צפה בגרסא המלאה : ואם בטקססים עסקינן.....

יואב הוזמי
Monday 17/08/2009, 07:25
מצורף סרטון של אקווריום 630 ליטר שלי שבו יש גם זוג טקססים קטנים בגודל 10 ס"מ שהטילו בו ושומרים על הביצים גם מפני "המפלצות האחרות" במשך היומיים האחרונים.

למי שלא מכיר, קצת נתונים על האקווריום.

נפח 630 ליטר, בגודל של 150 על גובה 70 ועומק 60
פילטר ענק של חברת HUEY HUNG בנפח של 40 ליטר ובהספק של 2000 ליטר/שעה
בנוסף, פילטר פנימי ייצור עצמי שמוצמד לקרקעית לצורך איסוף הרפש(כרגע אין כי נמכר לחבר,אייצר אחד יותר גדול במקומו)
4 תאורות T5 בצבעים וורוד ותכלת בהיר + 2 תאורות פלורוסנט כחולות אחוריות לאפקט.

כרגע המיכל נקי מסלעים ודקורציה למען גידול מהיר של הפלאורים הקטנים שברשותי וכן הטקססים. לאחר שיגיעו לגודל הרצוי של 15 ס"מ ויותר, אעצב שוב את המיכל.

בוקר טוב

http://www.youtube.com/watch?v=ZhRrIIAA9B0

פיליפ
Monday 17/08/2009, 09:30
למזלך הם עדיין קטנים.....אם הם היו בגודל מלא הם היו מפרקים לך את הדגים.

למה אתה צריך את זה?

יואב הוזמי
Monday 17/08/2009, 09:53

למה אתה צריך את זה?

אני לא צריך את זה.. סתם תיעדתי את זה בשביל הכיף.
פשוט נוצר זוג משלישייה שהבאתי לפני מס' שבועות מחוות שורשים.
אז מה אני אזרוק אותם? הם חמודים?:love:

והיה לי זוג לפני שלוש שנים יותר גדול מהם פי שתיים, אמנם שמרו על הדגיגים במשך שלושה חודשים, אבל לא פירקו לי אף דג במיכל. והיו לי שם אוסקרים ושטנים בגודל קצת יותר גדולים מהם.

הכל שאלה של כמות דגים במיכל, אם יש קצת,האגרסיביות חוגגת והסיכוי לחיסול גבוה יותר ואז יש צדק בדבריך.:up:

אבל ברגע שיש הרבה אמריקאיים, אז יש שליט אחד שלא מצליח להשתלט על כולם ולכסח את הצורה לכולם, אבל כולם יודעים שהוא הבוס..ואף אחד לא מתעסק איתו, ובין הדגים הנשלטים יש חיכוכים מזדמנים שמסתיימים בהתערבות שלו.
כמו ביוספטל זוכר????:yeah:

בלי שום קשר... הביצים כבר נאכלו בלילה ע"י האוכלוסייה.:wink:

בוקר טוב בוקר מהנה.

Sprungster
Monday 17/08/2009, 09:55

למה אתה צריך את זה?

באתי לרשום מילה במילה. תשים לב לקרקס שהדג הזה יכול לעשות כשהוא חצי משאר המפלצות (לא ששאר הדגים שם תמימים במיוחד).

סרטון נחמד - אני אוהב את חירוף הנפש שלהם בהגנה.

יואב הוזמי
Monday 17/08/2009, 10:02
באתי לרשום מילה במילה. תשים לב לקרקס שהדג הזה יכול לעשות כשהוא חצי משאר המפלצות (לא ששאר הדגים שם תמימים במיוחד).

סרטון נחמד - אני אוהב את חירוף הנפש שלהם בהגנה.

מיכאל, תקרא את מה שרשמתי מעליך.

וסמוך עליי, יש לי נסיון רב מאוד באכלוס אמריקאיים.
תראה שאין מריבות מעל ומעבר, רק הפגנות כח ותו לא.
תן לי קצת קרדיט בבקשה.:wink:

Sprungster
Monday 17/08/2009, 10:08
ראיתי מה שרשמת.

באק' ערום מדקורציה, בצפיפות כזו, האכלות מסיביות ורענוני מים מסיביים (שאני משער שאתה מבצע ע"פ מצב המים והדגים) ניתן לבצע הרבה "לוליינות". השאלה היא מה המטרה בגידול, האם המגדל יבצע דילול בעתיד, ומה קורה כאשר אתה נוסע לחו"ל לחודש...
בכל אופן, טקססים בוגרים יכולים לסיים את אחת הגיחות שלהם לעבר דג משיג גבול בתלישת עין...

יואב הוזמי
Monday 17/08/2009, 10:19
ראיתי מה שרשמת.

באק' ערום מדקורציה, בצפיפות כזו, האכלות מסיביות ורענוני מים מסיביים (שאני משער שאתה מבצע ע"פ מצב המים והדגים) ניתן לבצע הרבה "לוליינות". השאלה היא מה המטרה בגידול, האם המגדל יבצע דילול בעתיד, ומה קורה כאשר אתה נוסע לחו"ל לחודש...
בכל אופן, טקססים בוגרים יכולים לסיים את אחת הגיחות שלהם לעבר דג משיג גבול בתלישת עין...

אם היית קורא עד הסוף...(ובוא לא נתייחס למגדלים אחרים)
אז האקווריום עירום מדקורציה לצורך גידול מהיר של הדגים, על מנת שלא ייתחבאו בסלעים ויעוכבו בגדילה.
כמו כן, אני חושב שהספקת להכיר אותי שאני תמיד מבצע דילול ובוחר את הטובים ביותר בעיניי ואת השאר מוכר או מחלק לחברים.

והמטרה שלי היא ממש לא לוליינות, אלא בחירה סלקטיבית של הדגים היפים יותר. ולצורך כך אני מאכלס את המיכל בהרבה דגים, על מנת להוריד את האגרסיביות שלהם ועל מנת לבחור בסופו של הדבר את הגדולים והיפים ביותר.

לחו"ל אני לא נוסע מסיבות אחרות(קלסטופוביה):cry:
בינתיים כל שנה אני נוסע לנופש של כמעט שבוע ומשאיר את האכלה לשכן אם בכלל, ועד היום לא קרה כלום.
אבל תיכף יקפצו ויגידו לי תמיד יש פעם ראשונה..סבבי.

מה שאני אוהב פה, שאין אמונה במגדלים וותיקים שבאים עם נסיון עשיר ושונה משל אחרים וחבל!!!

חומר למחשבה!!!

Sprungster
Monday 17/08/2009, 10:39
הוזמי,

אנחנו בפורום...מה שאומר שיש עוד כמה אנשים שצופים וחשוב לציין גם סייגים לצורת הגידול הזו כדי שמגדלים פחות ותיקים יידעו שהמצב הזה הוא מצב יחסית זמני עד לגדילה/דילול- זה שאתה מבצע זאת במקצועיות אין ספק...הדגים מראים את זה.

כמה מים אתה מחליף? איזה אוכל? כמה האכלות?

יואב הוזמי
Monday 17/08/2009, 11:14
קודם כל אני לא מציע זאת למגדל חסר נסיון.
דבר שני, בטוח לא במיכל של 50 ליטר.
מעבר לזה, אני כן ממליץ ומוכן לתרום מסיוני, למגדל וותיק שרוצה להתנסות בתחום האמריקאים.

עכשיו לשאלה שתמיד שואלים אותי, מדוע הרבה דגים.
אז בקיצור, היו זמנים שבחרתי בחנות 4-5 אמריקאיים קטנים למיכל של 200 ליטר ולאחר שגדלו לגודל גדול, גיליתי ששניים מהם יצאו מכוערים או ללא צבעים כמו שאני אוהב.
עכשיו, לך תנסה להיפטר משני דגים בגודל 25 ס"מ.

לכן, לפני 18 שנה, על דעת עצמי, החלטתי לקנות הרבה אמריקאיים קטנים ולגדל אותם להנאתי, ולאחר חצי שנה, אני רואה מי יפה יותר ומי יפה פחות ומדלל דגים בגודל של 15 ס"מ שעדיין קל להיפטר מהם בחנויות.וחוזר חלילה עד שנשאר עם המועדפים עליי גדולים ויפים.
ראיתי שאני מצליח בזה ואין לי תמותה מיותרת, אז המשכתי בזה, וכך אני מגדל אמריקאיים כבר כמעט שני עשורים.
יש לי נסיון בתחום הזה בדגים כמו: אוסקרים, טקססים,שטנים,סנספילומים,טריימאקים ועכשיו ומקווה להרבה זמן בפלאורים.

רק לפני שנה נתקלתי במושג המקצועי שנקרא "אכלוס יתר", לצורך הורדת אגרסיביות, ואז נוכחתי לדעת שמה שביצעתי לפי ההגיון שלי לפני 18 שנה זהו בעצם "האכלוס יתר"

זה בעצם על קצה המזלג ההסטוריה והנסיון שלי בגידול ציקלידים אמריקאיים.
כמובן שעם הזמן הרביתי דגים, כמו שטנים עם תוכים, טקססים, טריימאקים ופלאורים לאחרונה.

אם מישהו מעוניין להתנסות באמריקאיים כמוני, אז הדבר הוא פשוט יחסי, מיכוון שהם דגים סלחנים וסתגלנים.

עכשיו לתכלס:
אקווריום מומלץ ...120 ס"מ אורך לפחות.. 240 ליטר בממוצע
פילטר חיצוני לפחות בהספק של 1200 ליטר/שעה
טמפ' של 30-32 מעלות
אוורור חזק של המים
החלפות מים של 20-30 אחוז כל שבוע, אם כי אפשר גם 70% פעם בחודש, במידה והדגים גדלו לכדי 15 ס"מ.
שאיפות רפש כנדרש.

כעת לאכלוס:
אכלוס מאסיבי של אמריקאיים בגדלים 8-10 ס"מ בכמות של 20
דגים ממולצים לצורך העניין, אוסקרים, שטנים, מיאדסים, סנספילומים, טקססים(רצוי קטנים יותר בגלל האגרסיביות שלהם)ועוד ציקלוזומות אחרות.
למתחיל בזה, אני כן ממליץ על דקורציה של סלעים למקומות מסתור.
האכלה של 2-4 פעמים ביום באוכל ייעודי לציקלידים. בשלבים הראשונים כפית אחת עד שתיים כל פעם תלוי בגודל הדגים.
ניתן להאכיל באוכל בשרי, אם כי לקחת בחשבון שהפילטר מתלכלך מהר מהרגיל.
מעקב אחר הדגים, במידה ומזהים "פראייר תורן ומכוסח" להוציא אותו לפני שיהיה מאוחר...אני אישית נותן לחנות תמורת אוכל או תכשירים.
מעקב אחר גדילת הדגים ודילול דגים לאחר מס' חודשים (הפחות יפים או הפחות גדולים)
ככה כל מס' חודשים מדללים ומשאירים את האוכלוסייה הכי יפה והכי גדולה, והכי חשוב את הדגים שמסתדרים אחד עם השני.
בסופו של דבר ניתן להישאר עם 6-8 דגים גדולים(תלוי בגודל) במיכל המדובר והדגים יסתדרו אחד עם השני, כי כל אחד התרגל לסביבה ולטריטוריה שלו.

מקווה שעניתי על רוב השאלות.:wink:

בהצלחה.:up:

ירוןלזר
Tuesday 18/08/2009, 19:04
לפי דעתי אקווריום מאוד יפה, שיהיה בהצלחה :love:

יואב הוזמי
Tuesday 18/08/2009, 19:45
לפי דעתי אקווריום מאוד יפה, שיהיה בהצלחה :love:

תודה רבה.:up:
הוא יהיה יותר יפה עוד כמה חודשים כאשר הדגים יגדלו ואז אעצב אותו מהתחלה.:wink: