צפה בגרסא המלאה : התנהגות של דמפסים- שאלה. עדכון מצב 27.8- עזרה בבקשה

matan27
Thursday 20/08/2009, 21:53
אהלן, היום חזרתי מהצבא..לשמחתי כל הדגים בחיים, אין הפתעות רעות וכל הדגים גדלים
ואוכלים.

שמתי לב לאחד הדגים היותר גדולים בעל צבע כחול חזק (הצבע הכי חזק מכולם) נוטה להתבודד
ליד המסלעה או צינורות הפילטר. אוכל רגיל ולא מראה סימני מצוקה מובהקים..

האם יש סיבה לדאגה, או שזה סוג של התנהגות חברתית/כלשהיא אצל הדמפסים?

תודה,מתן.

פיליפ
Friday 21/08/2009, 00:26
מגן על טריטוריה שלו.....נורמאלי לחלוטין.

Sprungster
Friday 21/08/2009, 01:05
תשים לב שהוא באמת אוכל.

matan27
Friday 21/08/2009, 02:28
במזון היבש הוא לא התעניין כל כך, או שפשוט לא שם לב..אבל הוא התנפל על תולעים לבנות ועל דיסקוס פורמולה קפוא.
חוץ מזה הוא נראה הכי טוב באק':roll:

ירוןלזר
Friday 21/08/2009, 03:26
גם הקינג סייז הדומיננטי שלי נוטה להתבודד בטריטוריה שלו.
אין לך כל סיבה לדאגה, התנהגות רגילה לחלוטין:up:

Sprungster
Friday 21/08/2009, 10:36
מתן,

הדמפסי הכחול משום מה באמת נוטים להיות בררניים לגבי המזון בצורה יוצאת דופן לאמריקאים. הדמפסי הרגילים אצלי טוחנים הכל...עם הכחולים זה באמת קשה יותר לשדל אותם ליבש.

אתה חייב להרעיב אותם ולעבור למזון יבש. אל תיתן קפוא יותר מפעם/פעמיים בשבוע - אתה יורה לעצמך ברגל ומרגיל אותם לאכול רק קפוא. זו טעות.
אני לא יודע למה הכחולים הורגלו בחווה שבה גודלו בחו"ל אבל לי היה קל יותר להרגיל אותם למרין פורמולה 1 של אושן ולטטרה ביטס מאשר כל מזון אחר. אין לי מושג למה זה ככה איתם...אמריקאים אמורים לאכול חצץ אבל החבר'ה האלו הרבה יותר מפונקים ורגישים.

חוזר ואומר, תשים לב שהוא אוכל. ההגנה הטריטוריאלית שלהם הקפית ואקטיבית במלוא מובן המילה, דג בריא ירדוף כל היום אחרי כל השאר...הם לא נוטים להתבודד בדיכאון אלא אם הם בבידוד/אק' קטן או שהם מתחילים לפתח מחלה. זה לפחות הניסיון שלי.

matan27
Friday 21/08/2009, 10:51
OK..אני אעקוב אחריו.

חוץ מזה שמתי לב שלשני חברה יותר קטנים יש בטן נפוחה יחסית, שוב- האם יש מקום לדאוג (עצירות,סתימת מעיים)
או שזה נורמאלי בגלל שהחזירים האלה אוכלים הכל?

amir1305
Friday 21/08/2009, 10:58
איך היציאות שלהם?

matan27
Friday 21/08/2009, 11:13
14/3:wink:

לא נראה לעין שהם מחרבנים- אחד מהם כשתפסתי ברשת הוציא ממש מעט.

Sprungster
Friday 21/08/2009, 11:19
OK..אני אעקוב אחריו.

חוץ מזה שמתי לב שלשני חברה יותר קטנים יש בטן נפוחה יחסית, שוב- האם יש מקום לדאוג (עצירות,סתימת מעיים)
או שזה נורמאלי בגלל שהחזירים האלה אוכלים הכל?

מתן,

תעיף מבט באתר: http://bluejax.14.forumer.com/ - יש כאן המון סיפורים על דמפסים כחולים שמתים ללא סיבה/מחלות.

הדמפסי הכחול הוא לא הבהמה האמריקאית הטיפוסית. אני מניח שיש מצב ליפול טוב על אחד שהוא עדיין בהמה חזקה כמו הדמפסים הרגילים אבל רובם יחסית חלשים.

יש לצערי מקום לדאוג אם הם לא אוכלים, אם הצבע שלהם נהיה כהה מאוד או בהיר מאוד זה גם סימן לדאגה. התבודדות זו גם סיבה לדאגה וזה לא נורמלי איתם. בעצם כמעט כל שינוי שאתה רואה הוא סימן לדאגה איתם...

יש תקיפות? שים לב שאם דג אחד מרגיש לא טוב אז דג בריא ישמח לעזור לו לעבור לעולם שכולו טוב.

כמו שעמיר כתב - תשים לב טוב טוב ליציאות שלהם - אם אתה רואה חוט (יכול להיות גם בצבע חום אבל יותר סביר שיהיה שקוף/לבן) אז אתה חייב באותו רגע לתת מכה עם מטרוג'ל או פאראזיקוונטל.

הם אוכלים? האם יורקים? שים לב ותסתכל אם הם עושים סוג של "שיעול" - כאילו מנסים לירוק אבל לא מצליחים.

matan27
Friday 21/08/2009, 13:45
תודה על הקישור- אני אעקוב עחר המצב ואעדכן.

בנתיים כדאי להחליף מים (כמות גדולה יחסית) ולהוסיף מלח גס?

Sprungster
Friday 21/08/2009, 14:04
אם יש להם משהו במעיים אני בספק רב אם מלח יעזור...אולי לך תדע...הניסיון שלי עם מחלות (לשמחתי) לא גדול.

להחליף 25% מים זה תמיד טוב. אם הם לא אוכלים אז אתה חייב טיפול תרופתי רציני...המלח לא יוציא אותם מזה אם יש לך טפיל במעיים.

matan27
Friday 21/08/2009, 14:05
טוב אני שם לב אליו, כל השאר בסדר אוכלים וכו'..הוא צמוד לגב האק' לא נראה שמח במיוחד, צבע כחול יפה אבל
לא שוחה ומתקשר עם כל השאר. אף אחד לא מציק לו והוא מתעלם ממזון- אין סימני צואה כך שאני לא יכול לקבוע
אם אכן יש חולי כלשהו.

amir1305
Friday 21/08/2009, 15:06
אתה רואה יציאות של שאר הדגים? אם הם אוכלים אתה אמור לראות יציאות שלהם...

יש לך אפשרות לבודד את הדג שלא אוכל? ביצעת החלפת מים גדולה?

matan27
Friday 21/08/2009, 15:47
שאר הדגים מתנהגים נורמלי- אוכלים,מחרבנים,שוחים חופשי וכו'..

כרגע ביצעתי החלפת מים של 50 ל', אתמול ביצעתי החלפה זהה. הדג הבעייתי כרגע מסתתר במסלעה ומגונן על האזור
שלו..

לצערי אין לי איך לבודד את הדג, כבר הרבה זמן שאני רוצה לקנות אק' קטן לבידוד (הילאה/ג'בו או משהו בסגנון),
כנראה שהיגע הזמן..

על איזה טיפול אתם ממליצים אם וכאשר אבודד את הדג?

amir1305
Friday 21/08/2009, 15:59
מתן,
50 ליטר באקוריום כמו שלך זה כוס מים... אני הייתי עושה החלפה של 50% מים.
לא נראה לי שהוא "מגונן" על האיזור שלו - הוא חטף כנראה משהו ולכן הוא מתבודד.
בדקת ערכי מים?
מזכרוני הפילטרציה אצלך מצויינת.
אתה רואה אילושהם סימנים חיצוניים? עין מעוננת? סנפירים לא שלמים? פצעים על גוף הדג? מכסי זימים פתוחים?
אני מנסה לשלול תסמינים לזיהום בקטריאלי או טפילים חיצוניים...
במידה וכל השאלות הללו נענות בשלילה, וערכי המים טובים אזי הכיוון הוא מעיים.
כשאין זיהוי ודאי (ולא יהיה לך זיהוי ודאי - צואה חוטית, גם אם תראה, אינה זיהוי ודאי של הטפיל) אני הייתי מתחיל טיפול עם תרופה רחבת טווח.
אני גם הייתי מבודד את הדג - שלא ידפוק לך את כל האקוריום.
בהצלחה.

matan27
Friday 21/08/2009, 16:06
מכיוון שאין לי עדיין מערכת טובה לחלפת מים אני מחליף עם דלי של 10 ל', אז זה גם לוקח המון זמן וגם לא קל.
אני מתכוון לעשות גם בערב ולילה החלפה זהה של 50 ל'.

התבוננתי בו הרבה ואפילו תספתי אותו ברשת לראות אם יש משהו מחשיד ואין שום דבר נראה לעין...

matan27
Friday 21/08/2009, 16:34
אני מנסה לארגן אק' קטן, אבל אני חושש שזה לא יקרה לפחות עד מחר..
אגב, אני לא יודע בדיוק כמה זמן הוא במצב הזה מכיוון שרק אתמול חזרתי הבייתה אחרי שבוע בצבא.

בנתיים יש הצדקה להעלאת טמפ' או משהו בסגנון?

אגב, אשמח לטיפול מומלץ לתסמינים (או חוסר התסמינים) שתיארתי- למקרה שאצליח לארגן משהו לבודד
אותו אוכל להתחיל לטפל מהר.

Sprungster
Friday 21/08/2009, 17:34
לא להעלות טמפ' ללא טיפול תרופתי אם ידרש.

אתה מחליף מים עם דלי? סחבק, אתה צריך לקנות צינור השקייה ולמלא/לרוקן איתו...הדליים ישברו לך את הגב. מה שלא הולך בקלות לא ילך בכלל...אתה לא תתמיד ברענוני מיים ככה.

אם הוא לא אוכל בכלל הוא כנראה חולה.
ממליץ לך להתחיל טיפול באק' קרנטינה...לדעת בדיוק מה יש לו זה כבר סיפור אחר...תתחיל לנסות במטרוג'ל. אם אין שיפור אחרי יומיים תנסה פאראזיקוונטל.
לעקוב אחרי כל השאר.

כל כמה זמן אתה חוזר מהצבא? מי מטפל/מאכיל שאתה לא שם?

matan27
Friday 21/08/2009, 18:10
אז זהו שעד האק' הזה היה לי אק' של 120 ל'- דלי עבד שם. עכשיו אני מברר על מערכת סינון למים..בנתיים
מרענן מיום חמישי עד שבת-ראשון 10% לפחות כל יום.

שבוע הבא זה ככל הנראה השבוע האחרון שלי בצבא לתקופה הקרובה (אני משרת בבסיס סגור) כיוון שאני עובר ניתוח
ברגל, כך שעכשיו יהיה לי המון זמן לטפל ולבדוק.

בחודש שיש לי את הדגים הם מואכלים ע"י מאכיל אוטומטי בימים שאני לא כאן, 4 האכלות ביום שלNLS.

טמפ' יציבה על 28.4 מעלות לאורך כל השבוע ובעיקרון המערכת עובדת דיי חלק ללא בעיות, מלבד הדג הזה עכשיו.

אני עכשיו יוצא להביא אק' בידוד של 40 ל'. אין לי תרופות ואני מאמין שאין תרופות בהישג יד כעת. יש משהו שאפשר
לעשות בבידוד ללא תרופות?

amir1305
Friday 21/08/2009, 18:15
יש משהו שאפשר לעשות בבידוד ללא תרופות?

להתפלל....

לך מחר לאטלנטיס ותקנה ג'נרל קיור ותתחיל עם זה.

matan27
Friday 21/08/2009, 19:57
השגתי אק' בידוד עם פילטר קטן וטרמוסטט- בנוסף מוטי קיבלתי גם תרופה של SERA קוסטיפור שמיועדת לטיפול בנק'
לבנות,רקבון סנפירים,עור לבן,סנפירים מקובצים (ע"פ ההוראות)- האם כדאי לנסות את התרופה הזאת או לחכות למחר
למשהו "יעודי"?

שמילי
Friday 21/08/2009, 19:59
לא נראה לי שכדאי שתשתמש בתרופה היא ממש לא קשורה!!!

matan27
Friday 21/08/2009, 20:00
טוב, בכל אופן כדאי לבודד את הדג מעכשיו?

שמילי
Friday 21/08/2009, 20:09
דג חולה תמיד כדאי לבודד

danielshapira
Friday 21/08/2009, 20:59
ata aud lo yudea am hu hole!
ten bentaim mazon kafu ve tire am hu auhel ain siba lefuzez yeshar be trufut !

פיליפ
Friday 21/08/2009, 21:23
מתן, אתה מאכיל במזון קפוא?

אם בא לך לטייל לצפון יש לי מטרוג'ל בשבילך.

matan27
Friday 21/08/2009, 21:58
אכן כן- תועלים לבנות קפואות, ודיסקוס פורמולה קפוא. תזונה עיקרית הינה NLS ובסופ"שים אני מתגמל אותם
בנוסף לNLS במזונות שהוזכרו.

טיול ארוך מדיי..אני אחפש משהו קרוב יותר- תודה בכל אופן:up:

Sprungster
Friday 21/08/2009, 22:21
מתן,

אני מציע לחדול מהקפוא בינתיים. ממה שהבנתי ממך הם בכל מקרה לא מקבלים אותו באמצע השבוע שאתה לא שם נכון? הם אוכלים יבש לא? האם הדג החולה אכל מזון יבש בעבר?

הדג חולה. תתחיל טיפול עם תרופה שמכילה מטרוג'ל כמו GENERAL CURE. זה הימור כמובן...לך תדע מה יש לו. אם זה לא יעזור תתן תרופה שמכילה פאראזיקוונטל...קצת יותר קשה להשיג.

matan27
Saturday 22/08/2009, 13:44
טוב אז היום בבוקר הקמתי את האק' בידוד- 36 ל'. מדיות מהפילטר של האק' הגדול+100%
מים של האק' הגדול.

העברתי לאק' בידוד את הדמפסי וסוורום אדום שנראה קצת לא טוב- בשפת הדיסקוסים הייתי קורא
לו מועכב כיוון שהוא לא גדל ולא תפס צבעים כמו של שני אחיו.

ניתן לראות בתמונות את שני הדגים, כאמור הדמפסי נראה מעולה- הכי יפה מכל שאר החברה,
אבל קצת רזה ביחס לשאר.

http://www.uploadfileyou.com/files/q3y3jv797x6vcfh54wxg_thumb.jpg (http://www.uploadfileyou.com/viewer.php?file=q3y3jv797x6vcfh54wxg.jpg)

http://www.uploadfileyou.com/files/tatohzvd5mmks2myedhn_thumb.jpg (http://www.uploadfileyou.com/viewer.php?file=tatohzvd5mmks2myedhn.jpg)

http://www.uploadfileyou.com/files/39wq6er047g9q20bdw95_thumb.jpg (http://www.uploadfileyou.com/viewer.php?file=39wq6er047g9q20bdw95.jpg)

הסוורום:
http://www.uploadfileyou.com/files/1n2gbshaezyooq99sh64_thumb.jpg (http://www.uploadfileyou.com/viewer.php?file=1n2gbshaezyooq99sh64.jpg)

Mbuna_Kahuna
Saturday 22/08/2009, 14:09
יש לי בעיה דומה,
ג'ק כחול, מטופל בג'נרל קיור זה 6 ימים.
המצב קצת השתפר: הוא מנסה ורוצה לאכול אבל כל הזמן יורק בחזרה.

matan27
Saturday 22/08/2009, 14:29
מהיכן הוא, מתי התחיל..עוד פרטים יעזרו- אולי מדובר במשהו שהגיע עם דגים מסויימים.

amir1305
Saturday 22/08/2009, 15:12
מהיכן הוא, מתי התחיל..עוד פרטים יעזרו- אולי מדובר במשהו שהגיע עם דגים מסויימים.

מתן,

אין אפשרות ודאית לאבחן טפילי מעיים ללא בדיקה מיקרוסקופית. אני מבין שלא התחלת טיפול עדיין. אני מציע לך להתחיל בטיפול כלשהו (או משהו ממוקד כנגד הקסמיטה, ובכלל לא בטוח שזהו הטפיל, כדוגמת ג'נרל קיור שמכיל מטרואדניזול, או משהו רחב טווח כגון טרמאזול שמכיל פראזיקוונטל - כנגד מגוון רחב של טפילי מעיים ותולעי סרט). כך או כך מדובר בניחוש - אתה חייב לנסות משהו.
אתה תאבד את הדג אם לא תטפל.
לשים את הדג בבידוד וללא טיפול אינו שווה מאומה. אם הכנסת אותו גם למים של האקוריום אז בכלל...

לפחות תן לו מים נקיים ולא מים של האקוריום הקיבוצי...

matan27
Saturday 22/08/2009, 15:17
המים של הקיבוצי היו בשביל להקל על הבקטיריות..לאט לאט אני מוסיף ומחליף למים נקיים.

אני מחכה לסוחר קרוב אליי שיצור איתי קשר לגביי תרופות- יום שבת לא קל בירושלים:evil:

אגב אם יש ירושלמי שיש לו תרופות והוא מוכר אני אשמח לקנות

gigiben
Saturday 22/08/2009, 15:22
המים של הקיבוצי היו בשביל להקל על הבקטיריות..לאט לאט אני מוסיף ומחליף למים נקיים.

אני מחכה לסוחר קרוב אליי שיצור איתי קשר לגביי תרופות- יום שבת לא קל בירושלים:evil:

צודק מאוד בהחלט:up:

amir1305
Saturday 22/08/2009, 15:27

לא ידעתי שאתה ירושלמי...

תנסה אולי בנעים במים - אני מניח שיש להם תרופות שם.

gigiben
Saturday 22/08/2009, 15:34
אם כבר אז אני ממליץ לך בחום ע נעים במים דגים איכותיים היישר מהאק'
אבל ממליץ לך להתקשר אליהם או לדבר איתם דרך האתר בגלל שלפעמים נגמר המלאי או שאין להם זנים של דגים

matan27
Saturday 22/08/2009, 17:59
מכיר את נעים במים, לא קרוב במיוחד אבל מקום נחמד מאוד.

במוצאי שבת אני מתכוון לחפש תרופה מתאימה בחנויות באזור, היות ואני לא יודע מה מחזיקים בחנויות
ורוב הזמן גם המוכרים לא ממש יודעים אודה למי שיתן המלצה+שם+שם של החברה של תרופה מתאימה.

אגב, מה הזמן הכי מהיר שניתן לעשות טיפול, אפילו ראשוני?

Sprungster
Saturday 22/08/2009, 18:13
מתן,

האם הדגים אוכלים אצלך מזון יבש או רק קפוא?
האם הדג החולה מסכים לאכול קפוא?

אם הוא מסכים לאכול קפוא אני ממליץ לך להשיג מטרוג'ל, זה נמצא ב-JUNGLE PARASITE CLEAR שחלק מהחנויות מחזיקות, גם ב-GENERAL CURE יכול לעזור.

תקח את התרופה ותערבב אותה עם קצת מים ותולעי דם. תערבב טוב, תקפיא את התרופה יחד עם תולעי הדם ותתן לדג. זאת אולי הדרך היחידה להכניס לו את המטרוג'ל למערכת.

יכול להיות שיש לו גם מחלה אחרת...לא ניתן לדעת אבל צריך להתחיל לנסות לטפל...הזמן הוא גורם מכריע כאן. לא לחכות.

matan27
Saturday 22/08/2009, 18:29
בניגוד לשאר הדגים וזה בעצם מה שהדליק לי נורה אדומה זה שכולם קפצו על האוכל, ובפרט על התולעים הלבנות
הוא נשאר במחבוא וסירב לצאת..כך שלפי שעה הוא לא מסכים לאכול כלום.

שאר הדגים אוכלים הכל- תלועים לבנות,מזונות קפואים,טטרה ביטס,NLS.

אגב, כדאי לטפל בכל האק' או רק בדג הבעייתי?

Sprungster
Saturday 22/08/2009, 20:43
הייתי מכניס את התרופה שמכילה מטרוג'ל במזון של כל הדגים.

אם הוא לא מסכים לאכול אתה יכול לנסות לשים אותו עשר דקות-רבע שעה במיכל קטן עם התרופה. אולי משהו יכנס איכשהו.

הג'קים הכחולים דגים רגישים...שונים מאוד מהרגילים שיכולים לאכול חצץ.

כדאי לך אולי לפתוח הפניה לדיון הזה בפורום דיסקוסים - מאמין שיש שם אנשים עם הרבה ניסיון בפתרון בעיות/מחלות כאלו.

matan27
Sunday 23/08/2009, 01:58
הדבר הכי קרוב שהיה בחנות זה פורן 2..איך להתחיל את הטיפול כשיש לי עד יום שני בבוקר לטפל בו?

matan27
Sunday 23/08/2009, 02:29
עכשיו אני שם לב או יותר נכון מקשר משהו נוסף- כמה מהדגים היותר קטנים הגיעו עם עיינים קצת בולטות. חלקם
נשארו עם עיינים כאלו עד עכשיו- יכול להיות שזה סממן לזיהום בקטיראלי?

ושוב, האם כדאי לטפל בכל האק'?

amir1305
Sunday 23/08/2009, 04:00
הדבר הכי קרוב שהיה בחנות זה פורן 2..איך להתחיל את הטיפול כשיש לי עד יום שני בבוקר לטפל בו?

פורן 2 טוב לזיהומים בקטריאליים (ריקבון סנפירים וכו'...)...

אתה חושב שזה מה שיש לדג שלך?

תטפל לפי ההוראות שמופיעות על האריזה.

matan27
Sunday 23/08/2009, 11:39
במקרה (למזלי) גם היום אני בבית, רק מחר צבא עד יום חמישי-שישי. אין לי זמן לטפל בצורה יסודית ע"פ ההוראות,
ולפי מה שהבנתי ממך זה לא ממש יעזור הפורן 2. היום אני אשיג תרופה חזקה יותר (ג'נראל קיור או משהו בסגנון).

השאלה אם לחכות ליום חמישי להתחיל עם הטיפול, או שניתן לעשות מכת מנע בצורת מזון עם תרופה לכלל הדגים,
ואמבטיה מרוכזת לדגים החולים? תודה,מתן.

amir1305
Sunday 23/08/2009, 11:56
במקרה (למזלי) גם היום אני בבית, רק מחר צבא עד יום חמישי-שישי. אין לי זמן לטפל בצורה יסודית ע"פ ההוראות,
ולפי מה שהבנתי ממך זה לא ממש יעזור הפורן 2. היום אני אשיג תרופה חזקה יותר (ג'נראל קיור או משהו בסגנון).

השאלה אם לחכות ליום חמישי להתחיל עם הטיפול, או שניתן לעשות מכת מנע בצורת מזון עם תרופה לכלל הדגים,
ואמבטיה מרוכזת לדגים החולים? תודה,מתן.

העניין הוא לא תרופה "חזקה" או פחות "חזקה"...

פורן 2 תרופה מצויינת רק שהיא מתאימה למחלות שנגרמות כתוצאה מזיהום בקטריאלי. הסימפטומים שאתה מציין אינם מתאימים לזיהום בקטריאלי (אתה לא מציין כיבים על גבי העור, ריקבון סנפירים, עיניים מעוננות וכו'). לכן נראה לי כי הדג סובל מבעיית מעיים כלשהיא.
ושוב, ישנם אינספור טפילי מעיים - הקסמיטה הוא רק אחד מהם... לא כל צואה חוטית היא הקסמיטה... הקסמיטה ניתן לטפל בעזרת תרופה המכילה את החומר מטרואדניזול (ג'נרל קיור למיטב זכרוני מכילה מטרואדניזול) - אלא שאם יש לך טפיל מעיים אחר הוא לא ימוגר בעזרת מטרואדניזול.
ניתן למגר טפילי מעיים גם בעזרת חומר רחב טווח שנקרא פארזיקנטל.
כמו שאמרתי קודם - אין אפשורת לדעת מה בדיוק תקף את הדג ללא בדיקה מיקרוסקופית. אנחנו עובדים על ניסוי וטעייה. לכן אם החלטת להתחיל לטפל בחומר שמכיל מטרואדניזול - בסדר - רק תתחיל כבר :wink: זמן הוא מאוד קריטי.
גם אם תעשה טיפול או שניים זה יותר טוב לדעתי מכלום.
אלא שאם אתה לא משלים טיפול מלא (ואתה יודע שלא תעשה כן כיון שאתה חוזר לצבא) אולי כדאי שתשקול חומר רחב טווח שמצריך טיפול אחד וטיפול חוזר כעבור שבוע...

בכל מקרה לא הייתי ממליץ לחכות עד ליום חמישי.

בהצלחה.

matan27
Sunday 23/08/2009, 12:02
טוב, רשמתי את שמות החומרים לפניי- היום אני אלך לסוחר קרוב אליי שמחזיק את כל התרופות וארכוש "סטוק"
שיהיה ליום גשום, וכמובן משהו מרוכז ואינטנסיבי (וכמובן מתאים) להיום.

סעמק- חשבתי שכשגמרתי עם דיסקוסים גמרתי עם מחלות של כוסיות:evil::fire:

amir1305
Sunday 23/08/2009, 12:27
אם יש לסוחר הזה תרופות שנקראות טרמאזול ו- פרוטאזול - אנא ידע אותי בפרטי (לרבות מחירים) תודה.

matan27
Sunday 23/08/2009, 12:30
אין בעיה:up:

matan27
Sunday 23/08/2009, 18:43
השגתי ג'נראל קיור- החלטתי לטפל בכל האק' הגדול ולא בקטן.

טיפול כולל מנה מדודה בגרמים לפי גודל האק' ע"פ הוראות היצרן. בעוד 48 שעות עוד מנה זהה למנה הקודמת
וכעבור 48 שעות נוספות החלפת מים של 25%. כלומר ביום חמישי כשאני חוזר אני אמור לראות תוצאות כלשהם,
נקווה לטוב:oops:

matan27
Sunday 23/08/2009, 20:27
כדאי להעלות טמפ'? (כרגע נעה בין 28-29)

matan27
Thursday 27/08/2009, 23:34
עדכון- הושלם טיפול בג'נראל קיור. לא נראה שינוי עם הדג הבעייתי- כלומר צבע כהה והתבודדות ללא התעניינות
במזון. דמפסי נוסף מתבודד כעת (הכי חלש והכי מעוות) עם צואה חוטית לבנה..לא אוכל ומראה סימנים לא טובים.

שאר הדמפסים, 4 במספר חיות כרגיל, גולדים אוכלים וכו'..

מה לעשות עכשיו?

amir1305
Friday 28/08/2009, 07:50
עדכון- הושלם טיפול בג'נראל קיור. לא נראה שינוי עם הדג הבעייתי- כלומר צבע כהה והתבודדות ללא התעניינות
במזון. דמפסי נוסף מתבודד כעת (הכי חלש והכי מעוות) עם צואה חוטית לבנה..לא אוכל ומראה סימנים לא טובים.

שאר הדמפסים, 4 במספר חיות כרגיל, גולדים אוכלים וכו'..

מה לעשות עכשיו?

טוב - מאחר והג'נרל קיור מכיל גם פאראזיקאנטל, הייתי מציע לך לנסות תרופה בשם נמטול שמטפלת בסוג מסויים של טפילי מעיים (תולעים) שנקראות נמטודות.

אל תרים ידיים.

matan27
Friday 28/08/2009, 09:43
לא מרים ידיים, עזוב את העובדה שכל דגיג עולה 160 ש"ח, זה יצור חיי- וכל עוד אני אחראי עליו זה מחובתי לדאוג לו.

לצערי היום בבוקר גילתי את החולה הוותיק יותר שקוע בתחתית האק'- החזיר ציוד. נשאר אחד מתבודד עם צואה לבנה,
מקווה עוד היום לבודד ולהתחיל לטפל.

amir1305
Friday 28/08/2009, 10:04
לא מרים ידיים, עזוב את העובדה שכל דגיג עולה 160 ש"ח, זה יצור חיי- וכל עוד אני אחראי עליו זה מחובתי לדאוג לו.

לצערי היום בבוקר גילתי את החולה הוותיק יותר שקוע בתחתית האק'- החזיר ציוד. נשאר אחד מתבודד עם צואה לבנה,
מקווה עוד היום לבודד ולהתחיל לטפל.

אין לך מה לבודד.

matan27
Friday 28/08/2009, 10:42
אז לטפל בכל האק'?

Sprungster
Friday 28/08/2009, 13:13
מתן,

עד כמה שאני יודע - מטרוג'ל לא עושה שום דבר אם הוא לא נכנס לגוף הדג.

אם הדג לא מסכים לאכול תולעי דם אז אנחנו בבעיה.
תפשיר קצת תולעים, תשפוך עליהם את המטרוג'ל (הבנתי שיש לך ג'נרל קיור) תערבב טוב ותקפיא שוב. לאחר שכל העסק קפא, תחתוך חתיכות שנראה לך שהדגים יכולים לבלוע בביס. ככה הם יבלעו גם את התרופה ופחות יפוררו את כל העסק. תתן את זה גם לחולים וגם לאלו שנראים בסדר. כשהם אוכלים קל להתגבר על זה יותר.

נ.ב, שים לב שהאבקה לא נשארת כולה בתחתית אלא בתוך הגוש שאתה מקפיא מחדש. אחרת כל התרופה תתמוסס במים איך שתנסה להאכיל אותם בתולעים.

אל תתייאש, גם אצלי התפגר אחד בנסיבות דומות.

matan27
Friday 28/08/2009, 15:00
אני לא מרים ידיים. סתם מבעס שבאמריקאים דברים כאלה קורים לי, החוסן שלהם היה אחד הגורמים בבחירת
האוכלוסיה, ביחס לדגים האחרים שחשבתי עליהם.

זה כבר הבלו השני שאיבדתי, עכשיו עוד אחד חולה..

היום אני אמור להשיג עוד ג'נרל קיור, או משהו בסגנון- אני אקנה גם תולעי דם ואנסה את השיטה הזאת..הדבר
שכרגע הכי מפחיד אותי זה שהדגים הבריאים שגדלו ונראים מטורף יחלו גם במשהו..

matan27
Friday 28/08/2009, 19:29
טוב התחלתי עוד טיפול בעזרת מזון- ג'נראל קיור בתולעים לבנות- השרייה של עשר דקות-רבע שעה ואז התולעים לאק'.
נראה שכל הדגים אוכלים, מי יותר מי פחות..נקווה שזה יעזור לחולה, או לפחות לאחרים לא לחלות.

matan27
Thursday 03/09/2009, 21:01
עדכון, מקווה שאחרון לעניין המחלות: חזרתי מהצבא לא מזמן, הדג או מה שנשאר ממנו לא בחיים על הקרקעית.
לשמחתי שאר הדגים נראים טוב וגדלים..

נהיה כמו הישרדות: 7 דמפסים התחילו, 4 נשאר..מי ישאר אחרון:evil::roll::cry:

יואב הוזמי
Friday 04/09/2009, 11:39
מתן,
למרות שזה ג'ק , אבל קראתי באיזה מאמר על פלאורים, שאוכל קפוא יכול לגרום להם לבעיות מסויימות. שווה בדיקה.

שבת שלום

Sprungster
Friday 04/09/2009, 12:22
מצטער לשמוע אבל הסיכוי להתמודד עם מחלה כאשר אתה עוזב את האק' ליותר מיומיים-שלושה שואף ל-0 או יותר נכון שווה ל-0.

matan27
Friday 04/09/2009, 12:32
מצטער לשמוע אבל הסיכוי להתמודד עם מחלה כאשר אתה עוזב את האק' ליותר מיומיים-שלושה שואף ל-0 או יותר נכון שווה ל-0.

אני יודע, אבל זה סיכון שאני לוקח במודע- כי אין מה לעשות...צבא זה צבא.
בבניית המערכת שמתי דגש על ציוד איכותי והמון גיבוי- כמו שני פילטרים של אהיים מלאים
במדיות הכי טובות. צירונות היציאה של הפילטר מכוונים על פני המים ויוצרים זרימה כך
שאין צורך במשאבת אוויר- על כל מקרה יש גם משאבת אוויר..כל זה בשביל לא ליפול על
שטויות.

בבחירת האוכלוסיה אמריקאים נבחרו גם בגלל השרידות הגבוהה, עם הדמפסים זה משהו אחר
כנראה, למרות שאלו שכן נשארו (לפחות שניים מהם) גדלים בקצב מטורף..ממש כמו דמפסי רגיל.

לכן בחודשים הקרובים אני מקווה לא להתפתות ולהכניס עוד דגים (פתח למחלות). נראה מה יקרה:roll:

Sprungster
Friday 04/09/2009, 12:36
מתן, הצבא יותר חשוב מכל דג.
אני אדאג לך לנקבות דמפסי שימלאו את החוסרים...אל תמשיך לאכלס. תן לעניינים להתייצב.

הדמפסי הכחול אכן לא בדיוק גבוה בסולם השרידות - גם אותי זה קצת הפתיע. זה מה ש-INBREDDING עושה.

יואב הוזמי
Friday 04/09/2009, 12:50
מתן ידידי..
לפי דעתי, בחרת לך אוכלוסיה עדינה ולא לקחת בחשבון שאתה נמצא הרבה בצבא, ולא תמיד יכול לתת אוזן קשבת, או יותר נכון עין עוקבת אחר הדגים שלך.
כל הגיבויים והמדיות ששמת באקווריום אינם יכולים להחליף תשומת לב קפדנית.. בייחוד שמדובר בדגים עדינים ולא צפויים.(לפי הנסיון של מיכאל)

היית צריך לבחור משהו יותר עמיד.
יש אמריקאים אחרים שלא נופלים ביופים מג'קים כחולים , אבל יותר סתגלנים ויותר עמידים.
מקסימום אחרי הצבא שהנסיון שלך ישתבח, תחזור לג'ק הכחול.

וכמו שאמר מיכאל, צבא זה יותר חשוב!!!!
אומר זאת לך פנסיונר צעיר.:wink:

matan27
Friday 04/09/2009, 13:12
אין ספק שהצבא חשוב יותר מהכל, כשהייתי לוחם גם היה לי אק' והוא לא שיגשג הרבה זמן. עכשיו קצת לפני שחרור
יש לי יותר פנאי לתחביב, אבל עדיין לא כמו שהייתי רוצה.

לא נורא..עוד מעט יהיה זמן ועם זה גם דברים הרבה מעניינים8)

amir1305
Friday 04/09/2009, 13:18
בכל מקרה, לדעתי, דמפסים כחולים אמורים לגדל לבד באקוריום.
וגם כך צריך מאוד מאוד להשגיח שאין כיסוחים ביניהם.
כיסוחים מביאים לסטרס ==> פגיעה במערכת החיסון ==> טפילים... ומשם הדרך לעולם שכולו טוב קצרה מאוד.
ראיתי גם ששמת עין על טקססים אדומים וכו'...
טקסס אדום - ע"ע דמפסי כחול....
לידיעתך.

matan27
Friday 04/09/2009, 13:35
בכל מקרה, לדעתי, דמפסים כחולים אמורים לגדל לבד באקוריום.
וגם כך צריך מאוד מאוד להשגיח שאין כיסוחים ביניהם.
כיסוחים מביאים לסטרס ==> פגיעה במערכת החיסון ==> טפילים... ומשם הדרך לעולם שכולו טוב קצרה מאוד.
ראיתי גם ששמת עין על טקססים אדומים וכו'...
טקסס אדום - ע"ע דמפסי כחול....
לידיעתך.

אתה צודק, כרגע השותפים של הדמפסים מאוד ידידותים- זוג סוורומים וזוג גאופגוסים. אין
מריבות ובעיות בניהם..

אני תמיד מחפש דגים יפים ומיוחדים להוסיף, חשבתי על הטקסס האדום ועוד כמה דגים מיוחדים.
זאת אופציה לעתיד, כרגע אני רק רוצה שהדמפסים יגדלו בבטחה ובלי הצקות- זאת גם הסיבה
שבאק' יש סכ"ה 8 דגים דיי קטנים על 400 ל'..