צפה בגרסא המלאה : בעיה עם סיף אמזוני

fish in heaven
Tuesday 04/06/2002, 01:37
שלום לכולם
עד לפני כחודש היה לי סיף אמזוני משגשג, שאפילו היה לו DAUGHTER PLANT
(ד"א אם כבר מדברים, פתאום גיליתי שמישהו שלח RUNNER ועכשיו יש צמח חדש שגדל צמוד לזכוכית הקדמית שלי :) - מה שיפה שהוא צמוד ולכן אפילו רואים את השורשים שלו)

טוב חזרה לנושא
לפני כ-חודש העברתי אותו מקום, (למקום הרבה יותר יפה) - אבל הצמח לא קיבל את זה עכשיו הוא פשוט מאבד עלים בטירוף - האם יש ממה לדאוג ? או שזה סביר ?
כואב הלב - שמתי לו עוד דשן מתחת לכל מקרה - השאלה אם זה נורמלי בצמחים האלה ? :bear:

חוץמזה האצות הכניעו את ה RICCIA שלי - פשוט לא הלך.

asaf
Saturday 08/06/2002, 13:28
הסיף אמזוני לא אוהב שמזיזים אותו, ולכן בד"כ יש תקופה שבה הוא לא יצמיח עלים חדשים, ובמקרה שלך, אפילו יאבד כמה...
מה שאתה צריך לבדוק זה:

שתלת את הכתר בתוך החצץ?
העברת אותו למקום מואר יותר או פחות?
הוא קרוב או רחוק מהמחמם או מכניסת הפילטר?
היו שינויים כללים באקוריום?

בזמן הזה הוא כבר היה אמור בד"כ לחזור לעצמו אז רק תאמר מה מצבו...ונקווה שהוא בסדר :wink:

Wild Blue
Saturday 08/06/2002, 17:18
כרגיל בזמן גידול צמח בת צמח האם והבת מאוד נחלשים וצמיחתם מואתת משמעותית. מה שצריך לעשות זה מתי שכנראה צמח הבת כבר יאכל להסתדר לבדו (יש לו מספיק מסת שורשים ועלים) כדאי להפרידו ככה 2 הצמחים יפסיקו את התלות ההדדית בינהם ועת כל הענין של מעברי האנרגיה ויתחילו לחיות כל אחד בשביל עצמו ואז כנראה הצמיחה תחזור לאיתנה.

בקשר להעברה כמו שאסף ציין:שתלת את הכתר בתוך החצץ?
העברת אותו למקום מואר יותר או פחות? היו שינויים כללים נוספים באקווריום?

יכול להיות שהעלים שנשרו לו הם העלים הזקנים שכבר נחלשו מאוד האם הכתר עוד שלם :question: והאם אתה מצליח לראות עלים חדשים :question:
אני מאמין שהנסיגה היא רק זמנית והכל יחזור למה שהיה.

fish in heaven
Sunday 09/06/2002, 01:41
תודה רבה,
אכן רוב העלים שנרקבו הם הגדולים יותר, בקשר לצמח בת אני אפריד שהצמח יתאושש.
ד"א יש לי גם צמחי בת של הקריפט שלי (שניים- ממש חמודים) שקיבלתי מקובי = מישהו רוצה? הם פשוט איזה 10-15 ס"מ מהמקורי ויוצרים מהומה.
אם אתם רוצים תצטרכו לבוא אליי ד"א :brow: