צפה בגרסא המלאה : האם קורידורוס ינשנש שרימפסים?

ELICO69
Friday 04/07/2008, 00:36
חשבתי להוסיף לשרימפסיה קורידורוס האם השילוב מוצלח או שהוא ינשנש לי אותם
מישהו ניסה לשלב ביניהם

יעקבוחבוט
Friday 04/07/2008, 10:28
לא נתקלתי בקורידורוס שמנשנש שרימפסים...איזה קורידורוס אתה מתכוון להכניס?

ELICO69
Friday 04/07/2008, 10:41
אם אין בעיה אז כמה סוגים הסטרביי הכי נראה לי

גלגו
Friday 04/07/2008, 10:58
הזנים הגדולים עשויים לנשנש שרימפסון מידי פעם...
הבעיה העיקרית היא שרצוי לאכלסם בלהקונת קטנה ואז זה פשוט יהיה יותר מידי לשרימפסיה בנפח קטן...
על איזה אק' מדובר?

אצלי היו קורידורס הברוסוס ננסיים וגם פנדה והם הסתדרו מצוין...
סטרביי גדול יחסית אז לא הייתי מכניס לאק' פחות מ50-60ליטר...
גל

ELICO69
Friday 04/07/2008, 21:01
אקווריום קוביה 40X40X40 בערך 40 50 ליטר

Aquario
Saturday 05/07/2008, 00:29
עלולים לנשנש בייבי שרימפס טועים, בעיקר הקורי הגדולים יותר...

גלגו
Saturday 05/07/2008, 13:04
בנפח הזה - ובמידה והפילטרציה יעילה ויציבה ויכולה לתמוך בעומס הביולוגי הנוסף (כל קורי' קטן שווה לבערך 10-20שרימפסים לפחות)-
להקונת של קורידורסים ננסיים כגון הברוסוס או פיגמאטוס (4-5 פריטים?) יסתדרו יפה ולא צפויים לפגוע באופן דרסטי בשרימפסים (אם כי אכן עשויים לנשנש שרימפסון -אך זה יהיה נדיר ).
עם דנטיקולה\שרי אין בעיה בכלל.
עדיין לא הייתי ממליץ להכניס במידה ואתה מדבר על שרימפסים רגישים\ביישנים כגון קריסטלים וכו' - עצם ההמצאות של דגים באק' עשויה לעקב את הרביה גם במידה ולא יפגעו בהם ישירות.
בהצלחה,
גל

החובב-הותיק
Saturday 05/07/2008, 13:11
עדיין לא הייתי ממליץ להכניס במידה ואתה מדבר על שרימפסים רגישים\ביישנים כגון קריסטלים וכו' - עצם ההמצאות של דגים באק' עשויה לעקב את הרביה גם במידה ולא יפגעו בהם ישירות.
בהצלחה,
גל

האם בכוונתך לכל דג? גם אוטו' ואנצ'י?

איציק

דור כחלון
Saturday 05/07/2008, 13:21
סתם לידע כללי
אם האקוריום שלך זה 40 על 40 על 40 יש לך 62 ליטר :)
לא 40 50

גלגו
Saturday 05/07/2008, 13:26
כל דג ש"שוחה" בגוף המים - ירדוף ויאכל כל שרימפסון שיצליח ועל כן לא מומלץ בכל מקרה (ואפילו קטנים מאד כגון טטרות אמבר, מיקרורזבורה, שרצים של גופים וכו'),

דגים בעלי מבנה פה ייעודי או קטנים במיוחד שבד"כ אינם נוהגים לרדוף אחר טרפם (כמו אוטוצינקלוס, קורידורסים ננסיים ואנציסטרוס) - לא צפויים להזיק יותר מידי לשרימפסים ובמידה ואין בעיה של עומס ביולוגי (אק' גדול מספיק עם תחזוקה שוטפת ופילטרציה יעילה) - אין בעיה לאכלסם עם שרימפסים שמתרבים בקלות יחסית כגון דנטיקולה שרי וכו'.
מצד שני - שרימפסים "ביישנים" (כמו קריסטלים לדוגמא) ירגישו פחות בטוחים מעצם ההמצאות של דג נוסף באק' ועל כן לא מומלץ בכלל להכניס - זה יאיט את הרביה בכל מקרה .

זה אמנם תלוי גם בהמון גורמים כגון תנאי המים, כמות הצמחיה\מקומות מסתור וכו' - אבל מה שאמרתי אמור להיות נכון ככלל - לפחות מניסיוני...
בהצלחה,
גל

ELICO69
Saturday 05/07/2008, 22:49
DorkeDor חשבון אני יודע התכוונתי לנטו תוריד את החצץ ואת הגזע והסלע וחוץ מזה המים לא עד לגובה המקסימלי לכן כתבתי בין 40-50 ליטר נטו
גל תודה על כל ההערות וההארות
בכל אופן תודה לכולם
אעדכן בהמשך

oris
Sunday 06/07/2008, 13:57
כל דג ש"שוחה" בגוף המים - ירדוף ויאכל כל שרימפסון שיצליח ועל כן לא מומלץ בכל מקרה (ואפילו קטנים מאד כגון טטרות אמבר, מיקרורזבורה, שרצים של גופים וכו'),

דגים בעלי מבנה פה ייעודי או קטנים במיוחד שבד"כ אינם נוהגים לרדוף אחר טרפם (כמו אוטוצינקלוס, קורידורסים ננסיים ואנציסטרוס) - לא צפויים להזיק יותר מידי לשרימפסים ובמידה ואין בעיה של עומס ביולוגי (אק' גדול מספיק עם תחזוקה שוטפת ופילטרציה יעילה) - אין בעיה לאכלסם עם שרימפסים שמתרבים בקלות יחסית כגון דנטיקולה שרי וכו'.
מצד שני - שרימפסים "ביישנים" (כמו קריסטלים לדוגמא) ירגישו פחות בטוחים מעצם ההמצאות של דג נוסף באק' ועל כן לא מומלץ בכלל להכניס - זה יאיט את הרביה בכל מקרה .

זה אמנם תלוי גם בהמון גורמים כגון תנאי המים, כמות הצמחיה\מקומות מסתור וכו' - אבל מה שאמרתי אמור להיות נכון ככלל - לפחות מניסיוני...
בהצלחה,
גל

אקדים ואומר שעם גל אני בטח לא מתווכח.
רק אוסיף מנסיוני שלהקת סטרביי (16 פריטים כולל בוגרים מטילים) חיה אצלי בשלום במשך כמה חודשים עם רד קריסטל שהתרבו תוך כדי.
נכון שמאז הוצאת הקורידורסים השרימפסונים יותר מעיזים להראות את עצמם בחוץ אבל זה כבר תלוי בשיקולים שלך ובסדרי העדיפויות.
גודל האקוריום דומה לשלך ויש בו הרבה ג'ווה מוס ומקומות מסתור.