צפה בגרסא המלאה : כמי פיור באקווריום מים מלוחים

dolphitec
Tuesday 25/06/2002, 22:18
למי יש נסיון? וכמה זמן?

בעד/נגד?

פרטו...

קובי
Wednesday 26/06/2002, 02:43
אני משתמש גאה של כמי פיור באקווריום שלי. אני שם בערך 8 כפות בכל פעם, בתוך גרב ניילון, קושר עם אזיקון מלמעלה (החלק התחתון תפור היטב), ומכניס לפילטר פנימי קטן שמוחזק במיוחד לרגל המאורע המשמח.

הפטנט שלי הוא שבמשך שבועיים ראשונים מכל חודשיים אני מריץ את זה. בהחלט עוזר, אבל לא נשאר יותר מדיי זמן כדי לנקות את האקווריום מכל החומרים הטובים.
התועלת העיקרית היא בעיקוב הצהבת המים, ובכך בעצם - עיכוב החלפת המים.

(אם קיימות תועלות נוספות, הן לא ידועות לי).

אלון
Wednesday 26/06/2002, 07:22
סליחה על הבורות אבל מה זה בכלל כמי פיור ??

קובי
Wednesday 26/06/2002, 11:09
אהלן אלון !
כמי פיור הוא פחם פעיל, שאליו מוסיפים עוד כל מיני חומרים כדי להפוך אותו למתאים במיוחד למים מלוחים. היתרון של פחם פעיל הוא בהוצאת צבע מן המים, ובסילוק כל מיני רעלים ומרעין בישין.

Trigger
Wednesday 26/06/2002, 13:25
איזה חומרים אתם מוסיפים לכמי פיור ???
יש מניעה להשתמש בו באופן קבוע ללא חומרים נוספים???

קובי
Wednesday 26/06/2002, 23:00
כנראה שלא הייתי ברור מספיק - סליחה:
לכמי פיור מוסיפים חומרים במפעל. זה לא פחם פעיל "טהור". פחם פעיל "טהור" (כמו זה של אהיים, למשל) נחשב לחומר מאיכות בינונית בלבד.

dolphitec
Wednesday 26/06/2002, 23:40
הכמי פיור מורכב משלושה חמרים עיקריים, פחם טהור, גולות סיליקוניות זעירות ועוד חומר לא מוכר לי. בנוסף ליתרון של סינון כימי של כל הרעלים וסינון הצבע הצהוב המים התערובת של שלושת החומרים יחד יוצרים אפקט של התנגדות יונים שליליים באקווריום, דבר אשר יוצר סביבה נוחה וטובה יותר לדגים, כך שהדגים מתפתחים טוב יותר, גדלים יפה וחשים בנוח באקווריום.
אני חולק על דרכו של דג זאב באופן השימוש, היצרן מדגיש כי אופן השימוש בחומר הוא בתוך הפילטר שדרכו זורמים מי האקווריום. המדיה טובה לשימוש כ 6-8 חדשים ברציפות עד שהיא "נסתמת" אז יש להחליפה, בכל מקרה כשהמים מתחילים להצהיב זה אומר שהגיע הזמן...
בנוסף לדברי היצרן אפשר בכלל לא לבצע החלפות מים וריענונים, אולם אני לוקח זאת בע"מ, אך בהחלט מאז שאני משתמש בכמי פיור הורדתי את תדירות החלפת המים לפעם בחדשיים עד 3 והדבר מוכיח את עצמו כיעיל.

ברצוני לציין כי מחד, זהו חומר שיש עליו הבטחות רבות מצד היצרן ומאידך יש לו קבלות והוא שווה כל אגורה.

לסיום המחיר המומלץ הוא כ-55 ש"ח למדיה גדולה (מספיקה ל 200 ליטר) וכ-30 ש"ח לחצי מדיה.

קובי
Thursday 27/06/2002, 00:41
אני אשלתי וחזרתי ושאלתי - והתברר לי שכמי פיור מחזיק במים מלוחים חודש אחד בלבד. במים מתוקים (אליהם מתכוון היצרן, אם הבנתי נכון) הוא מחזיק חצי שנה.

Aquario
Thursday 27/06/2002, 13:45
בומי איפה מצאת ב-55? כל חנות שאני שואל מוכרת בלא פחות מ-65...

Trigger
Thursday 27/06/2002, 15:02
אני מחליף את הכמי פיור במי מלח פעם בשלושה חודשים , ובמיים מתוקים פעם בחצי שנה...

dolphitec
Monday 01/07/2002, 09:18
היי לכולם! חזרתי...

לדג זאב, אני לא יודע את מי שאלת, הדברים שכתבתי הם גם ע"פ הוראות היצרן (שכותב במפורש את אותם דברים בחוברת ההסבר שלו) וגם ע"פ נסיון אישי. לוקח בערך חצי שנה עד 8 חדשים עד שהפחם מפסיק לספוח את החומר הצהוב/ירוק שבמים ואז אתה רואה שהמים לא צלולים כל כך.

לאקווריו, פעם אחרונה שקניתי _חצי שנה בערך) אצל משה מג'ונגל פיש זה היה המחיר, אולי זה עלה בכמה שקלים בודדים, בכל מקרה תתעקש ואל תשלם יותר מ 60.