צפה בגרסא המלאה : יבוא דגים

אני מכיר חנות דגים (לא אנקוב בשם) שם קניתי את האקווריום שלי על כל ציודו.
החנות גדולה למדיי ולפי דברי בעל החנות הם מייבאים דגים מהמזרח באופן אישי.
לאחר שבקרתי בכמה חנויות ראיתי שהמחרים שלו הם דיי יקרים.
בשיחה עימו הוא אמר לי שמכל סוג דג שהוא מקבל הוא מקדיש אחד לניתוח בו הוא בודק עם הדג נגוע במחלות או טפילים וכך הוא מטפל לפי הצורך לפיכם המחירים שלו קצת יקרים.
באמת ראיתי אצלו מעבדה קטנה עם ציוד מיקרוסקופי ולארח שדג דיסקוס שהיה ברשותי חלה הוא הציע לי להביאו לנתיחה ע"מ לגלות במה הוא חולה וכיצד לטפל בשאר הדגים.
מישהו חושב שזה נכון ?

elminister
Sunday 25/11/2001, 23:43
למה שלא תנקוב בשם?????
אני יודע שZOO LAND נותנת טיפול מאוד מקצועי
לדיסקוסים שלהם...
ELMINISTER

קיפודג
Monday 26/11/2001, 05:47
וכשהוא מוצא דג עם מחלה אז הוא זורק את שאר הדגים לזבל ?

הרעיון לבחור דג ולנתח אותו נשמע לי מופרך למדי.

ניתן להבחין ברוב הטפילים לפי התנהגות הדג , הנשימה , המיקום ועוד גורמים נוספים , ללא צורך להרוג דג.

כמו כן , ניתן לרפא כמעט את כל המחלות האלו , לכן כל התיאור נשמע לי מוזר.

סתם רעיון טוב , דעו לכם שחנות טובה לא תסכים לדחוף לכם את הדגים 5 דקות אחרי שהגיעו , ואני קונה רק דגים שאני יודע ששהו בחנות לפחות שבוע - שבועיים , שאז ניתן להבחין בקלות במחלות.

קובי
Monday 26/11/2001, 19:03
אני חושב שגם הדעה שלך לא מדוייקת קיפודג. חנות דגים שיש בה דגים שיושבים באקווריום למעלה משבועיים - היא דבר נפלא, פנטסטי, ובלתי מתקבל על הדעת. בעיקרון זה אומר גם שהחנות הזו פושטת רגל או שהיא בדרך המהירה ביותר לשם.

בינינו - בואו נודה באמת - חנות טובה ששומרת על אקווריומים נקיים ושירות איכותי - בדרך כלל "סובלת" מתחלופת דגים גבוהה, כי פשוט קונים שם הכל.

חנות "גרועה" שהדגים יושבים בה שבועיים (זה פרק זמן מאד ארוך, אם נזכור כמה לקוחות באים לחנות בשבוע) והאקווריומים שלה מלוכלכים והדגים "עומדים" - יכולה לספק לך מגוון שלם של מחלות מתוצרת בית על הדגים.

בכל מקרה המצב המדהים הזה - שבו מדובר בחנות טובה, עם אקווריומים איכותיים, ודגים שנשארים שבועיים שלמים באקווריום התצוגה שלה - הוא מצב שעוד לא נתקלתי בו.

הערה נוספת שקשורה לנושא: בדרך כלל דגים שנשארו באקווריום של החנות אחרי שבועיים, יהיו הפחות טובים, היותר קטנים, אלו ששוחים עקום, אלו שיש להם שלפוחיות, אלו שהסנפירים שלהם אכולים והזימים שלהם נפוחים. בקיצור אלו דגים שישבו שבועיים באקווריום התצוגה של החנות כי אף אחד לא רצה לקחת אותם!!!!

יפה,
השאלה היא מה עדיף?
לקנות דגים בזול או להשקיע יותר כסף ולקנות דגים שכאמור עברו בדיקות וטיפול תרופתי.

קיפודג
Monday 26/11/2001, 20:57
עדיף לי לא לקנות דגים כלל , מאשר דג אחד קטן שיכניס לי מחלות , לכן בכל זאת אני עומד על דעתי שלא לקנות דגים מייד עם הגעת המשלוח.

בנוסף, מחלה כמו תולעי זימים או וירוס קשה מאוד לזהות על ידי ניתוח , וניתן לזהות בקלות לאחר שבועיים על ידי צבע הדג ומהירות נשימתו.

תסכים איתי שאם תמתין שבועיים אחרי קבלת המשלוח אולי מה שתמצא זה כמה קשקשים של דג.
בד"כ חוטפים את הדגים.

fish in heaven
Monday 26/11/2001, 21:02
קודם כל צריך לעשות הבחנה בין החנויות העירוניות, בעלות שטח רבוע קטן שאין להם מקום לאקווריומי בידוד, לבין חנויות בחוץ שבהן יש תהליך בידוד דגים (לדוגמא נעים במים).
בכל מקרה לא מומלץ לקנות דג בחנות שאתה לא מכיר היטב ישר שאתה רואה אותו, אלא לבוא בתחילת השבוע, לבדוק את הדגים, ואז להגיע בסופ"ש ולראות את מצב הדגים, אולי כך מפספסים דג או שניים, אבל זה עדיף מאשר לקנות דג יפה, שימות לך אחרי שבוע.
בכל מקרה אם לא בטוחים רצוי לבקש שיאכילו את הדגים, לראות את ההתנהגות שלהם.

בקשר לניתוח, לא ממש נראה לי, אבל אם תביא את שם החנות, זה פשוט יעזור.

וכן, עדיף לקנות דגים יותר יקרים, מאשר לקנות דג זול שימות, השאלה היא האם הדג יותר יקר בגלל שהוא יותר איכותי או בגלל שהחנות יותר "איכותית"

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: fish in heaven בתאריך 2001-11-26 14:48 ]</font>

החנות היא של גרובר במושב סגולה.
בכל מקרה לדעתי זה עניין של מזל.
חבל שהדגים לא יכולים להגיד "תשמע כואב לי במעיים"
יהיה טוב בסופו של דבר.

elminister
Tuesday 27/11/2001, 23:50
פיתרון הביניים הוא לקנות את הדג מייד..
כך שישארו לך "הדגים הטובים".
ולשים אותו באק' בידוד ביתי לפחות שבועיים.
אם בעל החנות מכיר אותך...
ותדווח לו על מחלה, ואם הוא רציני הוא מייד יציע תרופות (על חשבונו או דג אחר).
דוגמה קצרה: קניתי דיסקוס ממשלוח שהגיע...
לאחר יומיים התפתחו אצלו כל מה שאתם רוצים...
נקודות לבנות, טפילים חיצוניים,פנימיים...
החזרתי אותו לחנות שם הוא עבר לאק' טיפולי(והובטח לי שאם הוא יחלים הוא ישמר לי-הוא היה הבלו-דיימונד הכי יפה...) וקיבלתי מייד תרופות לטפל באק' הקיבוצי שלי בבית (לא השתמשתי באק' בידוד).
בקיצור לנהוג בזהירות...ולקבל את הדגים היפים
ELMINISTER

אייציק
Monday 17/12/2001, 05:54
כפיר
אתה יכול גם לציין באיזו חנות זה קרה ששמו את הדיסקוס בבידוד

elminister
Monday 17/12/2001, 06:02
החנות היא ZOO LAND ומגיע למוכר החביב את הקרדיט!