צפה בגרסא המלאה : האם אתם משתמשים בחצץ?

dolphitec
Friday 19/07/2002, 21:40
באם כן, מאיזה סוג? איך הוא גרוס דק או עבה? איך השכבה? עבה או דקה?
האם בכלל יש לכם פילטר תת-קרקעי?
קדימה... תשובות...

dolphitec
Tuesday 23/07/2002, 19:10
45 פעם טרחתם לקרוא את המודעה אבל אף אחד לא מצא לנכון להגיב?

זה לא יעזור גם אם תקראו 2596 פעם, זה לא ישתנה אם לא תגיבו.

טוב... כנראה שלכולם יש את הפתרון האולטמטיבי, רק אם אפשר בבקשה, שתפו אותי גם בפתרון...

קובי
Tuesday 23/07/2002, 20:47
ואללה מצטער ! לא שמתי לב בכלל שלא ענו על ההודעה הזו ! אני בחרתי "לא משתמש בחצץ" מכיוון שאני משתמש בחול. חול פשוט, שהבאתי מהים, סיננתי מכל הצדפות והדברים האחרים שהיו בו ושטפתי אותו היטב במים מתוקים כדי להבטיח ששום דבר לא רצוי לא יכנס אלי לאקווריום. המון המון חול, אני מודה, אבל זה נראה 10 ויש דגים שאוהבים לחפור בחול.

לא חושב להשתמש בשיטת פילטר תת קרקעי באקווריום כזה גדול - נשמע קצת מטורף. ועדיין לא ראיתי איזורים אן אירוביים על החול - מה שכן יש עליו והרבה זה אצות, אז מפעם לפעם אני מערבל את העסק.

עובי החצץ אצלי - 5 - 7 סנטימטר באופן שווה פחות או יותר בכל האקווריום. למרות שאלמוגית הבטן הצהובה שלי מאד אוהבת לשחק ב"סולל בונה" ולהעביר חצץ מצד לצד.

dolphitec
Tuesday 23/07/2002, 21:22
סנונית ראשונה, יפה... עוד מישהו חברים?

Trigger
Wednesday 24/07/2002, 07:47
היי בומי...
אני משתמש בחצץ אלמוגים , גרוס דיי דק...
יש שכבה של כ 5-7 ס"מ ומתחתיה פילטר תת קרקעי...

Aquario
Wednesday 24/07/2002, 10:34
מה בערך המחיר של חול אלמוגים ושל אלמוגים גרוסים?...

silver
Saturday 28/09/2002, 09:49
אני משתמש בחצץ רגיל (כמו של מים מתוקים)
שכבה של כ 4-5 ס"מ.
ללא פילטר תת-קרקעי.
בעוד כחודשיים מעבר לשיטה של מצע חול חי או חול ים מעורב בחול חי!

אגב בחצץ הרגיל התגלה כמעולה עבור אצות מתקדמות מסוג קלוראפה הן פשוט אוהבות אותו ומתפשטות עליו יפה יפה

dolphitec
Saturday 28/09/2002, 10:39
חול חי זה מצוין!

קובי
Saturday 28/09/2002, 16:04
לדעתי - כל חול יהיה חול "חי" כך שלא הבנתי במיוחד את המשפט "אני אערבב חול מהים עם חול חי". לא קונים חול חי. שמים חול באקווריום ועם הזמן הוא הופך להיות חי.

silver
Saturday 28/09/2002, 17:17
טעות בידיך ידידי
כן קונים חול חי כמו שקונים סלעים חיים.
חול חיי אשר קונים בחנות ולו אגב תאריך פג תוקף הינו חול מועשר באורגניזמים חיים. דבר עם ברקודה והוא יסביר לך יותר טוב ממני את שיטת מצע החול העמוק.
באקווריום שלו אין כל סינון למעט חול חיי ופורק ויש לו אקווריום לתפארת!

dolphitec
Saturday 28/09/2002, 17:39
לא כל חול יהפוך באופן אטומטי לחול חי, אם לא תביא יצורים זעירים כמו סרטנים זעירים, תולעי חול וכיוב' הם לא יגיעו מאילהם.
רצוי חול אלמוגים גרוס דק.

קובי
Sunday 29/09/2002, 01:17
נו שויין. האמת היא, שאפשר לעשות בהחלט החלפות ממגדל למגדל ולקבל חול חי נהדר גם מבלי לקנות. אני אעשה מבצע: מי שיביא לי כוס חול מהאקווריום שלו, יקבל כוס חול מהאקווריום שלי. זה יעשיר את המצע של כולנו ביצורים שאוליי אין לנו באקווריום. בכל מקרה החול שלי הודבק כבר ממזמן מהסלעים החיים בתולעים סרטנונים וכו' וכו' וכו' - אבל אני תמיד אשמח לעודד את הביו דיוורסיה (גיוון) שלי.