צפה בגרסא המלאה : איטם בריכה

dannyn
Thursday 24/06/2004, 21:18
אני רוצה לבנות משהו כמו בריכה/אקווריום על מרפסת הגג. מטעמים טכניים אני לא יכול לבנות מבטון או בלוקים ולכן אני רוצה לבנות מלוחות עץ. כיוון שאני מעוניין שאחת מפאות תיבת העץ תהיה מזכוכית כדי שתכל לשקף את הנעשה בבריכה, נוצרת בעיה של הנחת יריעה לאיטום בין יתר הפאות לבין פאת הזכוכית.
אני שואל:
1. האם ניתן לאטום את הבריכה בעזרת סיליקון בין לוחות העץ (לוחות עץ המשמשים לבנית גלריה, כלומר משתלבות זו בזו) ובינם לבין הפאה העשויה מזכוכית ולצבוע את פנים הבריכה בצבע יסוד ועליו צבע שמן אטום למים? אם כן, איזה צבעים מומלצים?
2. האם ניתן להניח יריעת איטום מסביב לפאת הזכוכית (הזכוכית מקובעת בתוך מסגרת עץ ע"י סיליקון) ולאטום ע"י סיליקון בין מסגרת העץ ליריעת האיטום?
2. יש למישהו פיתרון אחר?

ARCHER~1
Thursday 24/06/2004, 22:45
למה אתה לא יכול לבנות את זה נורמלי אני לא בטוח לגבי לוחות העץ זה לא בריכה רגילה ולכן תצתרך עזרה לא רגילה אני הייתי הולך על צבע שמן לדוגמא honig אלו צבעים דיי סמיכים אבל אני משתמש בהם לאומנות הם גם לא ממש יקרים 40 ש"ח לשפורפרת 60 מ"ל הקטע הוא שהם יוצרים שכבה שקשה לשנות והם ממש עמידים .הם עושים בעיות לא הצלחתי להוריד אפילו אחרי ששפכתי טונה טינר!

בועז בר
Saturday 26/06/2004, 14:50
מה דעתך לנסות פרספקס?
בנה את המסגרת מעץ כמו שתכננת, את הזכוכית על תדביק על הדיקט החתוך עם סיליקון,
ואת שאר לוחות העץ תצפה עם פרספקס, חתוך לפי המידות הפנימיות.
את החיבורים בין לוחות הפרספקס תאטום בסיליקון כמו באקווריום.
את הפרספקס ניתן לחתוך בג'יגסו ביתי, ואף לחורר כניסות ויציאות עם מקדחה או כוסות קידוח.פלטה פרספקס (300X150 ס"מ) עולה כ-350 ש"ח.

dannyn
Monday 28/06/2004, 07:32
תודה בועז
חשבתי על זה. אבל זה פיתרון יקר יחסית.
פיתרון זול יותר זה לוחות זכוכית דקות בעובי של 4 מ"מ. זה צריך לעלות להערכתי לא יותר ממאה שקל. סביר להניח שפחות.

בועז בר
Tuesday 29/06/2004, 09:51
תרשה לי לחלוק על עניין הזכוכית מול פרספקס..
העלות הראשונית תהיה אולי זולה במעט לטובת הזכוכית,
אבל לאורך זמן נראה לי שהפרספקס יהיה יותר אמין ועמיד.
אתה בטח תרצה להכניס חלוקי נחל או אבנים לבריכה,
ואולי איזה כד חרס עם צמחיה, ומידי פעם לנקות או לשנות עיצוב,
כך שהזכוכית תהיה נקודת תורפה , כי מספיק סדק קטן כדי ליצור נזילה..

מה גם שהפרספקס נותן לך גמישות רבה יותר בתכנון וביצוע עצמי
של כניסות ויציאות צנרת מים וחשמל.
קידוח חור בזכוכית יקר בהרבה מקידוח בפרספקס (מקדחה ביתית, מול הזמנה מזגג..)