צפה בגרסא המלאה : עצה נגד אצה

מה עושים נגד האצות עם השערות השחורות.

עמירם ש.
Monday 26/11/2001, 17:02
כלור. הוצא את הצמחים והאבנים. טבול אותם בתמיסה של 5% אקונומיקה, 95% מים, למשך 1.5 עד 2 דקות (צמחים) או 5 דקות (אבנים). אחר-כך שטוף היטב וטבול במים עם אנטי-כלור.

אולי גם לרוקן מים לשטוף את האקווריום לצבוע את הארון ולהחליף דגים ?
באמת יש לי יותר מעשרה סוגי צמחים להוציא הכל זה סיפור מההפטרה, אין משהו יותר קל ?

amnon
Monday 26/11/2001, 17:48
הכנס 5 דגי שמרלה (אוכל אצות סיאמי),
הם "עובדים"בחריצות ,ותתפלל...
,אם יש בעיית אצות קשה היא ניתנת לטיפול יסודי רק עפ"י עצותו של עמירם

יש אולי 10 שמרלה קטנים גדולים בינוניים יש גם שועלים מעופפים אבל כמו שכבר נאמר אף אחד לא מזיז תתחת שלו וכל היום הם רק רודפים אחד אחרי השני.

amnon
Monday 26/11/2001, 19:43
אז לא נותרה לך בררה אלה לשמוע לעצת עמירם.

שלילית קטלנית
זה זעזוע קריטי מידיי לטעמי.

amnon
Monday 26/11/2001, 20:45
אז תתיעץ עם היבואן, אבי. :eek:

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: amnony בתאריך 2001-11-26 12:46 ]</font>

עמירם ש.
Monday 26/11/2001, 21:12
בניגוד לאצות אחרות, נגד האצה הספציפית הזו לא מצאתי שום טיפול סביר חוץ מכלור, או להמשיך לחיות עם הגועל נפש. היא אפילו לא יורדת בשיפשוף. יש חומר של AZOO שקניתי אותו כי כתוב עליו שהוא מטפל באצה הזו. עכשיו יש לי שלושים שקל פחות ולבעל החנות יש שלושים שקל יותר. לאצות שלום, תודה על ההתעניינות (למען האמת חיסלתי אותן עם כלור).

אני מסכים שזה תיק רציני. תחליט אתה אם זה שווה לך.

צחי
Tuesday 27/11/2001, 04:40
עמירם צודק החומר של Azoo זה פשוט חרטה ברטה. אני החלפתי צמחים והאבנים כפי שעמירם כתב.רק שהזרתי אחרי מספר ימים שהיו בתמיה אנטי כלור

עמירם ש.
Tuesday 27/11/2001, 06:19
האמת היא שזה קצת מיותר. האצות האלו מתות די טוב תוך שתי דקות בכלור ואחרי חמש דקות כבר לא נשאר להן שום זכר.

ברור שהייתי מעדיף להכניס משהו למים - דג, חילזון, חיידק, חומר כימי או ג'וק אלקטרוני שיחסל את החולירע, או להרוג את האצות עם משחקים של חושך ואור, או כל שיטה נוחה אחרת. אם למישהו יש רעיון, שיגיד (ויעשה הרבה כסף).

אני הולך על החומר של AZOO.
שלום שלום.

Friday 30/11/2001, 22:30
למרות שיש לי אצות חומות אני יודעת שצריך לטפל בזה כך: לנקות את האצות ולשים שמיכה על האקווריום ולחכות כמה ימים אחרי זה להוסיף למים אנטיביוטיקה נגד אצות כל חודש לקנות פלקו או אוטו ולתת לזמן לעבור ועוד משהו חשוב...: אצות נובואות מכך שיש על האקווריום אור שמש ישיר

יופי.
אז לא מדובר באצות חומות , אלא , מדובר באצות זקן בצבע שחור שאפילו הגיעו ל5-4 ס"מ אורך.
בכל מקרה בשבת אני נוסע לקנות דג מיוחד שאמרו לי שאוכל את האצות האלו. נקווה לישועה.
עדכונים בהמשך.

Friday 30/11/2001, 22:38
אני ניסיתי לעזור ואם אני כותבת משהו או מישהו אחר זה לא אומר שזה לא טוב. כפי שאתה יודע הפורום מיועד לכל סוגי המגדלים ואם אלה מגדלים שרק רכשו את האקווריום ואם אלה מגדלים שמגדלים 15 שנה או יותר. אז קצת יותר הבנה כלפי אלה שרוצים לדעת... איזה דג אתה תיקנה?

שלילי גלית מתוקה.
צריך לעקוב אחרי העץ מתחילתו.
אני העלתי פה סוגייה של אצת שערות, ולא צריך לסטות מהנושא.( אם כבר מדברים על משהו אז לדוד של אבא שלי יש משהו דומה באקווריום אבל אח שלו אמר שזה לא זה, והם בכלל כבר ברוגז שנתיים, בכל מקרה אמא הכינה חמין לשבת. סליחה.)
אם אין לך תשובה אז אל תעני/ה. מה, אתם עושים פה תחרות "תראו כמה פעמים השם שלי מופיע בפורום" זה לא עובד ככה.
אני רואה הודעה חדשה בנושא שאני העלתי ואני נכנס אליו במטרה לקבל תשובה.
אבל הכל ברוח טובה, לא התעצבנתי או משהו כזה.
שלום שלום.

נ.ב.ב
לא זוכר את שם הדג.
מחר אני נוסע לקנות אותו.נראה.

fish in heaven
Saturday 01/12/2001, 03:22
עוד עצה מעולה נגד אצה, להוסיף צמחים, שניהם נאבקים על אותם דברים, ואז לשפר את הקרב לטובת הצמח בעזרת דשן, CO2 תאורה, והורדת כמות פוספטים.

Wild Blue
Saturday 01/12/2001, 03:34
עוד יותר טוב זה צמחים מהירי גדילה.
שפשוט מנצחים בתחרות על מקורות המזון לצמחים ופשוט גורמים לכך שהאצות לא יכולות לשגשג ולאט לאט גורמות לדעיכתם הכללית והעלמותם מהאקווריום.

סנייק סקין
Saturday 01/12/2001, 05:08
יש לי פיתרון טוב לאצות אבל צריך סבלנות.לי היה המון אצות במים עד כדי כך שהיתי צריך כל שלושה ארבעה ימים לנקות את הזכוכיות קיבלתי יעוץ מהרבה חברים ושום דבר לא עזר.ואז דיברתי עםוטרינר שמגדל דיסקוסים והוא פתר לי את הבעיה וכך עשיתי.בבוקר לכסות את האקוריום בשמיכה שלא יכנס אור בכלל בערב להוריד שמיכה ולא להדליק אור באקוריום רק אור בחדר ככה 10 ימים עד שכל הירוקת וכל הנבגים מתים כך פתרתי אצלי את בעית הירוקת
נ.ב אחרי התהליך יש לשתול צמחים ולדשן בדשן נוזלי

עמירם ש.
Saturday 01/12/2001, 05:58
שוני, השיטה שלך עובדת מצויין נגד אצות ירוקות, אבל לצערי לא הצלחתי לטפל בה באצות זקן שחורות. האם אצלך זה עבד?

ראש נחש
Saturday 01/12/2001, 07:37
סנייק סקין הפיתרון שלך פותר את הבעיה רק באופן זמני כי אחרי שבוע בארך האצות חוזרות
(תקן אותי אם אני טועה לא ניסיתי את זה בעצמי)
וחוץ מזה לא צריך לקנות זכוכית חדשה אפשר פשוט לקנות מגנט שמנקה מצויין את קירות האקווריום

קובי
Saturday 01/12/2001, 08:56
בתאריך 2001-11-30 21:08, סנייק סקין כתב:
נ.ב אחרי התהליך יש לשתול צמחים ולדשן בדשן נוזלי

נראה לי שזה עונה לך על השאלה מדוע האצות לא חוזרות, הא ? :-)

חברה !. אפשר אולי להתמקד באצות זקן ?
אלה עם השערות. מעין חוטים כאלו ארוכים. לא אצה חומה ולא ירוקה ולא כזאת שצומחת על סלעים או עצים. כזאת עם שערות ארוכות (בערך 5 ס"מ).
שמכסה את כל עליי הצמח מכף רגל ועד ראש, ממש ממש כל הצמח.
קצת ציניות: אם היתה תחרות האצה הגדולה ביותר, הייתי זוכה מקום ראשון , נשבע לכם.
שלום שלום. ולילה טוב מירושלים.

Saturday 01/12/2001, 15:05
גיל אתה רואה, לא רק אני סוטה מהנושא זה טבעי, ככה זה בפורום.
אז לפי דעתי סוג האצות לא משנה אם זה חומות או שחורות עם זקן. נסה את השיטה שלי עם האנטיביוטיקה והשמיכה אני בטוחה שזה יעזור! יש לך קרני שמש על האקווריום? אם כן תטפל בבעיה

fish in heaven
Saturday 01/12/2001, 15:44
גיל, אם כבר עשית את כל פיתרונות השמיכה,גירוד,תחרות עם צמחים אחרים. אז נשאר לך תרופות או הפיתרון של עמירם
אני אישית הייתי הולך על הפיתרון של עמירם. קצת עבודה אבל זה לא מזיק לצמחים, וזה בטח יותר זול מלקנות תרופה, ואפילו פחות זמן מללכת לחנות ולחזור... (אני חושב :smile: )

עמירם ש.
Saturday 01/12/2001, 15:54
בדרך-כלל אני מתאפק ולא מגיב, אבל אנטיביוטיקה נגד אצות ???

סנייק סקין
Saturday 01/12/2001, 16:11
התהליך אצלי הוא ארוך זה נכון אבל הוא מחסל גם את הנבגים .האמת שהיו לי אצות ירוקות ולא אצות זקן חומות(אשמח לשמוע למה אין לא ימותו ללא אור )נכון שאתה מותר על הצמחיה הקימת כמעט בודאות כי ללא תאורה 10 ימים לא יודע אם ישאר צמח חי אבל האצות ימותו .........אני בכללי אומר מות לאצות.......

fish in heaven
Saturday 01/12/2001, 16:16
קיים מקרה בודד שבו משתמשים באנטיביוטיקה נגד אצות וזה שמדובר ב BLUE GREEN ALGAE, ואז בעצם לא מדובר באצות אלא באמת בבקטריה שברגע שהיא מתיישבת באקווריום הלך עלייך (מכיוון שהיא בקטריה וכל האמצעים שאנו נוקטים מכוונים נגד אצות, שלא לדבר שהיא יכולה לשרוד גם בלי no3). בקשר לשמיכה, זה פיתרון יעיל נגד רוב האצות אבל יש אצות שיותר עמידות מטנק מרכבה 4 ושום דבר חוץ ממבצע גרנדיוזי לא יעזור.

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: fish in heaven בתאריך 2001-12-01 22:19 ]</font>

טוב, אז קניתי היום 5 אוטוצינקלוסים.
כך נאמר לי שהם טובים כנגד אצות זקן.
נקווה לימים טובים יותר.
נ.ב. לא אין לי אור שמש ישיר על האקווריום.

אמרו לי גם לנסות לא להאכיל את הדגים כמה ימים ואז הם משוט מתחילים לאכול את האצות. נשמע מוזר.

Wild Blue
Sunday 02/12/2001, 05:31
יש עוד דבר ששמעתי שעוזר לא יודע עד כמה זה נכון, הגיוני, מעשי וכו'.
זה להשתמש בכבול ששמים בתוך הפילטר של האקווריום או שימוש בתמצית כבול נוזלית.
הבנתי שחוץ מהתכונה של ריכוך והורדת PH המים.
היא גם פוגעת באורכי הגל של האור שמתאימים לגידלת אצות וכל זאת על ידי כך שהכבול גורם למים להפוך בעלי צבע צהבהב חום תיוני (מלשון תה).
ושוב אני חוזר זה משהוא ששמעתי לא ממש ניסיתי לא יודע עד כמה יעיל נכון והגיוני.
בכל אופן בהצלחה עם האוטוצינקלוסים

עמירם ש.
Sunday 02/12/2001, 07:39
השיטה של "מים שחורים" כנראה עובדת. יש חומרים לטיפול באצות המבוססים בדיוק על העיקרון הזה (למשל Algumin של Tetra). לא ניסיתי כי "מים בצבע תה זה לא כוס התה שלי", כמו שהאנגלים אומרים.