צפה בגרסא המלאה : בניה עצמית של אקווריום - מחירי זכוכית

בוני
Tuesday 11/06/2002, 21:30
אני מעוניין לבנות אקווריום תוצרת עצמית.
קבלתי את הצעת המחיר הבאה ממכר שלי :

150 ש"ח למטר מרובע 10 מ"מ
סה"כ 300 ש"ח עבור הדבקת סיליקון שחור מיוחד לאקווריום בגודל 140
15 ש"ח למטר רץ בעבור הליטוש

בעבור המידות אותן אני מתכנן (540 ליטר) יצא לי 950 ש"ח

האם ניתן להשיג מחיר זול יותר ?

יאיר
Tuesday 11/06/2002, 22:56
מומלץ ביותר לבנות את האק' אצל בעל מקצוע ולא אצל זגג.
זה לא רק ההדבקה עצמה; יש פה גם טכניקה של הדבקה וחיזוקים שגורמים לאק' להיות
חזק יותר ועמיד ללחץ של המים.
הנושא דוסקס בעבר בהרחבה בפורום זה.

יש בארץ מס' בעלי מקצוע שמתמחים בתחום.

asaf
Tuesday 11/06/2002, 23:33
יש אמת בדבריו של יאיר, אבל אם יש לך ידע בסיסי בבנייה ולא שתי ידיים שמאליות, אתה יכול לסדר אקוריום חזק ויציב.
אבא שלי בנה לי את האקוריום הקודם שלי, ה-200 ליטר, ולעולם לא הייתה דליפה או סימן לה, ההדבקות היו מצוינות, ולא היו מעולם תלונות (עד שגיליתי שהסיליקון רעיל... :surprise: )
בקיצור, קנינו זכוכיות אצל הזגג, עלה לא יותר מדי, הדבקנו לאחר שתכננו, ויצא לנו אקוריום...

איפה אתה גר? אני מכיר מישהו שבונה אקוריומים, ויכול לסדר לך גם מעמד (מדהים!) בנוסף...

בוני
Wednesday 12/06/2002, 06:21
אני גר בנתניה , אבל מבחנתי , כל המרכז נחשב..

יאיר
Wednesday 12/06/2002, 09:15
אני בניתי את האק' שלי אצל קלמי מכפר הנגיד - ואני די מרוצה
(למרות שצריך לדעת מה לבקש - ולהתעקש על כך)

asaf
Wednesday 12/06/2002, 16:13
אם אתה מעוניין, אז אני יכול לתת לך כתובת של מישהו שאני מכיר בלוד, זה שהזכרתי קודם.
תוכל להתרשם מהאקוריומים שהוא בנה, ואתה תוכל לראות שהוא באמת משקיע, יוכל לסדר לך אקוריום ומעמד מתאים (כמו שהזכרתי, מדהים).
אני לא מנסה לפרסם אותו או משהו, אבל את האקוריומים הוא עושה כמו כל בעל מקצוע אחר, אבל את המעמדים, בשום חנות לא ראיתי מעמדים יפים ויציבים יותר

בוני
Wednesday 12/06/2002, 20:23
מהו המחיר ? שכחתם שמדובר בפרמטר החשוב ביותר...
כמה יעלה אקווריום בגודל של 140 ס"מ ???

יאיר
Wednesday 12/06/2002, 22:01
האם הבנאדם בלוד הוא אדם פרטי שבונה בשעות הפנאי, או שהוא בעל מקצוע שעוסק בבניית אק'
באופן מקצועי?

אני מאד הייתי רוצה לקבל יותר פרטים עליו (טלפון, דבר ראשון), ואם אפשר לראות תמונות של עבודות שהוא עשה, זה יהיה הכי טוב

asaf
Thursday 13/06/2002, 15:45
את הטלפון והכתובת אני אשלח בפרטי מחר למי שירצה.
האדם עוסק בזה שעות רבות, זה לא המקצוע שלו, אבל יש לו חדר מיוחד לבנייה והוא באמת בונה טוב...
אין לי תמונות של העבודות שלו, אבל תעברו לביקור אצלו, תראו את האק' הנוכחי שלו שהוא כמובן בנה (כ-3 מטר), ובית לידו יש אחד שהוא בנה לו אקוריום, גם את זה אפשר לראות, אני מבטיח לכם, אתם לא תתאכזבו מהעבודה שלו...100%

לגבי המחיר אני גם לא יודע כי אני אישית קיבלתי ממנו אק' בחינם :D
בטלפון תוכלו לברר...
מחר יינתנו כל הפרטים הדרושים :idea:

Aquario
Thursday 13/06/2002, 15:59
האקווריום שקיבלת ממנו בחינם זה אותו אקווריום שהיתה לך בו נזילה לא מזמן?...

asaf
Thursday 13/06/2002, 16:09
נכון....אבל בגלל זה קיבלתי אותו בחינם
דבר ראשון זה אק' משומש...
הסיליקון שלו גם קולף בין השאר דרך מקורות חיצוניים
חוץ מזה הוא עמד בשמש ובגשם, לא יודע אם זה השפיע על הסיליקון אבל נראה לי מאוד שכן...

אין קשר בין הנזילה לאיכות העבודה שלו...כמו שאמרתי...אפשר ללכת ולהתרשם...

קובי
Thursday 13/06/2002, 18:05
חבר'ה - אני בטוח ששכחנו דבר אחד חשוב. תרשו לי להזכיר לכם ?

בעבור המידות אותן אני מתכנן (540 ליטר) יצא לי 950 ש"ח

האם ניתן להשיג מחיר זול יותר ?

אז ככה - אני לא מתמצא עמוק במחירי השוק ויכול לתת לך רק את הדוגמה שלי. (איפה ? איפה אמנון שיגיד לי שאני עוד פעם מדבר על האקווריום שלי ?)
אקווריום באורך 160, רוחב 46, עומק 80. זכוכית עם הדבקה שחורה, ליטוש בפינות, גימור יפה, חיזוקים מבפנים וגם מלמעלה (למרות שאנשים כאן טוענים שבאמצעות החיזוקים מבפנים אפשר לוותר על החיזוק מלמעלה, אני עוד לא מצאתי סיבה לשחק "סיכון" עם האקווריום שלי. לוקח מה שהכי בטוח והכי חזק, תודה רבה). עם "כתר" (זה לא מכסה, הוא פתוח מלמעלה...) מסיבית + פורמייקה שחורה, עם אוברפלו ותיבת פרה פילטר (קופסה מרובעת, עם שיניים, שנועדה להבטיח שרק מים יכנסו לפילטר ולא, נניח, דגים) וכמובן משלוח הביתה + קלקר, עלה לי 1500 ש"ח.

נדמה לי שהמחיר שאתה קיבלת יותר נמוך. יחד עם זאת הזכוכית שלך יותר דקה משלי (שלי 12 מ"מ), אין לך עבודת עץ (כתר) ולא אמרת מילה על המשלוח (שזה סיוט, תאמין לי), כך שאני לא בטוח מה יצא לך בסופו של דבר, אך נדמה לי שפחות או יותר אותו המחיר וזה זול בכמעט 1000 שקל מאקווריומים אחרים שתמצא באותן המידות.

לדעתי - אם אתה סומך על היצרן (אני מאד סמכתי על היצרן שלי) - go for it.