צפה בגרסא המלאה : תוכון חדש!!

FreeStyler
Friday 14/06/2002, 23:19
תגידו מזל טוב :green:
קניתי תוכון חדש, כחול, זכר. הוא בכלוב עם הקוקוטילית..

הוא לא מוחתם אבל אנחנו בשלבי אילוף - בינתיים הוא ידידותי מאוד ולא נושך!
מקווה להתפתחויות כמו שריקות ומשחקים!

הנה תמונה (כמובן :wink: ):
http://www.hydepark.co.il/hydepark/uploaded/020614_231545-246/IMAG0112.jpg
מישהוא יודע מה הכוונה שלהם כשהם "מתנשקים" ככה? (זה בעדינות ולא בפרעות כמו ריב)

מחכה לתגובות :brow:

asaf
Friday 14/06/2002, 23:23
אם תשווה אותם לדגים, אז או שהם אומדים את כוחם, או שהם סתם משתעשעים להם... :roll:

FreeStyler
Friday 14/06/2002, 23:34
זה לא דגים :hair:

כלב-ים
Monday 17/06/2002, 18:16
חבל שלא ביקשת .......היית מקבל את שלי....... לא משנה

לי זה נראה מו הבעת חיבה (הנשיקות) ככה זה היה אצלי.

יש לך טיפים בקשר לאילוף? :o

נ.ב. מזל טוב :P

eran_c
Monday 17/06/2002, 22:27
אצלי יש שני ציפורי אהבה....

הן גם מתנשקות ככה
לעיתים אני חושב שהזכר אוכל בשביל שניהם ואז מעלה גרה או משהו...

מה שכן הם מאד פוריים וכבר היו מספר הטלות של ביצים שאחת מהן היתה פוריה ובקע גוזל שהתבגר להיות ציפור חמודה עד שמשום מה הוריו הרגו אותו... (יש עץ על זה בבעלי חיים)

אולי כדאי שתשקיע בקניית תא הטלה ויצא לך משהו נחמד....

(:

(אצלי מדובר בציפורי אהבה ככה שהכל בתיאוריה!)

FreeStyler
Tuesday 18/06/2002, 23:53
יכול לצאת משהו מקוקוטיל ותוכון?! :alien:

בקשר לטיפים גם אני מחפש :green:

עופר אלון
Wednesday 19/06/2002, 06:59
בדרך כלל, מומלץ להוציא גוזל מהקן שבועיים אחרי הבקיעה ואז לבצע האכלת היד - זה מה שנקרא החתמה.
לגבי תוכים בוגרים ניתן רק להרגיל אותם לבני אדם ולא ממש להחתים. בכל מקרה:
1. לא שולחים יד לתוכי מאחורי הגוף, רק מלפנים.
2. להרגיל אותם לשגרה - כל פעם שניגשים לכלוב לשרוק שריקה קבועה, כנ"ל בזמן האכלה
3. למצוא מה האוכל החביב על התוכי ואותו לתת רק ביד.
4. דברים רעים ( כמו זריקות, קיצוץ כנפיים ) לא לעשות בעצמך, ללכת לוטרינר או חבר .
זהו על קצה המזלג.
עופר

קריב קריבנסיס
Wednesday 19/06/2002, 15:07
לא ניראה לי (ואני כימעט בטוח) שהם לא יוכלו להוליד ילדים..
זה כמו שתיקח שימפנזה ובן אדם ולנסות לזווג אותם, תנוקות בחיים לא יוולדו בגלל הבדלי הכרומוזמים (קופי אדם דומים ב98 אחוז לבני אדם)

גיא ל.
Thursday 20/06/2002, 10:06
תוכים הם חיות מאוד ידידותיות ומאוד טובעניות שזקוקות לתשומת לב מתמדת,להשאיר אותם כל היום כלואים בכלוב יגרום להם לבעיות נפשיות ולתוצאות עגומות,הם מתפתחים בעיות נפשיות שמתבטאות באכילת כפות הרגליים שלהם,מריטת נוצות וכד'.
אצלי התוכי כל הזמן חופשי אף פעם לא סגרתי אותו (לכן גם קציצת כנפיים חשובה וגם ציפורניים אבל אל תקצוץ לו לבד! לך לוטרינר תוכים שהוא יעשה את זה)שהם משוחררים בבית צריך לשמור עליהם בשבע עיניים אתה שנייה לא שם לב והוא כבר הולך לעשות איזה נזק(כבר הפסקתי לספור כמה פעמים הוא אכל לי את הצינורות של החמצן באקווריום).
בתור אחד שמגדל כבר כמה שנים תוכי גדול מזן אקלקטוס(קניתי אותו מחוות הגידול ביגור),אני יכול להגיד לך שהם ממש כמו ילדים קטנים הם חכמים בצורה בלתי רגילה(לתוכים הגדולים שבחבורה,ג'קו ,אקלקטוס,הארה,קקדו ואחרים יש שכל של ילד בן 4!).
קוקטייל הוא תוכי חמוד וידידותי מאוד שנקשר לבני-אדם גם אם הוא לא האכלת יד,הוא גם תוכי קל לאילוף וסקרן (כמו כל תוכי)יש לו כושר שריקה מעולה ויכולת דיבור לא רעה בכלל.
רק תדאג ללכת לוטרינר מיוחד לתוכים(יש את רון אלעזרי שהוא נחשב לטוב שבהם)לעשות לו בדיקת קלמידיה שזה חיידק קטלני לתוכים וזו בדיקת חובה לכל תוכי גם לקטנים שבהם(זו בדיקה די יקרה)וגם יכולה לפגוע בבני-אדם(זה יכול לגרום לבני-אדם דלקת ראות ).
אם הבדיקה של התוכי אומרת שאין לו קלמידיה אז אתה לא צריך לדאוג לזה כי זה חיידק שאם לא נמצא אצל התוכי הוא לא יוכל לקבל אותו(אלא אם יבוא במגע אם תוכי שנושא את החיידק).אני יודע ששומעים את זה זה קצת מפחיד גם אותי בהתחלה זה הפחיד אבל אם הבדיקה בסדר אז אין לך מה לדאוג.

בהצלחה :D

FreeStyler
Thursday 20/06/2002, 13:15
לקוקוטילית עשיתי את הבדיקה לפני שנתיים, עלה 100 ש"ח ואין לה את הנגיף
לתוכון עוד לא עשינו..
אני הולך לוטרינר ברחובות - ד"ק אולמן

גיא ל.
Thursday 20/06/2002, 17:17
יפה :D
גם הוטרינר שאני ציינתי נמצא ברחובות.