צפה בגרסא המלאה : שאלה בקשר לדמסונים

saarl
Thursday 12/02/2009, 15:13
יש לי שאלה דמסונים הם נקראים ציקלידים ממשפחת המלאווי?
ועוד שאלה קניתי אקווריום חדש 207 ליטר ואני שם אותו בהרצה, השאלה שלי זה אם אני יכול בתור דגים ראשונים לשים את הדמסונים כי יש מבצע של 20 דמסונים ב100 שקל ראיתי בחוות גורן?
יש לי אקווריום נוסף בלי דגים שהחזרתי לחנות פשוט כי אני רוצה לרוקן אותו, אז אני יכול פשוט במקום לרוקן אותו להשאיר אותו ובנתיים לשים בו את ה20 דמסונים ובהדרגה להכניס כל פעם שניים שלושה?

JAGUAR121
Thursday 12/02/2009, 19:03
כן הם "ממשפחת" מלוואי רק שמלאווי זה אגם באפריקה ולא משפחה של דגים ואז אומר שדמסונים הם באים מאגם מלאווי

אתה צריך לעשות הרצה לאקווריום ואם אין באקווריום הקודם גם דגים אז גם בו אתה צריך לעשות הרצה תעשה חיפוש על הרצת אקווריום למתחילים תמצא שם את כל מה שאתה מחפש

מעיין
Thursday 12/02/2009, 19:11
מה גודל הדמסונים?

royroy1
Thursday 12/02/2009, 19:21
אחי גם לאחר הרצה, לא מכניסים 20 דגים במקביל... אתה יכול להביא לקריסת מערכת:down:
אל תתפתה לעולם בגלל מחיר.
לגבי דמסונים, המשפחה הכללית היא אמנוניים מאגם מלאווי, הדג משתייך למשפחת המבונות (ציקלידים ננסיים).
זהו אחד מהדגים המומלצים ביותר למתחילים, תוסיף קורליאוסים ותתחיל להנות ולחכות להטלות...:up:

Sprungster
Thursday 12/02/2009, 19:56
לגבי דמסונים, המשפחה הכללית היא אמנוניים מאגם מלאווי, הדג משתייך למשפחת המבונות (ציקלידים ננסיים).

מבונות נקראות כך כיוון שמשפחה זו חיה בסביבה סלעית. אין שום דבר ננסי בהם, חלקם מגיעים לגודל דיי מרשים. הדמסוני גם לא קטן כמו שהרוב כאן חושב...בבגרות זה דג שצריך מקום למרות שיחסית למבונות אחרות הוא קטן. הכל יחסי...ננסיים הם לא.

killer
Thursday 12/02/2009, 22:32
אכן , המילה מבונה היא מילה אפריקאית ופרושה - "דג החי בסלעים"
ישנן מבונות גדולות יותר וקטנות יותר , דמסוני נחשב כבין המבונות הקטנות יותר.

---> עובר לפורום מלוואי

נווה
Thursday 12/02/2009, 22:55
כמו שכבר אמרו מבונות זה ממש לא ציקלידים ננסיים.
לדעתי אם תביא את כל ה20 זה יהיה טעות אתה יכול להפיל את המערכת בתנאי שאין לך מערכת חזקה וזה גם תלוי בגודל הדגים