צפה בגרסא המלאה : חלזונות תפוח מוזהב| ביצים

doron-sinay
Thursday 10/07/2008, 16:55
שלום לכולם!

יש לי שלושה שבלולים מסוג תפוח מוזהב ועוד חילזון אחד מריסה.

כולם נמצאים אצלי שבוע/שבוע וחצי משהו כזה.

אני הבנתי שהחלזונות האלה מתרבים מאוד מהר באקווריום ורציתי לשאול מתי בערך אני יראה מהם עוד חלזונות קטנים? בערך עוד כמה זמן? ואיזה תנאים כדי לשים להם כדי לזרז את העניינים?

יש לי אקווריום 140 ליטר והם בתוך הפילטר שלו (פנימי)

offry
Friday 11/07/2008, 11:25
בקרוב אני מניח.

באקווריום שהיה לי לפני כמה שנים אחרי בערך חודש, שני שבלולים הפכו ל1000 שבלולים.

doron-sinay
Friday 11/07/2008, 11:33
חחח ואיזה שבלולים היו לך? תפוח מוזהב או חילזון בריכות?
ועוד שאלה עם אפשר,

כתוב שחילזון תפוח מוזהב מטיל 600 ביצים מחוברות אחת לשנייה.

כמה מתוך ה600 ביצים האלה באמת בוקעים?

offry
Friday 11/07/2008, 11:40
אין לי מושג כמה בוקעות, האמת שהגזמתי עם האלף, אבל כמה מאות בטוח היו.

הם היו שניים מסוג תפוח מוזהב. למדתי מהניסיון והפעם הבאתי אחד לאקווריום שיש לי שכמה מפתיע לא מתרבה עם עצמו.

אני פשוט לא רוצה המון שבלולים, אם אתה רוצה וזה נחמד לך זו זכותך, רק שתדע שכמעט בלתי אפשרי להיפתר מהם, אולי לדלל אותם קצת :)

doron-sinay
Friday 11/07/2008, 12:22
תשמע אין ספק שהם מתרבים במהירות, אבל כל עוד הם בפילטר ולא באקווריום עצמו זה לא מפריע לי מקסימום נכניס איזה בוטיה ליצן לפילטר חחחחח :lol:

Double Delta
Friday 11/07/2008, 19:29
שבלולי תפוח-זהוב לא יתרבו אלא אם יש לך זכר ונקבה (הם לא הרמפרודיטיים!), הם יטילו מעל קו המים ולביצים ייקח באיזור השלושה שבועות לבקוע.

לגבי מריסה, אם יש לך אחד, ישנו הסיכוי שהוא גם לא יתרבה.

להלן הפרופילים של השבלולים:
מריסה (http://aqua.org.il/aquadex/index.php?myFishId=704)
תפוח זהוב (http://aqua.org.il/aquadex/index.php?myFishId=646)

doron-sinay
Friday 11/07/2008, 20:39
שבלול מריסה אחד יש לי, בקשר לחלזונות תפוח מוזהב אין לי מושג, לא הבנתי איך מבדילים בין זכר ונקבה אפילו שקראתי את מה שכתבתם במידע באתר.

מה זה שמלה לזכר לא הבנתי את זה כל כך עם מישהו יכול להסביר לי אני אודה לו מאוד.

למרות שיש לי 3 שבלולי תפוח מוזהב אני מאמין שיש ביניהם זכר ונקבה ולא כולם זכרים/נקבות.

soninob
Monday 14/07/2008, 15:48
אל תדאג לזה יותר מידי, אם יש לך 3 תפוח זהב והם בוגרים מינית לא צריכה להיות בעיה והם יטלו שקים ממש מהר (בהנחה שהם מספיק גדולים), אחרי ההטלה תדאג שמעל המיים לא תהיה לחות גבוה מידי אחרת הקטנים יטבעו, קצב הבקיעה שלהם הוא בין שבועיים לארבעה שבועות והוא תלוי בחום של האקווריום כאשר ככל שיותר חם הם בוקעים מהר יותר.

בהצלחה