צפה בגרסא המלאה : שלום לכולם ! אני חדש כאן, ויש לי המוווון שאלות :-)

wiz
Wednesday 17/07/2002, 19:21
אז ככה, קודם כל - קוראים לי זיו, והחלטתי להיכנס לקטע של הדגים לא מזמן, והבעיה היא שאני טירון גמור... :-/

אני מעוניין לקנות מחבר שלי אקווריום פנורמי, 70 ס"מ, שכולל: פילטר (רגיל, פנימי, בנוי עם משאבת חמצן), מדחום, מחמם (150 וואט) ותרמוסטט, מכסה עליון עם מנורה סגולה, מנקה כזה עם מגנט, חצץ, וסטנד. האקווריום בשימוש כמה חודשים, ללא שריטות, ושייך לבנאדם ששומר עליו בצורה באמת יוצאת דופן. המחיר עבור כל זה הוא 300 שקל. כדאי לדעתכם ?
אני יודע שעדיף פילטר ביולוגי, אולם אין לי כסף להוציא על כזה דבר כעת, וגם נאמר לי שאין צורך בפילטר כזה לאקווריום בסדר גודל הזה... (ואגב, כמה ליטרים זה יוצא ?)

אחרי הקניה ישארו לי בערך 100 ש"ח לקניית דגים ו-"תפאורה" (צמחים, עצים, כדי חרס, דמויי אלמוגים וכו'). על מה אתם ממליצים ?
אני לא רוצה יותר מדי דגים בהתחלה (מקסימום 10), ואני מעוניין לעצב את האקווריום בצורה הכי טובה שאוכל במסגרת התקציב...

ושאלה אחרונה - על אילו דגים אתם ממליצים ? אם אני אבחר לגדל דגי נוי, מהם הסוגים הזולים (מה לעשות...:-/) שעדיין יהיו מהנים ו"חיים" ?

אני אשאיר אתכם עם השאלות האלה בינתיים, למרות שיש לי עוד הרבה ;-)
תודה רבה לכל מי שיגיב !

עומרי ע
Wednesday 17/07/2002, 20:18
ברוך הבא לתחביב!

המחיר נראה לי פחות או יותר סביר, אם אני לא טועה אקווריום פנורמי 70 ס"מ מכיל בערך 60 ליטר.
100 שקל לטעמי זה מעט מידי בשביל דקורציה לאקווריום ודגים, כל הקישוטים שיש לאקווריום לא ממש זולים לצערנו, אבל זה תלוי איך אתה אוהב את האקווריום- צפוף בצמחיה, כדים וכו' או שמסתפק באיזה צמח או שניים.
בוא תסדר קודם את האקווריום ואחרי זה תשאל על דגים בפורום המתחילים.

שמוליקיפוד
Wednesday 17/07/2002, 20:33
בקשר לדגים-המשריצים הם הדגים בשבילך (משריצי חיים-דגים המשריצים את הדגיגונים שלהם- לא מטילי ביצים)
הם זולים-
גופים-3-5 ש"ח
מולים- 4-12 ש"ח תלוי בסוג
פלטים- 5-12 ש"ח
סייפנים-5-12 ש"ח
בדרך כלל בסביבות 6 ש"ח
הם מתרבים באקווריום
קל לגדל אותם
והם גם מאוד יפים- הגופים צבעוניים, המולים יכולים להיות שחורים לגמרי או לבנים, הפלטים יכולים להיות מיוחדים עם סנפירים גדולים וגם הסייפנים

באקווריום משריצים כזה אפשר לשים הרבה דגים
הם כל פעם משריצים בכמויות- גודלים לך דגיגונים ומשריצים שוב ושוב...
בקיצור: אני ממליץ על משריצים
למידע: http://www.petking.co.il/FishIndex/FishList.asp?Ag=6&Ob=Common
המקורנים הם גם משריצים אך לא קלים לגידול כמו הגופים, פלטים, סייפנים, מולים

wiz
Wednesday 17/07/2002, 22:10
ברור שזה יעשה בשלבים... אז במה הייתם ממליצים להתחלה ?
100 ש"ח... :roll:

asaf
Thursday 18/07/2002, 00:16
100 ש"ח מגביל אותך מאוד
אם תלך על משריצים אז נשארים לך כ-50-65 ש"ח לדקורציה.
אם התכוונת לצמחים חיים, אז אל תחשוב בכיוון.
מגזעי עץ גם תשכח.

תוכל לקנות כמה צמחי פלסטיק, לשלב אותם בחלוקי נחל (אל תקנה בשום פנים ואופן, זו גניבה מארץ הגנבות, המוכרים מחפשים פראירים שיקנו את האבנים שהם אספו בים).

ד"א, דגים שיהיו לך מהנים הם הזברות, תמיד זזים ומהנים לצפייה 8)

עומרי ע
Thursday 18/07/2002, 01:34
חברים, בשביל שלא יהיה כאן בלגן תנו לבנאדם לארגן את האקווריום ולסדר אותו.
לאחר מכן נדון על איזה דגים כדאי לשים ואיזה לא בפורום מתחילים.
הפורום הזה הוא בכל זאת פורום ציוד.

fish in heaven
Thursday 18/07/2002, 20:24
לטעמי המחיר אינו זול עבור יד שניה, הייתי ממליץ שתלך לחנות זולה יחסית קרובה לביתך ( איפה אתה גר?) ותראה מה המחירים שם, אתה תראה שההבדל הוא לא גדול, אני חושב.

wiz
Thursday 18/07/2002, 22:42
וואלה ?
אני גר באיזור הצפון, ואשמח לשמוע על חנויות (ומחירים) של ציוד כנ"ל במחירים זולים...
בחנויות שאני ביקרתי בהם אקווריום דומה (ללא סטנד ותוספות נלוות) עלה בסביבות ה-400 ש"ח...

asaf
Thursday 18/07/2002, 22:49
תמיד אפשר לבנות אקוריום או להזמין מאחד שבונה אותם...עם או בלי מעמד ומכסה.
האקוריום הכי קטן שלי הוא היחיד שקניתי, ואני לא רואה סיבה לקנות אקוריום במחיר של 800% אם אתה יכול ויודע לבנות את האקוריום בעצמך.

Wild Blue
Thursday 18/07/2002, 23:16
wiz מאיפה אתה בצפון?
ומה בעצם אתה מעונין בעצם להקים; ציקלידיה, צמחיה, קהילה. כי זה הכל תלוי במטרה.
באזור הצפון יש מספר חנויות לא רעות בכלל אבל השאלה מאיפה אתה כדי שיהיה אפשר לשלוח אותך לחנות שלא תהיה לך רחוקה מידי.

אסף הבחור ציין בהודעתו הראשונה שהוא טירון וכמו כן בניה עצמית של אקווריום איננה דבר פשוט לשום אקווריומיסט לכן אל תמליץ על דברים שיכולים רק לסבך ענינים. זה נכון שהוא יכול להזמין אקווריום לפי דרישותיו אבל אין זה תמיד מחיב שיצא לו יותר זול.

asaf
Thursday 18/07/2002, 23:31
אלעד - אני לא חושב שצריך ידע בדגים כדי לדעת איך להרכיב אקוריום.
צריך ידע בסיסי בצורה של האקוריום, בחיזוקים וכו', רקע בבניית דברים אחרים ושתי ידיים ימניות. (ויש לי נסיון בעניין).

בכל מקרה, לא יזיק לברר אצל אחד שבונה אקוריומים לפני שקונים של חברה, נכון?

wiz
Thursday 18/07/2002, 23:32
אני מעוניין (לפחות בהתחלה) להקים קהילה... טורפים אני לא יכול להרשות לעצמי כעת, וגם הטיפול בהם יהיה מסובך מדי עבורי בתקופה הקרובה (לימודים רחוקים מהבית)....

אם אתה יכול, דבר איתי בבקשה באייסיקיו

Wild Blue
Thursday 18/07/2002, 23:38
אסף אם לא יהיה לך ידע בסיסי אפילו בדגים או במבנה האקווריום לא תדע על טבלת עוביי הזכוכית לא תכיר בעודה של עקרונות התאורה ולא תדע להתחשב בגורמים נוספים כגון שידרוג לפילטר חיצוני ועוד מה יקרה אם הבחור יבנה אקווריום שרובו יהיה סגור מלמעלה עם פתח קטן בלבד רק להאכלה איך הוא בדיוק אמור לדעת שהוא צריך להשאיר גם פתחים בשביל הציוד ותחזוקה? (WIZ הדברים נאמרו בלי שום התיחסות אישית אליך כלל אלה כאמירה כללית).

wiz אני מעדיף שלא דרך האיציק בשביל שכולם יכלו להרויח מהמידע שיועבר, לכן אם תוכל נסה להשאיר את הדיון לפורום.

asaf
Thursday 18/07/2002, 23:49
אלעד, רשמתי שצריך ידע בסיסי, ואני חושב שכל http://www.uniquehardware.co.uk/server-smilies/cwm/cwm/cwm3.gif יודע שצריך לתחזק מתישהו את האקוריום ולכן צריך להשאיר לזה מקום, וזה קצת ברור שלא עושים אקוריום של 300 ליטר מזכוכית של 3 מ"מ.
מקסימום שואלים, אבל זה דבר שאמור להיות ברור...
הסתדרות עם שידרוג לפילטר חיצוני לא אמור להיות בעיה ד"א.

wiz, אם כוונתך היא להתחיל עם קהילה ואז לשדרג את אותו האקוריום לטורפים, אתה לא יכול להרשות לעצמך אקוריום קטן.
במקרה הזה 150 ליטר הוא מינימלי כדי לתת לדגים לחיות.
קנה 200 ליטר שיישאר איתך לכמה שנים.

wiz
Friday 19/07/2002, 00:10
את הדיון בקשר לחנויות ולאיזור מגורי - אעדיף להשאיר לאייסי.... 8)

עכשיו - אם לטורפים אני אזדקק לאקווריום של 200 ליטר, אני ארד מהעניין, ואשאר עם הקהילה (ובהתחלה משריצים)...
דיברת על הזמנת אקווריום - כמה יעלה לי אקווריום מלבני באורך מטר (כמה רוחב הוא צריך להיות ?) מזכוכית בעובי של 7 מ"מ נגיד (אני לא יודע מה הסטנדרט, אבל זה נראה לי גודל סביר...) ? הכוונה היא למחיר ללא סטנד אך כולל כיסויים (בית מנורה וכו').

וכמובן שאיני נפגע מהדיון - אני אכן לא מבין בנושא, ולכן אני שואל עכשיו... זה עדיף על להצטער אח"כ, לא ? :green:

asaf
Friday 19/07/2002, 00:27
זה תלוי גם בעומק, אבל רצוי 12 מ"מ, למרות שיכול להיות שתוכל להסתדר עם 10 מ"מ.
רצוי שהבסיס יהיה בעובי של 3 מ"מ יותר, כלומר 15 מ"מ במקרה שאתה משתמש ב-12.

אני יכול לקשר אותך לאדם שבונה אקוריומים, אם אתה מעוניין במס' טל', תפנה אליי בפרטי.

ד"א, טבלת עוביי הזכוכית:
http://www.aquariamania.com/glassthinkness.html

fish in heaven
Friday 19/07/2002, 11:12
הי
אקווריום מטר בלי ציוד, רק חצץ וסטנד (ישראלי) יעלה כ-400 ש"ח.
אקווריום מוזמן, רק זכוכית, אני מאמין יעלה בסביבות 400 +- 100.
תלוי איפה קונים.

gura
Friday 19/07/2002, 11:23
תגידו.

כמה לדעתכם צריך לעלות אם אזמין אקווריום ישראלי,
באורך מטר, 35 ס''מ רוחב, ו50-60 גובה?
וכמובן, זכוכית מתאימה לגדול הזה.
ע''פ מה שאני רואה בטבלה, אקווריום כמו שאני רוצה רק עם עומק 40 ס''מ
מצריך 10 מ''מ בעובי הדפנות ו12 מ''מ בעובי הבסיס.

אני אשמח לדעת אם יש לכם מחיר ממוצע לאקווריום כזה.