צפה בגרסא המלאה : תאורה

Bersa
Friday 19/07/2002, 15:05
שלום לכולם
אני בשלבי הקמת האקווריום החדש שלי , שהוא קצת גדולכ 530L , לכן אני לא ממש בטוח איזה תאורה תתאים לאקווריום
חשבתי לקנות את המנורות של jabo 40 w אני מתכנן לגדל צמחיה טביעת

הנה מידות של האקווריום:
אורך: 150
עומק:50
גובה :45
אם דרושים פרטים נוספים אשמח לספק לכם

תודה מראש

Wild Blue
Friday 19/07/2002, 15:09
דבר ראשון לפי החשובים שלי האקווריום שלך יהיה כ330 ליטר.
איזה דגם של מנורה זו מה הספק שלה?
כמה נורות שקלת להכניס?
שקלת אולי לרכוש מנורת מטאל הלייד?
בשביל צמחיה טבעית לדנלי יש מנורות הרבה יותר מומלצות.

asaf
Friday 19/07/2002, 15:53
זה באמת יוצא 337 ליטר...
מטאל הלייד רצוי במקרה הזה אם אתה הולך על אקוריום צמחייה כבד.
במקרה של אקוריום צמחייה דליל עד ממוצע אתה יכול להסתפק בין 3-5 מנורות של 40w כ"א.
תלוי בתקציב שלך.

Bersa
Friday 19/07/2002, 15:59
בקשר לגודל האקווריום פשוט טעיתי בפרטים
הנה:
אורך: 150
עומק: 50
גובה: 70
אני מתכנן להכניס 4 מנורות . אני מקווה שזה מספיק ??..
מציעים לי מנורות של jabo 40 w ב130 שח' למנורה , זה אמור להיות בהנחה רצינית ... עדיין לא בדקתי את השוק אני מאמין שיש סוגים טובים יותר השאלה מה ההשקעה ....יש כאן גם שיקול כספי. אם jebo לא שווה את המחיר אז אני מוותר על ההנחה הנדיבה
הודה לך אם תוכל לתת לי פרטים בקשר למנורה שאתה ממליץ. כולל המחיר .
תודה מראש

asaf
Friday 19/07/2002, 16:13
525 ליטר...
עכשיו יש לך בעיה ענקית
70 ס"מ זה ג-ב-ו-ה (כמו באקוריום שלי... 8) )
אבל עדיין אתה יכול להגיע לתוצאות טובות.
במקרה הזה אתה כמעט חייב להשתמש במטאל הלייד אם אתה רוצה להגיע לאקוריום צמחייה ממוצע+ בלי לסגור את כל המקום על המכסה עם מנורות פלורסנט.
זה כנראה גם ישתלם לך...
130 ש"ח למנורה אחת זה מחיר יקר והיא צריכה להיות נורא טובה בשביל מחיר כזה.
130 לפני או אחרי הנחה?

חשוב שתאמר מה הכוונות שלך לגבי האקוריום...
אתה רוצה אקוריום עם כמה צמחים ותאורה נמוכה, אקוריום ממוצע שתול בחלקים רבים, או אקוריום שכולו מלא צמחים?

Wild Blue
Friday 19/07/2002, 16:18
עכשיו הנתונים יותר מתאימים. יוצא כ525 ליטר, שזה אומר אם אני מחשב נכון שאתה צריך כ140 וואט של תאורה שזה אומר כ4 נורות של 40 וואט (ד.א. השיטה של וואט לליטר לא ממש מדויקת).
את המנורות של JABO אינני מכיר כלל.
בכל אופן מנורות פלורסנת אינם מתאימות לאקווריומך בעומק של כ60 ס"מ כ95 מכלל האור של מנורת פלורסנט סטנדרטית "נעלם" בגוף המים ולכן באקווריום של 70 ס"מ גובה לא יגיע האור לקרקעית בצורה שתאפשר התפתחות צמחים כראוי.
לכן עליך לשקול במקום מנורות פלורסנת רכישת מנורות מטאל הלייד או מנורות T5 שיותר יתאימו לאקווריום בעל עומק מים כשלך. מחירים אינני יודע לסוגי מנורות אלה.

Bersa
Friday 19/07/2002, 17:16
אני מודע לעומק הרב של האקווריום שלי , אני מקווה שזה לא יהווה לי בעיה
דשן וחצץ מגיעים לגובה של 8-10 סמ' מה שנשאר זה 60 סמ ' שזה לא בשמיים
לדעתי , וחוץ מזה אני לא מתכנן על צמחיה כבדה
ובקשר להמלצות אני מתכוון לבדוק את הנושא , רק תתנו לי בבקשה יותר פרטים על המטאל הלייד או מנורות T5 שהזכרתם , האם הוא שונה בצורתו מפלורסנט??
כי צריך לקחת בחשבון שיש לי מכסה שגובו 15 סמ' בלבד אפשר להשתמש בסוג הזה של מנורות אלה במקרה שלי?
אולי יש למישהו תמונה :question:
והעלות ???
ובנוגע לשאלתך בקשר למחיר 130 שח' זה אחרי ההנחה כביכול!

תודה לכם.

קובי
Friday 19/07/2002, 17:48
אני אישית מאד ממליץ על מטאל הלייד. אני מגדל איתו לא רע גם אלמוגים סמביוטיים ואין לי בליצ'ינג. את הנורה עצמה (שמספיקה לשנתיים) ניתן לרכוש בחנויות דגים (יש בכמה צבעים) אבל עד עכשיו התרשמתי שהמנורה הלבנה הרגילה שעולה כ - 100 - 150 שקלים (עובדת שנתיים בערך) צריכה להספיק. בית מנורה + צ'וק אפשר לקנות בכ - 300 שקל בחנויות תאורה מקצועיות, לרוב אלו שעובדות עם בתי עסק ולא אלו שעובדות מול לקוחות פרטיים.

אני חושב שמנורה אחת של 150 וואט יכולה לעשות לך עבודה מדהימה באקווריום. מקסימום תוסיף עוד שני פלורסנטים (בבית מנורה רגיל שעולה 50 שקל בהום סנטר) מיוחדים לאקווריומים כדי שימקדו קצת יותר את הצבע שאותו הצמחים צריכים.

אם אתה צריך טלפון של בית עסק שמוכר מטאל הלייד בזול - תבקש.

בברכה

Bersa
Friday 19/07/2002, 18:37
הפלורסנטים שמוכרים בהום סנטר, האם זה אותם המנורות פלורסנט שמציעים בחנויות דגים וציוד לאקוו....?? שמתאימים לגידול צמחים..??
כי המחירים בהום סנטר הם זולים בהרבה . ואם כן למה עדיין קונים בחנויות מול מחירים כאלה ???
אני אשמח לקבל את מס' הטלפון כמובן :up:
בתודה מראש

fish in heaven
Friday 19/07/2002, 19:35
שלום לך
כבר דנו בעבר בהבדל בין מנורה למנורה, אז תוכל לעיין בפורום, אבל על רגל אחת
למנורה יש מספר מאפיינים
כמות הוואטים - צריכת חשמל
כמות הלומנים - כמה אור הוא מפיק (יותר חשוב מוואטים)
ספקטרום - הספקטרום מראה לך באיזה אורכי גל המנורה מפיקה אור, לתהליך הפוטוסינתיזה יש ספרטרום אידיאלי, עם שיאים באדום ובכחול, אני חושב שהמידע מופיע בפורום.

מה שיש בהום סנטר מתחלק ל-3 סוגי מנורות
?OLD WHITE - לא טוב לצמחים
DAYLIGHT - סביר לצמחים
WARM WHITE - הכי סביר לצמחים
ניתן לגדל צמחיה עם מנורות אלו, אך על מנת לקבל אופטימום של צמיחה עדיף להשתמש במנורות מותאמות לכך.
ד"א מה שנאמר כאן חל על כל סוגי המנורות.

Wild Blue
Friday 19/07/2002, 21:40
למרות שהחצץ מוריד מעומק המים התאורה לא יושבת על פני המים כך שעדין אינך בורח מענין איבוד עוצמת התאורה, האובדן משפיעה ומתבטא גם באקווריומים שאינם שתולים בצפיפות ורק עם מספר צמחים. לכן עליך לדאוג למנורה שתהיה בעלת יכולת החדרת עור לגוף מים עמוק כשלך.
בקשר למנורות הפלורסנט יש מספר דגמים שמתקרבים במעט לאיכותם לפלורסנטים היעודים לגידול צמחי אקווריום. ניתן לגדל עם מנורות כאלה צמחים בצורה מאוד מוצלחת (אני משתמש רק בהם בינתים) הבעיה היא שהם לא "פוגעות" בגידול האצות.
אבל עדין עליך לדאוג למורה בעלת יכולת חדירה לדעומק המים דבר שאף מנורת פלורסנט סטנדרטית (גם כאלו שמתאימות לאקווריום) לא יכולה לעשות.

Bersa
Friday 19/07/2002, 23:01
אצות זה סיוט!. זאת אומרת שאם אני רוצה להמנע מהאצות אני צריך לשכוח מהפלורסטים " הזולים" ???
ואם כן אני נפתר מהאצות???
ומה בקשר ל "מטאל הלייד" האם המנורה הזאת מונע גידול אצות.???

שוני ז"ל
Friday 19/07/2002, 23:29
שלום
לי יש אקווריום 75 ס"מ גובהה לכן אני יכול לתת לך עצות מנסיוני .
א -אני משתמש ב-4 מנורות תוצרת האגן (זה לא משנה כל כך החברה המיצרת )
ב -2 מנורות שלי נקראות פאואר גלו -אחת סאן גלו ואחת פלורה גלו .
יש צמחים שגודלים לאט ויש צמחים שהם מהירי גדילה .בגלל העומק אני מגדל לרוב צמחים מהירי גדילה והם גודלים ומתפשטים מהר .אבל יש גם מגבלות לא כל צמח תופס .(בגלל הגובה )לכן צריך להתפשר וכאן נשאלת השאלה מה אתה רוצה צמחיה סבוכה או דלילה לדעתי ורק לדעתי צמחיה דלילה מספיק תאורה שיש לי .צמחיה ענפה ומסוגים שונים ללא הגבלה מיטל הלייד
העיקר בהצלחה

Wild Blue
Saturday 20/07/2002, 00:18
אצות יהיה תמיד בכל אקווריום לא משנה כמה הוא חדש מתוחזק או יציב הם חלק מהאקווריום ומהנוף התת מימי. השאלה היא מה תהיה כמותם עם מנורות שאינם מיועדות לשימוש באקווריום צמחיה יש סיכוי שמספרם יהיה רב ותהיה בעיה לשלות בהם, המנורות היעודיות הן בעלות לעיטים ספקטרום אור מיוחד שמכוון לטובת הצמחים אך לרעת האצות ובכך אמור לפגוע בגדילתם.
גם במטאל יכול להיות שיהיו לך אצות אבל המטאל תהיה יותר טובה לצמחים ובכך הצמחים ינצלו טוב יותר את האור ויבלמו את גידול האצות.