צפה בגרסא המלאה : שאלה על מינון אוסמוזה/מי ברז

Poah
Friday 08/08/2008, 20:25
איך בעצם אני יודע מה המינון המומלץ של מי האוסמוזה אצלי. על פי מה?
יש באתר המלצות כלליות אבל איך אני מגיע לדיוק בעניין הזה?

אוכלוסיה:
10 רד קריסטל
10 דנטיקולטה שרי
4 אף אדום
2 אוטוצינקלוס

אקווריום צמחיה לאו-טק כמצויין בעץ הזה: שרימפסיה בהתהוות (http://www.aqua.org.il/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=134235&highlight=%E1%E4%FA%E4%E5%E5%FA)
מה לגבי מוליכות? pH?

תודה.
פו.

nanoland
Friday 08/08/2008, 21:33
מודד ערכים לראשונה בוקר/ערב .מנהל רישום -מודד ערכי מי ברז אצלך בבית
מתחיל אוסמוזה באחוז שנראה לך הגיוני כדי להוריד PH הכוונה שלך להוריד? מודד ערכים
שוב בוקר/ערב.
וכך חוזר על התהליך עד שהמדידות מניחות את דעתך.

יש להיתחשב בדקורציה , עלי שקד הודי , אבן מינרלים וכו"
רצוי אני חושב להמתין מיספר ימים לפני שינוי אחוז האוסמוזה כלמאר לבדוק ערכים בלבד ולראות אם יש שינוי.

Poah
Friday 08/08/2008, 22:00
nanoland, תודה. אצלי בשרימפסיה - מה שאני לא עושה - בין אם זה אוסמוזה נקיה ובין אם זה 50% - ה-pH לא יורד מתחת ל -7.0.
באקווריום גזע גדול וישן וצמחים רבים וכן עלי אלון וטרמינליה שקדית (ותיקים גם כן) ומצע כבול שחשוף קצת לעמודות המים, אני מאמין שבשל כך אצלי הקריסטל יגדלו טוב גם ב-100% מי ברז
לכן השאלה היא האם יש טעם להוריד מי ברז מתחת ל-30% ולהסתכן בבאפר נמוך.

evox
Friday 08/08/2008, 22:10
מה החצץ? יש סלעים? ניסית להוציא את העץ ולבדוק
?

nanoland
Friday 08/08/2008, 22:49
nanoland, תודה. אצלי בשרימפסיה - מה שאני לא עושה - בין אם זה אוסמוזה נקיה ובין אם זה 50% - ה-pH לא יורד מתחת ל -7.0.
באקווריום גזע גדול וישן וצמחים רבים וכן עלי אלון וטרמינליה שקדית (ותיקים גם כן) ומצע כבול שחשוף קצת לעמודות המים, אני מאמין שבשל כך אצלי הקריסטל יגדלו טוב גם ב-100% מי ברז

אם הכל בסדר לעת עתה אז למה להחליף "סוס מנצח" תעשה ניסוי קטן שמור מים מהחלפה אחרונה ומדוד ערכים למחרת אבל שהמים ישארו באותה טמפ" כמו באקווריום.אם יש אבן אוויר פנויה כדי לדמות את האקווריום יותר יעיל.
לכן המלצתי ואמליץ להכניס עלי שקד ,אבן מינרלים רק אחרי הרצה ארוכה וPH יציב למרות שאצלך השינוי מגיע מצורך בתוספת לאוכלוסיה אחרי אקווריום יציב

Poah
Friday 08/08/2008, 23:52

אם הכל בסדר לעת עתה אז למה להחליף "סוס מנצח" תעשה ניסוי קטן שמור מים מהחלפה אחרונה ומדוד ערכים למחרת אבל שהמים ישארו באותה טמפ" כמו באקווריום.אם יש אבן אוויר פנויה כדי לדמות את האקווריום יותר יעיל.
לכן המלצתי ואמליץ להכניס עלי שקד ,אבן מינרלים רק אחרי הרצה ארוכה וPH יציב למרות שאצלך השינוי מגיע מצורך בתוספת לאוכלוסיה אחרי אקווריום יציב

למה אתה מתכוון - צורך בתוספת אוכלוסיה?

nanoland
Saturday 09/08/2008, 00:14
תראה הבסיס לכל העניין הוא לדעת ערכים נכונים.
סוס מנצח מיתכוון שאם הכל בסדר אכשו למה לשנות. אבל בכל זאת
הצעתי לעשות בדיקה נוספת: לשמור בדלי את המים מההחלפה האחרונה לשים אבן אוויר חלשה ולשמור את המים בדלי באותה טמפ" כמו באקווריום. את המדידה הנ"ל לבצע יום אחרי עדיף פעמיים כמובן בזמנים שונים. כך תדע את רמת ההשפעה של הדקורציה אוכלוסיה מצע צמחים על רמת הערכים.

Poah
Saturday 09/08/2008, 00:24
כן, אבל לא נראה לי שיש לי את הכלים לבדוק סטיות כל כך קטנות של pH.
מדובר על ערכת בדיקה נוזלית של NUTRAFIN.
אז מה לעשות?
מה למדוד מלבד pH?

nanoland
Saturday 09/08/2008, 00:57
GH , KH

Poah
Sunday 10/08/2008, 01:25
ומה אתהאומר על זה?

nanoland
Sunday 10/08/2008, 01:28
מה כוונתך?
איזה ערכות בדיקה יש לך בנוסף לPH ?

Poah
Sunday 10/08/2008, 01:30
ניטראט.... :?

nanoland
Sunday 10/08/2008, 01:36
ניטראט לא יועיל לך.
אבל עזוב אני חושב שאם הכל בסדר באקווריום והרד קריסטלים ניראים טוב לך על אחוז אוסמוזה במינון האכשוי ואולי אם יש דקורציה כל שהיא שמעלה PH תוציא וזהוא. טמפ"נמוכה יכולה עוד להואיל לרד קריסטל

Poah
Sunday 10/08/2008, 01:46
הנמוך שלי זה 26 מעלות...
נ.ב מצטער על הדג

nanoland
Sunday 10/08/2008, 02:17
תודה קורה לפעמים.
אז זהוא שצריך 22 24 רצוף :( ולי אין מקרר

Poah
Sunday 10/08/2008, 02:25
אני על 2 מאווררים ותאורה מינימלית. לפעמים מגיע ל-25