צפה בגרסא המלאה : אוסקר+טקסס= אסון?? הוספתי סירטון להמחשה

ramitshuva
Friday 14/08/2009, 08:53
שלום לכולם,

האק' שלי הכיל עד אתמול 6 אוסקרים ופלקו אחד, אתמול הוספתי כ 10 טקסס קטנים בני חודשיים בערך (קטנים פיזית מהאוסקרים בהרבה).
הקליטה שלהם הייתה מושלמת ולא הייתה דקה של סטרס אפילו, האכלתי אותם מעט והכל הייה נראה טוב ויפה, אבל מה--- היום בבוקר נתגלה לי מחזה זועתי :( הטקססים החליטו לנשנש את אחד האוסקרים (הגדול ביותר).
למה זה קרה? האם צריך להשוות אותם מספרית? האם צריך לבדוק יחס זכרים ונקבות? או שבכל מקרה אוסקר וטקסס לא יסתדרו (אבל הם מאותה משפחה??!)

ממתין לעזרתכם בדחיפות,

Ori Y
Friday 14/08/2009, 08:57
כמה ליטר האק'?
מידות?

טלאמיתי
Friday 14/08/2009, 08:58
אוסקרים הם דגים חזקים בגלל גודלם, הם בדרך כלל לפי נסיוני לא יציקו לדים אחרים אלא אם יציקו להם, הם יבלעו כל מה שיכנס להם לפה, טקססים לעומת זאת דגים מאוד אגרסיבים ואוהבים להציק זה לא עניין של טקסס אוסקר אלא טקסס.

ramitshuva
Friday 14/08/2009, 09:00
אורי המידות הם: 100X40X30 אני יודע שזה מעט קטן אבל בשלב הזה גם החברה מאוד קטנים אז זה בסדר.

טלאמיתי אז מה אתה אומר בעצם??

טלאמיתי
Friday 14/08/2009, 09:05
שטקסס דג מאוד תוקפן, אוסקר לא, אם הגדלים לא משמעותיים כלומר האוסקר לא גדול ממנו באיזה 10 ס"מ והנפח לא כזה גדול, כנראה שהדג העדין יפגע, יש לך יותר מדי דגים בנפח קטן, אפשר בנפח הזה בקושי טקסס ואוסקר אחד.

Ori Y
Friday 14/08/2009, 09:05
אורי המידות הם: 100X40X30 אני יודע שזה מעט קטן אבל בשלב הזה גם החברה מאוד קטנים אז זה בסדר.

טלאמיתי אז מה אתה אומר בעצם??
אז זהו שזה לא בסדר...
לי יש אק' 130 ליטר.
והבאתי 8 פיקוקים קטנים ואמרו לי לא להביא עוד
הבאתי עוד 3.
והופ מתו 2 דגים...
אתה מבין אחי גם הנפח שלך קטן מאוד וגם אתה שם שם מפלצות!
יש לך 16 דגים באק'...זה צרות.
זה דגים שמגיעים לסביבות 40 ס"מ....
אם אתה רוצה תדלל מהם הרבה.
ותשדרג את האק' ללפחות 300 ליטר לדעתי...

Sprungster
Friday 14/08/2009, 09:12
האק' (100 ליטר) אינו מתאים לגידול אוסקרים/טקססים - בטח שלא יחדיו ובטח שלא בכמות הדגים שהכנסת.

אני מציע לך ממש ברגע זה לקחת שקית ולשים בה את הטקססים בדרך חזרה לחנות. מדובר בדגים אגרסיביים מאוד.

אם כבר הזכרתי את החנות - חבל שבעלי עסק לא שואלים אנשים לאיזה אק' הדגים הולכים ואיזו אוכלוסיה יש בו. זה א'-ב' בחנויות בחו"ל ובארץ עושה רושם שלא ממש מבינים את העניין. בעלי העסק כאן רק מחפשים את הרווח הקטן המיידי ממכירות 10 טקססים ולא מבינים שהם מכניסים חובבים לנפילות שעלולות לגרום להם לעזוב את התחביב.

כנ"ל לגבי האוסקרים - הם גדלים בקצב מהיר מאוד...כבר עכשיו האק' קטן להם וחבל.

באק' שלך כדאי לך לעבור לאוכלוסיה מתאימה יותר.
אם אתה מחפש משהו דומה יותר לאוסקרים/טקססים אתה יכול לגדל זברה ציקליד (CONVICTS) ו/או פה אש. גם בשילוב הזה הייתי מוודא שלא יווצרו זוגות שישמידו את שאר הדגים. אתה יכול לאכלס 5-6 פה אש...לחכות שיווצר זוג ואז להשאיר אותם לבד באק' ולמכור/למסור את הנותרים.

משהו בסגנון הזה:

http://www.youtube.com/watch?v=T0E_GL7cvFc

http://www.youtube.com/watch?v=tMwsiwvQ0IU&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=8AwWSjxghBg&feature=related

ramitshuva
Friday 14/08/2009, 10:19
ברור לי שלטווח הארוך האק' קטן מאוד עבור האוכלוסייה הקיימת כרגע, אבל עכשיו הם בקושי 4 ס"מ לדג הגדול ביותר...

פיליפ
Friday 14/08/2009, 10:53
הטכסס אגרסיבי מאוד לעומת האוסקר, הדגים גם שונים באופיים.....הטכסס יחתור למגע, האוסקר לא.
באקווריום קטן כמו שלך זה לא ילך.

ממליץ לך להוציא את אחד המינים.

ramitshuva
Friday 14/08/2009, 11:38
פיליפ קיבלתי, מה היית ממליץ להשאיר ומה להוציא???

ירוןלזר
Friday 14/08/2009, 11:45
הייתי ממליץ לך להשאיר רק את האוסקר ולהוציא את כל הטקססים הקטנים למיניהם.
קח בחשבון שתצטרך במוקדם או במאוחר להוציא את האוסקר לאקווריום יותר גדול כי הוא יתחיל להיות מעוכב גדילה.:up:

פיליפ
Friday 14/08/2009, 11:52
פיליפ קיבלתי, מה היית ממליץ להשאיר ומה להוציא???

אני הייתי משאיר את הטכססים....מגדל אותם עד שנוצר זוג ומשאיר רק את הזוג.

Sprungster
ברור לי שלטווח הארוך האק' קטן מאוד עבור האוכלוסייה הקיימת כרגע, אבל עכשיו הם בקושי 4 ס"מ לדג הגדול ביותר...

בכמה זמן אתה מאריך הם אמורים להכפיל את עצמם לדעתך ? :roll:

נווה
לדעתי להוציא את שניהם האקוואריום הזה קטן עליהם

matan27
Friday 14/08/2009, 12:11
40*30*100= 120 ל'. לדעתי תקשיב לSprungster ובראיה לרחוק תחליף את כל האוכלוסיה כי היא ממש
לא מתאימה לנפח הזה. לא אוסקר ולא טקסס, בטח לא ביחד..אגב לא יאחר היום שהטקססים יתחילו לאכול
אחד את השני, גם בלי האוסקרים.

אם אתה רוצה משהו מיוחד תחשוב אולי על פלאוור בודד באק' כמו שלך, או קבוצה של פלאוורים קטנים (שיש כמו
מים היום, בעצם אפילו יותר ממים:hair:) עד לגודל שבו רואים צורה יפה והם לא מכסחים אחד את השני..שם
כבר תוכל לבחור אחד או שניים ולהשקיע בהם ואת כל ששאר למכור..

משהו כזה:
http://www.youtube.com/watch?v=u7ukXPK7gt4&eurl=http%3A%2F%2Fwww%2Eaqua%2Eorg%2Eil%2Fforums%2 Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D175124&feature=player_embedded

ramitshuva
Friday 14/08/2009, 17:14
אני מקבל את מה שכולכם אומרים פה אבל סתם לידע כללי גידלתי 4 אוסקרים במשך שנה וחצי באקווריום JEBO קטן 40 ליטר

נווה
Friday 14/08/2009, 17:17
אני מקבל את מה שכולכם אומרים פה אבל סתם לידע כללי גידלתי 4 אוסקרים במשך שנה וחצי באקווריום JEBO קטן 40 ליטר
זה לא אומר שזה טוב זה רע !
זה כמו שתיחיה עם 3 אנשים בדירת 2 מטר על 2 מטר .

ramitshuva
Friday 14/08/2009, 17:20
הוספתי קצת תמונות של ה"אסון"

http://picasaweb.google.com/ramitshuva/CichlidsAquarium#5369823105933565490

http://picasaweb.google.com/ramitshuva/CichlidsAquarium#5369823121165354850

http://picasaweb.google.com/ramitshuva/CichlidsAquarium#5369823112785451762

ירוןלזר
Friday 14/08/2009, 17:21
פיליפ לפי דעתי זוג כן יתרבו לו שם אבל לפי דעתי זה קטן אפילו עליהם.
קישור לטקסס מאקווה דקס -
http://www.aqua.org.il/aquadex/
מצטט :
תנאי אקווריום גודל המיכל החל מ-400 ליטרים עם מרחב שחייה.
אמריקאים אקווריום כזה די קטן עליהם.
ממליץ לך לחשוב או שאתה מחליף אקווריום ליותר גדול אם בא לך על הדגים האלה,
או שאתה עובר למלוואי או טנגניקה או אפילו צמחייה, משריצים......

יואב הוזמי
Friday 14/08/2009, 17:22
אחלק את דבריי למס' חלקים.

1.אם אתה בעניין של גיוון בדגים...
תשאיר את האוסקרים הגדולים יותר שלא דופקים חשבון לטקססים ומקטין את מס' הטקססים.
בא נגיד, 4 אוסקרים ו-4 טקססים, שזה מתאים הרבה יותר לנפח המיכל שלך.

2.אם אתה בעניין של דגים גדולים...
אז הייתי ממליץ להשאיר רק 4 אוסקרים, כי הם גדלים לגדלים מרשימים מאוד, יותר מהטקססים, ותבחר את היפים והדומיננטים ביותר.

3. אם אתה מעוניין ברבייה...
ממליץ להשאיר רק 6 טקססים וברגע שהיית תופס זוג (שזה קל בטקסס ובזברה ציקליד הרבה יותר מבאוסקרים),ואז מוכר את השאר ומשאיר זוג שיגדל לך לגודל מרשים וגם ישמור לך כחודשיים עד שלוש על הדגיגים.
מוסיף סלעים למסתור והאקווריום יתמלא לך תוך חצי שנה בזוג הורים והרבה קטנטנים שמסתובבים וגם מסתתרים במיכל.:wink:

מקווה שכיסיתי לך את רוב האפשריות במצב הנוכחי. :D

שבת שלום

ramitshuva
Friday 14/08/2009, 17:28
תודה רבה הוזמי היקר באמת ענית על כל השאלות וכיסית את רוב האפשרויות נראה לי שאצמצם את מספר הטקססים אך אשאיר גם את האוסקרים שדרך אגב גדולים פי 2 מהטקססים....

יואב הוזמי
Friday 14/08/2009, 17:36
תודה רבה הוזמי היקר באמת ענית על כל השאלות וכיסית את רוב האפשרויות נראה לי שאצמצם את מספר הטקססים אך אשאיר גם את האוסקרים שדרך אגב גדולים פי 2 מהטקססים....

תראה, לי יש אקווריום של 630 ליטר עם ציקלידים אמריקאיים מסוג פלאורים גדולים וגם סנספילומים גדולים.
אני מדבר איתך על סדרי גודל של 22-27 ס"מ.
ולפני שבועיים הבאתי 3 טקססים בגודל של 10 ס"מ, 2 מהם הפכו להיות זוג וכל הזמן מחפשים אתר קינון ואפילו מסלקים מעל פניהם את הסנספילומים שלי שבגודל 20 ס"מ.
האמת שהם לא דופקים חשבון.

לעומת זאת, יש שם פלאורים קטנים בגודל זהה מסוג JK צהובים וגם הם לא פרייארים והם לא מוותרים לטקססים.

לפעמים זה גם עניין של מזל עם האמריקאיים, ולכן החוכמה היא שצריך לעקוב אחרי הדגים האמריקאיים ולאתר את אלו שמסתדרים ביניהם, או שלא מסתדרים, אבל יודעים "לתת כבוד" איש לרעהו.:wink:
כי אם יש מצב שמישהו מראה סימני חולשה, הם יכסחו לו את הצורה כמו שקרה לאוסקר שלך.

שבת שלום.

ramitshuva
Friday 14/08/2009, 17:44
[http://lh5.ggpht.com/_mh63EnRfGA0/SoV3cVySugI/AAAAAAAACKA/mnbGcJyE554/s144/1.jpg

http://lh4.ggpht.com/_mh63EnRfGA0/SoV3cZZtv9I/AAAAAAAACKE/QBUCv9H5Gg4/s144/2.jpg
http://lh3.ggpht.com/_mh63EnRfGA0/SoV3cShs9UI/AAAAAAAACKI/XNK9pO1OmC4/s144/3.jpg

פיליפ
Friday 14/08/2009, 17:58
אחלק את דבריי למס' חלקים.

1.אם אתה בעניין של גיוון בדגים...
תשאיר את האוסקרים הגדולים יותר שלא דופקים חשבון לטקססים ומקטין את מס' הטקססים.
בא נגיד, 4 אוסקרים ו-4 טקססים, שזה מתאים הרבה יותר לנפח המיכל שלך.-המיכל מתאים כרגע.....בעוד חודש חודשיים כבר לא יתאים.

2.אם אתה בעניין של דגים גדולים...
אז הייתי ממליץ להשאיר רק 4 אוסקרים, כי הם גדלים לגדלים מרשימים מאוד, יותר מהטקססים, ותבחר את היפים והדומיננטים ביותר.-כנ"ל

3. אם אתה מעוניין ברבייה...
ממליץ להשאיר רק 6 טקססים וברגע שהיית תופס זוג (שזה קל בטקסס ובזברה ציקליד הרבה יותר מבאוסקרים),ואז מוכר את השאר ומשאיר זוג שיגדל לך לגודל מרשים וגם ישמור לך כחודשיים עד שלוש על הדגיגים.
מוסיף סלעים למסתור והאקווריום יתמלא לך תוך חצי שנה בזוג הורים והרבה קטנטנים שמסתובבים וגם מסתתרים במיכל.:wink:- כמו שכתבתי בהתחלה, זו האופציה היחידה לאורך זמן שלא מחייבת החלפת האקווריום.

מקווה שכיסיתי לך את רוב האפשריות במצב הנוכחי. :D

שבת שלום

אצלי יש 6 אמריקאים(שכבוגר גדולים מהטכסס) קטנים כרגע, מתוך כוונה להשאיר זוג, באק 180 ליטר.

matan27
Friday 14/08/2009, 18:08
תגדיל את התמונות

BIG
Friday 14/08/2009, 18:44
שמע אחרי מיליון שנה של אמרקאים איןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןן על הדגים האלה בסופו של דבר האק הזה אני הכי אוהב אצלי ויש לי 5 אקווריומים
יגידו מה שרוצים על הדגים האלה אין על הדגים האלה
לגבי השאלה שלך אין חוקים אצל האמרקאים יכול להיות שהם יסתדרו יכול להיות שלא אין הסבר לזה מנסיון שלי זה ממש מצחיק מידי פעם אני מכניס עוד זוג או שמקבלים אותם או רק אחד מהם או אף אחד מהם אתה רואה דג מסתדר אחרי כיסוח רציני פתאום ניהיה חבר של כולם וההפך אל תוציא כלום תן להם להיסתדר בדיוק כמו שאמר הוזמי
אני הולך להוסיף2 חיילים מעניין אך יסתדרו גם אצלי הכול סובב 20 +
הכי מוזר מישהוא זרק אצלי שפנפלד גדול בהתחלה הם ממש גרסו אותו החזיק לא ויתר להם תראה אותו היום מלך (אני לא אוהב אותו )

Sprungster
Friday 14/08/2009, 19:59

חביבי,

לא גידלת - מקסימום השארת אותם בחיים במצב ירוד. אוסקרים דגים חזקים שניתן גם לגדל באסלה והם "יחזיקו"...אם אתה מגדל בשביל שישרדו בלבד אז תוסיף עוד 10 ותספור את הימים.

אם אתה מחפש לגדל דגים ברמה מקצועית שיראו טוב ושתהנה מהם אז עדיף לא לצאת בהצהרות כאלו. האמן לי, גידלתי אוסקרים קצת יותר משנה וחצי, בשנה וחצי אוסקר לא בדיוק יכול להכנס פיזית לתוך אק' 40 ליטר.

matan27
Friday 14/08/2009, 20:13
חביבי,

לא גידלת - מקסימום השארת אותם בחיים במצב ירוד. אוסקרים דגים חזקים שניתן גם לגדל באסלה והם "יחזיקו"...אם אתה מגדל בשביל שישרדו בלבד אז תוסיף עוד 10 ותספור את הימים.

אם אתה מחפש לגדל דגים ברמה מקצועית שיראו טוב ושתהנה מהם אז עדיף לא לצאת בהצהרות כאלו. האמן לי, גידלתי אוסקרים קצת יותר משנה וחצי, בשנה וחצי אוסקר לא בדיוק יכול להכנס פיזית לתוך אק' 40 ליטר.

:up:

מסכים, גם אנשים יכולים להשאר בחיים בתנאי קיצון, השאלה לכמה זמן ועד כמה "יהנו" בזמן
הזה..

אוסקרון
Saturday 15/08/2009, 17:19
בא נגיד, 4 אוסקרים ו-4 טקססים, שזה מתאים הרבה יותר לנפח המיכל שלך.
שבת שלום
יואב מה ההצעה הזו?
לבחור יש אקווריום 120 ליטר ברוטו.
גם כרגע האוכלוסייה לא מתאימה לנפח,בטח שלא אמריקאים כמו הטקסס והאוסקרים.

יואב הוזמי
Saturday 15/08/2009, 18:35
יואב מה ההצעה הזו?
לבחור יש אקווריום 120 ליטר ברוטו.
גם כרגע האוכלוסייה לא מתאימה לנפח,בטח שלא אמריקאים כמו הטקסס והאוסקרים.

אני לא מבין מה הבעייה, אמנם ההצעה לא הכי אידיאלית, אבל מאפשרת כרגע ובדגש על כרגע גידול ממוצע לדגים.
במידה ויגדלו, תמיד יוכל לדלל ולבחור את הפחות טובים.
למרות שאני חושב שבמצב שלו הם לא יגדלו לגודל המקסימאלי שלהם, אבל לא כתוב באף מקום שחייבים להגיע לגודל המקסימלי בגידול הדגים.
לא יקרה שום דבר שאם במטר יהיו לו 8 דגים בגודל 15 ס"מ ולא 4 דגים בגודל 25 ס"מ

אני אישית, תמיד ביצעתי אכלוס יתר למניעת אגרסיביות ואחרי שגדלו ,דיללתי את הפחות יפים והשארתי את הגדולים, היפים והחזקים יותר.
לא רואה כל פסול.
פשוט צריכים להיות על אצבע על הדופק וזהו.

תחשוב על מצב שאתה מביא 4 אוסקרים קטנים בגודל 5 ס"מ ושהם גדולים 2 מהם יוצאים מכוערים, נו מה תעשה,עכשיו תרוץ לחנות ותחפש גדולים אחרים שיתאימו לגדולים שיש לך, גם יפים ושגם יסתדרו עם האוכלוסייה הקיימת.:hair:
עדיף להביא 8 קטנים , להנות מהגידול שלהם ובסוף לבחור את הטובים ביותר ולהשאיר אותם.

זו דרכי, זו הצעתי ולא רואה בה כל פסול.
ככה עשיתי עם אוסקרים, טקססים, שטנים, טריימאקים ופלאורים עד היום ובהצלחה מרובה.

שבת שלום.

Sprungster
Saturday 15/08/2009, 18:57
הצלחה מרובה כפי שאתה מתאר אותה הינה גידול דגים מעוכבי גדילה בתת תנאים...זאת אולי המלצה למי שמגדל אותם באק' "ערום" ללא חצץ ודקורציה שבו גם קל יותר לשמור על תנאי מיים טובים יותר. לא מבין את ההתעקשות על גידול דגים שאינם מתאימים לנפח כאשר קיימות אלטרנטיבות טובות יותר לטובת המגדל והדגים.

רוב המגדלים בארץ לצערי לא מבצעים דילולים...אלא נשארים עם הדגים שהם "אוהבים ושהם נקשרו אליהם" ונותנים להם לחיות בצפיפות שהיא לדעתי נוראית לדג ונוראית מבחינת תצוגה (כיוון שהם לא יכולים לשדרג לאק' גדול יותר ומתאים אבל עוד "חודש" הם יזמינו אק' חדש והכל בעצם "בינתיים").
אין ספק שאתה צודק שלמשך מספר חודשים (חצי שנה גג וזה בנדיבות) ניתן לגדל באק' הזה אוסקרים ואז לדלל ולהעביר את חלקם לאק' גדול יותר. השאלה היא אם זה באמת מה שיקרה...

בכל אופן, זה עניין של גישה ותפיסת המושג "מקצועיות". אין כאן ויכוח כיוון שאנחנו לא רואים את הדברים באותה צורה. אולי אתה צודק...אולי אני צודק...אולי שנינו טועים.

יואב הוזמי
Saturday 15/08/2009, 19:14
הצלחה מרובה כפי שאתה מתאר אותה הינה גידול דגים מעוכבי גדילה בתת תנאים...זאת אולי המלצה למי שמגדל אותם באק' "ערום" ללא חצץ ודקורציה שבו גם קל יותר לשמור על תנאי מיים טובים יותר. לא מבין את ההתעקשות על גידול דגים שאינם מתאימים לנפח כאשר קיימות אלטרנטיבות טובות יותר לטובת המגדל והדגים.

רוב המגדלים בארץ לצערי לא מבצעים דילולים...אלא נשארים עם הדגים שהם "אוהבים ושהם נקשרו אליהם" ונותנים להם לחיות בצפיפות שהיא לדעתי נוראית לדג ונוראית מבחינת תצוגה (כיוון שהם לא יכולים לשדרג לאק' גדול יותר ומתאים אבל עוד "חודש" הם יזמינו אק' חדש והכל בעצם "בינתיים").
אין ספק שאתה צודק שלמשך מספר חודשים (חצי שנה גג וזה בנדיבות) ניתן לגדל באק' הזה אוסקרים ואז לדלל ולהעביר את חלקם לאק' גדול יותר. השאלה היא אם זה באמת מה שיקרה...

בכל אופן, זה עניין של גישה ותפיסת המושג "מקצועיות". אין כאן ויכוח כיוון שאנחנו לא רואים את הדברים באותה צורה. אולי אתה צודק...אולי אני צודק...אולי שנינו טועים.

אם שמת לב , אבל המלצתי הייתה מלווה גם בהמלצה לדילול שהיא חובה מבחינתי.
אני אישית, תמיד מדלל.
תמיד שאני מביא כמות דגים, אני יודע מראש שאני אדלל ואוותר על חלק נכבד מהם לטובת חברים או לטובת "טרייד אין" בחנויות עבור אוכל וכדו'.

נקשר לדגים, לא נקשרתי.
נקשר רק לפלאורים. :wink:

אוסקרון
Saturday 15/08/2009, 20:27
מעטים המגדלים,ובעיקר החובבים שמבצעים דילול.
בד"כ הדילול ממתין לאקווריום הבא ש"אוטוטו מגיע",או "בקרוב מאוד".
ובסופו של דבר לא מתבצע,מה שמוביל לעיכובי גדילה וכו'.

ramitshuva
Saturday 15/08/2009, 21:08
את המימדים הסופיים להם מגיע האוסק אני מכיר די טוב, מה לגבי המימדים של הטקסס? מהם המימדים ולאחר איזה פרק זמן הם מגיעים אליהם ?

יואב הוזמי
Saturday 15/08/2009, 22:07
את המימדים הסופיים להם מגיע האוסק אני מכיר די טוב, מה לגבי המימדים של הטקסס? מהם המימדים ולאחר איזה פרק זמן הם מגיעים אליהם ?

20-25 ס"מ וזה תלוי במזון, בטמפ' ,כמות החלפות מים וגם בגודל המיכל.
במיכל שלי של 630 ליטר, הדגים מגיעים לגדלים אלו תוך שנה בערך.

ramitshuva
Sunday 16/08/2009, 09:37
הוספתי סירטון קטן רק להמחיש את הגודל של החברה ושל האק'

http://www.youtube.com/watch?v=LCr1BxTB3Po

Sprungster
Sunday 16/08/2009, 09:45
לשכנע אותך ואת דומיך אני לא אצליח אבל בהצלחה...שים לב לאוסקרים (במיוחד לאלבינו)...
ברשותך:

http://www.youtube.com/watch?v=LCr1BxTB3Po

ramitshuva
Sunday 16/08/2009, 09:50
למה הגישה הזו?? מי אמר שלא השתכנעתי? אני השתכנעתי (יותר נכון הבנתי) והשבוע אני אשאר עם מספר מצומצם של טקססים עד שיגדלו מעט ואז אנסה לאתר זוג נבחר.

יואב הוזמי
Sunday 16/08/2009, 10:34
אחרי שראיתי את הסרטון הבנתי הכל.
קצת הטעית אותי בזה שאמרת שהאוסקרים יותר גדולים, זה ממש לא כך.
הגודל כמעט זהה לטקססים, ובהפרשים קטנים אלו ידם של הטקססים על העליונה ולכן קרה מה שקרה לך.
מצטער, אבל מצטרף לדעתו של מיכאל, ובאמת שם לב "לסטרס" בו נמצא האלבינו.

ממליץ לך בחום, במיידי, לסלק או את הטקססים או את האוסקרים.