צפה בגרסא המלאה : אני צריך הסברים!

asher
Thursday 30/05/2002, 21:01
יש לי אק" 60 ס"מ וברצוני לגדל בו צמחיה .
יש לי מס שאלות:1)האים גודל האק" מספיק?
2)איזה סוג חצץ?
3)האים להשאיר את הצמח בתוך העציץ?
4)אפשר לשים דגים?איזה?
5)אים צריך אור מיוחד?

shahar
Thursday 30/05/2002, 21:27
אני מגדל בכזה אק צמחים...
הכי רצוי קוורץ 2 מ"מ...
עדיף ללא העציץ אבל עם הספוג
מותר דגים לא הייתי ממליץ על מולים פלקוסטומוס(שני אלו מחסלים אצלי צמח בימים אלו ממש) ציקלידים חוץ מננסיים(קריבנסיס אלטישיפנוזה ורמירזי) דיסקוסים וסקלרים לא באים בחשבון.
אני משתמש בפלורסנט רגיל 15w

האם אני צריך תאורה חזקה יותר?

shoonra
Friday 31/05/2002, 06:35
כאן היה משפט מעורר מחלוקת שצינזרתי

אסור!!! לשתול את הצמחים עם הצמר שבתוכו הם באים- הצמר הזה הוא חומר ביולוגי שנרקב במים מעלה את רמות הניריטים והפוספטים ועושה רק צרות לאיכות המים הכללית, יש להסיר את הצמר בעדינות כמה שרק אפשר ולהזהר שלא לפגוע בשורשים תוך כדי.

אגב ,מה זאת אומרת דיסקוסים וסקלרים לא באים בחשבון?
אם כתבת את זה בקשר לגודל האקווריום אז זה לא כל כך מדוייק כי אפשר להחזיק סקלרים באקווריום כזה כל עוד הם קטנים (עם דיסקוסים לא הייתי מסתכן בגלל מחירם ואיכות המים הגבוה מאוד שקצת קשה ללשמור עליה באקווריום קטן)
אם התכוונת לצמחיה אז טעית, אלו דגים שזקוקים לצמחיה שופעת כדי להרגיש בטוחים

באקווריום 60 ס"מ אכן נכנסת נורת 15W השאלה אם יש לך מקום לשני נורות כאלו שאז זה יהיה מעולה , בכל מקרה גם עם נורה אחת אתה תוכל לגדל מגוון של צמחים שלא צריכים תאורה גבוה כגון הגרופיליה,ג'אווה מוס, סוגים שונים של אנוביס ועוד

עמירם ש.
Friday 31/05/2002, 08:27
הצמר בתוכו הצמחים באים הוא לא חומר ביולוגי. הוא לא אורגני, לא נרקב במים ולא מעלה שום ניטריט ושום פוספט. המדובר ב"צמר סלעים" - חומר המורכב בעיקרו מסיליקאט שאינו מתמוסס.

בכל-זאת המסקנה נכונה ולא רצוי לשתול את הצמחים עם הצמר. יש לזה כמה סיבות, ביניהן: יכול להיות שבצמר נספגו דשנים מחוות הגידול, ולא רצוי שיתמוססו במי האקווריום; יכול להיות שבצמר יש שורשים רקובים, והם דווקא כן יכולים להעלות את רמת האמוניה; צמר הסלעים מפריע להתפתחות הטבעית של השורשים; ולפעמים קשה להסתיר אותו וזה פשוט לא יפה.

בצמחים עדינים מאוד (דשא) צריך לרוב להשאיר חלק מצמר הסלעים כדי לאפשר שתילה.

Wild Blue
Friday 31/05/2002, 16:11
עמירם, לפי בעלי רוטל אקוולוג'ק שהרצה בכנס הדיסקוסים של אתר דיסקוס ישראל הצמר הזה כן מתפרק באקווריום לאורך זמן וכן משחרר פוספטים למים.
מניסיוני הצמר הזה כן מתפרק אם הוא משחרר חומרים למים אני לא יודע (לא בדקתי)

אבל ההחלט יש למנוע ככל האפשר את הכנסתו לאקווריום מכל הסיבות שנרשמו קודם לכן.

shahar
Friday 31/05/2002, 16:38
לשונרא
אני רשמתי שדיסקוסים סקאלרים וציקלידים ננסיים כן באים בחשבון, והשאר(הציקלידים) לא.
לפי מה שאני יודע הצמר לא נרקב, אולי אנחנו לא מדברים על אותו דבר שלי בצבע צהוב בש.

asaf
Friday 31/05/2002, 17:19
כולם מדברים על אותו צמר.....

אני לא הוצאתי את הצמר הזה מהצמחים, האם כ-16 ספוגים כאלו יכולים לגרום לאצות לגדול בטירוף (כמו שבמקרה האק' שלי)?

benrokh
Saturday 01/06/2002, 13:22
אם הוא באמת משחרר פוספאטים וסיליקאטים אז כן

asaf
Saturday 01/06/2002, 13:27
את זה גם אני ידעתי אבל השאלה היא אם בצורה רצינית שתעודד ממש גדילת אצות או שסתם תשחרר מעט פוספטים

benrokh
Saturday 01/06/2002, 14:12
אפילו כמות פוספאטים קטנה תספיק!
גם ככה במים שלך יש מספיק פוספאטים ואם עוד תוסיף אז....