צפה בגרסא המלאה : בניית קרנטינה .

DuDu.S
Thursday 05/08/2010, 21:29
בניתי עכשיו קרנטינה מידות 40א 30ע 40ג .
האקווריום מוכן (מחכה לייבוש) , ובעת המריחה מעט מהסיליקון בורח טיפה מהפינות , ניקיתי מה שאפשר אבל זה די מסורבל , כי ברגע שמתקרבים לכיוון המריחה נוגעים גם במריחה עצמה .

שני שאלות .
האם לאחר הייבוש ניתן לקלף את חתיכות הסיליקון הלא רצויות נאמר עם סכין טפטים ?
(בעת פירוק סיליקון אגב מאקווריום אחר בעבר כדי למרוח מחדש אותו (נזילה) , קילפתי אותו עם סכין יפני ככה שזה אפשרי לקלף הכל , המטרה שלי היא רק איפה שברח מעט מהפינה) .

בנוסף האם לאחר היבוש אציטון \ טינר יוריד את הסיליקון כמו עכשיו , או שלאחר היבוש זה אבוד ?

ואם למישהו יש שיטה כלשהי כדי למרוח בצורה יפה וכזו שלא יברח לצדדים בגלל האצבע .
מריחה סגנון חנות ..

*אגב שיטת הדבק מסקינטייפ על קצוות האקווריום שכחתי ליישם , שזו שיטה שדי חוסכת את הכאב ראש הנ'ל ..

Y_S_I
Friday 06/08/2010, 20:54
*אגב שיטת הדבק מסקינטייפ על קצוות האקווריום שכחתי ליישם , שזו שיטה שדי חוסכת את הכאב ראש הנ'ל ..

עניתה לעצמך ח"ח..

ובקשר לקילוף על ידי יפני - לפי דעתי כל חתיכה שגם ככה לא תומכת לא רצויה, אבל זהירות שלא תיבגה בחלק חשוב..

ניתן גם למרוח את הסיליקון על ידי מברשת של ילדים (גואש) במקום את האצבע ואז נוצרת דוגמה יפה יותר [:

ד"א באיזה סיליקון אתה מישתמש?

DuDu.S
Saturday 07/08/2010, 01:10
עניתה לעצמך ח"ח..
לא עניתי לעצמי , ציינתי שיש את שיטת המסקינטייפ , ושאלתי בכללי האם מישהו מכיר עוד שיטות .

ובקשר לקילוף על ידי יפני - לפי דעתי כל חתיכה שגם ככה לא תומכת לא רצויה, אבל זהירות שלא תיבגה בחלק חשוב..
זה ברור .
*תפגע

ד"א באיזה סיליקון אתה מישתמש?
סיליקון של חברת Quilosa , ניתן לרכוש מהום סנטר , מתאים לאקווריומים .

DuDu.S
Monday 09/08/2010, 21:43
התייחסות נוספת מבעלי ניסיון בבקשה .
הקרנטינה נבנתה , ונראת בונבון , נכון לרגע זה אין חיזוקים כי צפוי להבנות 'סאמפ' פנימי .
אני רוצה למלא את האקווריום כדי לבדוק נזילות , ממה שנראה לי לא אמור להיות בעיה של לחץ שיכול לפגוע באקווריום, אבל עדיין אני מעדיף להיות שקט .
האם ניתן למלא אותו ללא חיזוקים , שוב לבדיקה בלבד ?

והאם אפשרי ליצור 'חיזוק' עליון בצד אחד בלבד ?
כי לאורכו של האקווריום צפוי פילטר ביולוגי מפרספקס , וחיזוק מעליו יפגע באפשרות של הוצאת \ הכנסת המדיה \ ראש כוח .
*חיזוק על תחתית האקווריום גם מהווה בעיה כרגע ..