צפה בגרסא המלאה : איורור על מכסה - וחימצון

IZ.O
Wednesday 30/12/2009, 16:49
בהמשך לפרויקט הזה:

http://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=189166

ככל הנראה זה יהפוך לקריסטלייה עם סאמפ אחורי.

עכשיו יש ברשותי כבר את הפרספקס שישמש כמכסה עם מאורר 12 ס"מ עליו... שככל הנראה ידחוף אוויר לפני המים ובכך יצור הרעדה וחימצון.. לדעתכם יש להוסיף משאבת אוויר?

(באשכול הבא המאוורר בתוספת אחד נוסף הורידו 3 מעלות באק' 200 ל': http://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=167609&highlight=%F4%F8%F1%F4%F7%F1)

בנוסף יתווסף אחד קטן שיוציא אוויר. יש המלצות יותר טובות? אני יודע שהאידוי מטורף.

למי שרצה פרטים אז שטח המכסה (או בעצם שטח פני המים עם האוויר) שהמאווררים ישבו ויקררו הוא 37 על 27 ס"מ... כל המערכת היא בסביבות ה -35 ל' עם הסאמפ האחורי.

כמו כן שימו לב שהמנורות אינן יושבות על האק' ובעצם יווצר מרווח בין התאורה לאק' שימנע מהחום לחמם את מי האק'.

רועי1982
Wednesday 30/12/2009, 20:08
לדעתי לא צריך משאבת אויר
כמו כן, אני חושב שהמאורר 12 ס"מ גדול מדי, אתה תוסיף מים כל היום :-)
אתה יכול לקנות מאוורר קטן של מאיץ גרפי (3ס"מ קוטר) בכמה שקלים באיביי, שלח לי פרטי ואשלח לך לינק

IZ.O
Wednesday 30/12/2009, 22:12
לא אכפת לי להוסיף כל יום מים.. הצינור נמצא מטר מהאק'.. על כל מקרה שלך לי לינק שלחתי לך פרטית :-)

רועי1982
Wednesday 30/12/2009, 23:42
:up:

מטי
Monday 04/01/2010, 23:31
לא אכפת לי להוסיף כל יום מים.. הצינור נמצא מטר מהאק'.. על כל מקרה שלך לי לינק שלחתי לך פרטית :-)

זה לא רק "הטירחה" שלך שבמילוי המים.
פיצוי על אידוי ממלא מים שעשירים במלחים, מינרלים ועוד כל מיני דברים שמשנים את ערכי המים.
כשמתאדים מים הם מתאדים ללא כל הדברים הללו ואז כשאתה ממלא עוד ועוד אבל לא מרוקן (החלפות מים) אתה משנה את ערכי המים.

נקודה למחשבה

IZ.O
Tuesday 05/01/2010, 13:01
זה לא רק "הטירחה" שלך שבמילוי המים.
פיצוי על אידוי ממלא מים שעשירים במלחים, מינרלים ועוד כל מיני דברים שמשנים את ערכי המים.
כשמתאדים מים הם מתאדים ללא כל הדברים הללו ואז כשאתה ממלא עוד ועוד אבל לא מרוקן (החלפות מים) אתה משנה את ערכי המים.

נקודה למחשבה

מכיר את זה.. יש לי מערכת קטנה 1.. לא אמרתי שלא אבצע החלפות בנוסף לפיצוי אידוי..:wink: