צפה בגרסא המלאה : חומר נגד אצות

oyagev
Saturday 11/05/2002, 20:18
כן כן, גם לי יש בעיית אצות... :down:

קניתי את ה- pondclear של SERA אך להפתעתי בהוראות השימוש לא ברור מה המינון של החומר לליטרים של מים.
בהוראות כתוב לדלל ברמה של 1:100 אך בבקבוק יש רק 100 מ"ל. כלומר כל הבקבוק מספיק ל- 10 ליטר...
לעומת זאת, על חזית הבקבוק כתוב שהחומר מספיק ל- 2000 ליטר מים (לפי חישוב פשוט - 20 ליטר מים לכל 1 מ"ל חומר.

בקיצור, אני מבולבל. :o
מישהו מכיר את החומר ויודע כמה לשים במים (אקווריום של 35 ל')?

אורן.

קובי
Saturday 11/05/2002, 20:48
זו דעתי בלבד - אבל נדמה לי שקנית מוצר שמיועד ל pond - בריכת דגים חיצונית, ולא לאקווריום.

bigdarman
Saturday 11/05/2002, 21:29
אבל למה להשתמש בחומרים כימיים?

יב
Saturday 11/05/2002, 21:39
יש חיסרון בשימוש בתכשירים כימיים. לכל תרופה, בנוסף למעלותיה יש גם תופעות לואי.

במקרה של החומר שלך, נראה לי שהוא מיועד לשימוש בבריכות דגים.

יש דרכים רבות להתגבר על אצות הקיימות באקווריום ולפעול פעולות מונעות להופעתן. אני מנחש שהגורם העיקרי לאצות או ירוקת הוא אור שמש ואם כן, הזזת האקווריום לאיזור מוצל ושילוב דג אוכל אצות כבר ישפר לך את המצב.

אם תעיין בפורום זה תמצא לבטח חלק מהעיצות המועילות שניתנו כאן והועילו גם לי. כדי לתת לך פתרונות ספציפיים שיתאימו לאקווריום שלך, היה רצוי לשמוע ממך פירוט תנאי האקווריום נוסף, מלבד נפחו שציינת שהוא 35.

asaf
Saturday 11/05/2002, 21:49
http://www.sera.de/English/autoframe.htm?url=http://www.sera.de/english/produkte/teichclear.htm

בסוף באמת קנית תכשיר נגד אצות אבל לבריכה.

למרות זאת, אני חושב שאתה יכול להשתמש בזה באק', כי הרי זה אותן אצות...
אולי יש הבדל, את זה יגידו האחרים

shoonra
Sunday 12/05/2002, 12:14
אני מציע לך לא להשתמש בתכשירים הכימיים האלו
היה לי מקרה מאוד לא נעים כשתכשיר כזה בשם alga control חיסל לי בשיטתיות 5 סקלרים מאוד מיוחדים
תשתמש בלוחמה קונבנציונלית (הפחתה בכמות האור,החלפות מים סדירות, הזזת האקווריום מתאורת שמש ישירה)
תשתמש בלוחמה ביולוגית (דגים אוכלי אצות,צמחיה מהירת גידול)
תשתמש בלוחמה כימית (סופחי פוספטים בפילטר)
רק אל תשתמש בלוחמה גרעינית (קוטלי האצות למינהם) שתחסל לך יחד עם האצות גם דגים

oyagev
Sunday 12/05/2002, 21:13
שלום לכולם,

כנראה החומר הנו באמת לבריכות אך שמעתי עליו באתר של dag.co.il כתכשיר מומלץ ביותר ולא מזיק לחלוטין לדגים (באקוואריום).
בנוסף, בחנות הציגו אותו כחומר לאקוואריום. עדיין לא השתמשתי בו.

הכנסתי אתמול סוג של פלקו (כזה עם פסים לרוחב ושם ארוך במיוחד) ונקווה שזה יחסל את הבעיה, יחד עם החלפות מים תקופות יותר למרות שאני מבצע החלפה של 10% כל שבוע.
האקוואריום אגב אינו בשמש ויש בו צמחיה חיה. בעיית האצות התחילה עם הכנסת מערכת CO2 ביתית (ואי המצאותי בבית בגלל צו 8).

בכל זאת, אשמח אם מישהו יכול לומר מהו המינון הרצוי לחומר הנ"ל.

תודה,
אורן.

Wild Blue
Sunday 12/05/2002, 21:37
לפי מה שרשום באתר של סרה תכשיר זה מומלץ לשימוש בבריכות גינה לא באקווריום
מינון לא רשום אז אני לא יודע.
מה שכן רשומים שם מספר דברים חשובים:
1. והכי חשוב, את כל האתה המתה וה"גוססת" יש להוציא במידי מהבריכה כי השארתה תגרום לצריכה מוגברת של חמצן על ידי חידקים מפרקים, כמו כן דרך מעגל קסמים מעט מסובך האצות יחזרו לאחר הסרתם אם לא תתפל בשאריותיהם בצורה גרועה יותר.
2. מומלץ להשתמש בצמחים מהירי גדילה צורכי ניטריט כתוספת לטיפול (לדעתי זה יהיה טיפול עדיף)
3. יש גם המלצה לשילוב עם sera pondmorena שהוא בעצם תמצית כבול שבעזרת שינוי צבע המים זה מסיע במניעת אצות (יש גירסה של תכשיר זה שמיועדת לאקווריומים שעובדת מצוין ונותנת תוצאות טובות)

בתכלס חיסול ממוקד (או סיכול ממוכד לפי הצבא :wink: ) של אצות ממש לא מומלץ הנזק האפשרי (לא מהחומר עצמו לרוב) לעיתים גדול מהכיעור שבנוככות האצות. לכן כדאי שתשקול שוב שימוש בחומר זה ותחזור לדרכים הקונבנציונליות, ביולוגיות, כימיות ועזוב את האטום :brow:

AYahoo
Monday 13/05/2002, 17:42
אני לא מכיר את החומר... אבל לי יש כלל, כל חומר כימי שהוא... יפגע באיכות המים שלי, (לי יש ריף ולכן המים שלי מאוד עדינים) לכן אני לא אשתמש בשום חומר כימי בשביל זה יש לנו ידיים, תפוס את האצות ותתלוש אותם.. ופתרון יותר טוב, תבין למה יש לך אצות... ואז לא תצטרך להלחם בהם.

דג 10
Wednesday 15/05/2002, 08:48
נאמר כאן בקשר לצמחים מהירי גידול אולי מישהו יגיד מה שמותם והאם יש ביניהם צמחים שחיים בתאורה חלשה?

oyagev
Thursday 16/05/2002, 12:22
תודה לכולם,
השמרלה כיסח את האצות והאקווריום מבריק כמו חדש... :lol:

אורן.