צפה בגרסא המלאה : איך נוצר בלו דמפסי- מאמר מעניין, כדאי לקרוא.

matan27
Wednesday 26/08/2009, 21:46
נתקלתי במאמר הבא:
http://www.practicalfishkeeping.co.uk/pfk/pages/blog.php?blogid=97

כדאי לקרוא, מעניין מאוד ומספק הוכחות לכל מי שחושב שמדובר בהיבריד:evil3:.

"However, it does seem most likely that the Blue Jack Dempsey is simply a colourmorph and not a hybrid."

אסף חנונה
Wednesday 26/08/2009, 22:39
השוואת רצפי דנ"א מיטוכונדריאלי (ציטוכרום אוקסידז) וריבוזומלי (16S) אינה מוכיחה שהוא אינו היבריד משתי סיבות:
הזהות של הרצפים המדוברים מאד גבוהה בכל בעלי החיים(לאו דווקא בבעלי חוליות) והצמחים
גם זהות של 100% בדנ"א המיטוכנדרילי לא מוכיחה דבר מלבד שהאם של הדמפסי הכחולים היתה אכן דמפסי (לא ניתן
להסיק שום דבר על האבא כי המקור לכל הדנ"א המיטוכנדריאלי הוא באם)

אני לא אומר שמדובר בהיבריד, לדעתי גם מדובר במוטציה כחולה כפי שיש בעופות או בדיסקוסים פשוט ההוכחה מאד לא מספקת!!!

אוסקרון
Thursday 27/08/2009, 21:09
השוואת רצפי דנ"א מיטוכונדריאלי (ציטוכרום אוקסידז) וריבוזומלי (16S) אינה מוכיחה שהוא אינו היבריד משתי סיבות:
הזהות של הרצפים המדוברים מאד גבוהה בכל בעלי החיים(לאו דווקא בבעלי חוליות) והצמחים
גם זהות של 100% בדנ"א המיטוכנדרילי לא מוכיחה דבר מלבד שהאם של הדמפסי הכחולים היתה אכן דמפסי (לא ניתן
להסיק שום דבר על האבא כי המקור לכל הדנ"א המיטוכנדריאלי הוא באם)

:o
אפשר בעברית?

אסף חנונה
Thursday 27/08/2009, 22:30
מלבד הדנ"א שמועבר בגרעין התא יש עוד מספר קטן של גנים באברונים בתא שנקראים מיטוכונדרייה,
כאשר תא הזרע בחודר לביצית, משאיר אחריו את כל המיטוכונדרייה בשוטון משמע מקור כל הגנים
המיטוכונדריאלים הוא בביצית כלומר באם.

אוסקרון
Friday 28/08/2009, 09:01
זה כבר יותר ברור,אבל האם התהליך שאתה מתאר מתאים גם בדגים?
כאשר אין ביצית אחת אלא מס' רב של ביצים,האם תהליך ההפריה הוא זהה?

יואב הוזמי
Saturday 29/08/2009, 06:59
מה זה משנה היבריד, לא היבריד, מוטציה מהטבע או לא.
מדובר בדג מרשים מאוד ובעל צבע מדהים.:love:
ואם הוא הבריד, אז לא נרכוש את הדג אם יתאפשר לנו.:yeah:
לפעמים ההתפלספות היא מיותרת :wink:

אני אישית, אם היה לי המקום ואם היה מתאים לשאר האמריקאיים שלי, לא הייתי מחכה דקה ורוכש לי רבעייה לפחות. הצבע שלו יכול להוסיף המון לצבע האדום והכתום שבמיכל הקיבוצי שלי.

אסף חנונה
Saturday 29/08/2009, 10:12
אותו תהליך ההפרייה

matan27
Saturday 29/08/2009, 12:59
הוזמי חכה כמה חודשים ויהיו לי כמה בוגרים שמתאימים למיכל שלך:up:

יואב הוזמי
Saturday 29/08/2009, 13:25

נמתין בסבלנות.:wink:

Sprungster
Saturday 29/08/2009, 20:36

:o אני גם אשמח לקנות אותם עוד כמה חודשים.

שמילי
Saturday 29/08/2009, 20:40
מיכאל יש לך איזה 6 מה תעשה איתם???
דרך אגב הייתה הטלה כבר עם הרגילים?

matan27
Saturday 29/08/2009, 21:25
:o אני גם אשמח לקנות אותם עוד כמה חודשים.

כרגע יש 5, לדעתי אין מקום לכולם באק' כיוון שאני רוצה עוד דגים..ברגע שכולם יגדלו ויתפסו
צורה אני מניח שאדלל. (אני רק מקווה שכולם ישרדו את השלב ויגיעו לבגרות..).
מבחינתי לאק' תצוגה 2-3 פריטים יפים של הדג מספיקים, בטח אם יגדל זכר יפה.

ה"עוד כמה חודשים" האלה, זה זמן שאין לי מושג כמה..מיכל אני בטוח שאתה יודע יותר טוב
ממני מה קצב הגדילה.

אגב, יש לי כאן אחד באק' שהכפיל את המסה שלו פי 3 בערך (קל להשוות כי יש גם כאלה שכמעט
לא גדלו)- כל זה בפחות מ4 שבועות.:evil3:

Sprungster
Sunday 30/08/2009, 01:33
אין לי עוד הטלה.. הפפילות היו בחוץ אבל החיזור נהיה יותר מדי אגרסיבי ופחדתי על הבלו-ג'ק. אני מחכה שיגדל עוד קצת. לא שווה לי לאבד אותו בשביל רביה...הנקבה עלולה להשבית אותו.

בנוגע לבלו-ג'ק...אל תדאג אני אמצא להם מקום. יש אצלי 2 שבקושי גדלו...מצד שני יש אחד שכבר קיבלתי עליו הצעות נדיבות מאנשים שבאו לקנות דגים :lol:
גנטיקה מחורבנת...צריך מזל איתם.

matan27
Sunday 30/08/2009, 01:39
אין לי עוד הטלה.. הפפילות היו בחוץ אבל החיזור נהיה יותר מדי אגרסיבי ופחדתי על הבלו-ג'ק. אני מחכה שיגדל עוד קצת. לא שווה לי לאבד אותו בשביל רביה...הנקבה עלולה להשבית אותו.

בנוגע לבלו-ג'ק...אל תדאג אני אמצא להם מקום. יש אצלי 2 שבקושי גדלו...מצד שני יש אחד שכבר קיבלתי עליו הצעות נדיבות מאנשים שבאו לקנות דגים :lol:
גנטיקה מחורבנת...צריך מזל איתם.

כל מילה בסלע- אצלי מתוך 7 שקניתי (פאק, המון כסף זרקתי על החרא הזה:?)
אחד הלך לבטן של רב סנפיר ככה שזה לא נחשב.

1- אכל,גדל,נראה טוב- יום אחד הפסיק לאכול. סחב ככה שבוע-שבועיים והחזיר ציוד.
1- חטף משהו, כרגע בטיפול, נראה שיפור..אבל הוא עצמו כמעט ולא גדל. צבע יש בשפע, אבל
כל השאר לא בפרופורציה.
2- נראים לא רע, אוכלים ויש להם צבע טוב רק אני לא מבין לאן כל האוכל הולך..לא גדלים כל כך.
2- ג'מוס וג'מוס על. נראים זהים לחלוטים- הכי "חוקיים" ונראים כמו בתמונות. רק שאחד נהיה
ממש גדול, לא הוצאתי למדוד אבל לדעתי יש לו לפחות 8 ס"מ.

בקיצור- יש ויש. במכירה כבוגרים אם תהיה, אל תצפו למחירי ריצפה- יש פה השקעה
לא קטנה בכלל.:wink:

שמילי
Sunday 30/08/2009, 02:27
כן אין ספק שמשהו דפוק אצלם גם שלי בקושי גדל...

Sprungster
Sunday 30/08/2009, 09:06
תוצאה של INBREEDING מטורף.

שמילי
Sunday 30/08/2009, 09:49
האמת גם העיניים שלו דיי גדולות ביחס לגוף אז מי יודע אולי הוא מעוכב..

Sprungster
Sunday 30/08/2009, 10:22
האמת גם העיניים שלו דיי גדולות ביחס לגוף אז מי יודע אולי הוא מעוכב..

רובם ככה. לא רק בארץ אלא בעולם. מתוך 5-6 דגים צעירים אתה צריך לברך שיוצא לך אחד חזק שיש לו גם צבע טוב.

צריך להרבות אותם באופן מסודר בארץ כדי שתהיה כאן אספקת דגיגים חזקים יותר אולי. תעבוד חזק על הנקבות דמפסי שמילי...צריך לחבר את הגנטיקה שלהן עם הגנטיקה של המסטולים הכחולים.

matan27
Sunday 30/08/2009, 11:17
לדעתי אלו עם העיינים הגדולות יותר גם יותר רגישים לתחלואה וגם גדלים (אם אפשר לקרוא לזה גדילה ) לאט יותר
מאלו עם העיינים הרגילות..

שמילי
Sunday 30/08/2009, 12:56
וואלה הרגילים גדלים חזק מיכאל רק שאני אף פעם לא הייתי חזק בלהבדיל בין זכרים לנקבות..

Sprungster
Sunday 30/08/2009, 13:09
וואלה הרגילים גדלים חזק מיכאל רק שאני אף פעם לא הייתי חזק בלהבדיל בין זכרים לנקבות..

בדגים או באופן כללי? :hair:

יש לך שם כמות לא קטנה...אני מתאר לעצמי שעוד 4-6 חודשים הנקבות יגיעו לבגרות. הזכרים סביר להניח עוד לפני זה..אותם תזהה כבר לפי הריבים. יש לי זכר שנולד באמצע אפריל, בדיוק חודש לפני הדגים שלך והוא בוגר. לעומת זאת אחיות שלו עדיין לא...

שמילי
Sunday 30/08/2009, 13:38
וואלה כבר רבים אחי...
יש כמה קטנים כבר עם קצת סנפירים קרועים