צפה בגרסא המלאה : חול וסלעים

yossi-mm
Tuesday 13/01/2004, 00:25
תשמעו, אני צריך דעה בהקשר לסלעים, מחירם וסוגיהם

בנוסף לשכבת החצץ...האם עדיף חול, האם בכלל אפשר להשיג כי הבנתי שנדיר למצוא....?

ואם אני לוקח חצץ אלמוגים אני יכול להפוך את זה לחול בעזרת טחינה?....תעזרו לי..

yehudap
Tuesday 13/01/2004, 20:48
עדיף לא לשים חצץ באק' (אלא אם כן אתה בונה פלנום).
ניתן להשיג היום בארץ חול 'חי' - שמכיל חידקים חיים. חול חי אמיתי, שמכיל גם צורים, מביאים רק לעיטים רחוקות. ניתן לקנות גם חול יבש.

סלעים:
הכי נחות זה סלע מיובש ים תיכוני (סלע ריף ים תיכוני מיובש). ריף ים תיכוני בנוי בעיקר שלדי תולעים והוא פחות אוורירי ופחת יפה מסלע מיובש אחר.
סלע 'אינדוניזי' יבש יתר איכותי ובנוי שלדי אלמוגים. למעשה סלעים כאלו מיובאים מכמה מקומות ויכולים להיות באיכות ומחיר שונה.
יש סלע 'חי' שהוא סלע יבש שעבר 'החייה' אצל הספק (מכיל חידקים ומכוסה עצה קורלינה). צריך לבדוק היטב שסלע כזה לא נגוע באפטזיה או מזיקים אחרים.
סלע חי אמיתי גם מיבאים מידי פעם. איכות ומחיר בעיקר לפי כמות האלמוגים החיים שהוא מכיל. זה כמובן סלע הכי יקר. גם כאן צריך להיזהר ממזיקים כמו שרימפס מנטיס וסרטנים לא רצויים. המזיקים נוטים להיות יותר עמידים מהדברים הרצויים משום מה.

כדאי לעשות סקר שווקים בין היבואנים העיקריים, לראות מה שיש להם להציע ובאיזה מחיר. חלק יציעו אותו איכות במחיר שונה, ובחלק מהמקרים האיכות יצדיק את המחיר.

Shuky
Wednesday 14/01/2004, 19:19
"חול ריף" הינו בעצם חצץ אלמוגים גרוס דק, אלא שהגריסה נעשתה ע"י הטבע.
בדיוק כשם שחול הינו סלע שעבר שחיקה, כך גם החול בריף.

ע"י גריסה של חצץ אלמוגים תקבל חול שתוכל להחיותו באקווריום.

baruchbl
Wednesday 14/01/2004, 20:29
אתה יכול לקנות חול אלמוגים מאורי מגלד. אבל אם אתה רוצה חול אלמוגים שלא מכיל סילקאטים אתה צריך לקנות חול מחברה מסחרית ארוז ועל האריזה צריך להיות כתוב "סיליקאט פרי" כלומר נקי מסיליקטים. ובשביל זה אתה תשלם מחיר יותר יקר.
בנוגע לסלעים עדיף לקנות סלעים יבשים טרופיים.

אלי הרפז
Wednesday 14/01/2004, 20:33
אני חולק עליך עדיף תמיד סלעים יבוא חיים