צפה בגרסא המלאה : מלחמת טריטוריה בין 2 זכרים

צב ים
Sunday 02/06/2002, 00:36
קיבלתי את ההודעה הבאה, איך הייתם מציעים לעזור לבחורה הזו?

יש לי כלב כבן 5 שנלקח מצער בע"ח לפני כשנה- זזאב מעורב חמוד מאד אם כי פחדן ועושה בעיקר קולות של שטיח. שלשום קבלנו לברדור כבן 2.5 , שישמש לו לחברה ושיהיה בבית (יש לנו גינה ענקית כך שאין בעיה ל2 כלבים בוגרים, והלברדור מגיע ממשפחה שגידלה 3 כלבים אך נאלצה למסור אותו).
הלברדור יותר חזק מהזאב, גם פיזית וגם במשקל. ולכן מהרגע שהוא הגיע, למרות שהוא מדהים וחכם וחמוד, הוא לא מפסיק לנהום על הזאב ולנסות לכסח אותו.
היום בצהריים זה הצליח לו- הלברדור (דבש) התנפל על הזאב (גיזמו). בדרך להפריד גם אני חטפתי ביס.
הוא הצליח לפגוע בגיזמו משמעותית. (אפילו נאלצנו להביא וטרינר) אבל חשבנו שבזה זה נגמר- היה קרב, ברור שדבש חזק וזהו.
טוב , אזמסתבר שלא- הוא עדיין מנסה לתקוף את גיזמו ולחסל אותו.
הוטרניר המליץ על הפרדת כוחות מוחלטת לכמה ימים- שעיקרה לתת לגיזמו חזרה תחושת בטחון. אז עכשיו- דבש התוקפן קשור וגיזמו בתוך הבית.
אבל ברור שהמצב לא יכול להימשך לאורך זמן.
יש למישהו רעיון מה לעשות. האם בכלל אפשר לחבר שני זכרים בוגרים. האם להמשיך להפריד או לתת להם להילחם? לכעוס על דבש כשהוא נוהם על גיזמו או שפשוט להעיף את דבש מהבית- למסור אותו?
אני אובדת עצות ולא יודעת מה לעשות. וזה מכעיס אותי כל פעם שדבש מתנפל על גיזמו- הוא לא מבין שהוא התקופת מבחן ואנחנו לא יודעים מה לעשות.
בקצור מי שיודע, מכיר , נתקל בסיטואציה דומה- אני אשמח לדעת אם יש לכם רעיונות ואם תוכלו לעזור.
תודה.[/quote]

אור
Sunday 02/06/2002, 08:01
טוב אני הייתי מציע לחקות שגיזמו יתעושש בתוך הבית כשמצבו יהיה טוב יותר להוציא אותו החוצה בצורה כזאת שהצומת לב מופנת לדבש ושהאוכל שלהם יהיה בקערות נפרדות ולהיות איתם שם חצי שעה בערך ולראות איך הם מסתדרים אם זה לא עוזר אתם תאלצו למסור את אחד מהם...
נ.ב.
ממש אסור שתיהיה להם מלונה משותפת אפילו אם היא בגודל של בית כל אחד צריך טרטוריה משלו
בהצלחה :stop:

Aquario
Sunday 02/06/2002, 09:14
יש לזהות מהו הגורם שמעורר תחרות בין השניים ואז לפעול לפיו, למשל אם הם רבים על אוכל, על מקום מרבץ או שינה, על תשומת לב, צעצועים וכו'...

בהחלט יש להתערב כשהכלבים מתחילים לנהום ולחשוף שיניים, צריך לצעוק ולהעניש בבידוד את זה שמתחיל במריבה או את שניהם בהתאם למצב, ואם צריך אפשר גם להתיז מים בשביל למנוע התכסחויות...

צב ים
Sunday 02/06/2002, 11:03
פרסמתי את הודעותיכם לבחורה ההיא בפורום אחר. תודה - יש עוד רעיונות?
מה דעתכם על הפרדת הכוחות? שאחד יהיה בבית ואחד יהיה בחוץ?

אור
Sunday 02/06/2002, 15:10
אם הכלב לא מפריע להם בבית שיהיה שם אבל צריך לקחת בחשבון שככה הכלבים לא יסתדרו ואז אם יוצאים איתם צריך לצאת איתם בנפרד במקום פעם אחת לצאת איתם צריך לצאת איתם פעמים (פעם את דבש ופעם גיזמו) ואם גיזמודבש יעשה בעיות בבית לא יהיה אפשר להוציא אותו החוצה ועוד משהו הרבה יותר לגדל שני כלבים מכלב אחד בתנאי שהם מסתדרים כי אם יש רק כלב אחד צריך כל הזמן להעסיק אותו וכשיש שני כלבים הם מעסיקים אחד את השני
בהצלחה :stop:

הדס
Friday 07/06/2002, 15:41
כלבי שנפגשים בטרטוריה של אחד מהם הופכים לאויבים כי הכלב שהטרטוריה שייכת לו חושב,שהכלב השני מנסה להישתלט....

FreeStyler
Saturday 08/06/2002, 22:03
אצלי היה מקרה דומה כשפיליפ (זכר) מסוג דוברמן מעורב היה בן 6, קניתי את טובי (נקבה) מסוג סטף מעורב שהייתה בת 10 חודשים, הפגשנו אותם למטה (אנחנו גרים בבניין) והם סתם הריחו אחד את השני ולא התייחסו ממש, העלנו אותם הביתה ושמנו להם צלחות נפרדות ואת טובי מיקמנו בחדר שלי, כי ה'חדר' של פיליפ היה אצל אחותי.
פיליפ היה די תוקפן אליה, אבל פחד ממנה.. כי היא הייתה יותר חזקה.
הוא לא היה מרשה לה לעלות לספה ולמיטות.
שכחתי לציין שטובי עברה התעללות לפני שקנינו אותה, ולכן הייתה מאוד פחדנית וחששנית, גם מפיליפ.
באיזה שהו שלב נמאס לטובי והיא התחילה להחזיר לו, והיינו צועקים עליה
ואז היא למדה להיות אדישה כלפיו, עד שלב מסויים שכבר אסרנו לפיליפ לעלות על הספות ואז לא היו מלחמות.
ולאט לאט הם עלו על אותה מיטה אבל כל אחד בקצה השני
ואז התחילו המריבות הרציניות על דברים אישיים יותר, כמו הצעצועים של טובי שנתנו לה בטחון (פיליפ כבר היה מבוגר ולא שיחק עם צעצועים אבל מרוב הקנאה שלו הוא התחיל לשחק :green: )
היה מקרה שטובי נשכה את פיליפ באוזן וירד לו קצת דם, זה היה המקרה הכי 'רציני'..
כיום הם יושנים ביחד, ומתכרבלים ביחד בחורף, משחקים כל היום ומגנים אחד על השני.

בקיצור - את צריכה לתת להם זמן להתרגל אחד לשני, ולתת לשתיהם את אותה צומת הלב!!! ולא לאחד יותר ואחד פחות.
אני יודע שהפיתוי לתת לכלב החדש יותר תשומת לב היא גדולה, כי הוא 'אטרקציה' חדשה יותר. אבל חשוב להתאפק!!
להפריד בין כלי האוכל (דרך אגב - הכלבים שלי שותים מאותה צלחת כיום)
ובין המיטות והמלונות במיוחד אצל זכרים בוגרים.
צריך לצעוק על דבש, ולא על גיזמו.
זה יעלה לגיזמו את הביטחון ודבש ילמד לרסן את עצמו.
הגיוני יותר שגיזמו יחוש אומץ יותר לידך, לכן כדאי שבזמן שתפגישו ביניהם תהיה שם גם כדי לעודד את גיזמן וגם כדי להשגיח עליהם.
המפגשים צריכים להיות קצרים ולאט לאט להאריך אותם יותר
את גיזמו להשאיר בבית, ודבש בחצר.
עוד משהו - במפגשים כדי לשים רסן לדבש (הוא התוקף).
עוד תראי שבקרוב הם יריבו פחות ואולי יהיו חברים טובים :wink:
הכי טוב זה להתייעץ עם מומחה בעניין..
בהצלחה

עוד משהו - אם את מוסרת מישהו מהם אז תמסרי את דבש, סתם עצה שלי