרים בצבא- כל הז** :D

לא אמרתי לאותו פותח עץ לא לשלב, אמרתי שאני באופן אישי לא הייתי משלב אותם ( מעבר לזה שהדגים ממש לא קשורים אחד לשני, אך כמו שאמרת הטעם הוא לא הנושא ).
אכן אין שחור ולבן בתחום, אבל חשוב שכל אחד יביע את דעתו על סמך ניסיונו בתחום האפור.

levi_to
Wednesday 15/09/2010, 08:43
שאלה שולית: מהם מידות האק' והפילטרצייה?

בני

מידות האק' כרגע הם אורך מטר בנוגע לגובה ולעומק אני לא בטוח , אני חושב עומק 30 וגובה 50...
הנפח הוא 150 ליטר אבל יכול מאוד להיות שכבר השבוע או שבוע הבא אני מביא להם אקווריום של מטר עשרים בנפח של 300 ליטר או אפילו מטר וחצי תלוי בתקציב..
ציטוט:
פורסם במקור על ידי assaf28

זה לא שחור או לבן וכולנו הולכים לאיבוד בתוך האפור .

תגובה לעניין אסף :up:
אכן אני לא הגבתי עם ניסיון בגידול סומטרות ( לא נראה לי גם שייצא לי לגדל אותם מתישהו) אבל כידוע לך אני מדבר מתוך ניסיון בנוגע לגאופגוסים.

בכל מקרה בנוגע למה שהדגשתי - אכן הגאופגוס לא מתהדר בזנב ארוך, אבל בהחלט לדגים האלה יש שובלים בבגרות ואותם שובלים יכולים להיות אטרקציה לאותם סומטרות, הPELIC FINS או סנפירי העגן מקבלים אורך מכובד מאוד ולפי דעתי גם הם יכולים לספוג הצקות.
גאופגוס צעיר הוא דג פעיל יותר, אך גאופגוס בוגר לא ממש נחשב בתור "דג מהיר" לפי דעתי, ולכן אני חושב שכן יש סיכוי טוב מאוד להצקות.
כמו כן אותו גולש (לפי מה שהבנתי מהשורה אחרונה בהודעתו בתחילת העץ) רצה להביא גאופגוס אחד, גאופגוס אחד יהיה מפוחד וחסר ביטחון ובתור הדג הכי גדול באקווריום הוא יכול למשוך הצקות אליו מהסומטרות, מי כמוך יודע שזה דג להקה שאוהב חברה של בני מינו.

בנוגע לזה שהדגים שלך החליטו שהדגים האדומים הקטנים ששוחים איתם הם כן אוכל - איך אומרים בצבא- כל הז** :D

לא אמרתי לאותו פותח עץ לא לשלב, אמרתי שאני באופן אישי לא הייתי משלב אותם ( מעבר לזה שהדגים ממש לא קשורים אחד לשני, אך כמו שאמרת הטעם הוא לא הנושא ).
אכן אין שחור ולבן בתחום, אבל חשוב שכל אחד יביע את דעתו על סמך ניסיונו בתחום האפור.

טוב אז תרומתי הצנועה תהיה כזו , להקה של 8 סומאטרות באורך כמעט 2 סמ" הייתה אצלי באקווריום וחיה בשקט עם סקלארים (גם קטנים) , קורידורסים , גוראמים ושאר דגים שקטים , ולא נראתה התנהגות של הצקות....

מיכאל שלף ז"ל = מייק =
Wednesday 15/09/2010, 16:07
טוב אז תרומתי הצנועה תהיה כזו , להקה של 8 סומאטרות באורך כמעט 2 סמ" הייתה אצלי באקווריום וחיה בשקט עם סקלארים (גם קטנים) , קורידורסים , גוראמים ושאר דגים שקטים , ולא נראתה התנהגות של הצקות....

תקשיב גבר, אני מביע דעה סבבה? אני חושב מה שאני חושב.

תעשה מה שבראש לך, לחפש סיבות למה לא ולמה כן תמיד אפשר, סומטרות כנראה זה אצלך חלק בלתי נפרד מהאקווריום אז בכיף, תשלב שיבושם לך ושיהיה לך בהצלחה.

אסף חנונה
Wednesday 15/09/2010, 18:09
לדעתי סומטרות וסקלרים זה מתכון לכישלון

לא דיברנו על שילוב עם גאופגוסים

tangi
Thursday 16/09/2010, 10:17
חברה על מה הדיון המעמיק הזה ? על סומטרות? .הוא אוהב סומטרות ? יכול לשים כמה סומטרות (השקעה כספית מינימלית) ילך-מה טוב,לא ילך ,יקצצו זנבות- יוציא אותם והזנבות יגדלו מחדש זה כל הסיפור-הרי הם לא יאכלו או יטרפו את את שאר הדגים !!!!!!.

יואב הוזמי
Thursday 16/09/2010, 10:29
חברה על מה הדיון המעמיק הזה ? על סומטרות? .הוא אוהב סומטרות ? יכול לשים כמה סומטרות (השקעה כספית מינימלית) ילך-מה טוב,לא ילך ,יקצצו זנבות- יוציא אותם והזנבות יגדלו מחדש זה כל הסיפור-הרי הם לא יאכלו או יטרפו את את שאר הדגים !!!!!!.

האמת, גם נכון.:wink: